PDA

Zobacz pełną wersję : Białe okna PCV po latach



Bezdomna
24-08-2007, 16:17
Jak się sprawują? Czy nie żółkną? Jakich firm okna polecacie? Pytam użytkowników z kilkuletnim już doświadczeniem.
I nie odsyłajcie mnie do wyszukiwarki. Błagam! Temat okna jest bardzo obszerny, przeczytałam już sporo, tej odpowiedzi nie znalazłam.

jareko
24-08-2007, 16:53
nie żółkną
a producentow jest coś ponad 5000 sztuk :lol:

kachna28
24-08-2007, 17:42
A u mnie zżółkły... Prawda, że producent lokalny i najdroższe nie były (po 5 latach działalności zwinął żagle). Moje okna mają 4,5 roku i są niestety w jakieś żółte plamy (zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz), próbowałam różnych metod -nic nie pomaga. Dlatego w nowym domu zero białych okien! Będą z PCV w obustronnej okleinie złoty dąb -profil veka barwiony w masie. Zresztą mieszkam blisko ruchliwej ulicy (tiry...) więc białe odpadają i z tego powodu -mycie by było co tydzień :roll:

d5620s
24-08-2007, 19:26
ja nie robiłam białych w domu bo w wiezowcu zalozone 4 lata temu zzółkły=ALUPLAST

pierwek
24-08-2007, 19:38
no ja mam juz 11 lat biale pcv producent jakiś noname nic sie nie dzieje - okna od wschodu jedno okno centralnie od południa w lukarnie - tez nic sie nie dzieje...

jareko
24-08-2007, 19:43
ja nie robiłam białych w domu bo w wiezowcu zalozone 4 lata temu zzółkły=ALUPLAST
zapraszam do obejrzenia okienek:
Schuco AS-60 lata 96-97 dom a wlasciwie osiedle w jednym kawalku ul. Herbsta 2 - idealna biel po tylu latach
KBE montowane w 1991 - moj dom - ciagle biale i jakos nie zolkna cholery
:(
wspomniany tu Aluplast - ITB Warszawa - 1999 - bielusieńkie po dziś dzien
mogę wskazać wiele innych miejsc w Warszawie (gdzie montowałem okna także na inwestycjach od 96 roku) gdzie biel jest ciągle bielą
Żółkniecie po 4 latach? Czym myliście okna? Zapewne zaraz uslysze ze tylko woda - ściemniać mozna ale nie mnie ;) :lol:
Zżółkły od wewnątrz?
Palicie?
Jak często myjecie okienka?
Czym je myjecie?
Itd....
Tym sposobem powstają mity o żółknięciu okien i tym podobne - sorry za mocne słowo - bzdury
Fakt - zdarzały sie partie profili które żółkły (np. Veka z lat 97-99) ale to wyjątkowe wypadki które mialy miejsce gdy ich produkcje przeniesiono do Polski - dawno juz zarzegnany
Chcesz mieć super ładne białe okno?
Kup okno w białej okleinie !!!
Zapewne cześć z Was nawet nie wie ze coś takiego istnieje
I jak odlotowo wygląda :) :) :)

Bezdomna
24-08-2007, 19:48
Ja jednak zapytam o konkretne firmy, bo rzeczywiście jest ich setki. U mnie w bloku, np., okna sie źle zamykają, a w pozycji rozszczelnionej otwierają. Nie wiem, co to za okna, bo nie ma na nich nazwy,ale tego właśnie chciałabym uniknąć.

bwojtek
24-08-2007, 20:18
A u mnie zżółkły... Prawda, że producent lokalny i najdroższe nie były (po 5 latach działalności zwinął żagle). Moje okna mają 4,5 roku i są niestety w jakieś żółte plamy (zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz), próbowałam różnych metod -nic nie pomaga. Dlatego w nowym domu zero białych okien! Będą z PCV w obustronnej okleinie złoty dąb -profil veka barwiony w masie. Zresztą mieszkam blisko ruchliwej ulicy (tiry...) więc białe odpadają i z tego powodu -mycie by było co tydzień :roll:
Czy te co zżółkły też były VEKA? Stawiam, że tak...

