PDA

Zobacz pełną wersję : ściana nośna 24cm - jaki koszt dzisiaj?



rael_ww
26-08-2007, 21:44
Mam w projekcie ścianę 24cm i ocieplenie 12cm.

Przy tym cenowym skandalu, jaki miał miejsce w tym roku jest mi wszystko jedno z czego będę budował. To znaczy, czy z betonu kom., czy z ceramiki poryzowanej, czy z U220... itd. Niechęć mam jedynie do keramzytu.

Aktualnie mamy tendencję zniżkową na ściany, a przede wszystkim towar jest dostępny. To mnie bardzo cieszy. Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyście od czasu do czasu podali jakąś aktualną cenę na materiał do takiej ściany.

Teraz mam dostęp do ceramiki poryzowanej UNIPOR (11szt/mkw) za 9,21brutto [101,31zł/mkw]. Na aukcja.onet.pl jest nawet cena 7,81brutto [85,91zł/mkw].

Macie jakieś ciekawe ceny. Ciekawe dla kupujących :)

jacekp71
26-08-2007, 22:54
wczorj widzialem na forum oferte BK z solbetu z cena 9zl/szt.

daj to w SZUKAJ, moze sie znajdzie ....

Endriuszka
27-08-2007, 07:58
własnie u mnie BK 24 w cenie 9zł brutto/szt. :)

ale przy ilości na cały domek to napewno by bylo dużooooooooo taniej :) tak mi sie wydaje bo na placu troche tego "leżało" :P

rael_ww
27-08-2007, 08:12
Mówimy o rozmiarze 24x24x59, czyli 7szt/mkw?

To wychodzi 63zł brutto na 1mkw :)

enickman
27-08-2007, 10:11
w sumie dobry pomysł taki kalkulatorek, który na bieżąco liczy ceny m2 ścian, stropów itd. na podstawie wpisywanych cen lub średnich z iluśtam hurtowni
a jakie fajne wykresy w czasie by były

rael_ww
27-08-2007, 20:39
Na allegro widziałem U 220 w cenie 3,45brutto/szt. Na metr kwadratowy wychodzi 22 sztuki, czyli 75,9zł brutto/mkw (ponoć z fakturą i dostawą)

No ale lepsze byłyby ceny z konkretnych i aktualnych transakcji.

Macie jakieś aktualne dane?

rael_ww
29-08-2007, 08:35
Bardziej konkretne informacje dotyczące ceramiki Cerabud.

Pustak U 220 – 4,11zł/szt [90,34zł/mkw]
Kroterm 25 – 9,14zł/szt [90,46zł/mkw]

Co sądzicie o pustakach z Carabudu?

No i jak macie nowe lepsze ceny, to pochwalcie sie koniecznie.

pozdrawiam,

mayland
29-08-2007, 10:01
U mnie suporeksa z Kozienic kupisz już za 8,5zł. Wożą w różne regiony kraju.
Sama sprzedawałam pozostałości po budowie po 7,5zł.

rael_ww
29-08-2007, 11:07
U mnie suporeksa z Kozienic kupisz już za 8,5zł. Wożą w różne regiony kraju.
Sama sprzedawałam pozostałości po budowie po 7,5zł.

Sprawdzałem na ich www. Mają teraz po 7,77brutto szary luzem i z własnym odbiorem - co to za odmiana? Nie znam się na tym.

7,77zł/szt = 54,39zł/mkw

Dobrze zakładam, że 7 sztuk na metr kwadratowy wchodzi?

mayland
29-08-2007, 11:18
W mojej okolicy tylko z tego budują (jeśli mówimy o suporeksie). Podałam cenę od przewoźników, też z fakturą i transportem. Sporo do Wawy wożą.

piotrm74
29-08-2007, 12:10
porotherm 25 P+W - 8,00 PLN brutto. Warszawa Białołęka

Anitka K
29-08-2007, 12:22
mayland, czy mogłabym prosić o jakiś namiar na tych dostawców szarego suporeksu?
Na PW lub GG 2940508
Z góry dzięki.

st_x
29-08-2007, 14:44
Widze że ceny wyższe/porównywalne z monolityczna wylewana scianą betonową (jeżlei chodzi o cene samego materiału na ściane to pewnie beton byłby najtanszy)

