PDA

Zobacz pełną wersję : czy to wada stropu?



rumis1975
27-08-2007, 20:15
Górna warstwa stropu wylanego sciera się.Strop był wylany 4 miesiace temu Czy to jest jakaś wada betonu czy brak wystarczaącej ilosci wody? Żadnych pęknięc nie widać na stropie od dołu ani od góry? Czy są jakies obawy odnosnie prawidłowego wylania betonu ? Podczas wylewki nie byłem obecny ani przy jego pielegnacji.

bladyy78
27-08-2007, 20:33
Jak Ci sie strop ściera? Może Ci pyli? Jezeli nie ma na stropie pekniec to powinno byc wszystko ok.

rumis1975
27-08-2007, 20:42
Jak Ci sie strop ściera? Może Ci pyli? Jezeli nie ma na stropie pekniec to powinno byc wszystko ok.
za bardzo nie umiem tego określić może i to jest pylenie? po prostu pocierając np. młotkiem sciera się czy to normalne?

jajmar
27-08-2007, 20:50
za bardzo nie umiem tego określić może i to jest pylenie? po prostu pocierając np. młotkiem sciera się czy to normalne?

Normalnie to chyba mało kto pociera młotkiem o strop............
Zależy co sie dzieje dziury nie powinno dać sie wytrzeć. A jesteś pewny ze to ścierasz to beton a nie brudy z budowy ? Kurz piasek pył z zapraw?

Wstaw jakąs fotke z tego tarcia moze cos rozjaśni.

PS
Co Ty tak z tym pocieraniem wątki rozmnażasz?

kapusta
27-08-2007, 20:55
młotek Schmidta i betoniarnia do sądu - prawdopodobnie uzyto zbyt duzej ilosci niewłaściwego plastyfikatora

bladyy78
27-08-2007, 21:04
Pylenie jest rzeczą normalna, ale scierać się nie powinien. Mozliwości tego ze beton Ci sie ściera moze być wiele. Tak przez forum trudno określic czy to o czym piszesz jest normalne czy nie. Jeżeli masz jakieś wątpliwosci to najlepiej skonsultuj ze swoim kierownikiem budowy.

szybkaosa
27-08-2007, 21:15
Jak Ci sie strop ściera? Może Ci pyli? Jezeli nie ma na stropie pekniec to powinno byc wszystko ok.
za bardzo nie umiem tego określić może i to jest pylenie? po prostu pocierając np. młotkiem sciera się czy to normalne?


A młotek 5 kilowy? :lol:

Spróbuj pokuć meselkiem to będziesz wiedział. Tylko nie kuj na środku i nad podporami.

kapusta
27-08-2007, 21:18
beton nie powinien sie zcierac - cos jest nie tak -proponuje aby kier bud .obstukał strop mlotkiem Schmidta

rumis1975
27-08-2007, 21:23
postaram się jutro wstawić fotkę--moze za dużo biorę do bani--pocisza mnie to ze nie ma peknięc po takim czasie

kapusta
27-08-2007, 21:26
własnie rysy skurczowe powinny być widoczne - nie powinno byc dla ciebie to pocieszeniem

Kris2222
27-08-2007, 21:27
U mnie sie tam nic nie ściera, nawet ukuć nie idzie kawałka , trochę dziwne by młotkiem szło wytrzeć dziurę

kapusta
27-08-2007, 21:38
spotkałem sie z pdoobnym przypadkiem gdy towarzystwo z inwestorem na czele wykonywało beton ręcznie na placu budowy dodajac plastyfikator do zapraw cementowych do betonu - po miesiącu dalo sie wszytko odłupac bez wysiłku nie uszkadzając wcale zbrojenia

rumis1975
28-08-2007, 07:07
to jak jest z tymi pęknięciami na stropie powinny być czy nie?

szybkaosa
28-08-2007, 07:42
to jak jest z tymi pęknięciami na stropie powinny być czy nie?

o jakich pęknięciach mówimy, włoskowatych pajęczynkach czy np o rozwarciu 1mm na większej grubości?

rumis1975
28-08-2007, 08:01
to jak jest z tymi pęknięciami na stropie powinny być czy nie?

o jakich pęknięciach mówimy, włoskowatych pajęczynkach czy np o rozwarciu 1mm na większej grubości?
powiem szczerze że po 4 miesiacach zaobserwowałem tylko dwie na balkonie klikunastocentymetrowe pajęczynkowe jeśli tak można to nazwac ale najbardziej mnie martwi górna wrstwa jakby była krucha --nie wiem czy to wada

