PDA

Zobacz pełną wersję : Powłoka wodochronna Styrozol



3241mirek
27-08-2007, 13:17
Witam. Mam WIELKĄ prośbę do wszystkich posiadaczy systemu uszczelnień Styrozlo o wyrażenie swojej opini na ten temat. Zamierzam użyć ten system do uszczelnienia balkonu. Ale przed jego użyciem chciałbym poznać Wasze opninie za i przeciw. Na balkonie wykonana jest wylewka i wszystko czeka na zastosowanie odpowiedniej izolacji wodnochronnej. Nadmieniam że opcją jest Sopro 523 ( cena 20 kg = 220 zł) natomiast koszt zestawu na 5 m2 Styrozolu to ok 120.

3241mirek
28-08-2007, 06:36
nikt nie używał :o

SAVAGE7
28-08-2007, 07:38
stosowałem w spiżarce na posadzce i ścianach. spiżarka jest poniżej gruntu i istnieje ryzyko podejścia wody. jednak robiłem to na wiosnę i od tego czasu nie było takich ulew które by pozwoliły stwierdzić szczelność systemu. niemniej jednak słyszałem dobre opinie na temat styrozolu. z tym, że zadzwoniłem do producenta i sprzedali mi za 100zł. przesyłka gratis. co mogę powiedzieć to tylko tyle, że paskudnie śmierdzi ten specyfik.

KaiM
28-08-2007, 07:49
zrobiłem nim mój balkon i spełnił swoje zadanie - przestał przeciekać. Nie wiem jak z trwałością bo dopiero co skończyłem. Śmierdzi faktycznie ale na zew. da się spokojnie z nim pracować.
Dwie uwagi:
taśma którą każą wklejać dla wzmocnienia połączeń płaszczyzn u mnie po wyschnięciu pofałdowała się bardzo - prawdopodobnie od skurczenia się powłoki tej niebieskiej. Miałem z tym kłopot. Producent się dziwił że nie ma prawa się skurczyć ani pofałdować.
Zużycie podawane przez producenta można raczej między bajki włożyć. Kupiłem duże wiadra i przynajmniej jeżeli chodzi o niebieskie co miało starczyć podobno na 65m2 - zużyłem trochę ponad połowę na dwukrotne pomalowanie balkonu o powierzchni 9m2. A podłoże bardzo równe i gładkie było.
Ogólnie - bardzo polecam.