PDA

Zobacz pełną wersję : Chemia do szamba



AmberWind
25-08-2007, 08:20
Pierwszy raz w zyciu mam szambo i albo taka wrazliwa jestem, albo przykry zapach z naszego szamba rzeczywiscie jest dotkliwy. Nie wyczuwam go w domu, a jedynie w bliskiej (tak na 2 metry) odleglosci od szamba. Zbiornik umieszczony jest obok podjazdu, wiec bardzo czesto obok niego przechodzimy wyczuwajac to paskudztwo ...
Poki co z szamba korzystaja tylko ekipy, my zaczniemy dopiero od pazdziernika.
Szambo jest szczelne, ma odpowietrzanie, a na dodatek pare dni temu wsypalam do niego jakies tabletki z bakteriami i granulat polecane w chemicznym markecie.
Czy pomoglo ... hmmm ... moze odrobine ...

Macie jakies inne patenty na chemie do szamba? A moze musze nauczyc sie z tym zyc? ;)

theodolit
25-08-2007, 08:25
a ja bym proponowal sprawdzi czy piony wentylacyjne sa dobrze wyprowadzone, odpowietrznenie szamba wyprowadzic wyzej - ew dalej od uczeszczanych obszarow + szczelne przykcyjne ktrocca do wybierania

powinno zerdukowac przykre zapachy ;)

+ jak bedziecie mieszkac i regularnie oprozniane bedzie tez chyba pomoze

Maffin
25-08-2007, 10:01
Witam, ja od dwóch miesięcy stosuję preparat WC-net - rewelacyjnie usuwa zapach z szamba. wrzucasz to do toalety w specjalnym woreczku i spłukujesz wodę (woreczek rozpuści się w wodzie , dopiero jak będzie już w szambie). Środek daje bardzo dobre efekty (i niewiele się go daje). Natomiast stosując go trzeba pamiętać, że nie likwiduje osadów i nie rozpuszcza ich. Dlatego oprócz niego stosuję jeszcze preparat (chyba nazywa się Sanitec), który ładnie wszystko rozpuszcza. A ponieważ mam szambo trójkomorowe, to w ostatniej komorze tym samym mam fajna czysta i nieśmierdzącą wodę do podlewania ogródka (nie muszę często wzywać szambonurka). Pozdrawiam
:D