PDA

Zobacz pełną wersję : "Plaski" dach nad garazem???



Litr
26-08-2007, 21:44
Witam,

zalezy mi na garazu dwustanowiskowym dolaczonym do boku domu z dachem dwuspadowym tak aby okna na pietrze z boku domu nie byly zasloniete przez dach grarazu.

Wlasnie przez te okna na pietrze domu garaz nie moze miec dachu dwuspadowego.

Zapomnialem wspomniec, ze z garazu bedzie przejscie do domu.

W internecie znalazlem cos takiego (rysunek ponizej).
Dach nad garazem ma napewno jakis minimalny spad, srednio to wyglada, ale to jest funkcjonalnie to na czym mi zalezy.

Co o tym myslicie?

http://img515.imageshack.us/img515/6290/domeb15zx4.jpg

civic9
26-08-2007, 21:53
W internecie znalazlem cos takiego (rysunek ponizej).
Dach nad garazem ma napewno jakis minimalny spad, srednio to wyglada, ale to jest funkcjonalnie to na czym mi zalezy.
Co o tym myslicie?


A co tu myśleć, jeśli taki chcesz mieć i Ci to wizualnie pasuje :)

Ja taki będę miał, choć jednostanowiskowy. Zwykły stropodach - kilkanaście cm betonu zbrojonego podobnie jak strop, na górze papa, minimalny spadek żeby odprowadzić wodę.

Jeszcze można pomyśleć nad jakimś tarasem albo dachem zielonym.

Tedii
26-08-2007, 21:54
Metr śniegu na wiosnę.
Albo spad albo bardzo dobra izolacja.

jacekj
26-08-2007, 22:14
witam :)
Mam u siebie takie rozwiązanie. Wyjście z piwnicy do garażu, strop ze spadkiem, papa termozgrzewalna. Wysokość stropu pozwala zrobić wyjście z domu na ..... taras ;)

aha, zapomniałem o śniegu, faktycznie trzeba o tym pamiętać i niestety czasami wyjść i poszuflować ;)

Andrzej Wilhelmi
27-08-2007, 00:38
Jeszcze można pomyśleć nad jakimś tarasem albo dachem zielonym.

Aż się prosi żeby tak zrobić. Pozdrawiam.

Litr
27-08-2007, 06:41
No wlasnie taki dach na garazu jednostanowikowym moze byc jeszcze do zaakceptowania, ale ja chce zrobic dwustanowiskowy o szerokosci 7m i dlugosci 8-9 metrow (za garazem bedzie kotlownia).

Nie wiem jak taki klocek bedzie sie komponowal z domem. Poza tym nie mam zamiaru robic do gory tarasu a odsniezanie go w czasie zimy lekko mnie przeraza.

Robie garaz polaczony z boku z domem, aby ograniczyc do minimum obszar odsniezania i aby miec miedzy nim a domem przejscie.

civic9
27-08-2007, 06:47
Nie wiem jak taki klocek bedzie sie komponowal z domem. Poza tym nie mam zamiaru robic do gory tarasu a odsniezanie go w czasie zimy lekko mnie przeraza.


Przy blokowiskach 99% garaży ma płaski dach, widziałeś żeby ktoś to odśnieżał? To i tutaj chyba nie trzeba będzie? No chyba, że Ci śnieg podejdzie pod okno - zależy jaka różnica będzie wysokości :)

Litr
27-08-2007, 20:35
A moze nad garazami zrobic dach jednospadowy o kacie nachylenia ok. 10 stopni?

Gdzies widzialem dachowki zakladkowe, ktore mozna klasc na tak malym spadzie.

civic9
27-08-2007, 20:46
nie wiem czy z tymi dachówkami to się sprawdzi, nie znam się.

ale jeśli rozważasz tego typu kąt, to możesz dać blachę tytan-cynk, dobrze zrobiona wytrzyma min. ze 100 lat, nie będzie problemów, sama z siebie dobrze wygląda (abstrahując od kompozycji z resztą). drogie, ale na małej powierzchni może przeżyjesz.

tylko co to da? moim zdaniem to kompozycji z domem nie ulepszy, na śnieg będzie miało minimalny wpływ. oczywiście takich dach będzie bardzo trwały - jesli o to chodzi to tak, to przeżyje dach Twojego domu :)

kapusta
27-08-2007, 21:09
ten garaż do tego "Kraba"pasuje jak pięśc do nosa

rael_ww
27-08-2007, 22:12
No tak. Architektonicznie kłóci się z domem. Jeżeli nie masz innych rozwiązań na ten garaż, to spróbuj złagodzić różnice.

Niektórzy przy płaskich dachach stosują imitację stromego dachu o wysokości np. 4 dachówek. Nachylenie dachu-imitacji - takie jak dachu nad domem.

To tylko taki luźny pomysł :)

Andrzej Wilhelmi
28-08-2007, 07:09
Całością powinien zająć się architekt. Pozdrawiam.