PDA

Zobacz pełną wersję : zakurzony dach tuz po wykonaniu pokrycia



ramsey1981
24-08-2007, 20:18
mam nastepujacy problem. dekarze wykonali pokrycie dachowe (braas, dachowka celtycka), w okolicy grzebietow i koszy pozostal pyl z docinania dachowek. Wlasciwie, to zostal rozniesiony po wiekszosci dachu. Niestety mocny deszcz nie usunal pylu, podobnie jak proba mycia karcherem.

Macie jakis sprawdzony sposob na wyczyszczenie? Przegladalem rozne preparaty do czyszczenia, ale stosuje sie je do usuwania zabrudzen organicznych. Zamierzam sciagnac dekarzy do kilku poprawek i do czyszczenia. Pozostaje pytanie, jak maja to zrobic?

iwonaszczytno
24-08-2007, 20:22
Śnieg to ściągnie najlepiej :wink: dekarzy do czyszczenia ? :o :lol:

pablitoo
24-08-2007, 20:24
Generalnie bardzo źle że dekarze docinali Ci dachówki bezpośrednio na dachu ...

Podczas cięcia dachówek piłą tarczową opiłki z tarczy i zmielony beton lub ceramika - wbijają się w angobę na powierzchni dachówki i ja niszczą - szybciej ona sie brudzi i trudniej ją doczyścić , poza tym angoba czy w Twoim przypadku powłoka Lumino podczas takich "zabiegów" jest uszkadzana .

Dachówki do cięcia dekarze powinni znosić z dachu - pewnie że to jest męczące - ale jak za to płacisz to i wymagasz ...

U mnie jak dekarze kładli poszycie dachu / dachówka ceramiczna ROBEN / zdejmowali dachówki do cięcia i cięli je na balkonie ...

Pozdrawiam

Kebuz
24-08-2007, 20:27
Witam
Miałem ten sam problem nawet ta sama dachówka, mycie nic nie da.
Śnieg i 2 zimy teraz nie ma śladu kładli dach w 2005r

iwonaszczytno
24-08-2007, 20:31
Jeżeli angoba została uszkodzona na celtyckiej przez pył ze szlifierki , to co z nią będzie po jej ucięciu ? pewnie niedługo skoroduje ? :lol: dachówki znosić po jednej z dachu i ciąć ? :lol: i najlepiej jeszcze po 15 od metra :wink: zabawny jesteś

pablitoo
24-08-2007, 20:38
Jeżeli angoba została uszkodzona na celtyckiej przez pył ze szlifierki , to co z nią będzie po jej ucięciu ? pewnie niedługo skoroduje ? :lol: dachówki znosić po jednej z dachu i ciąć ? :lol: i najlepiej jeszcze po 15 od metra :wink: zabawny jesteś

No cóż - koleżanko - możesz się śmiać - w końcu śmiech to zdrowie ...

A w kwestii formalnej -
- po pierwsze : krawędź przecięcia dachówek zabezpiecza sie tzw "zimną angobą" - jest to specjalna farba która po wyschnięciu tworzy na powierzchni cięcia warstwę ceramicznej powłoki zabezpieczającej powierzchnię cięcia i barwiącej ją na kolor dachówki ...
- po drugie : podczas cięcia ściera sie tarcza metalowa szlifierki i starte opiłki wbijają się w warstwę angoby lub Lumino na powierzchni dachówki uszkadzając ją i tworząc mikrowżery w które wnika brud i inne zanieczyszczenia ...

Jak mi dekarze kładli dachówkę - każdą znosili na balkon i cięli ją - na moje życzenie - ja płaciłem więc i ja wymagałem ...

Teraz nie mam takich problemów - i nigdy nie bedę miał ...

Pozdrawiam

Kebuz
24-08-2007, 20:45
Jaka agoba beton to beton

iwonaszczytno
24-08-2007, 20:45
W kwestii formalnej o angobie na zimno to ja mogą Tobie koleżko coś niecoś poopowiadać (jak będzie mi się chciało ) :wink: po drugie do cementowych nie dodają żadnych angob bo one zwyczajnie ich nie posiadają
Mam do Ciebie inne pytanie z czego masz obróbkę komina ? czy wcinaną na wydrę ?

pablitoo
24-08-2007, 20:47
Jaka agoba beton to beton

Napisałem - Lumino - w Brasie jest powłoka Lumino ...

Pozdrawiam[/b]

iwonaszczytno
24-08-2007, 20:48
A w Euronicie Perła :wink: i co z tego ?

pablitoo
24-08-2007, 20:52
W kwestii formalnej o angobie na zimno to ja mogą Tobie koleżko coś niecoś poopowiadać (jak będzie mi się chciało ) :wink: po drugie do cementowych nie dodają żadnych angob bo one zwyczajnie ich nie posiadają
Mam do Ciebie inne pytanie z czego masz obróbkę komina ? czy wcinaną na wydrę ?

Nie musi Ci się chcieć - wcale mnie Twoje zdanie w temacie nie interesuje ...

Po drugie - zacznij czytać ze zrozumieniem - napisałem o Lumino w Brasie - nie o angobie ...

Interesuje Cię w jaki sposób mam zrobiona obróbkę kominów ?? Blacha fasująca komin jest wpuszczona w jedną z fug pomiędzy cegłami z których komin jest wykonany / ponad powierzchnia dachu / i zabezpieczona uszczelnieniami dekarskimi . Dekarz który stawiał mi komin był wg mojej oceny mistrzem ...

Co jeszcze chcesz wiedzieć ?? Z czego mam komin ?? - z cegły pełnej - oczywiście - z klinkieru ...

Co jeszcze chcesz wiedzieć ...

Pozdrawiam

Kebuz
24-08-2007, 20:53
Spoko
Dachówka cementowa (wszystkie) czarne i brazowe zachodzą pyłem bo to widać i nie ma znaczenia jaka jest to tech. czy lumino, perla, cisar, jest chropowata to łapie brut i kropka.
Nic nie pomoze mycie tylo śnieg czas.
Co do wydry to musi byc

pablitoo
24-08-2007, 20:55
A w Euronicie Perła :wink: i co z tego ?

Każdy ma prawo wyrażania swojego zdania na tym forum koleżanko - takoż i ja je wyrażam ...
A nie jest ono sprzeczne z prawdą ani ze zdrowym rozsądkiem ...

Po co maja mi dekarze ciąć piłą tarczową dachówki na dachu - syfiąc wszystko dookoła i uszkadzając powłoki dachówek - czy to angoba , Lumino czy perła czy cokolwiek innego ?? - ja za to płacę więc ja żądam i dekarze robią jak chce ... - a nie jak im jest wygodniej ...

Pozdrawiam

iwonaszczytno
24-08-2007, 20:59
Tak myślałam (komin) sugeruję wymianę dachówek wokól komina, bowiem z teorii którą lansujesz wynika że mogą one mieć uszkodzoną powłokę od wcinania obróbki poprzez narzędzie zwane szlifierka kątowa (gorące opiłki) możesz mieć problem :wink:

Kebuz
24-08-2007, 20:59
Dekarze powinni przy dachówkach cementowych ciać tak by pył nie brudził dachówki.
Miałem ten niesmak w 2005r wszystko ładnie ale?? dach zapylony jak diabli.

iwonaszczytno
24-08-2007, 21:02
[quote="Kebuz"]Dekarze powinni przy dachówkach cementowych ciać tak by pył nie brudził dachówki.

No jeszcze by się musieli z wiatrem i deszczem dogadać :wink:

pablitoo
24-08-2007, 21:03
Tak myślałam (komin) sugeruję wymianę dachówek wokól komina, bowiem z teorii którą lansujesz wynika że mogą one mieć uszkodzoną powłokę od wcinania obróbki poprzez narzędzie zwane szlifierka kątowa (gorące opiłki) możesz mieć problem :wink:

A dlaczego ?? - żadnej dachówki dekarze nie cięli mi na dachu , jak nacinali cegłę klinkierową w miejscu skosu na kominie to zabezpieczali dachówki żeby opiłki ich nie uszkodziły / rozkładali kawały tektury na dachu / ...
Nie rozumiem o co Ci chodzi ...
Z czego jeszcze chcesz się śmiać ?? - co chcesz jeszcze wiedzieć ??

Pozdrawiam

iwonaszczytno
24-08-2007, 21:06
Co chcę jeszcze wiedzieć ? ile wzięli za mkw dachówki od Ciebie ?

Kebuz
24-08-2007, 21:07
Jak ktoś pragnie to mogę przesłać zdjęcia jak może wygladać dach (czarna cementowa dachówka) po nieudolnych fachowcach, zwłaszcza estetyka, siwe naloty, zabrudzenia po docinaniu dachówek.

iwonaszczytno
24-08-2007, 21:10
Wklej chętnie pooglądamy

Kebuz
24-08-2007, 21:14
wkleje, w niedziele

pablitoo
24-08-2007, 21:17
Co chcę jeszcze wiedzieć ? ile wzięli za mkw dachówki od Ciebie ?

Mnie mój dom / stan surowy otwarty wraz z więźbą - sosną, i poszyciem dachu - około 300m2 - dach dwuspadowy ,dwie duże lukarny , 7 okien dachowych Velux / 80x170 - dokładnie wymiarów okien nie pamiętam / , dom w połowie podpiwniczony - wys piwnicy 250cm ,fundamenty lane monolityczne , strop lany monolityczny 15cm , ściany pustak ceramiczny max 30cm / wykonywał jeden wykonawca z którym miałem podpisaną umowę - za wszystkie roboty począwszy od robót ziemnych , doprowadzeniu wody , zrobieniu podjazdu pod dwustanowiskowy garaż , wybudowaniu wszystkiego - w cenie wszystkie materiały i robocizna - zapłaciłem brutto 125 000 pln .

Niestety nie powiem Ci ile zapłaciłem za mkw położenia dachówki gdyż kosztorys miałem kompleksowy na całokształt wymienionej przeze mnie inwestycji ...

Pozdarwiam

iwonaszczytno
24-08-2007, 21:20
ok. nie mam więcej pytań. Pozdrawiam

pablitoo
24-08-2007, 21:22
ok. nie mam więcej pytań. Pozdrawiam

Służę uprzejmie - umowa podpisana w 2005 roku - początek inwestycji marzec 2006 - teraz już robię wykończeniówkę i mam zamiar na początku listopada się przeprowadzić i zamieszkać w moim domku :)

Pozdrawiam

Kebuz
24-08-2007, 21:22
Prawda Panowie jest taka dachówka cementowa łapie pył w kazdej powłoce ( lumino,cisar,perła ) i od tego pyłu nalezy ją chronić, to wiedzą dekarze tylko im sie niechce.

iwonaszczytno
24-08-2007, 21:26
Ale jest inne wyjście, zawsze można kupić dachówkę która nic nie chłonie :wink: no może troszkę wody

Kebuz
24-08-2007, 21:28
Oczywisie ceramika, i teraz bym tak zrobił

Kebuz
24-08-2007, 21:29
ceramika czy meton
wełna czy styropian
B/k czy pustak ceramiczny
itp

iwonaszczytno
24-08-2007, 21:30
A niekoniecznie ceramika, ale też może być

Kebuz
24-08-2007, 21:31
papa, gont, blacha itp

iwonaszczytno
24-08-2007, 21:34
Czy gont i blacha nie chłonie brudu ? :roll: nie była bym na 100% pewna