PDA

Zobacz pełną wersję : Deskowanie a folia



WPaweł
27-08-2007, 14:24
Takie mam małe pytanie techniczne.

Będę kładł na dach blachodachówkę. W planie, była jakaś dobra membrana, łaty i kontrłaty.
Zmieniłem jednak zdanie i chciałbym cały dach wydeskować.
W zwiazku z tym, czy powinienem jakieś zwykłej folii użyć do tego ? Czy kładzie się ją pod deskowanie, czy nad ?
A może w ogóle jej już nie powinno być ?

Co radzą fachowcy ? :roll:

Pozdrawiam

tosinek
27-08-2007, 14:58
też się tak wkopałam, myślałam, ze deskowanie i od razu dachówka a tu gucio, trzeba dać jeszcze lepszą folię, wykonawca polecał mi tyvek supro, ale podzwoniłam po handlarzach folii i pewien pan z allegro zaproponowała mi tyvek pro, cena porównywalna z papą a asfaltem nie będzie śmierdzieć w upalne dni

KOM44
27-08-2007, 16:26
Nie jestem zwolennikiem blachy na dach, ale prawidłowo wykonane odeskowanie całego dachu napewno poprawi jego parametry. Folje jak najbardziej polecam. Sa rózne i własciwie nie ma złych. Tylko oblicz sobie cene drzewa na odeskowanie plus cene blachy i wyjdzie niewiele taniej od dachówki. Do b;achy nie mam zaufania bo choć szybko sie kładzie to co niektórzy równie szybko ja zdejmuja u mojego kuzyna wytrzymała 7 lat.

WPaweł
28-08-2007, 13:52
Ok, to już wiem, że dobra folia paroprzepuszczalna ma dalej sens.
Tylko gdzie ? Pod, czy nad deskowanie ? :roll:

enickman
28-08-2007, 15:52
a dlaczego nie papa?

katja
28-08-2007, 17:25
Ok, to już wiem, że dobra folia paroprzepuszczalna ma dalej sens.
Tylko gdzie ? Pod, czy nad deskowanie ? :roll:
Na deski,
dobra membrana dachowa wysokoparoprzepuszczalna nadajaca się na deskowanie.
Później, przy ocieplaniu poddasza, będziesz miał znowu dylemat, czy robić szczelinę wentylacyjną czy nie, bo niby folia, ale są i deski :roll: Niektórzy radzą luźniej kłaść deski.
Jeśli robisz deskowanie, to mom zdaniem mniejszy kłopot jest z papą, nie musisz się spieszyć z wierzchnim kryciem.

WPaweł
28-08-2007, 20:31
..tylko papa w ogóle nie oddycha i jest 3 razy droższa od najlepszej membrany :roll:

A jeśli zrezygnuję z deskowania, to nie muszę robić szczeliny wentylacyjnej między folią a wełną ?

DeeM
28-08-2007, 20:48
Przy Tyvek Pro nie musisz, to folia wysokoparoprzepuszczalna, ale musi być szczelina nad folią (załatwiają to łaty i kontrłaty), pamiętaj o wentylacji kalenicy.