PDA

Zobacz pełną wersję : częściowe deskowanie dachu - jak wykonać je poprawnie



rael_ww
26-08-2007, 11:38
Mój dach nie będzie ocieplony. Ocieplenie będzie na stropie. Na konstrukcję dachu daję folię, potem kontrłaty i łacenie. Wystające fragmenty dachu chcę wykończyć deskami. Tak żeby od spodu widoczne były również krokwie.
No i tu mi coś nie gra, bo na deskach ta folia już będzie inaczej pracować. Może być problem z odprowadzeniem wody, która pod dachówkę się dostanie.

Czy wiecie, jak wykonać takie częściowe deskowanie w sposób poprawny?

Andrzej Wilhelmi
27-08-2007, 00:12
Nie będziesz miał żadnych problemów należy tylko zastosować folię, która nadaje się na deskowanie. Prawdopodobnie wystarczy Ci jeden szal od okapu a dalej może być normalna folia. Dla wyrównania dachu radzę nadbić niedeskowaną część krokwi listwami grubości desek. Pozdrawiam.

paweu
27-08-2007, 07:37
Można też wystające poza ścianę części krokwi podciąć na grubość deskowania.

rael_ww
27-08-2007, 19:57
Jak widzę, są przynajmniej dwa sposoby, aby ta nadbitka była w jednej płaszczyźnie z krokwiami.
Wydaje mi się jednak, że folia na krokwiach będzie zwisała, tworząc delikatne ugięcie, a na deskach to już nie. I tu sie może zbierać woda... :|.
To tylko projekcja mojej wyobraźni. Ma to sens?

Andrzej Wilhelmi
28-08-2007, 07:40
Tylko teoretycznie bo w praktyce powinno być wszystko OK. Maksymalny zwis folii to ~5 mm przy prawidłowym wykonaniu przejście będzie łagodne. Należy zabezpieczyć tylko ostrą krawędź pierwszej deski, na którą wchodzi folia np. przez podłożenie folii budowlanej lub przez złamanie krawędzi. Pozdrawiam.

rael_ww
28-08-2007, 08:08
rozumiem :)

brachol
24-04-2008, 15:23
a czy deski w nadbitce musza byc na pioro-wpust czy tez na styk?

docent56
24-04-2008, 18:16
W krokwi na okapie należy wykonać obniżenie na grubość nabitki (najlepiej przed przybiciem krokwi) .

Andrzej Wilhelmi
24-04-2008, 22:23
Można to wyrównać kontrłatami nie osłabia to krokwi i jest prostsze w wykonaniu. Pozdrawiam.