Pozdrawiam

krakowiaczek
29-08-2007, 14:51
Mi proponują pustak ceramiczny 24cm za 60 zł. netto metr kwadratowy poryzowany, póro wpust 15Mpa

rael_ww
29-08-2007, 16:24
Mi proponują pustak ceramiczny 24cm za 60 zł. netto metr kwadratowy poryzowany, póro wpust 15Mpa

No to jest rewelacyjna cena na te czasy. Co to jest za pustak i czy jest w ciągłej sprzedaży?

krakowiaczek
30-08-2007, 07:21
Firma ponoć jest importerem od lat i zaopatruje tylko duże inwestycje. Teraz zaczęli też sprzedawać klientom indywidualnym. Jest tylko jeden problem sprzedają ilości całosamochodowe :(

Matheo
30-08-2007, 07:44
... można wyczytać super rzeczy nt. metod/technik budowania ale w kwestii zakupów i negocjacji cen to porażka!!!

Przecież bez problemu można się dowiedzieć, że Wienerberger dał do końca września 10% dodatkowego rabatu - ot taka promocja. Wiadmo również, że od 3 września obniżają ceny w cenniku i ceny bez promocji będą porównywalne do dzisiejszych promocyjnych. Cennik już jest i PTH 25 kosztuje cennikowo 7,75 netto. Być może w ostatniej chwili okaże się, że przedłużą promocję na wrzesień i wówczas ceny będą jeszcze niższe!!!
W chwili obecnej PTH25 kl.15 można kupić za 8zł brutto. Zachęcam również do regularnego zerkania na allegro - tam świetnie widać tendencje.
Co do dostaw pełnosamochodowych poszukajcie sobie w necie dystrybutora austriackich pustaków PEXIDER i BRENNER - mają świetną ofertę na 25ke m.in. z wszelkimi certyfikatami. To jest rzeczywista 25ka a nie 24ka. A ceny? 7,60 za szt.!!! Jak zaplanujecie zakup kompleksowo to warto kupić wówczas i inne bloczki np. na ścianki działowe. Ci producenci mają pełną ofertę - zresztą można wejść na ich www. Ceny będą spadać - pamiętajcie. Nawet na krajowy PTH bo producent je obniży, a i dystrybutorzy mieli zdecydowanie zbyt wysokie marże. Dla mnie jest nieporozumieniem zarabianie 10 czy 12% przy dostawach polskiego PTH z cegielni na wskazany adres klienta końcowego, gdzie lokalny dystrybutr oprócz przefakturowania nie ponosi żadnych znaczących kosztów

krakowiaczek
30-08-2007, 08:11
... można wyczytać super rzeczy nt. metod/technik budowania ale w kwestii zakupów i negocjacji cen to porażka!!!

Przecież bez problemu można się dowiedzieć, że Wienerberger dał do końca września 10% dodatkowego rabatu - ot taka promocja. Wiadmo również, że od 3 września obniżają ceny w cenniku i ceny bez promocji będą porównywalne do dzisiejszych promocyjnych. Cennik już jest i PTH 25 kosztuje cennikowo 7,75 netto. Być może w ostatniej chwili okaże się, że przedłużą promocję na wrzesień i wówczas ceny będą jeszcze niższe!!!
W chwili obecnej PTH25 kl.15 można kupić za 8zł brutto. Zachęcam również do regularnego zerkania na allegro - tam świetnie widać tendencje.
Co do dostaw pełnosamochodowych poszukajcie sobie w necie dystrybutora austriackich pustaków PEXIDER i BRENNER - mają świetną ofertę na 25ke m.in. z wszelkimi certyfikatami. To jest rzeczywista 25ka a nie 24ka. A ceny? 7,60 za szt.!!! Jak zaplanujecie zakup kompleksowo to warto kupić wówczas i inne bloczki np. na ścianki działowe. Ci producenci mają pełną ofertę - zresztą można wejść na ich www. Ceny będą spadać - pamiętajcie. Nawet na krajowy PTH bo producent je obniży, a i dystrybutorzy mieli zdecydowanie zbyt wysokie marże. Dla mnie jest nieporozumieniem zarabianie 10 czy 12% przy dostawach polskiego PTH z cegielni na wskazany adres klienta końcowego, gdzie lokalny dystrybutr oprócz przefakturowania nie ponosi żadnych znaczących kosztów
A możesz polecić, któregoś z tych internetowych importerów? Ja wiem gdzie wybudowali z takiej cegły i inwestor jest bardzo niezadowolony. Może to się wydać śmieszne, ale te ściany mocnym uderzeniem pięści w rękawicy przebijasz jak gipskarton. Podobno też miał certyfikaty. Dopuki mi nikt nie poleci i nie zobaczę budowy z takich pustaków to napewno nie kupię,

krakowiaczek
30-08-2007, 08:50
No i sprawdziłem tą firmę co mi proponuje pustaki. Referencje mają niezłe. Jutro obejrzę budowę z "ich" cegiełek. Postaram się opisać moje spostrzeżenia.

