PDA

Zobacz pełną wersję : drzwi aluminiowe



andrzej111
26-08-2007, 09:17
Witam. Mam zapytanie stoję przed zamiarem przed zimą kupić drzwi zewnętrzne aluminium ze względu na ciemny przedpokuj w dzwiach zamontować szybke ktora by doswietlila przedpokuj na co mam zwrocic uwage, czy drzwi aluminiowe to dobry pomysł brakuje mi pomyslu na wzor drzwi, nigdy tego tematu nie przerabialem dlatego do was moja gorąca prosba o pomoc za ktorą bardzo dziękuję. Pozdrawiam.

Renia
26-08-2007, 11:41
Moge Ci powiedziec, ja mam metalowe..... I poradzono mi zrobic ościeżnice drewnianą, żeby w zimie nie bylo problemów z przemarzaniem. Nie wolno robic metalowej czy tez aluminiowej....
W drzwiach mam małą szybkę, wzór drzwi jest ładny, takie niby kasetony, kolor złoty dąb obustronnie. Z daleka ładnie wyglądają, no nie tak jak drewniane oczywiście, ale tez i koszt ponad polowe niższy.
Aluminium to może nie najlepszy pomysł, ktos mi odradzał. Poszperaj w internecie, zalądnij na strony producentów, mozna wyszukać wiele wzorów.
Rozumiem, że drewnianych nie chcesz skoro myslisz o aluminiowych ?

jareko
26-08-2007, 11:47
aluminiowe i aluminiowe - to duża różnica :lol:
są dwa rodzaje drzwi - zimne i cieple
Zastosujesz zimne AL - może Ci się zimą lać woda ze skroplonej pary...może ale nie musi :). Natomiast straty ciepła faktycznie w tym wypadku będą znaczne
Zastosujesz cieple AL - nic dziać sie nie będzie
Ościeżnica oczywiście także AL
Nie przesadzałbym z tym przemarzaniem ościeżnic stalowych czy metalowych - jakoś tego zjawiska u siebie w domu nie zaobserwowałem :)
Dla mnie podstawowa zaleta zarówno drzwi aluminiowych, stalowych z PVC jest .... brak późniejszych kłopotów o jakich nagminnie słyszę i widzę u klientów - wypaczanie sie, opadanie, kłopoty z lakierem i konserwacja powierzchni - a żem człek leniwy :)

Renia
26-08-2007, 15:51
Dla mnie podstawowa zaleta zarówno drzwi aluminiowych, stalowych z PVC jest .... brak późniejszych kłopotów o jakich nagminnie słyszę i widzę u klientów - wypaczanie sie, opadanie, kłopoty z lakierem i konserwacja powierzchni - a żem człek leniwy :)
Z tych samych powodów wybrałam metalowe. Zero problemów z konserwacją....

KOM44
26-08-2007, 17:20
Też mam metalowe z płytami dekoracyknymi z płyt z tworzyw sztucznych, oscieżnica metalowa, wszystko firmy GERDA i nie narzekam, co do aluminium, to nie wypowiadam sie, ale chyba bym takich nie chciał wole cos solidniejszego.