PDA

Zobacz pełną wersję : Willa WANDA 1905r. -tradycja ponad wszystk o!!!



jerzyczysko
27-08-2007, 08:22
fg

DarioAS
27-08-2007, 09:28
o ja.... :roll: :roll: :roll:

jadwiga_w
27-08-2007, 13:46
:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Eugeniusz_
27-08-2007, 15:11
hm, znam Żywiec ale nic o nim nie słyszałem :o :o :o :wink: :wink: :wink: ale chyba szkoda piękny "domek" tylko pozazdrościć tradycji rodzinnej :D .
Uwaga na konserwatora zabytków, no i nie pozbaw go tego piękna które posiada - niestety niektórzy w imię modernizacji i odnawiania ulegają chwilowej modzie (szybko przemija) i niszczą piękne narodowe pozostałości których i tak mało pozostało :-? :evil: :lol:
Powodzenia :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D

jerzyczysko
28-08-2007, 19:49
Nie wiem nie podoba się wam? No cóż wiem że jeszcze duzo mu brakuje np: dachu z dachowki z nowa wieźba, ale samo to ulepszenie ponad 300 tys. zł. iiii okna ponad 100 tys.zł drewniane podwojne z Niemiec. Mam to wycenione ale teraz mam inne wydatki . Moim najwiekszym marzeniem jest wybudowanie koło wiezyczki obserwaterium astronomicznego http://www.uniwersal.beep.pl/. Ale to tez wydatek rzędu........ :-?
pozdrawiam

DarioAS
28-08-2007, 20:25
no nie, jestem poprostu pod ogromnym wrażeniem :o .
Słów mi brak, wszystko pozytyw.
Pozdrawiam serdecznie :P .

gabula
28-08-2007, 20:36
I gdzie te zdjęcia, bo mnie już ciekawość zżera 8) 8) 8) :lol:
pięęęękny "domek" :D

Edmar70
28-08-2007, 21:04
No, no, no... :o
Dom jest piękny, zapowiada się na wielkie cudo. Kiedy zaczynasz remont?
Ach,... szkoda ,że ja nie mam takiej spuścizny :roll: :( [/list]

jerzyczysko
28-08-2007, 22:24
q

Irma
29-08-2007, 07:55
Dom ma pewien specyficzny wdzięk, nawet mi się podoba, ale wnętrza....ojojojojoj...

jerzyczysko
29-08-2007, 13:37
Pochwal sie może swoim domkiem i wnetrzem. ? :)

magda72
29-08-2007, 16:00
Zgadzam się z Irmą.
Budynek jako bryła ma swój przecudowny urok, tak jak wiele starych willi.
Moim zdaniem wnętrza trochę przeładowane.
Dużo mebli stylowych, które pewnie dostałeś ze spuścizną, ale kuchnia jakaś dziwna, fronty chyba miały być stylowe, szkło nawet ładne, ale dwie krzyżujące się lady to chyba przesada. No i ta rura :o .

Acha, ten wątek jest z Twoim domem, nie naszymi. :wink:

jerzyczysko
29-08-2007, 17:52
:)

Ewa7506
30-08-2007, 22:17
Piękny pies :wink:

damianr
30-08-2007, 22:28
ooo piękna willa z charakterem
no ale niemieckie okna - a ty przypowieści o Wandzie co niemca niechciała - taki gwałt ...
ciekawe przedsięwzięcie się zapowiada
powodzenia

DarioAS
31-08-2007, 08:55
ja bym wpadła na basen... (bez podtekstów oczywiście :) )
Trzebaby to normalnie pozwiedzać, bo żadne zdjęcie chyba nie uchwyci tego, co oko na "żywo" :roll:

Marikas
31-08-2007, 13:23
Dom zapiera dech, po prostu marzenie... Ale ta kuchnia jakby wyrwana nie z tej bajki... Sorry, ale dla mnie to profanacja! Była pewnie jakaś stara kuchnia w stylu domu i co się z nią stało...

jerzyczysko
31-08-2007, 13:41
dziękuje wszystkim za miłe słowa.

To fakt uległem modzie i rozwaliłem wszystkie piece kaflowe które były od lat 20 z pięknymi austriacki kaflami. Ale na pewno sami albo wasi bliscy wyrzucali, niszczyli stare rzeczy, uwazając je za niemodne. No coż kazdy popelnia błedy. Co do kuchni to rok temu ja przerobilem, hmmmm ale naprawde wydaje mi się że jest dobrana pod pokoj który jest obok.