krakowiaczek
03-09-2007, 07:51
Jak obiecywałem wcześniej - opisuję moje wrażenia. Budowa duża, rzeczywiście budują z tych pustaków, o których pisałem. Wszystko wygląda ładnie, murarz też się wypowiadał pozytywnie, mówił, że praktycznie wogóle nie ma uszkodzeń, cegła foremna, dobrze wypalona. Ogólnie polecał więc podjąłem decyzję - kupuję.

MAREK&KASIA
04-09-2007, 10:33
Rozmawiałem dziś z kuzynem który buduje z Thermoporu Leiera 25. Kupił parę dni temu za 6,10 brutto za sztukę (skład koło Krakowa)
A pomyśleć że jeszcze w kwietniu/maju kiedy kupowałem były nawet po 12 z :evil:
Pozdr
M

rael_ww
04-09-2007, 19:28
Rozmawiałem dziś z kuzynem który buduje z Thermoporu Leiera 25. Kupił parę dni temu za 6,10 brutto za sztukę (skład koło Krakowa)
A pomyśleć że jeszcze w kwietniu/maju kiedy kupowałem były nawet po 12 z :evil:
Pozdr
M

Ile sztuk wchodzi na metr kwadratowy?

artuross
04-09-2007, 22:11
solbet 24 p-w 7szt na m okolo 9 zl

krakowiaczek
05-09-2007, 07:17
Rozmawiałem dziś z kuzynem który buduje z Thermoporu Leiera 25. Kupił parę dni temu za 6,10 brutto za sztukę (skład koło Krakowa)
A pomyśleć że jeszcze w kwietniu/maju kiedy kupowałem były nawet po 12 z :evil:
Pozdr
M

Ile sztuk wchodzi na metr kwadratowy?
11szt/metr, ale co do ceny to nie chce mi się wierzyć. Szukając teraz pustaków na moją budowę, sprawdziłem wszystkie składy, hurtownie, importerów. Jeśli cena rzeczywiście jest taka - mam poważne wątpliwości co do jakości.

MAREK&KASIA
05-09-2007, 10:15
11szt/metr, ale co do ceny to nie chce mi się wierzyć. Szukając teraz pustaków na moją budowę, sprawdziłem wszystkie składy, hurtownie, importerów. Jeśli cena rzeczywiście jest taka - mam poważne wątpliwości co do jakości.

Co ciekawe najpierw cena była dogadana na 6,80 a w ostatniej chwili właścicielka opuściła 70 gr. Skład w Podłężu koło widauktu. Pustaki z polskiej fabryki Leiera to raczej muszą trzymać jakieś parametry.
Ja kupiłem węgierskiego Leiera (30tkę) - raczej gorszy przynajmniej wizualnie od polskiego.
Pzodr
M

krakowiaczek
05-09-2007, 10:47
Ja teraz kupuję niemieckiego ThermoBlocka. Cena za 25-kę 60,80 netto/metr z dostawą. Oczywiście pióro+wpust. Może trochę droższy od Leiera ale jakościowo bezkonkurencyjny. Zjeździłem całą Małopolskę i taki padł wybór. Dla mnie jest jakość najważniejsza. Nie kupię tanich cegieł z Leiera bo na tynki potem wydam więcej (Leier jest bardzo krzywy), na reklamacje mi szkoda czasu. Przed zakupem proponuję wziąść z sobą murarza i niech on się wypowie, ja tak zrobiłem i o Leierowskich pustakach nawet nie chciał słuchać. Pytał tylko czy potrzebuję na podjazd mieć gruz ceglany :wink:

rael_ww
06-09-2007, 20:28
Ponoć we od września miały być niższe ceny w cennikach producentów. Chodziło chyba o Wienerbergera. Wiecie coś na ten temat?

Z moich obserwacji wynika, że beton komórkowy i ceramikę poryzowaną (thermoBlok, Leier, Unipor) można kupić za ok.70zł brutto - oczywiście w przeliczeniu na metr kwadratowy.

No i jak macie namierzone jakieś super ceny, to podajcie je.

krakowiaczek
07-09-2007, 07:23
Raczej ceny już nie spadną. Na przełomie lipca i sierpnia Wienerberger zrobił promocję 10% i miała się skończyć w sierpniu. Ta cała popelina o obniżce od września to tylko to, że nadal utrzymują tą promocję i nie podnoszą ceny. Dobrze wiedzą, że przy ich średniej jakości podwyżka spowoduje zerową sprzedaż. A tak jak wspomniałem - na obniżki bym nie liczył bo teraz ruszają inwestycje developerów, czyli trochę większy popyt, a tym samym nie ma sensu obniżka.

ZbysioR
07-09-2007, 11:48
Sawa na stoczniowców w Krakowie:

porotherm 25 P+W 7,45 brutto z transportem
Thermopor 25 P+W 6,60 brutto z transportem

MAREK&KASIA
07-09-2007, 11:49
Ja teraz kupuję niemieckiego ThermoBlocka.
Też dobry wybór. Zwróć uwagę że w starych dobrych czasach pustaki były dowożone od producenta na stosunkowo niewielkie odległości. Sytuacja rynkowa zmusiła do importu materiałów zza granicy. A z tym sie wiąże się większe ryzyko uszkodzeń w transporcie - i na uzupełnianie tych szczerb tynkiem możesz wydać więcej :)

M

PS A murarzy to bym słuchał jednym uchem :)

krakowiaczek
07-09-2007, 12:13
Ja teraz kupuję niemieckiego ThermoBlocka.
Też dobry wybór. Zwróć uwagę że w starych dobrych czasach pustaki były dowożone od producenta na stosunkowo niewielkie odległości. Sytuacja rynkowa zmusiła do importu materiałów zza granicy. A z tym sie wiąże się większe ryzyko uszkodzeń w transporcie - i na uzupełnianie tych szczerb tynkiem możesz wydać więcej :)

M

PS A murarzy to bym słuchał jednym uchem :)
Widziałem ich dostawy. Nie ma uszkodzeń. Cegiełki równiutkie i nie sądzę aby jakikolwiek krajowy producent im dorównał.

Darex
07-09-2007, 15:25
Czytam te porównania cenowe i aż nie chce mi się wierzyć! Ludzie!!! W lipcu 2005r. porotherm 30 PW kosztował - UWAGA! - 2,79zł/szt., a 25 PW - 3,90 zł/szt. BRUTTO!!!!! To ile teraz trzeba mieć kasy by wybudować dom??!!

rael_ww
25-09-2007, 20:13
We Wrocławiu Porothon Juwo w okolicach 70zł/mkw (klasa 15), ale są też miejsca, gdzie dzisiaj Porotherm od Wienerbergera chętnie sprzedadzą po 100zł/mkw, a Porothon Juwo za 90zł/mkw. Wszystkie ceny brutto z fakturą.

Czy macie jakieś nowe sygnały z rynku?

ZbysioR
27-09-2007, 09:29
W krakowie widziałem dziś Porotherm 25 PW po 7,30 za szukę bruto (w tym transport) (zużycie 10,7 na m2)

rael_ww
01-10-2007, 17:30
Dzisiaj słyszałem (z jednej hurtowni), że Wienerberger i Juwo zrobiły podwyżki. Małe, ale jednak. Czy możecie to potwierdzić? Mi się w to nie chce wierzyć!!!

Jeśli macie aktualne informacje na temat cen ceramiki na ścianę 24cm, to proszę podzielcie się nią.

jaro'71
01-10-2007, 18:15
Czytam te porównania cenowe i aż nie chce mi się wierzyć! Ludzie!!! W lipcu 2005r. porotherm 30 PW kosztował - UWAGA! - 2,79zł/szt., a 25 PW - 3,90 zł/szt. BRUTTO!!!!!

To ile teraz trzeba mieć kasy by wybudować dom??!!

Trzeba mieć trochę więcej, ale i ludzie są bogatsi :wink:

gorgonit
01-10-2007, 21:06
Ja kupowałem porotherm 25 w ubiegłym tygodniu ( 3 palety ) - cena 6,7 za sztukę brutto.
Na składzie mowili ze ma jeszcze potanieć

brachol
02-10-2007, 06:30
a kupowal ktos silke ostatnio?

ZbysioR
02-10-2007, 08:02
gorgonit - gdzie kupowałeś?