PDA

Zobacz pełną wersję : KERAMZYT



BERNADETKA
27-08-2007, 17:10
Witam
W planach mam budowe domu...interesuje mnie keramzyt...może ktoś już budował ta technologią? Proszę o podzielenie się opiniami :D

aresior
27-08-2007, 20:56
w ub. roku zbudowaliśmy dom z bloczków keramzytobetonowych. wszystko ok. na ten temat odpowiadałem już w kilku wątkach i od tego czasu zdania nie zmieniłem. warunek powodzenia - ściana dwuwarstwowa np. bloczek 24 cm + 12 cm ocieplenia. podobno najlepsza jest wełna. my będziemy mieć styropian.

pozdrawiam

aresior

BERNADETKA
27-08-2007, 21:43
Dzieki za odpowiedź ...dziś zaczęłam dopiero czytac forum...i jka narazie nie doszukałam się tego wątku...jest ich niemało :D

ziaja3
28-08-2007, 06:12
Mysmy zbudowali z keramzytu w tym roku. Tak naprawde najwazniejsza jest wartstwa ocieplenia :)

BERNADETKA
28-08-2007, 09:17
Może wiesz w porównaniu do tradycyjnych metod jak sie ma koszt budowy ? Drożej ...taniej...?

majki
28-08-2007, 11:02
Cześć

Ja mam wewnętrzną ściane nośną z pustaków keramzytobetonowych. Z moich obserwacji :
- ciężkie, cięcie fleksą trudne, próba "łupania" młotkiem kończy się pęknięciem w przypadkowym miejscu
- duże, więc mało wchodzi na 1m2 ściany, kupowałem po około 8 zł, więc wychodzi 1m2 ściany za około 65 zł
- szybko sie muruje

pozdrawiam, majki

Mały
28-08-2007, 11:09
Wojtekkk właśnie buduje z keramzytu.
Ja chciałem, ale mam bale. Cenowo wychodziło najtaniej w stosunku do porotermu czy gazobetonu.

BERNADETKA
28-08-2007, 12:01
Trochę mi zeszło ale sporo znalazłam wiadomości na ten temat...powiem tak...jak w każdej branży jestem otwarta na innowacje :D ..i stawiam na keramzyt...mój mąż tylko mało przekonany jest ...ale to tradycjonalista :D .Mam o tyle dobrze, że w Kościukach mam firmę produkującą keramzyt...a mieszkam w Białymstoku...wiec.."rzut beretem"...pojadę popytam...zobaczę aktualne cenniki

rael_ww
28-08-2007, 14:13
Koniecznie daj znać jak z tą ceną u Ciebie. We Wrocławiu producent ma cenę 9,76zł brutto / szt. To daje jakieś 78,08zł brutto / mkw.
Z pewnością można z tego urwać jakiś rabat.

matam
28-08-2007, 16:30
Koniecznie daj znać jak z tą ceną u Ciebie. We Wrocławiu producent ma cenę 9,76zł brutto / szt. To daje jakieś 78,08zł brutto / mkw.
Z pewnością można z tego urwać jakiś rabat.
Jakiej firmy jest ten keramzyt.
Przy wycenach sprawdzcie ile wchodzi na m2. Czasami jest 8 szt czasami 10 szt.

rael_ww
28-08-2007, 17:03
Koniecznie daj znać jak z tą ceną u Ciebie. We Wrocławiu producent ma cenę 9,76zł brutto / szt. To daje jakieś 78,08zł brutto / mkw.
Z pewnością można z tego urwać jakiś rabat.
Jakiej firmy jest ten keramzyt.
Przy wycenach sprawdzcie ile wchodzi na m2. Czasami jest 8 szt czasami 10 szt.

Betard. 8szt na mkw. Dobra cena?

matam
28-08-2007, 20:47
Koniecznie daj znać jak z tą ceną u Ciebie. We Wrocławiu producent ma cenę 9,76zł brutto / szt. To daje jakieś 78,08zł brutto / mkw.
Z pewnością można z tego urwać jakiś rabat.
Jakiej firmy jest ten keramzyt.
Przy wycenach sprawdzcie ile wchodzi na m2. Czasami jest 8 szt czasami 10 szt.

Betard. 8szt na mkw. Dobra cena?
W Szczecinie jest w cenie 9,70 netto !!.

boguslawskia
28-08-2007, 21:16
Radzę dokładnie przeliczyć sztuki na m2 ściany.
Mi mimo, że mam producenta 30km od budowy po przeliczeniu wyszło drożej niż BK.

rael_ww
28-08-2007, 21:38
No u mnie wyliczenia są ok.
Dodam, że chodzi o pustak keramzytowy Alfa 49/24/24
8szt/mkw

Wg mnie te ceny są zbyt wysokie. BK i ceramika poszły w dół, a keramzyt chyba nie. Rzeczywiście ściana z BK lub z Max'a 220 czy z U 220 może być teraz tańsza. Wynika z tego, że i keramzyt powinien wkrótce potanieć.

BERNADETKA
29-08-2007, 08:17
Dziękuje za cenne uwagi...moja budowa ma ruszyć na wiosnę w przyszłym roku..wiec może wiele sie zmienić..aczkolwiek " rzekomy" trend spadkowy pokaże czy nie lepiej będzie zaopatrzyć sie zimą w materiały. Najgorzej będzie dobrać rzetelną ekipę < Ci najlepsi wyjechali za granice>. :D

pelsona
29-08-2007, 11:36
Buduję z keramzytu z Mszczonowa. Jest to keramzyt typu ciężkiego z nie małą domieszką popiołów, które dodają z uwagi na ciepłotę, oszczędność i lepsze wyjmowanie z formy. Współczynniki promieniotwórczości naturalnej f1 i f2 mieszczą się w normach chociaż nie należą do najmniejszych (podobnie jak ceramika).
Zdecydowałem się na niego po tym jak mnie oszukano z BK. Keramzyt okazał się najtańszą alternatywą chociaż paradoksalnie kiedyś był bardzo drogi i elitarny a BK uchodził za najtańszy i pospolity.
Jest trudniejszy w obróbce ale bez trudu można sobie z tym poradzić.
Generalnie polecam.

M@riusz_Radom
29-08-2007, 11:49
Nie ma keramzytu ciężkiego - prawdopodobnie masz pustaki Pollytagowe.

pelsona
29-08-2007, 12:08
Nie ma keramzytu ciężkiego - prawdopodobnie masz pustaki Pollytagowe.

Podobno waga m3 samego granulatu keramzytowego z różnych wytwórni znacznie się różni. Mszczonowski jest ciężki. Nie jest to moje zdanie tylko producentów, którzy z tego produkują pustaki.
Dochodzi do tego cement , popiół, pewnie trochę piachu i mamy pustaki keramzytobetonowe. Pierwszy raz słyszę określenie pustaki Pollytagowe

M@riusz_Radom
30-08-2007, 10:48
http://www.pollytag.com.pl/technologia.php

Co do pustaków - nazwijmy je pustakami z dodatkiem pollytagu zamiast keramzytu. Wyglądają bardzo ale to bardzo podobnie.