PDA

Zobacz pełną wersję : STARE ŁAWY FUNDAMENTOWE NA NOWYCH



PROSAC7
26-08-2007, 14:25
Mam taki problem. Kupiłem działke na której są juz wylane ławy fundamentowe na głębokości 1,5 m (miał tu być dom z piwnicami), natomiast teraz chce postawic domek który tylko częsciowo pokrywa się ze starymi ławami. Kieroownik powiedział ze trzeba wylać nowe ławy bezpośrednio na starych,tak że nowe ławy będą częsiowo pokrywały się ze starymi , będą też przecinały stare ławy, a część będzie posadowiona na ziemi. boję się ze wskutek różnej wytrzymałości podłoża(część nowych ław będzie leżeć na starych a częsc bezpośrednio na ziemi) będą póżniej pękać sciany. Budowlaniec powiedział ze zamiast chudziaka trzeba wylać strop monolityczny na ścianach fundamentowych i dzięki temu nic nię bedzie pękac. Oczywiście piwnice wcześniej zasypac gdyz planuje domek bez piwnic.




http://pulpit ()[/url]

jajmar
26-08-2007, 14:38
A te stare ławy to były zalane i stały odkryte ? Jeżeli tak to ja bym skuł to wszystko i wywalił , przynajmniej w rejonie nowych ścian.

Zdjecie to nie na pulpicie a na serwerze muisz wrzucic.

PROSAC7
26-08-2007, 16:25
W jaki sposób wrzucic to zdjęcie na serwer bo jestem zielony???????[/list]

PROSAC7
26-08-2007, 16:29
Ławy stały odkryte ale są zdrowe jak byk i wpuszczone są w ziemie 60 cm , szerokie na metr (ktoś zamierzał tam schron postawić)