PDA

Zobacz pełną wersję : termin ważności cementu



11małgosia
27-08-2007, 18:19
Czy deklarowany przez producenta termin ważności cementu - dwa miesiące oznacza że po tym okresie produkt gwałtownie traci swoje właściwości, czy też można go jeszcze użyc dodając np. więcej do mieszanki? Pytam doświadczonych, unikam ciosu złośliwych... :wink:

Witos
27-08-2007, 18:43
można używać ale po terminie staje sie corasz bardziej granulasty, jak za bardzo będzie stary to juz się nie rozmiesza z piaskiem i będa grudy cementu w zaprawie lub betonie.

lee28
27-08-2007, 18:59
można używać ale po terminie staje sie corasz bardziej granulasty, jak za bardzo będzie stary to juz się nie rozmiesza z piaskiem i będa grudy cementu w zaprawie lub betonie.

Chyba ci sie cement pomylił z masłem w twojej lodówce.
Jeśli cement jest odpowiednio przechowywany to nic mu sie nie stanie nawet 2 lata. Podstawa to nie może być wystawiony na wilgoć. Jeśli chcesz długo przechowywać cement to niestety trzeba go zapakować w worki nylonowe, takie grube na śmieci, i wtedy w suchym pomieszczeniu może leżeć dość długo. Jeśli zostanie ci jesienią cement i tak zrobisz, to na wiosnę będzie jak nowy.

Kiedyś w latach 80 to kupowało sie na raz kilka ton cementu, pakowało w worki i spokojnie w jakieś szopie mógł sobie leżeć jeden lub dwa sezony i wcale sie nie zbrylił.

I.W.
27-08-2007, 19:15
Jak wyżej, ale worki są bardzo ważne. U mnie cement leżał od maja w murowanym garażu. Sama wilgoć z powietrza spowodowała że sie zbrylił.

Witos
27-08-2007, 19:42
To proponuje schować w worek CEM I i zobaczymy po 3-ech miesiącach.

keczkun
28-08-2007, 07:19
<cem I 32,5 od misztala>


Ja bym sprawdził czy juz oddali mu certyfikat, bo jakiś czas temu został mu zabrany,cement dość dużo odbiegał od norm (ale byc może dla cem II.jest to gdzieś w necie),pozdrawiam

11małgosia
29-08-2007, 17:26
Dziekuję za podpowiedzi. Cement chowam w worki i niech czeka... :D