PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka izolacja pionowa ściany fundamentowej?



Dryblas
20-07-2003, 22:55
Witam pytanko jak w temacie. Mam ścianę fundamentwą z bloczków kładzionych w poprzek głowka na zewnątrz od spodu izolowana 2X papa na Jarlepie L. Majster mowi że teraz tylko otynkuje z zewnątrz i zabezpieczymy abizolem lub inną taką masą, znajomy mówi że dać styropian na bloczki i na to folię.
A ja mam :-? z tym wszystkim niezły zgryz a do środy muszę podjąć decyzję, a nie mam zielonego pojęcia o tych technologiach.

redek
21-07-2003, 16:03
Przeszukaj dobrze forum, bo sporo na ten temat znalazlem, gdy bylem w potrzebie (w ubieglym miesiacu). Mnie tez majster mowil, ze to wyrzucone pieniadze, ale zarowno projektant, jak i inspektor nadzoru powiedzieli, ze dajemy styrohart (twardy styropian, chyba FS 30, zielony, duzo drozszy od styropianu) 5 cm i folie 3 mm. W Muratorze tez chyba czytalem, ze koniecznie trzeba zabezpieczyc od zewnatrz (chodzi zarowno o przemarzanie sciany fundamentowej, jak i o mechaniczne zabezpieczenie folii).

dryblasy
21-07-2003, 20:29
Właśnie rozmawiałem z inspektorem powiedział że na mur 2X abizol lub inna masa raz na gęsto a drugi na rzadko i potem na to styropian 5 cm położony od izolacji poziomejn między ścianą fundamentową a murem( nie musi dochodzic do ławy)