PDA

Zobacz pełną wersję : Garaż jedno czy dwustanowiskowy



AManys
24-08-2007, 12:07
Tak jak w pytaniu Zastanawiam się czy robić garaż dwustanowiskowy.

Myślałem o jednostanowiskowym i dostawieniu do niego wiaty pokrytej tą samą dachówką.

Uprzedzając głosy negatywne wyjaśniam, że chcę mieć miejsce nie tylko do chowania samochodu ale również na robienie różnych rzeczy na rąbania drewna podczas brzydkiej pogody itp.

Guccio
24-08-2007, 18:12
Radzę 2 stanowiskowy - w zależności ile masz miejca na dzialce.
Jeśli jest na tyle to warto.
Natomiast nie radzę robić składziku w garażu, wygląda fatalnie gdy jest tam bałagan (nie ma innej możliwości) :)

Bezdomna
24-08-2007, 20:36
Zdecydowanie dwustanowiskowy, nawet jeśli masz jeden samochód. Po pierwsze zmieszczą się rowery i inne "drobne" przemioty, po drugie nigdy nie wiadomo, kiedy nagle będzie możliwość posiadania dwóch samochodów. My mamy jeden samochód, a garaż na dwa. Przyszłościowo :).

jacekp71
24-08-2007, 23:11
jesli masz miejsce a i projekt ci sie podoba, to lepiej miec wiekszy garaz .... ale tez nic na sile !

pow. garazu tez kosztuje, i jesli czujesz ze mialaby byc jednak slabo lub wcale wykorzystywana, to lepiej pozostac przy jedostanowiskowym.

carringtontomas
28-08-2007, 08:05
Zdecydowanie dwustanowiskowy -po pierwsze zawsze jest gdzie wstawić drugi samochód jeśli się pojawi lub pierwsze auto syna za jakiś czas:)
Po drugie zawsze jest więcej miejsca do wysiadania. Dodatkowo część garazu może służyć jako pomieszczenie gospodarcze, miejsce na rowery itp.

enickman
28-08-2007, 16:06
dwustanowiskowy

jak to mówią - łatwiej kijek pocienkować niż go później pogrubasić

el-ka
05-09-2007, 23:51
Jak jest kasa to nawet trójstanowiskowy :wink: , a jak nie ma to nawet żadnego.
Lepiej bez garażu, ale we własnym domku niż też bez garażu, ale w bloku. :lol:
A w przypadku domku, to nie kijek, właśnie łatwiej go pogrubaśnić niż pocienkować (czytaj dobudować coś później niż rozebrać) i co nie daj Boże wymięknąć finansowo na etapie stanu surowego z przeogromnym garażem. Stoi sporo takich "pustostanów", a bank ciśnie! :(

enickman
06-09-2007, 07:42
pocienkować - czyt. zawalić gratami, a dobudować drugiego stanowiska z reguły się nie da (chyba, że powstają architektoniczne cuda)
a koszt kilku cegieł więcej (uprzedzam pytania - pamiętas o reszcie) jest niższy niż koszt co poniektórych wanien

Najważniejsze jest, jakie macie plany na kolejne lata (choć i tak życie je zmieni)
Czy jest szansa na drugi samochód? Czy istotnie będzie potrzebny? etc.

małgosia2005
06-09-2007, 12:31
dwustanowiskowy! :D
argumenty zostały przytoczone w postach wyżej

muriel
06-09-2007, 16:33
zdecydowanie dwu :-) mimo że jeszcze nie mam auta (mamy narazie na spółkę jedno), to bardzo chcę, i jak będę mieć to gdzie ma stać? kiedyś to może i był luksus - dwoje ludzi = dwa auta, ale dzisiaj już raczej nie jest, przy takich cenach samochodów jest to po prostu wygoda. Prawda?

piotrm74
07-09-2007, 08:19
Only dwustanowiskowy.
Inaczej bym się nie budował. Brak piwnicy, zrekompensuje mi drugie miejsze samochodowe. Zresztą mam syna, on kiedyś też będzie kierowcą, teraz ma 5 lat.... :D

krys1
07-09-2007, 09:54
Szkoda, że nie będę oryginalna :wink: my też mamy dwustanowiskowy i w okolicy coraz więcej osób takie buduje.