jareko
24-08-2007, 21:31
Ja jednak zapytam o konkretne firmy, bo rzeczywiście jest ich setki. U mnie w bloku, np., okna sie źle zamykają, zbyt ogólnikowe stwierdzenie ale....jest to kwestia raczej regulacji okuć a nie samych okien (na 99.99%) Swoja droga czy kiedykolwiek smarowałeś okucia? Winno sie to czynić minimum raz w roku. Przeważnie po 4-6 latach pracy na sucho okucia staja deba
a w pozycji rozszczelnionej otwierają. Podobnie - regulacja okuć na 99.99%
Nie wiem, co to za okna, bo nie ma na nich nazwy,ale tego właśnie chciałabym uniknąć.tego nie unikniesz :( okna przeważnie po latach eksploatacji wymagają pewnych regulacji - i to zarówno drewniane jak i PVC

Nikoru
25-08-2007, 09:51
Ja od pięciu lat mam białe okna w mieszkaniu. Nie zżółkły, ale zszarzały. Po prostu nie mogę ich w niektórych miejscach domyć.
Pytam więc jareko
Czym myliście okna? Zapewne zaraz uslysze ze tylko woda - ściemniać mozna ale nie mnie i innych zorientowanych, czym je myć. Bo jeśli się przyznam, że do tej pory myłam wodą z dodatkiem Ajaksu, to pewnie usłyszę, że to tak jakbym myła samą wodą :oops:

ja14
25-08-2007, 11:29
U mnie w mieszkaniu okna Jezierskiego zżółkły od strony zewnętrznej.
Fakt, że mieszkanie kupiłem w 1999 roku - więc to może ta partia o której pisze jareko. :-?

jareko
25-08-2007, 12:34
Jezierski w tamtych latach robil VEKE - to tak jakby celem uswiadomienia :) Dzis robi na SCHUCO

Czym myć ?
Każdym środkiem który nie jest agresywny chemicznie jak i nie posiada w swoim składzie dodatków szorujących.
Odpadają "szorstkie" mleczka w stylu Mr.Proper, Cif, rozpuszczone w wodzie proszki do prania, pasty BHP itp - profil powoli matowieje pod ich wpływem, szybciej gromadzi kurz i bród, wizualnie szarzeje
Zapewne pojawi sie tu lista środków skutecznych - od innych Forumowiczow :)

Jak profil powierzchniowo zżółknie - mozna go wypolerować i biel przywrócić (Cosmofen)

kachna28
25-08-2007, 14:48
A u mnie zżółkły... Prawda, że producent lokalny i najdroższe nie były (po 5 latach działalności zwinął żagle). Moje okna mają 4,5 roku i są niestety w jakieś żółte plamy (zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz), próbowałam różnych metod -nic nie pomaga. Dlatego w nowym domu zero białych okien! Będą z PCV w obustronnej okleinie złoty dąb -profil veka barwiony w masie. Zresztą mieszkam blisko ruchliwej ulicy (tiry...) więc białe odpadają i z tego powodu -mycie by było co tydzień :roll:
Czy te co zżółkły też były VEKA? Stawiam, że tak...
Wojtku -raczej nie veka -na stronie veka w woj. świętokrzyskim są wymienione tylko 2 firmy robiące na tych profilach (z sandomierza zero) -tej mojej garażowej tam nie ma :roll: To była pewnie jakaś ich garażowa produkcja i ich patent :wink:

bwojtek
25-08-2007, 15:10
A u mnie zżółkły... Prawda, że producent lokalny i najdroższe nie były (po 5 latach działalności zwinął żagle). Moje okna mają 4,5 roku i są niestety w jakieś żółte plamy (zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz), próbowałam różnych metod -nic nie pomaga. Dlatego w nowym domu zero białych okien! Będą z PCV w obustronnej okleinie złoty dąb -profil veka barwiony w masie. Zresztą mieszkam blisko ruchliwej ulicy (tiry...) więc białe odpadają i z tego powodu -mycie by było co tydzień :roll:
Czy te co zżółkły też były VEKA? Stawiam, że tak...
Wojtku -raczej nie veka -na stronie veka w woj. świętokrzyskim są wymienione tylko 2 firmy robiące na tych profilach (z sandomierza zero) -tej mojej garażowej tam nie ma :roll: To była pewnie jakaś ich garażowa produkcja i ich patent :wink:
Nie da się "garażowo" ekstrudować profili! A o Vece wspomniałem dlatego, że kilka lat temu miała wpadkę z "żółtymi wykwitami" na profilach do czego raczej niechętnie się przyznaje...

jareko
25-08-2007, 16:22
.... o Vece wspomniałem dlatego, że kilka lat temu miała wpadkę z "żółtymi wykwitami" na profilach do czego raczej niechętnie się przyznaje...
taka wpadke mieli w latach 98-99
czy ten okres masz na mysli ?

25-08-2007, 16:45
nie żółkną ...http://www.hss.pl/materialy/rozne/saddam_kpn/20.jpg jedzie mi tu czołg ?

bwojtek
25-08-2007, 16:56
.... o Vece wspomniałem dlatego, że kilka lat temu miała wpadkę z "żółtymi wykwitami" na profilach do czego raczej niechętnie się przyznaje...
taka wpadke mieli w latach 98-99
czy ten okres masz na mysli ?
Raczej trochę później... Czyżby to nie jednostkowa sprawa??

jareko
25-08-2007, 20:27
nie żółkną ...http://www.hss.pl/materialy/rozne/saddam_kpn/20.jpg jedzie mi tu czołg ?
jedzie i to Leopard :lol: - lufe juz widać
Widzisz Brzoza - Ty oczywiście wiesz swoje - ale sa mimo wszystko okna z PVC w kolorze bialym (i nie jest to okleina)ktore nawet od 1963 ciągle sa białe i jakoś zżółknąć nie chca
Dociekliwy jesteś to poszperaj - może w necie znajdziesz wyniki badan Kommerlinga wyprodukowanego i zamontowanego w 1963 roku - jeszcze ze wzmocnieniem wykonanym z drewna - ciekawa i pouczajaca lektura
Ciekawe - patrzac na sprawe z innej strony - ile razy w tym samym czasie musialbys swe okienka drewniane malowac i w jakiej wogole bylyby one kondycji
Niestety, na PVC patrzy sie przez pryzmat krajowych wynalzakow jak np. Poltrocal czy tez pierwszych profili ktorych produkcja zostala przeniesiona z Niemiec czy Austrii do Polski. Faktycznie poczatki byly oplakane i zdarzaly sie cale partie profili schodzacych z produkcji juz w kolorze super jasnego karmelu zamiast bieli. O oknach w systemie Panorama nie wspomnę :lol:
Poza tym okna tzw. bezołowiowe po kilku latach staja sie jasnoszare i z czasem szarzeją jeszcze bardziej

bwojtek - montowałem Veke w latach 1997-2000 - to było nieporozumienie a nie biel :lol: Nie wiedziałem ze mieli kolejna wpadkę :(

Edybre
25-08-2007, 22:19
Mnie się jednak wydaje, że trochę żółkną co szczególnie dobrze widać jak ktoś w bloku wstawi nowe okna a sąsiad ma takie 5-letnie. Różnice widać bez dwóch zdań.

novi_ana
03-09-2007, 12:55
to czym myć te okna..? wiem czym nie myć, ale czym umyć, by domyć? :cry:
:roll: jestem przed przeprowadzką
od środka brudne od gipsu, farby itd.,
od zewnątrz - od ulicy szare paski.. tego w ogóle nie mogę ruszyć..
proszę o pomoc :-?

Agdula
03-09-2007, 15:03
Czy zółkną czy nie... kiedyś zastanawiałam się nad tym z której strony okna są zamontowane... jeśli od południa..to większość czasu operuje na nie słońce...z pewnścią bardziej są narażone na żółknięcie , niż te od półn-wch, albo półn-zach.

d525
03-09-2007, 19:44
ZŻÓŁKNĄ i to na 100% bo każdy plastyk sie z upływem czasu STARZEJE a barwniki tracą swoje właściwości pozostaje odpowiedź na następuące pytania:

1. po jakim czasie zżółknie (lepszej firmy wolniej żółkną)
2. czy zżółknie równomiernie czy będą plamy
3. czy czas zółknięcia będzie na tyle długi, ze uzytkownik nie zauważy procesu i sie przyzwyczai do zmienionego koloru?
4. Czy jak już zżółkną to będzie to za tyle lat, ze uzytkownik sobie już kupi nowe okna bo "białe" sie znudzą albo nie będą w modzie.
5. Czy uzytkowenik dożyje momentu gdy okna będą żółte jak cytryna lub masło i czy zechce wymiane zostawić wnukom a one wymienią na okna z kevlaru i tytanu z szybą automatycznie przyciemnianą kryształami lcd...



Ale to juz pozostawiam w kwestii kupującego...

Poza tym plstyki swego czasu miały też jedną wadę zachodziły brudem któregoi si enie dało domyć brud wchodził w mikrorysy na powierzchni i za nic sie nie dało doczyścić i to niczym od proszków poprzez cify i inne szyboglasy na amoniakach skończywszy. A plastyku już sie pomalować niczym nie da.. można sobie tylko okleić jak ktoś wie jak i ma cierpliwość.


P.S. ja mam wszędzie drewno można pomalować i jak nowe, ciepłe nieszkodliwe w razie pożaru a w Niemczech już w ogóle wycofują plastyki z budynków użyteczności publicznej wiec wszystko ląduje w Polsce... Jeszcze pamiętam czasy kiedy plastyk był droższy od okien drewnianych..masakra... ale szkoda, ze mineły :0:)


P.S. 2 mam plastykową drukarke znanej firmy zżółkła i to mimo że była w SZAFIE!!!!! zamknięta bez słońca... masakra a mało tego przód zżółnkął bardziej niż tył.. hmmm.. tak samo skaner i druga drukarka innej znanej firmy....
kilka starych żółtych komputerów też mogę pokazać na fotkach... złólte jak zęby Bin Ladena jedyne co sie trzyma jeszcze w miare na biało to kalwiatura od Bila Gatesa ale też śniegowa nie jest i na nią przyjdzie też czas...

03-09-2007, 19:57
U mnie cały czas okna są śnieżnobiałe, montowane 5-6 lat temu , profil Decenic. Myję zwykłym płynem do naczyń. W drugim domu tez dam okna białe PVC

novi_ana
04-09-2007, 07:41
a czym domyć okna po remoncie, kiedy płyn do naczyń nic nie daje?

ZŁoty Róg
04-09-2007, 09:56
Gdy 2 lata temu wynajmowaliśmy pomieszczenia biurowe to 5 letnie plastiki były już mocno nie fajne,porażka estetyczna. To samo w Akademi Górniczo-Hutniczej w niektórych salach wykładowych syf.

jareko
04-09-2007, 11:04
nie porównujcie okien w pomieszczeniach użytkowych
tam rzadko kto o nie dba, myje itp nie mówiąc juz o tym iz wybierane są zawsze najtańsze oferty i wtedy macie doczynienia z najgorszym materiałem
To tak jak z oknami z drewna - sa takie o ktore klienci dbaja i po 20 latach wyglądają jak nowe i takie co po roku ...szkoda gadać
Oczywiście ze kolor biały w PVC ulega zmianie ale.... ale tez skład PVC bywa rożny
Chcesz mieć żółte okna lub szare - wybierz okna bezołowiowe
Chcesz mieć piękną biel przez lata - wybierz albo ze stabilizatorem cynkowo ołowiowym albo tylko ołowianym
Chcesz mieć najładniejsze - nie masz jzu wyboru - wybierz z kadmem - wycofane niestety
Chcesz mieć już po roku szare i brudne - nie myj
Chcesz mieć żółte od środka - pal papierosy i nie wietrz i nie myj okien - po 3 miesiącach już nie domyjesz - tak zasyfiałe beda
Chcesz mieć 100% gwarancji że Ci nie zżółkną? Myśl o tym już na etapie wertowania ofert i wyboru profila
:lol:
chcesz? ;)

novi_ana
20-09-2007, 15:22
c z y m d o m y ć??

el-ka
20-09-2007, 23:59
Ja stosuję preparaty odtłuszczającwe w spraju - takie do stosowania w kuchni (bang i podobne), a tam gdzie nie da rady, to delikatnie mleczko, ale też raczej w spraju, aby nie matowiło. W poprzednim lokum miałam okna drewniane - dobrej klasy, teraz niezłe białe plastiki i więcej już plastikowych nie chcę. Według mnie myją się trudniej, tworzywo bardziej przyciąga brud niż lakierowane drewno i brzydziej się starzeje. Poza tym urok białego PCV lub okleinowej podróby drewna jakoś do mnie nie przemawia.

novi_ana
21-09-2007, 07:22
el-ka
dzięki bardzo :D

annab11
21-09-2007, 14:00
Moje białe plastiki w mieszkaniu nie dość, że zżółkły od słońca (od strony południowej), to jeszcze pojawił się na nich jakiś szary osad, którego nie można niczym zmyć. Przyznaję, że nie myję okien zbyt często - jakieś 3 - 4 razy w roku, ale chyba przez ten kwartał pomiędzy myciami okien brud nie powinien się tak wgryźć w plastik. Nie wiem, jakiej firmy są to okna, ale wiem, że w moim domu białych plastików nie będzie - skutecznie się zraziłam.

nom
23-09-2007, 09:45
Jak się sprawują? Czy nie żółkną?

To zależy co rozumieć pod pojęciem "żółkną". :-)
Jedni powiedzą, że zżółkły a inni, że mają inny odcień bieli. :D