PDA

Zobacz pełną wersję : Wełna + styropian na ocieplenie poddasza.



YEYO
20-07-2003, 12:03
Już gdzieś było na forum, ale nie mogę znaleźć. Pokrótce: wełna między krokwie potem ruszt drewniany na to styropian na to siatka zbrojąca na to tynk cienka warstwa. Tak sobie myślę że to nawet całkiem ciekawe. Izolacja termiczna będzie ok. Wełna zaizoluje tak że styropian nie powinien się przegrzewać. Styropian jest elastyczny więc zamocowany do dachu nawet bez wieszaków będzie pracował poddając się a nie przesuwając. Myślę że nie byłoby żadnych pęknięć ani rys. Mniej problemów niż z gipsokartonem. Gdzie znaleźć przykład, jakieś materiały? Czy ma ktoś pomysł? Poprzednio na forum ktoś sugerował, że tak się robi na zachodzie, ale gdzie?

Petereke
21-07-2003, 09:39
Już gdzieś było na forum, ale nie mogę znaleźć. Pokrótce: wełna między krokwie potem ruszt drewniany na to styropian na to siatka zbrojąca na to tynk cienka warstwa. Tak sobie myślę że to nawet całkiem ciekawe. Izolacja termiczna będzie ok. Wełna zaizoluje tak że styropian nie powinien się przegrzewać. Styropian jest elastyczny więc zamocowany do dachu nawet bez wieszaków będzie pracował poddając się a nie przesuwając. Myślę że nie byłoby żadnych pęknięć ani rys. Mniej problemów niż z gipsokartonem. Gdzie znaleźć przykład, jakieś materiały? Czy ma ktoś pomysł? Poprzednio na forum ktoś sugerował, że tak się robi na zachodzie, ale gdzie?

To ja pisałem w wątku: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=12724&highlight=
Konkretnie warstwy tak jak pisałeś, z tym że styropian z supremą (styrosuprema), a siatka plastikowa wystarczy. Acha, planuję dać jeszcze folię paroszczelną między wełnę a styropian. Właśnie wczoraj oglądałem tak zrobione skosy u człowieka, robota z 1997 roku i ZERO pęknięć, wygląda elegancko i nie ma tego pustego dżwięku przy stukaniu.
Jestem zdecydowany, w następnym tygodniu zaczynam od konstrukcji stropu drewnianego nad poddaszem, a potem wszystko, tzn. strop i skosy robię tą technologią.
Ojcic tego człowieka, u którego oglądałem tak zrobione skosy pracował kiedzyś w Niemczech i stamtąd przywiózł tą metodę.

Pzdr.
Petereke

YEYO
21-07-2003, 09:47
Też chciałbym kiedyś to obejrzeć. Zastanawiam się tylko nad punktem rosy. Czy nie stanie sie tak że para wodna może skroplić się między wełną a styropianem. Para wodna raczej przez syropian nie przeniknie, ale przez wełnę może.