PDA

Zobacz pełną wersję : Sposoby na wycieszenie dachu z blachy



MARTiiii
25-08-2007, 15:40
Jak w temacie czy wyciszaliście swoje dachy kładąc blache? Czy deskowanie to najlepszy sposób na jego wyciszenie, czy może jakoś inaczej można wyciszyć dach nie deskując go.

civic9
25-08-2007, 15:46
Nie wiem czy lepsze, czy gorsze, czy w ogóle, ale trafiłem na coś takiego:

http://www.doerken.de/bvf/pl/produkte/dach/trennlagen/produkte/trela.php

I trochę to kosztuje (ponad dwie dychy za m2 netto).

zezo
25-08-2007, 16:05
Dałem 25 cm wełny, 15cm między krokwie + 10 cm w poprzek krokwi, przy dużym deszczu słychać delikatny szum, w/g mnie jest OK :wink:

iwonaszczytno
25-08-2007, 19:37
Deskowanie i bardzo dobra membrana wysokparoprzepuszczalna, grubo wełny najlepiej conajmniej 30 cm i folia paroszczelna z ekranem aluminiowym srebrna

MARTiiii
27-08-2007, 10:32
Deskowanie chciałem sobie darować ze względy na koszty. Mam zamiar dać z 30cm wełny na poddaszu. Folia trzeba porządną wiadomo, planuje Dorken lub Tyvek.

A co ze strychem nad poddaszem, gdzie nie ma wełny między rokwiami? No chyba że tam też ją daliście?

M@riusz_Radom
27-08-2007, 11:35
Deskowanie i bardzo dobra membrana wysokparoprzepuszczalna, grubo wełny najlepiej conajmniej 30 cm i folia paroszczelna z ekranem aluminiowym srebrna

I pewnie na to wszystko dachówka - najlepiej ceramiczna - którą masz na składzie ;)

Marek Sza.
27-08-2007, 11:48
tanio wychodzą stopery do uszu;)

Szum deszczu nie jest głośny nawet bez cudowania, natomiast (przynajmniej u mnie) dużo bardziej słyszalny jest silny wiatr - ale to już nie wiem czy jest różnica m. blachą a dachówką.

Pozdrawiam

iwonaszczytno
29-08-2007, 21:08
Deskowanie i bardzo dobra membrana wysokparoprzepuszczalna, grubo wełny najlepiej conajmniej 30 cm i folia paroszczelna z ekranem aluminiowym srebrna

I pewnie na to wszystko dachówka - najlepiej ceramiczna - którą masz na składzie ;)

Pisz na temat dumny właścicielu imitacji :wink: a moim składem się nie interesuj, lepiej zinteresuj się składnikami swojej superimitacji :D