PDA

Zobacz pełną wersję : DEFINICJA "DZIA?KI UZBROJONEJ"



08-03-2002, 12:51
PROSZĘ O POMOC.CZY KTOŚ SIE MOŻE ORIENTUJE CZY KUPUJĄC DZIAŁKĘ UZBROJONĄ MOGĘ MIEĆ PEWNOŚĆ ,ZE PRZYŁĄCZA BĘDĄ WDRODZE CZY NIEKONIECZNIE.CZY ISTNIEJĄ JAKIEŚ PRZEPISY TO REGULUJĄCE.CZY INTERPRETACJA JEST DOWOLNA.
DZIĘKUJĘ ZA OPINIE.
MONIA

EM
08-03-2002, 15:04
Moniu, nie krzycz! (drukowane listery oznaczają krzyk) :wink: Kupując działkę musisz sprawdzić jakie przyłacza ma wykonane. O ile się nie mylę (a chyba tak nie jest) nie istnieje definicja działki uzbrojonej działka albo nie ma żadnych mediów albo ma niektóre. Najlepiej sprawdzić.

Frankai
08-03-2002, 15:16
Linie i przyłącza są zaznaczane na mapach, ale nie wiem obecnie czy i gdzie dopuszczą Cię do map lub nieodpłatnie udzielą informacji. Najprościej zapytać już mieszkających, lub popatrzyć na studzienki i istniejące przyłącza. Agencje obrotu nieruchomościami, podają Ci takie informacje, a w mojej facio nawet miał mapę całego miasta z zaznaczonymi kanalizą, energia, gazem i telefonami.

Darek
08-03-2002, 15:20
Ogolnie przyjete okreslenie "dzialka uzbrojona" okresla, ze media sa na dzialce, a nie w drodze. Jako minimum do uznania dzialki za uzbrojona uznalbym energie i wode. Jezeli w poblizu inne dzialki maja kanalizacje to dzialka uzbrojona rowniez powinna ja miec. I podobnie z gazem.
Okreslenie "media w drodze" (pytanie jakie) mozna potraktowac jako zapowiedz niskich kosztow podlaczenia: krotkie kable, rury i wykopy.
W mojej okolicy (10 km na wschod od W-wia) dzialka uzbrojona to posiadajace wode i prad w granicach. Dwie wioski dalej do "pelnego uzbrojenia" dochodzi kanalizacja.

Zachar
08-03-2002, 19:59
Jeżeli chodzi o uzbrojenie to w moim przypadku wszystko było kilka metrów od działki (w okolicy zresztą sąsiedzi też tak mieli) i normalnie wszyscy w urzędach mówili o działkach jako o uzbrojonych.

10-03-2002, 09:16
Dziękuję za opinie.Mój problem polega na tym: kupiłam parę miesięcy temu dzialkę na osiedlu domków jednorodzinnych,kupiłam ją jako działkę uzbrojoną i stosunkowo dużo zapłaciłam.W pobliżu mojej działki już stoją inne domy,które maja wszystkie przyłącza i ciągi(gaz,kanalizacja poprowadzone w uliczce przy której stoją.Kupując moją działkę byłam przekonana,że spółdzielnia od której kupiłam teren doprowadzi gaz ,kanalizację ,elektryczność do drogi ,która będzie wybudowana przy naszych domach (razem dwa bliżniaki),a my pokryjemy tylko koszt przyłaczy od drogi do domów.
Teraz Spółdzielnia mówi,że koszt przyłaczy w ulicy mamy pokryć po połowie z nimi co daje sumę 10 tys.zł.na dom, plus koszt od drogi do domu -to we własnym zakresie.Czy Spółdzielnia może tak zrobić?Dla mnie działka uzbrojona to taka która ma media w granicy lub na samej sobie.