PDA

Zobacz pełną wersję : Powiększenie tarasu



mario1976
24-08-2007, 13:41
Witam, w projekcie mam mały tarasik 5*2,6 co jak się okazało teraz troche nam nie pasi. Chcielibyśmy go powiekszyć (5*4) i zmienić kształt z półokrągłego na prostokąt i nie wylewać go z betonu....tyle, że będzie to niezgodne z projektem zagospodarowania działk i z projektem archtektonicznymi. Wiem, że można było myslec o tym wczesniej ale pewne sprawy wychodza dopiero teraz :-?

Pytanie jest takie. Czy na takie rzeczy zwracają uwagę przy inwentaryzacji geodezyjnej i odbiorze ? W projekcie taras miał byc wylany lecz chcemy zrobić tak jak wspomniałem większy po drugie drewniany (3 ławy, na to bloczki na to legary i deski). Zastanawiam się czy zmiane mogę zrobić od razu czy lepiej taras zrobić z wymiarami projektowanymi a powiększać po oddaniu domu do użytku ?

Jak tak pomyśle to zwiększy sie też część czynna biologicznie w stosunku do planu zagospodarowania bo tarasu nie zalewamy betonem tylko robimy "lekką" konstrukcje krytą deskami.

Co sadzicie o tym. Nie chaiłbym jakiś kłopotów sobie przez taras narobić.

ps

Tylko bez komentarzy prosze o wyższości płytek, kamienia, betonu nad deską. Deska na tarasie to marzenie żony :wink: .

FakirM
24-08-2007, 18:57
Dołączam się do pytania kolegi

mario1976
27-08-2007, 07:50
Podciagam. Nikt nic nie wiem ? Zawsze tak zgodnie z projektem wszystko było :wink: .

smiejus
27-08-2007, 10:04
jak masz znajomego geodetę co ci naniesie zgodnie z projektem to rób teraz, jak nie masz, zrób po odbiorze żeby ci jakiś urzędnik nie zrobił awantury i nie kazał projektu zamiennego robić.

W papierach musi się zgadzać a w naturze .. :wink:

kapusta
27-08-2007, 10:20
zmiana kształtu tarasu to odstępstwo istotne - nie zapomniaj że w PINB maja twój egz.proj zagospodar. i przy odbiorze porównaja - zrób tak jak napisał śmiejus

lee28
27-08-2007, 19:46
Zastanawiam się (...) czy lepiej taras zrobić z wymiarami projektowanymi a powiększać po oddaniu domu do użytku ?


Oczywiście że tak zrób, przecież nie musisz go wykańczać, zostaw taki jak jest w projekcie, na surowo, czyli np. tylko wylewka betonowa, a po odbiorze domu sobie powiększysz go jak chcesz bo już ci nikt z metrem po działce latać nie będzie.

smiejus
27-08-2007, 22:23
możesz tez spróbować wylać same ławy, i niektórzy geodeci to już nanoszą na mapę jako taras, garaż itp.., a potem ... ;-)