PDA

Zobacz pełną wersję : przesunięcie budynku o 1 metr



jrosiak
24-08-2007, 12:23
Witam,

mam taki dylemacik. Chciałbym przesunąć o 1 metr budynek względem tego co jest na planie zagospodarowania działki. Działka jest szeroka, więc nie ma problemu jeśli chodzi o zachowanie odległości od granic.

Co mi grozi jeśli podczas inwentaryzacji powykonawczej geodezyjnej wyjdzie ta różnica? Czy jest się czym przejmować, miał ktoś do czynienia z taką sytuacją?

Pozdrawiam,

Jacek R.

Geno
24-08-2007, 12:33
Grozi....

Samowola budowlana.

jrosiak
24-08-2007, 12:40
Rozumiem, że samowola budowlana to najwyższy wymiar kary... ;)
A jak to jest w praktyce, miał ktoś (lub nie miał) problemów przez rozbieżność 1 metr?

Pozdr.

Jacek R.

Geno
24-08-2007, 12:43
Rozumiem, że samowola budowlana to najwyższy wymiar kary... ;)
A jak to jest w praktyce, miał ktoś (lub nie miał) problemów przez rozbieżność 1 metr?

Pozdr.

Jacek R.

Nie

Najniższy to jest kara kilkadziesiąt tys. a może być i nakaz rozbiórki i przywrócenia stanu poprzedniego.

jrosiak
24-08-2007, 12:52
Aż strach się bać...

Jacek R.

Paweł Czernecki
24-08-2007, 12:53
wszystko zależy od geodety ...

Geno
24-08-2007, 12:54
Aż strach się bać...

Jacek R.

To się nie bój.

Co mnie to ostatecznie interesuje.


Podkabluje Cię sąsiad, wsyatrczy.


Ryzyko jest Twoje i Twoja decyzja.

Geno
24-08-2007, 12:56
wszystko zależy od geodety ...

1m ? Musiałby być idiotą.

a) albo nie wie jak wykonywać swoje obowiązki

b) bierze na siebie poświadczenie nieprawdy i Prokuraturę, plus Izbę i ryzyko utraty uprawnień.

jrosiak
24-08-2007, 12:56
Rozumiem, że geodeta może nie zauważyć tego 1 metra podczas inwentaryzacji? :)

theodolit
24-08-2007, 13:01
Rozumiem, że geodeta może nie zauważyć tego 1 metra podczas inwentaryzacji? :)

szczerze mowiac nie wiem czy jakis na to pojdzie - nie ma co chyba reputacji szargac sobie jakby cos

pavlo09
24-08-2007, 13:04
Można przesunąc budynek ale musi byc wprowadzona korekta na mapce przez projektanta, musza byc zachowane odleglosci od sasiadów i jeszcze jedna wazna rzecz to jezeli jest juz jakas linia zabudowy to z przesuwaniem budynku od granicy pasa drogwego w tylną czesc działki moze byc niemozliwa

Geno
24-08-2007, 13:06
Można przesunąc budynek ale musi byc wprowadzona korekta na mapce przez projektanta, musza byc zachowane odleglosci od sasiadów i jeszcze jedna wazna rzecz to jezeli jest juz jakas linia zabudowy to z przesuwaniem budynku od granicy pasa drogwego w tylną czesc działki moze byc niemozliwa

Można bez problemu przed pozwoleniem, po uzyskaniu decyzji pozwolenia trzeba już uzyskać decyzję zamienną.

Bez tego - samowola.

jrosiak
24-08-2007, 13:06
Widzę że jednak za lekko do tematu podchodziłem - cóż to jest jeden metr gdy działka ma pół hektara... chyba sobie jednak daruję i zrobię zgodnie z planem.

Domyślam się, że zmiana planu zagospodarowania działki, to nowe pozwolenie na budowę w starostwie?

Jacek R.

beton44
24-08-2007, 13:17
rozumiem że będziesz przesuwał budynek na jakichś kółkach -

to proponuję je zostawić i w razie jakiejś kontroli przesunąć tak jak ma być....

http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.muratorplus.pl/images/Tor_jezdny_rogatki_5.jpg&imgrefurl=http://www.muratorplus.pl/technika/budownictwo-tradycyjne/konstrukcje/przesuwanie-rogatki,17059_2616.htm&h=67&w=63&sz=5&hl=pl&start=2&tbnid=LBjNnkipCEKibM:&tbnh=66&tbnw=62&prev=/images%3Fq%3Dprzesuwanie%2Bbudynku%26gbv%3D2%26svn um%3D10%26hl%3Dpl%26sa%3DG

jrosiak
24-08-2007, 13:21
Haa, haa, haa!

theodolit
24-08-2007, 13:24
wszystko zalzy od czasu i czy tego naprawde chcesz

pozwolenie zamienne to naprawde nie problem - z tym, ze na czas proceduty pozwolenia zamiennego nalezy wstrzymac prace

+ przesuniecie domu znaczy zmiane przylaczy etc - wiec komplet branzowych bajerow

no i pewnie pare zlotych trzeba by zaplacic osobom opracowujacym ta zmiane ;)

jrosiak
24-08-2007, 13:37
Dzięki Wszystkim za rady, w takim razie raczej zostawię tak jak jest. Nie mam czasu na załatwianie dodatkowych formalności.

Pozdrawiam,

Jacek R.

civic9
24-08-2007, 14:41
ewentualnie można zaryzykować trochę mniej i nie tracić czasu -
budować przesunięte, jednocześnie załatwiając pozwolenie na zmiany.

powinno się na ten czas wstrzymać budowę, ale ... głowy za to nie utną.
chyba grozi to tylko tym, że wstrzymają budowę w razie jakiejś kontroli, ale te przecież nie zdarzają się codziennie w bud. indywidualnym (a nawet jeśli to nie koniecznie od razu wszystko mierzą).

no i trzeba mieć pewność, że nie ma przeciwskazań do takiej zmiany i że na pewno ona przejdzie.