PDA

Zobacz pełną wersję : Jak schowac rurke fi 100 od kanalizy która biegnie w pionie.



Leming
27-08-2007, 17:31
Czy taka rurkę można wstawić w wycięty otwór w ścianie 24 cm. Jak przejść przez wieniec. Jeżeli macie jakieś patenty to proszę o fotki.

lee28
27-08-2007, 19:05
Czy taka rurkę można wstawić w wycięty otwór w ścianie 24 cm. Jak przejść przez wieniec. Jeżeli macie jakieś patenty to proszę o fotki.

Takie rzeczy trzeba przewidzieć na etapie stawiania ścian, ja tak zrobiłem. Niestety w twoim przypadku to musisz zakasać rękawy i kuć. Tylko że ta ściana lekko nie za gruba, jesli to ściana nośna to bruzda 10-12cm może ją osłabić.

Zbigniew Rudnicki
27-08-2007, 19:14
W ścianie konstrukcyjnej 24cm można schować co najwyżej rurę 75mm.
Jeśli nie ma miski klozetowej to 75mm wystarczy.
Warto taką rure przed zamontowaniem pomalować parokrotnie pastą głuszącą.
Otwór w wieńcu trzeba wykonać przed wylewaniem stropu (i wieńca), w czasie montowania zbrojeń wieńca.

Leming
28-08-2007, 17:04
To jednak nie można przepuścic przez wieniec 100? Tak sobie pomyślałem ze pręty będą miały otuline z każdej strony a środkiem by szła ta raura.

smiejus
28-08-2007, 20:37
To jednak nie można przepuścic przez wieniec 100? Tak sobie pomyślałem ze pręty będą miały otuline z każdej strony a środkiem by szła ta raura.

u nas tak właśnie jest, kiero nie miał wątpliwości czy tak można, z resztą w projekcie też rura szła w ścianie środkowej domu. Tylko zaznaczał ze nie wolno przerwać zbrojenia

wbrat
29-08-2007, 06:53
My się obudziliśmy z ręką w nocniku i musieliśmy odstawiać kombinacje z zabudowaniem rury karton-gipsem :-?. Wolałem to niż rozwalenie wieńca.

KOM44
29-08-2007, 14:57
To już musztarda po obiedzie, zostaje ci tylko puszczenie jej po scianie a następnie obudowa na przykład ładnymi płytkami. Wieńca nie ruszaj bo narobisz sobie biedy. Z rurębedziesz miał problem na parterze. Na poddaszu mozesz ja zakończyć końcówką z zaworkami samozasycajacymi powietrze, tak. ze w górnej łaziwence nie bedziesz miał problemów.