PDA

Zobacz pełną wersję : Ile kaski dla pomocnika murarza?



DorisN
25-08-2007, 14:34
Witam, będę mieć ekipę w składzie 3 osób i majster mówi że dodatkowo mamy "dać" dwóch pomocników np. ktoś z rodziny. W każdym razie muszę kogoś dodatkowo zatrudnić i ile tym pomocnikom płacić i jak liczyć, czy za godziny czy za dniówki :roll:

agaboBIK
25-08-2007, 15:29
witanko..mam dwoch murarzy i dwoch pomocnikow jeden to wujek drugi jakis tam kolega kolegi place im po 50 dyszek pracuja od7 do19 niby tak powinni..ale nie jest to takie kolorowe o nie musze im dac jesc i to jest dopiero booool gotowania na sniadanie tez musza miec jakes jedzonko i czasem doprowadza mnie to do nerwicy....czasem wolalabym zaplacic wiecej i miec z glowy..ale jak mi sie znowu zaczna rozlazic po domach albo po sklepach to wiadomo... :-? dladego niech jedza i wreszcie skoncza i wynocha z cieslami pogadam inaczej ... 8)

iwonaszczytno
25-08-2007, 20:29
Noo niezła stawka 1,10 euro na godzinę, pewnie i chińczycy nie chcieli by za tyle robić :roll: i jeszcze te żarcie takie kosztowne, masakra normalnie

DorisN
26-08-2007, 11:11
Ja myślałam ok. 8 zł za godzinę :roll: ina pewno bez jedzenia.

iwonaszczytno
26-08-2007, 16:48
Nieżle myślałaś, jak się sprawdzą możesz dobić do 10 bo ciężko teraz o kogoś sumiennego i pracowitego za mniejsze pieniądze

agaboBIK
26-08-2007, 20:38
iwonaszczytno pomysl sobie ze aby gotowac musze miec czas ale niestety pracuje wiec obiady przywozi restauracja kosztuja jakies ok 21zl od sztuki zalezy jeszcze co ..do tego sniadanko poprawione kolacja ...i sumka zbiera sie niezla...moze nie masakra ale niezle sie wkopalam...

piotrulex
26-08-2007, 21:10
Nieżle myślałaś, jak się sprawdzą możesz dobić do 10 bo ciężko teraz o kogoś sumiennego i pracowitego za mniejsze pieniądze

ja mam az za bardzo pracowitego i powaznie mowie mu non stop aby sie tak nie szrpal

po 2 podwyzkach place mu 7 zeta a do tego oporowo napoje bez procentow + darmowe przejazdy do i z pracy

mialem tez tansze oferty lecz zaufania nie wzbudzli a ten jest bardzo pracowity i potrafi nie tylko pomagac ale i samodzielnie pracowac

Stu_ura
26-08-2007, 22:37
stawka murarza tynkarza 15zł /na godzinę Tynkarz z pomocnikiem potynkują około 15-20 m2 tynku dziennie średnio 16 zł /metr wychodzi 250zł- do 320 zł jeśli pomocnikowi dam 10 zł /godz daje mi to 250zł a 70 zł to rezerwa jak zniszczą materiał etc. Kalkulacje zawsze można robić na wiele sposobów ,zawsze jednak uważam że jest proporcjonalna do wkładu za dobra prace powinno się "więcej" płacić.Na koniec miesiąca liczę godziny metry i jakość- wychodzi wydajność 24 dni x8 godzin =192 i tyle też powinno być zrobionych tynków . co jest równe 0,78 roboczo godziny na m2 tynku .192x16=3072zł za robociznę płace obu panom 2560zł .Co najważniejsze to jasne zasady i zadowolenie to premia która sie opłaca.