Kasia_Artur
16-09-2007, 12:24
dwustanowiskowy - garaz wolnostojacy - jedna brama do garazu

wicias
16-09-2007, 14:01
Garaż na dwa autka do tego połączony z domem! Takie rozwiązanie jest najlepsze! Zanosząc zakupy np w mroźny wieczór z garażu do samochodu nie będziecie musieli przedzierać sie przez snieg i mróż

Kasia_Artur
16-09-2007, 15:35
a my zdecydowalismy sie na garaz jako osobny budynek, po tm jak znajomi zaczeli przeksztalcac garaze "domowe" na pokoje - podobno bylo czuc spaliny w mieszkaniu. Mamy duza dzialke, wiec miejsce na garaz oddzielny jest miejsce, a poza tym bedziemy miec pomieszczenia nad tym garazem, np jako pracownie.

daggulka
17-09-2007, 08:01
mamy dwustanowiskowy - z prostego powodu....oboje z mężem bedziemy dojeżdżać do pracy 10 kilosków i dzieciaki tyleż dowozić do szkoły, więc nie możemy sobie pozwolić na zamarznięcie naszych gratów :wink: :lol: ....muszą być gotowe i na chodzie :wink: :D

pozdrawiam, smoczyca

Aniss
17-09-2007, 10:09
Ja też mam dwustanowiskowy, mimo, że samochód jeden. Zastanawiam się tylko, czy aby nie zmniejszyć szerokości bramy. Nie wiem jaka by musiała być szeroka, aby mogły kiedyś (w razie co), wjechać dwa samochody. Może to jednak bez sensu :roll:

raffran
17-09-2007, 10:17
Garaz dwustanowiskowy,ale beda dwie bramy.Ot co.

Aniss
18-09-2007, 09:21
Ja też mam dwustanowiskowy, mimo, że samochód jeden. Zastanawiam się tylko, czy aby nie zmniejszyć szerokości bramy. Nie wiem jaka by musiała być szeroka, aby mogły kiedyś (w razie co), wjechać dwa samochody. Może to jednak bez sensu :roll:

Czy nikt nie ma zwężonej bramy, mimo, że garaż duży? Chciałabym się dowiedzieć, jak sprawdza się to w praktyce. W pobliżu naszej budowy, aż trzy domy mają węższe bramy i właściciele przekonują mnie, że to jest dobry pomysł, że niby zimą garaż mniej się wychładza. Nie wiem, czy mają rację, bo jeszcze nie korzystają z tych garaży. Czy naprawdę jest istotna różnica między podnoszeniem np. 3,5m bramy, a 5m (chodzi mi o to wychładzanie).

daggulka
18-09-2007, 10:32
ja mam pośrodku światła otworu słupek ...dzieki temu mogłam zamówić dwie bramy o standardowych wielkościach...czytaj "taniej"

pozdrawiam, smoczyca

raffran
18-09-2007, 11:39
ja mam pośrodku światła otworu słupek ...dzieki temu mogłam zamówić dwie bramy o standardowych wielkościach...czytaj "taniej"

pozdrawiam, smoczyca

mamy dokladnie tak samo,przeciez nie wyjezda sie dwoma samochodami rownoczesnie.

Aniss
18-09-2007, 12:32
No tak, ale jak ktoś nie chce mieć dwóch. Brama dzielona słupkiem, to tak jak do garażu jednostanowiskowego, a ja chcę wygodnie wjeżdżać, bez oglądania się, czy lusterek nie zgubiłam :wink:

raffran
18-09-2007, 13:38
Ponad 2.5m brama ,sadze ze jest wystarczajaca do swobodnego wyjezdzania i wjezdzania do garazu.No chyba ze masz jakis skomplikowany podjaz do niego.
Pewnie jesli chcesz to mozesz sobie ja zwezic,ale wydaje mi sie ze jak przesadzisz to wjazd do garazu pod katem bedzie bardziej klopotliwy niz slup stojacy pomiedzy dwiema bramami.Oczywiscie przy zalozeniu,ze w garazu stoi drugi samochod.

piotrulex
18-09-2007, 20:53
my mamy garaz w piwnicy - brama standardowa o szekokosci 2,40 metra lecz garaz dlugi na okolo 11,5 metra i spokojnie 2 kombiaki sie mieszcza + rowery i motory :wink:

po dlugosci nieco nieporecznie lecz inej opcji w naszym projekcie nie bylo

Funia28
19-09-2007, 20:00
To się dołączę. Dwustanowiskowy - bo mamy dwa samochody, bo w planie zagospodarowania gminnym była - że miejsca postojowe na dwa samochody - po co ma się lać na głowę ;-) Miejsca oddzielone słupem - bo domek drewniany - bramy bedą dwie - ale i tak nietypowe - więc drożej :-(

metrys
25-09-2007, 08:08
Ja też sie dołączam

Tylko że ja własnie planuje dobudowę garażu do domu. I wydaje mi się że 2 stan jes tlepszym rozwiązanie. Nie wiem tylko jaka szerokośc zapewnia wygodne korzystanie z niego.

Pozdrawiam

efilo
29-09-2007, 20:00
Dwustanowiskowy

Ciekawa jestem czy to Ty stałbyś autem pod tą wiatą i odmrażał szyby w zimie :lol: :lol: :lol: