PDA

Zobacz pełną wersję : Steplowanie pod strop monolityczny



odaro
26-08-2007, 22:03
Mam strop monolityczny do wylania.

Mój kierownik uważa że najlepszym rozwiązaniem jest najpierw wylanie chudziaka a dopiero na tym oparcie stempli pod szalunki stropu monolitycznego.

Pewnie ma rację ale ja nie bardzo mam możliwość zaplanowania i wykonania instalacji, które trzeba położyć przed wylaniem chudziaka. Jak na razie nie rozmawiałem z żadnym hydraulikiem.

Jak w takie sytuacji nalepiej podstęmplować strop monolityczny.
Wystarczy oprzeć stemple na bloczkach betonowych czy może na drewnianych belkach.

Jak to robiliście u siebie?

bladyy78
27-08-2007, 09:03
Jezeli nie wylałes chudziaka to pod stęple pukładaj jakie szerokie dechy żeby stęple nie siadły pod ciezarem stropu ja tak zrobiłem i wszystko wyszło dobrze.

Krzysiek_3miasto
29-08-2007, 12:56
deski pod stemple wystarcza...no i oczywiscie kliny ...po dwie sztuki na stempel.....po zwiazaniu siatki zbrojeniowej...tuz przed zalewaniem stropu polecam zejsc pod szalunek i podbic mlotkiem kliny...lubia sie od rozkladania drutow luzowac....i dokladnie na kilka godzin przed wylewaniem stropu i podbijaniem klinow zlac gore duza iloscia wody...deski sie rozszerza i mniej betonu wypadnie do dolu...

beton44
29-08-2007, 13:54
tylko nie przesadzaj z tym polewaniem...


zrobi się błoto POD stemplami i pod obciążeniem tego betonu

wjadą trochę w głąb... będziesz miał niższy sufit :o

krakowiaczek
29-08-2007, 14:26
A co sądzicie o filigranach?

boszax
29-08-2007, 15:14
Dużą wadą filigranów jest konieczność najmu dźwigu oraz dokładność z jaką są produkowane elementy prefabrykowane. Ściany muszą być wykonanie bardzo rygorystycznie względem projektu tzn. w osiach w pionie. Widziałem raz na budowie, przywieziono płyty zaczęto montaż atu ściany za szerokie :lol: strop wpadał do środka :lol: .

odaro
29-08-2007, 21:17
Jezeli nie wylałes chudziaka to pod stęple pukładaj jakie szerokie dechy żeby stęple nie siadły pod ciezarem stropu ja tak zrobiłem i wszystko wyszło dobrze.

Dechy wystarczą czy potrzebna będzie jakaś belka

odaro
29-08-2007, 21:18
deski pod stemple wystarcza...no i oczywiscie kliny ...po dwie sztuki na stempel.....po zwiazaniu siatki zbrojeniowej...tuz przed zalewaniem stropu polecam zejsc pod szalunek i podbic mlotkiem kliny...lubia sie od rozkladania drutow luzowac....i dokladnie na kilka godzin przed wylewaniem stropu i podbijaniem klinow zlac gore duza iloscia wody...deski sie rozszerza i mniej betonu wypadnie do dolu...

Na to pobijanie klinów to chyba sam bym nie wpadł.