PDA

Zobacz pełną wersję : Inwentaryzacja geodezyjna



mario1976
27-08-2007, 11:18
Czy ktoś kto jest już po odbiorze może mi napisac jak wygląda fizycznie inwentaryzacja (chyba tak to się zowie) geodezyjna po zakończeniu budowy.

Geodeta mierzy pewnie wymiary zewnętrzne budynku jakies odległości od sąsiadów i co dodatkowo podlega jeszcze pomiarowi ?

SNCF
27-08-2007, 11:29
...

mario1976
27-08-2007, 11:32
:)
u mnie najdłużej mierzył a raczej wyznaczali współrzędne kwietnika :)
poprostu musieli chłopaki zrobić "próbkowanie" łuku

:o uuuu współrzedne kwietnika ???

A nie liczac kwietnika to co taki geodeta mierzy ?

pavlo09
27-08-2007, 12:11
Inwentaryzacja powykonawcza polega na pomiarze obrysu zewnetrznego budynku oraz przyłączy wod-kan, gazu , jezeli nia ma kan sanit to zamierza sie szambo lokalne.Na wkartowaniu wszystkiego inwestor otrzymuje mapę na której geodeta stwierdza czy wszystko jest usytuowane zgodnie z projekteem technicznym
Pozdrawiam Paweł

_Beti_
27-08-2007, 12:27
takiego geodete do inwentaryzacji wybiera sie samemu ???
jeśli tak to z jakimi kosztami trzeba się liczyć??

mario1976
27-08-2007, 12:32
Inwentaryzacja powykonawcza polega na pomiarze obrysu zewnetrznego budynku oraz przyłączy wod-kan, gazu , jezeli nia ma kan sanit to zamierza sie szambo lokalne.Na wkartowaniu wszystkiego inwestor otrzymuje mapę na której geodeta stwierdza czy wszystko jest usytuowane zgodnie z projekteem technicznym
Pozdrawiam Paweł

Dzięki wielkie. Czyli obrys budynku + media. Ok już wszystko jasne.
acha....a czy np posadownienie tez mierzy geodeta (jesli np. ze względu na warunki gruntowe budynek poszedł jakiś bloczek do góry ?).

mario1976
28-08-2007, 12:13
Podciągne do góry.

Więc ponawiam. Czy posadowienie budynku jest także sprawdzane przez geodet?

Chodzi mi o sytuację gdy z powodu warunków gruntowych budynek poszedł np. o bloczek do góry w porównaniu z projektem ?

theodolit
28-08-2007, 12:19
mysle ze nei sprawdza ale powinien

a do 'warunkow' gruntowych to powinien byc dostosowany w projekcie/adaptacji

mario1976
28-08-2007, 12:35
mysle ze nei sprawdza ale powinien

a do 'warunkow' gruntowych to powinien byc dostosowany w projekcie/adaptacji

Zgadza się. Ale tylko w teorii :wink: . Przy budowie domu (i to pierwszego) wychodzi pełno kwiatków, które można załatwić wcześniej, inaczej i lepiej.