Krzysiek_3miasto
29-08-2007, 12:50
a moze przy wylewaniu padal deszcz i gorna warstwa sie wyplukala a fachowcy zrobili po deszczu szlichte z cementu wymieszanego z woda....potem juz tylko warunki atmosferyczne zadzialaly i kruszy sie ta warstwa gorna....wydaje mi sie ze nie ma czym sie przejmowac

Jurek_Z
29-08-2007, 13:17
Górna warstwa stropu wylanego sciera się.Strop był wylany 4 miesiace temu Czy to jest jakaś wada betonu czy brak wystarczaącej ilosci wody? Żadnych pęknięc nie widać na stropie od dołu ani od góry? Czy są jakies obawy odnosnie prawidłowego wylania betonu ? Podczas wylewki nie byłem obecny ani przy jego pielegnacji.
Jeżeli beton był z betoniarni to czy certyfikat na beton masz? Co tam jest napisane odnośnie klasy, przeznaczenia i zakresu stosowania?

rumis1975
29-08-2007, 15:20
a moze przy wylewaniu padal deszcz i gorna warstwa sie wyplukala a fachowcy zrobili po deszczu szlichte z cementu wymieszanego z woda....potem juz tylko warunki atmosferyczne zadzialaly i kruszy sie ta warstwa gorna....wydaje mi sie ze nie ma czym sie przejmowacdzięki za opinie .podobną usłyszałem od wykonawcy ,że to warunki atmosferyczne mogły miec na to wpływ górna warstwa jest mieka tak około 0,5 cm --strop został obstukany od spodu i jest ok --jeszcze dla spokoju obejrzy to kierownik budowy--na szczescie na mojej rozpiętosci mam w miare gróbą wylewke (12 cm)--jeszcze raz dziekuje za opinie

rumis1975
29-08-2007, 15:24
Górna warstwa stropu wylanego sciera się.Strop był wylany 4 miesiace temu Czy to jest jakaś wada betonu czy brak wystarczaącej ilosci wody? Żadnych pęknięc nie widać na stropie od dołu ani od góry? Czy są jakies obawy odnosnie prawidłowego wylania betonu ? Podczas wylewki nie byłem obecny ani przy jego pielegnacji.
Jeżeli beton był z betoniarni to czy certyfikat na beton masz? Co tam jest napisane odnośnie klasy, przeznaczenia i zakresu stosowania?--też dziękuję za opinie -mam certyfikat z betoniarni wszystko zostało wykonane zprzeznaczeniem i projektem stropu--tak jak pisał poprzednik ze to mogły spowodowac warunki atmosferyczne --dziękuję za zainteresowanie --jeszcze zostanie to sprawdzone przez kierownika budowy--pozdrawiam

kapusta
29-08-2007, 15:25
kierownik budowy powinien ten strop obstukać specjalnym przyrządem nazywającym sie "młotek Schmidta" - wtedy będziesz miał całkowitą pewnośc bo będziesz znał twardośc uzytego betonu - co do obiektywnego zdania wykonawcy to raczej byłbym sceptyczny

kapusta
29-08-2007, 15:27
'młotek Schmidta" - znajduje sie w kazdym laboratorium szkoły budowlanej ,lub poproś znajomego studenta politechniki to wypozyczy ci taki przyrząd wraz z tabelami przeliczeniowymi

kapusta
29-08-2007, 15:31
betoniarnie zawsze mają dobre próbki betonu
wykonawcy zawsze poprawnie wykonują betonowanie -nie rozwadniając betonu
to skąd ten problem że beton sciera się jak zdrapka

rumis1975
29-08-2007, 15:35
'młotek Schmidta" - znajduje sie w kazdym laboratorium szkoły budowlanej ,lub poproś znajomego studenta politechniki to wypozyczy ci taki przyrząd wraz z tabelami przeliczeniowymi
ok dzięki beton był brany z betoniarni i jest na to certfikat jakości-- kierownik pod wszystkim sie podpisuje powinien raczej być obiektywny

kapusta
29-08-2007, 16:40
czy pod błedami popełnionymi w trakcie betonowania także się podpisze ??? bo jeżeli betoniarnia ma wzorzec z twojej dostawy i spełnia on normę to wina zostanie zwalona na kierownika budowy - miał wstrzymać betonowanie widząc ze robotnicy rozrzedzają beton w trakcie betonowania lub wstrzymać widząc jak operator pompy do betonu wlewa do leja detergen aby beton lepiej szedł przez rury
Obydwie z wymienionych tu nieprawidłowosci mogą być przyczyną scierania betonu
Betoniarnia -zawsze ma wzorzec i biegłego rzeczoznawcę na usługach - udowodnienie jej jakiejkolwiek winy graniczy z cudem

