PDA

Zobacz pełną wersję : jak się zabezpieczyć na okoliczność wypadku n



aero
27-08-2007, 17:10
witam
mam taki problem: znalazłem ekipę, która mi całkowicie odpowiada niestety ..
niestety Panowie nie prowadzą działalności gospodarczej i co z tym można zrobić, aby w czasie budowy spać spokojnie.
Nie wiem jak można się zabezpieczyć na okoliczność wypadku na budowie - od strony prawnej.
Nie chcę odpowiadać za "różne" wypadki przy pracy - a w tej sytuacji ja staję się pracodawcą.

SNCF
27-08-2007, 17:21
...

sSiwy12
27-08-2007, 17:43
Skomplikowane, ale możliwe.
- siebie ubezpieczasz od odpowiedzialności cywilnej,
- z "pracownikami" podpisujesz umowe o dzieło.
A jak chcesz jeszcze bardziej być "bezpieczny", to ubezpieczasz "pracowników" od NW.

lee28
27-08-2007, 19:03
witam
mam taki problem: znalazłem ekipę, która mi całkowicie odpowiada niestety ..
niestety Panowie nie prowadzą działalności gospodarczej i co z tym można zrobić, aby w czasie budowy spać spokojnie.
Nie wiem jak można się zabezpieczyć na okoliczność wypadku na budowie - od strony prawnej.
Nie chcę odpowiadać za "różne" wypadki przy pracy - a w tej sytuacji ja staję się pracodawcą.

Jak sie coś stanie to poprostu nie znasz tych gości i nie wiesz co oni tam robili, przecież jest tabliczka "Wstęp wzbroniony".

romek163
27-08-2007, 19:06
ubezpieczasz plac od nieszczęśliwych wypadków i nawet jeżeli "złodziej" złamie sobie nogę na Twojej budowie jesteś kryty.

aero
28-08-2007, 12:49
Skomplikowane, ale możliwe.
- siebie ubezpieczasz od odpowiedzialności cywilnej,
- z "pracownikami" podpisujesz umowe o dzieło.
A jak chcesz jeszcze bardziej być "bezpieczny", to ubezpieczasz "pracowników" od NW.

a jakie oc mam dla siebie wykupić - od czego?
czy podpisanie umowy o dzieło nie będzie się wiązało z jakimiś deklaracjami zus itp?

chyba najlepszym rozwiązaniem jest wysłać jednego z nich do gminy - niech rejestruje działalność :)

ps
dzięki za podpowiedzi

genio
28-08-2007, 12:51
od umowy o dzielo nie sa odprowadzane skladki na ubezpieczenie spoleczne
no i zdrowotne tez nie

sSiwy12
28-08-2007, 12:54
Umowa o dzieło nie "podlega ZUS"
Co do ewentualnych ubezpieczeń znajdź brokera ubezpieczeniowego (a najlepiej kilku) i tam uzyskasz szczegółowe informacje - co jak i za ile.