PDA

Zobacz pełną wersję : wlasnorecznie wykonane bloczki - czy warto ??



almayer
27-08-2007, 20:48
witam szanownych forumowiczow.
mam szalenie wazne pytanie czy warto samemu wykonac bloczki fundamentowe. fundament mam juz wylany,teraz kolej na bloczki. szacuje ze koszt wlasnego to ok 1,5 pln, w hurtowniach to ok 4,0 pln. roznica spora, ale czy bedzie to pelnowartosciowy bloczek ? potrzeba tu troche zaangazowania, pospółka,betoniara etc..
nie jestem budowlancem ale wydaje sie to proste, betoniarka wymiesza, wlac do formy zostawic na jakis czas i gotowe (w malum skrocie oczywiscie).
ale moze ktos bardziej doswiadczony wyprowadzi mnie z bledu ?? a moze jednak mam racje ??
bardzo jestem ciekaw opinii bardziej doswiadczonych kolegow i kolezanek.
pozdr/almayer

jajmar
27-08-2007, 20:54
a nie wydaje Ci sie to troche jak "robota głupiego" ?
Zrobic forme, mieszać beton wylewać, pilegnować a potem jeszcze to nosisć i murować
Nie prościej szybciej bedzie zrobić szalunek i wylać ściane fundamentową z betonu?

almayer
27-08-2007, 21:04
brzmi rozsadnie, plut z szalowanie troche mi jeszcze zostalo, musze to przemyslec. a jesli chodzi o bloczki co sadzisz ? czy mozna to zrobic samemu i bedzie to solidny wystarczajacy bloczek ? oczywiscie nie buduje pietrowca :)

budoflaniec
27-08-2007, 21:59
zle myslisz

policz ile to czasu zajmie
na spokojnie
ile masz form?
ile betoniarek nakrecisz?
ile czasu czekac musisz az wyschnie bloczek?
itd
jesli masz caly ro na produkcje to mozesz sie w to bawic
ale dom tym tokiem myslenia zbudujesz za 20 lat

co do wylewania scian to nie zapominaj ze lane wymagaja zbrojenia
nie wolno lac scian z betonu
tez mi sie to wydawalo dziwne, bo przeciez niby beton i tak mocniejszy niz byle bloczek scienny
ale bloczki maja to do siebie ze jak os peknie to raczej na fudze
a taka sciana jesli ci peknie jakos ukosnie to moze sie zawalic
dlatego sie zbroi takie twory jak beton ...

kapusta
27-08-2007, 22:01
z powodzeniem mozesz lać beton nie zbrojony - prawidłowo wykonany na pewno nie pęknie i nie zawali się

Geno
28-08-2007, 06:28
co do wylewania scian to nie zapominaj ze lane wymagaja zbrojenia
nie wolno lac scian z betonu
tez mi sie to wydawalo dziwne, bo przeciez niby beton i tak mocniejszy niz byle bloczek scienny
....
dlatego sie zbroi takie twory jak beton ...

Kto Ci takich głupot nagadał. Zbroi się zwykle przeciwskurczowo. Chyba,że jest parcie gruntu z jednej strony (dość duże). W niepodpiwniczonym domkach go nie ma a z reguły w podpiwniczonych jest małe - poza nielicznymi przypadkami.

almayer
29-08-2007, 09:17
dzieki za podpowiedzi, zdecydowalem ze jednak zamowie bloczki gotowe, czas ktory bym spedzil nad wylewaniem, wykorzystam na murowanie :),
pozdrowienia dla wszystkich budowniczych

markiz
29-08-2007, 09:22
dzieki za podpowiedzi, zdecydowalem ze jednak zamowie bloczki gotowe, czas ktory bym spedzil nad wylewaniem, wykorzystam na murowanie :),
pozdrowienia dla wszystkich budowniczych

Zapytaj w betoniarni z jakiej klasy betonu robią te bloczki i pomyśl wówczas jaki jesteś w stanie sam zrobić beton.

Pozdrawiam

KOM44
29-08-2007, 14:47
Odradzam, z betoniarki nie uzyskasz odpowiedniej klasy betonu to raz. Druga sprawa to to, że bloczki są specjalnie " zageszczane" z tego c o mu mówiono formy układa sie na płytach , które wibruja. Według mnie skura nie warta wyprawki.

metrys
30-08-2007, 13:56
NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1. Błedy w fundamentowaniu są praktycznie nie do poprawineia.

2. Co z klasą betonu, który sam wykonasz?

3. Co z wibrowaniem?

4. Czas jaki na to poświęcisz przewyżasza chyba koszty zakupu gotowych bloczków!!!!!!!

5. Powtarzalność wymiarowa.

6. Na koniec. Nikt szanujący swoje ciężko zarobione pieniądze tak nie robi, z całym szacunkiem dla Ciebie.

7. Poprostu jedź do betoniarni i kup gotowe bloczki!!!!!!!!! Będzie najlepiej

Pozdrawiam

metrys
30-08-2007, 13:58
Jeszce jedno. nIe wiem dokładnie jaki dom budujesz, lub zamierzasz ale przewciętnie potrzeba ok 1000-1500 bloczków...

Bez komentarza :D

radlid
30-08-2007, 15:52
Ja zrobiłem 100 bloczków , trzeba się mocno napracować .

jacekp71
30-08-2007, 18:04
a ja tylko przenioslem (jakies 6m) 100 bloczkow ;-) ... i tez mialem dosyc ;-)

metrys
31-08-2007, 06:59
Tak więc zostaje pojechac do betoniarni i kupić odpowiednią ilośc...

theodolit
31-08-2007, 07:04
Tak więc zostaje pojechac do betoniarni i kupić odpowiednią ilośc...

i jeszcze zalatwic zeby dostawa z HDS-em postawila palete murarzowi pod reka ;D

metrys
31-08-2007, 07:07
Właśnie. Jest to bardzo ważne. Najlepiej żeby HDS postawił poalety blisko ław fundamentowych.

Tak na marginesie powiem że jeden bloczek betonowy wązy około 28-30 kg. a 1000-1500 bloczków waży...?????

więcej niż 28-30 kg :D

Pozdrawiam

Anitka K
31-08-2007, 13:22
w hurtowniach to ok 4,0 pln

Nie wiem skąd jesteś, ale w moich okolicach bloczek kosztuje 2.10 - 2.50 zł za 1 szt, bez transportu.