PDA

Zobacz pełną wersję : Góra ściany fundamentowej na dwóch poziomach i co dalej?



odaro
26-08-2007, 12:01
Mam taki problem.

Garaż dwustanowiskowy został przerobione na pomieszczenie pod usługi

Poziom posadki w tym pomieszczeniu na usługi. jest niżej niż w pozostałej części budynku ( jest niżej od punktu zero o 32cm) Ale chcę aby tak to zostało tylko jak wymurować fundament z bloczków fundamentowych na ścianie która rozdziela te dwa pomieszczenia. Różnica w wysokości to 2 bloczki betonowe. Jak wymuruję do wyższego poziomu to po drugiej stronie w mieszkaniu zamiast ściany będą dwa rzędy bloczków betnowych.

Takie rozwiązanie mnie martwi bo nie wiem jak zrobić izolację poziomą.

jajmar
26-08-2007, 12:10
Jak wymuruję do wyższego poziomu to po drugiej stronie w mieszkaniu zamiast ściany będą dwa rzędy bloczków betnowych.

W mieszkaniu czy w tym garażu ? Skoro garaż nize to w garązu beda na ścianie bloczki


Takie rozwiązanie mnie martwi bo nie wiem jak zrobić izolację poziomą.

Zrób 2 poziome, jedna na wysokosci chudego w garażu druga na wyskosci chudego w mieszkaniu, od strony gruntu tez zaizoluj te bloczki (pod chudziakiem w mieszkaniu w pionie).

sSiwy12
26-08-2007, 12:19
Jesli to maja być usługi "legalne", to należy zastosować sie do przepisów dla lokali usługowych - czyli wysokość pomieszczenia, w którym odbywa się stała praca, powinna wynosić przynajmniej 3 m, jeśli nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia, i 3,3 m, jeśli takie czynniki występują. Wysokość może być mniejsza, jeśli się zastosuje klimatyzację. Trzeba jednak uzyskać na to zgodę wojewódzkiego inspektora sanitarnego. Wysokość nie mniejsza niż 2,5 m jest możliwa, gdy:
* w pomieszczeniu pracują nie więcej niż 4 osoby, a na każdą przypada przynajmniej 15 m sześc. wolnej objętości pomieszczenia,
* w pomieszczeniach usługowych bądź produkcyjnych usytuowanych w budynkach mieszkalnych - jeśli nie występują pyły, substancje szkodliwe dla zdrowia i nadmierny hałas, a na pracownika przypada 15 m sześc. wolnej przestrzeni. - przy czym "garaż" raczej nie spełnia warunku usytuowania w budynku mieszkalnym.
I uwaga jest to "nowe" pomieszczenie - przepisy są bardzo rygorystyczne w tym zakresie.
Wolna przestrzeń to taka której nie zajmują np: szaki, stoły,maszyny, itp.
Pozdrawiam

odaro
26-08-2007, 15:14
Jak wymuruję do wyższego poziomu to po drugiej stronie w mieszkaniu zamiast ściany będą dwa rzędy bloczków betnowych.

W mieszkaniu czy w tym garażu ? Skoro garaż nize to w garązu beda na ścianie bloczki


Takie rozwiązanie mnie martwi bo nie wiem jak zrobić izolację poziomą.

Zrób 2 poziome, jedna na wysokosci chudego w garażu druga na wyskosci chudego w mieszkaniu, od strony gruntu tez zaizoluj te bloczki (pod chudziakiem w mieszkaniu w pionie).

Jak pobuduje dwa bloczki wyżej to bloczki będą w tym "garażu" czyli teraz pomieszczeniu usługowym.

Też tak pomyślałem że dam 2 warstwy izolacji poziomej bo wtedy da się polączyć ją z izolacją posadki.

Zastanawiam się czy dobrym pomysłem jest wymurowanie zamiast 2 bloczków betonowych 4 warstw z cegły pełnej. Wtedy mam taką sytuację ze od strony pomieszczenia usługowego nie będzie już 2 bloczków betonowych a po drugiej stronie cegła zostanie obsypana piaskiem- jest ściana wewnętrzna. Nie wiem tylko jak cegła pełna sprawdzi się roli budulca fundamentów.

Na początku pomyśłałem że zamiast cegły normalnie wymuruję Porotherm 25 ale trzeba by go cią po wysokości a 4 cegły idealnie pasują za 2 bloczki.

odaro
26-08-2007, 15:16
Jesli to maja być usługi "legalne", to należy zastosować sie do przepisów dla lokali usługowych - czyli wysokość pomieszczenia, w którym odbywa się stała praca, powinna wynosić przynajmniej 3 m, jeśli nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia, i 3,3 m, jeśli takie czynniki występują. Wy
Pozdrawiam

sSiwy12 dziękuje za przypomienie ale wszystkie te warunki mam spełnione w tym wysokość 3m zresztą podpisał się pod tym projektant.

jajmar
26-08-2007, 17:52
Zastanawiam się czy dobrym pomysłem jest wymurowanie zamiast 2 bloczków betonowych 4 warstw z cegły pełnej. Wtedy mam taką sytuację ze od strony pomieszczenia usługowego nie będzie już 2 bloczków betonowych a po drugiej stronie cegła zostanie obsypana piaskiem- jest ściana wewnętrzna.


A w czym Ci te bloczki przeszkadzaja ? przeciez i tak to otynkujesz?
Pomyśl o jakimś styropianie w pionie za tymi bloczkami cegłą.

odaro
26-08-2007, 21:50
[quote=odaro]
A w czym Ci te bloczki przeszkadzaja ? przeciez i tak to otynkujesz?
Pomyśl o jakimś styropianie w pionie za tymi bloczkami cegłą.


Jest to ściana wewnętrzna to czemu piszesz o ociepleniu styropianem.