Jesli chodzi o ogrzewanie domu to ekologiczny olej, jednostka centralna Buderus, grzejniki miedziane z lat 80 siętych( są w dobrym stanie i nawet dosyc ladne)

magda72
31-08-2007, 17:56
Oj jerzyczysko, pluj sobie w brodę za te kafle, nie mów proszę Cię o tej kuchni, że jest twoim oczkiem w głowie, bo pomyślę, żeś jednooki pirat :wink: .
Gdybyś jeszcze kiedyś chciał coś wyrzucać ze swojej oryginalnej bryły w stylu eklektycznym, to niech to będzie rura z kuchni.
A, że odpoczywasz na basenie, nie wątpię- cudo.

ooliwka
01-09-2007, 09:16
dom ładny ale wnetrza???

nie pasuja i nie mowie tu tylko o kuchni :roll:


mama nadzieje ze przy remoncie nie bedziesz szalala tak jak z tymi piecami
ktore dla mnie sa sercem starych domow swoista wizytowka

Paty
01-09-2007, 15:58
Dom piekny, bryła , elementy ozdobne itp..............ale wnetrze zupełnie inna bajka, sorry ale dla mnie wielka kicha, pomieszanie stylów, w łazience rzezby, greckie kolumny.......kuchnia z nowoczesnym barkiem, kieliszkami jak w pubie,

chłopie jak stac Cie na basen to daj zarobic architektowi wnetrz.........taki domu musi miec STYL, wydaje mi się że nie czujesz tej epoki.............

zreszta ja tez , ale na piewrszy rzut oka nic tu ze soba nie gra.............
chyba że to wszytsko idzie do poprawki...........

izat
01-09-2007, 18:00
pokażesz saunę?? :)
z jakiego drewna jest wykonana??

jerzyczysko
02-09-2007, 00:05
Nie martiwą mnie wasze opinie o wnetrzu, bo najwazniejsze ze sam sie w nim dobrze czuje. Projektantow mam gleboko w powazaniu, bo jak ktos moze projektowac po jakis smiesznych studiach na psedo-uczelniach, nie majac talentu ani wiedzy na ten temat.
Raz zatrudnilem jakiegos ąęęę głąba o francuskim nazwisku zeby zaprojetkował mi wnętrze mieszkanka w warszawie (wraz z realizacją). Wszystko miało wygladac bomba, a okazalo się ze jest to wogole nie funkcjonalne i mało przytulne. pozdrawiam Jerzy

izat
02-09-2007, 10:24
co z tą sauną?? :)
nie zauważyłeś mojego pytanka?? :D

ooliwka
02-09-2007, 17:08
Nie martiwą mnie wasze opinie o wnetrzu, bo najwazniejsze ze sam sie w nim dobrze czuje. Projektantow mam gleboko w powazaniu, bo jak ktos moze projektowac po jakis smiesznych studiach na psedo-uczelniach, nie majac talentu ani wiedzy na ten temat.
Raz zatrudnilem jakiegos ąęęę głąba o francuskim nazwisku zeby zaprojetkował mi wnętrze mieszkanka w warszawie (wraz z realizacją). Wszystko miało wygladac bomba, a okazalo się ze jest to wogole nie funkcjonalne i mało przytulne. pozdrawiam Jerzy

to nie rozumiem tytułu "tradycja ponad wszystko" ????


forumowiczą chodzi o to że taki dom musi być od A do Z ze swojej epoki
i po prostu mając szczęście posiadania takiej willi (które jest dane nie licznym) do czegoś zobowiązuje
Tym bardziej że sam podkreślasz znakomitość swojego domu i dajesz do zrozumienia że w tej miejscowości w której się znajduje jest notabene swoistym pomnikiem kultury

DarioAS
03-09-2007, 15:54
ja też czekam na saunę...

mokka
04-09-2007, 10:41
Willa robi wrażenie, wnętrza niestety mi się nie podobają. Piękne meble giną w natłoku bibelotów. Łazienka i kuchnia to najsłabsza strona. Sama kocham stare meble , masz piękny kredens, pensjonarkę ale w ogóle ich nie widać. Takie wnętrza wymagają mega wyczucia, tu każdy mebel jest wyjątkowy i warty zaprezentowania, wszystko na pierwszym planie i trudno znaleźć tło. Nad piecami płacz, jeszcze jak była to austriacka manufaktura to nawet rycz :D . Sama mam wielki sentyment do moich mebli i to rozumiem absolutnie. Jaka nie kochać lustra przed którym prababcia wiązała mi kucyki? Lubię domy z przeszłością, tylko" tradycja ponad wszystko" zobowiązuje.
Ps. Piękny doberman.