PDA

Zobacz pełną wersję : silikaty kontra komórkowe, ocieplenie.



SAMI
24-08-2007, 13:24
Witam :D

Mam kilka pytań do bardziej obeznanych forumowiczów:

1- Ytong, inne silikaty, czy beton komórkowy?
(wyjaśniam od razu że szukam jakiegoś dobrego materiału nie koniecznie firmowego, liczy się niestety cena, ale i łatwość buidowania-systemy, oraz współczynnik przenikania ciepla.)

2-Jak ocieplić ściany?
(wiem że welną mineralną, ale lie i czy jest sens? w projekcie mam przewidzianą ścianę gr.25cm + 10cm. ocieplenia. Chciałbym dać minimum 15cm, ale doczytałem się, że przy ścianie 35cm nie ma potrzeby ocieplać.
Więc może pogrubić ścianę? Boję się że koszty będą większe a ocieplic i tak będzie trzeba....)

3- ocieplenie poddasza użytkowego
(dach czterospadowy o nachyleniu 40` okna połaciowe bez lukarn)

Wiem że niekture tematy już się pojawiały, lae mimo wszystko liczę na wsparcie :wink:

Natalia Stanko
24-08-2007, 14:12
Witam :D

Mam kilka pytań do bardziej obeznanych forumowiczów:

1- Ytong, inne silikaty, czy beton komórkowy?
(wyjaśniam od razu że szukam jakiegoś dobrego materiału nie koniecznie firmowego, liczy się niestety cena, ale i łatwość buidowania-systemy, oraz współczynnik przenikania ciepla.)

2-Jak ocieplić ściany?
(wiem że welną mineralną, ale lie i czy jest sens? w projekcie mam przewidzianą ścianę gr.25cm + 10cm. ocieplenia. Chciałbym dać minimum 15cm, ale doczytałem się, że przy ścianie 35cm nie ma potrzeby ocieplać.
Więc może pogrubić ścianę? Boję się że koszty będą większe a ocieplic i tak będzie trzeba....)

3- ocieplenie poddasza użytkowego
(dach czterospadowy o nachyleniu 40` okna połaciowe bez lukarn)

Wiem że niekture tematy już się pojawiały, lae mimo wszystko liczę na wsparcie :wink:

Ytong - to beton komórkowy, tudzież suporex.

SAMI
24-08-2007, 14:18
To ja wiem, :) tylko chodzi mi o różnicę między produktem firmowym a pozostałymi...
Ytong ma caly system, nadproża, wieńce, nawet stropy, ale i niestety cenę...

jacekp71
24-08-2007, 22:58
SAMI

ad1. ytong to sciana 1w, silikaty i BK to 2w - sciana 1w nie bedzie tak ciepla jak 2w, jesli chodzi o systemy to olej to ....
ad2. moze byc welna, moze byc styro - oba materialy maja plusy i minusy,
ad3. welna, najlepiej dwie warstwy, 20cm+5cm

Sasha
24-08-2007, 23:36
SAMI

ad1. ytong to sciana 1w, silikaty i BK to 2w - sciana 1w nie bedzie tak ciepla jak 2w, jesli chodzi o systemy to olej to ....
ad2. moze byc welna, moze byc styro - oba materialy maja plusy i minusy,
ad3. welna, najlepiej dwie warstwy, 20cm+5cm

to ci sprawa odpowiedz :)

jacekp71
24-08-2007, 23:48
a co tu pisac ?? ;-))

jak chlopina wrzuci te swoje tematy w SZUKAJ to przez miesiac nie przeczyta wszystkiego co tu mamy ;-)

iwonka i tomaniu
25-08-2007, 07:26
ja zaczałem buowac w dom w najtrudnieszym okresie dla budujących w okresie bumu budowalnego, gdzie nie było żadnych materiałów na ściany, więc kupiłem Ytonga 25 z Czech i dowale na niebo wełnę mineralna 12 cm i będę miał w nosie zimę... będę miał drogo na początku przy budowaniu ścian ale póżniej spokojniejszą głowę przy ogrzewaniu, zreszta polecam Ytonga lub beton komórkowy (np. Solbet, albo H+H) bardzo łatwo sie nim buduje i mozna uniknąć błędów naszych "prawie idealnych" wykonawców i mieć proste sciany.

SAMI
26-08-2007, 21:00
a co tu pisac ?? ;-))

jak chlopina wrzuci te swoje tematy w SZUKAJ to przez miesiac nie przeczyta wszystkiego co tu mamy ;-)
Dzięki i właśnie krótkiej odpowiedzi szukałem, która utwierdza mnie w moich przekonaniach.
Gdybym miał watpliwości to będę dąrążył temat dalej.