PDA

Zobacz pełną wersję : drzwi i brama czy wylewki?



pluszku
27-08-2007, 07:21
choc temat okien, tynków i wylewek byl czesto dyskutowany
sprawa drzwi wejsciowych i wylewek jest jakby przemilczany
bo w łancuszku prac:

okna
instalacje
tynki
wylewki

nie wiem kiedy wstawic drzwi !
Jesli je wstawie razem z oknami lecz posadzka bedzie jeszcze nieocieplona (oraz brak drugiej wylewki) to albo musze kupic dluzsze drzwi i potem je docinac
albo pod drzwiami zamontowac sam próg (tylko jak to bedzie wygladac-prog na 20 cm a potem dziura) albo, najgorsze wyjscie, pod drzwiami zostanie mi 20 cm wysokosci szpara.

Troche podobny problem mam z garazem. Na chwile obecna - nie ma od jeszcze ocieplonej podlogi, wiec jak moge zamontowac brame garazowa?

Inna kolejnosc prac jest sprzeczna z "łancuszkiem" - bo wylewek sie nie robi bez tynkow a tynki bez instalacja a instalacje bez okien.


Jak to jest na Waszych budowach?

KiZ
27-08-2007, 08:06
Ja jestem po tynkach i wylewkach. Ciagle mam drzwi wejsciowe tymczasowe. Docelowe będą robione na zamówienie z litego drewna więc na razie nie ryzykuję nawet milimetrowej docinki. Brame musieliśmy zamontowac wczesniej ze wzgledu na zabezpieczenie olbrzymiego otworu w garazu połaczonym z budynkiem. Brame wymierzylismy maksymalnie dokladnie, dopasowalismy pozniej ocieplenie i wylewkę, tak, ze w zasadzie wyszlo nam idealne podloze pod płytki.
Jedyne drzwi docelowe mam zamontowane w kotłowni, ale mają one taki specjalny, wysuwany stalowy panel regulujący ich wysokość.

KOM44
27-08-2007, 19:06
U mnie zrobiono otwór drzwiowy na wymiar a następnie po załozeniu drzwi docelowych ale a wyciagnietymi panelami ozdobnymi wykonano z desek podest po którym łagodnie schodziło sie do wnetrza.

Graczyk
27-08-2007, 22:06
Proponuję tynki, wylewki a dopiero potem po złapaniu wszystkich poziomów i wysokości drzwi wejściowe.
A na koniec wewnętrzne po malowaniu.

Alexs
27-08-2007, 23:44
okna powinny być przed tynkami bo potem Ci tynki popsują przy ich wstawianiu, jeśli robisz okna to wiąże sie to z zamknięciem budynku, u mnie jednego dnia przyszły okna, drzwi i tymczasowa brama garażowa. Pod drzwiami mam dziurę, próg stoi na cegłach, wysokość drzwi reguluje wysokość werandy czy tam schodów co tam masz. Drzwi i tak potem będą malowane wiec mi ich nie szkoda na, a co do bramy to jesli masz panelową łamaną to niestety bez wylewki musisz robić w powietrzu z dziurą, odliczyć wysokość wylewki i gresu a potem ewentualnie nadrobić klejem do gresu, nie ma wyjścia...

AMP
27-08-2007, 23:59
U nas idzie to trochę inaczej: - najpierw wylewki, a po około tygodniu zamykamy budynek (przeciągi dobrze wyciągną wilgoć z posadzek) i wtedy dopasujemy drzwi wejściowe i bramę garażową, choć oczywiście cały czas kombinujemy jak wysoko zrobić posadzki.

Alexs
28-08-2007, 00:05
U nas idzie to trochę inaczej: - najpierw wylewki, a po około tygodniu zamykamy budynek (przeciągi dobrze wyciągną wilgoć z posadzek) i wtedy dopasujemy drzwi wejściowe i bramę garażową, choć oczywiście cały czas kombinujemy jak wysoko zrobić posadzki.

pewnie, tak jest najlepiej, zostawić otwarty dom coby schło w środku, tylko, że może robicie płyty g-k wtedy ok. ale jak tynki mokre to powinny one byc przed wylewkami a po oknach to jak to zrobić? Wstawić okna a nie dać drzwi i postawić namiot obok coby pilnować tych okien???

AMP
29-08-2007, 14:03
karton-gips - bo to szkielet :D