PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi do łazienki



Lidka i Janusz
27-08-2007, 13:37
Czy drzwi do łazienki muszą mieć zawsze otwory? Zamówiłam drzwi bez i zastanawiam się czy koniecznie trzeba je zrobić?

Geno
27-08-2007, 13:38
Muszą.

Wiertarka i nakładka i są otwory - komplety do kupienia w hurtowniach/marketach.

paweu
27-08-2007, 13:41
Niekoniecznie to muszą być otwory, mozna podciąć drzwi od spodu. Służy to do tego, zeby zapewnić nawiew powietrza do wentylacji pomieszczenia.

theodolit
27-08-2007, 13:41
mozna ew podciac drzwi - lub osadzic tak zeby byla szpara pod nimi - szpara ~ 200 cm kw - tzn skrzydlo 80 - tj 2,5cm - mi sie takie rozwiazanie bardziej podoba niz 4 'kapsle' ;)

Geno
27-08-2007, 13:43
Co kto lubi - ja akurat pod drzwiami nie lubię otworów ;)

theodolit
27-08-2007, 13:44
Co kto lubi - ja akurat pod drzwiami nie lubię otworów ;)

jakby co jest ktoredy rolke podac ;D j/k

Lidka i Janusz
27-08-2007, 13:49
Co kto lubi - ja akurat pod drzwiami nie lubię otworów ;)

jakby co jest ktoredy rolke podac ;D j/k

:D :D

Arturroo
27-08-2007, 14:48
Witam!
A ja z własnego doświadczenia: Mam w łazience (blok) drzwi typowo łazienkowe, na dole cztery otwory. Wszystko wydawało by się że jest w porządku, aż któregoś dnia przychodzi jakiś magik, sprawdza kratki wentylacyjne i stwierdza że te drzwi nie są prawidłowe, ponieważ musi w nich być kratka, gdyż łączna powierzchnia tych otworów jest za mała. Wypisał jakiś kwitek i poszedł. A co najlepsze pojechałem do dużego centrum budowlanego i pytam czy są takie drzwi z kratkami, a sprzedawca powiedział że drzwi firm które są u nich dostępne są tylko i wyłącznie z otworami i może mi tylko poradzić abym kupił jakieś plastykowe nakładki i wyciął sobie kratkę. Muwiąc brzydko olałem to i czekam na ciąg dalszy.
Pozdrawiam

paweu
27-08-2007, 14:52
Przepisy mówią, że drzwi do łazienki powinny mieć w dolnej części otwory o sumarycznym przekroju nie mniejszym niż 0,022 m2 dla dopływu powietrza.

Lew2
27-08-2007, 16:29
Przepisy mówią, że drzwi do łazienki powinny mieć w dolnej części otwory o sumarycznym przekroju nie mniejszym niż 0,022 m2 dla dopływu powietrza.
Zgadza się. "ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie" w §79 podaje wymagany otwór 0,022 m2.

Ja jednak w prywatnym domu, gdybym nie miał w łazience żadnych piecyków, zastosowałbym pełne drzwi oraz regulowany nawiew i wywiew mechaniczny.

KOM44
27-08-2007, 16:38
Otwory muszą być i basta. Od tego nie uciekniesz. Łazienka musibyć wentylowana.

Arturroo
28-08-2007, 17:17
Witam!
To może mi ktoś wyjaśni dlaczego są produkowane i sprzedawane drzwi łazienkowe z otworami, które zgodnie z przepisami nie mogą być stosowane.
Pozdrawiam.

theodolit
28-08-2007, 18:05
Witam!
To może mi ktoś wyjaśni dlaczego są produkowane i sprzedawane drzwi łazienkowe z otworami, które zgodnie z przepisami nie mogą być stosowane.
Pozdrawiam.

mysle ze to takowe 'wynalazki' zauwaz ze klasyczne drzwi np takie 'komunistyczne' łazienkowe mialy krate - ja tez znalazlem sosnowe drewniane z kratka ;)

jednak dla porzadku otwór 5cm srednicy ma powierzchnie okolo 19cm kwadratowych
wiec potrzeba hmmm 10 - 12 takich otworow ;)