rumis1975
29-08-2007, 16:49
czy pod błedami popełnionymi w trakcie betonowania także się podpisze ??? bo jeżeli betoniarnia ma wzorzec z twojej dostawy i spełnia on normę to wina zostanie zwalona na kierownika budowy - miał wstrzymać betonowanie widząc ze robotnicy rozrzedzają beton w trakcie betonowania lub wstrzymać widząc jak operator pompy do betonu wlewa do leja detergen aby beton lepiej szedł przez rury
Obydwie z wymienionych tu nieprawidłowosci mogą być przyczyną scierania betonu
Betoniarnia -zawsze ma wzorzec i biegłego rzeczoznawcę na usługach - udowodnienie jej jakiejkolwiek winy graniczy z cudemto co radzisz jeśli wyjdzie --w/g tego co napisałeś to już się pogubiłem-tzn ze tak czy inaczej ciężko nzależc winnego

rumis1975
29-08-2007, 17:02
czy pod błedami popełnionymi w trakcie betonowania także się podpisze ??? bo jeżeli betoniarnia ma wzorzec z twojej dostawy i spełnia on normę to wina zostanie zwalona na kierownika budowy - miał wstrzymać betonowanie widząc ze robotnicy rozrzedzają beton w trakcie betonowania lub wstrzymać widząc jak operator pompy do betonu wlewa do leja detergen aby beton lepiej szedł przez rury
Obydwie z wymienionych tu nieprawidłowosci mogą być przyczyną scierania betonu
Betoniarnia -zawsze ma wzorzec i biegłego rzeczoznawcę na usługach - udowodnienie jej jakiejkolwiek winy graniczy z cudemkierownik obstuka strop mlotkiem schmidta to i tak nie udowodni się wady betonu bo jest certfikat jakosci z przeznaczeniem na strop--czy wszelkie detergenty do stropu osłabijają jego wytrzymałość? tak czy inaczej po obstukaniu młotkiem schmidta bedzie wtedy można coś powiedziec moż efaktycznie jest tylko wada górnej warstwy od dołu stropu takiej reakcji nie ma--czy np.w wymienionych przez ciebie nieprawidłowosciach strop od dołu też ma tak samo się zachowywać? od dołu jest ok

kapusta
29-08-2007, 17:27
od dołu mozna tylko to sprawdzić w miejscu żebra które jest odsłonięte w terivie
trudno sprawdzać na elemencie prefabrykowanym wczesniej
Nie wiem - nie znam realiów który błąd popełniono beton nie powinien się ścierać
obydwie przyczyny jakie wymieniłem mogły sie do tego przyczynić a moze beton - wiekszosc betoniarni kupuje częśc żwiru na lewo bez atestu u antka kopiącego staw za pół ceny a częśc z atestem legalnie - ale to jest sprawa nie do udowodnienia
Chcesz sprawdzić markę betonu który masz - użyj młotka Schmidta

rumis1975
01-09-2007, 08:31
po ogledzinach stropu przez kierownika budowy --stwierdził :brak wystrczającej ilosci wody przy pielegnacji betonu po wylaniu ,dlatego górna warstwa betonu poddaje się kruszeniu --zapewnia mnie ,że wszystko poza tym jest dobrze---podkreślił ,że najwazniejsze jest dobrze ułożone zbrojenie ,brak pęknięc czy ugięć--taka jest opinia kierownika budowy--jesli może ktoś miał podobne zdażenie prosze o opinię na ten temat--z góry dziękuję. czy podczas tynkowania od dołu gwarantuje dodatkowe wzomcnienie stropu? czy pózniej podczas wycisznia i zalania szlichtą strop się wzmocni?

rumis1975
05-09-2007, 16:46
przepraszam czy ktoś moze coś mi jeszcze podpowiedzieć?

kapusta
05-09-2007, 17:44
po co w ogole robic strop - sam tynk nie wystarczy

proponuje zmienic kierownika budowy - ten albo jest normalnie niedouczony albo bardziej dba o interesy wykonawcy jak twoje

rumis1975
05-09-2007, 18:23
po co w ogole robic strop - sam tynk nie wystarczy

proponuje zmienic kierownika budowy - ten albo jest normalnie niedouczony albo bardziej dba o interesy wykonawcy jak twoje--oczekiwałem bardziej porady jak to można naprawić niz kolejnego ciosu

kapusta
05-09-2007, 19:49
przepraszam - porady powyżej