PDA

Zobacz pełną wersję : Kwasówka do komina - wstawiamy w czasie murowania czy po...



MARTiiii
27-08-2007, 22:02
Jak u siebie zrobiliście lub macie zamiar zrobić z kwasówka dla pieców (turbo i innych), wstawiacie je już podczas murowania, czy może później wpuszczając od góry, gdy komi już jest gotowy???

carringtontomas
27-08-2007, 22:10
Jak u siebie zrobiliście lub macie zamiar zrobić z kwasówka dla pieców (turbo i innych), wstawiacie je już podczas murowania, czy może później wpuszczając od góry, gdy komi już jest gotowy???

ja wstawiałem od razu, jednak używałem jako przewodów pustaków wentylacyjnych.

martar
27-08-2007, 22:19
Ja wstawilem 150 przy murowaniu, potem okazało się , że będzie kocioł kondensat i w ten wklad wstawili mi węższy jako spalinowy a reszta stanowi kanał czerpiący powietrze.

MARTiiii
27-08-2007, 22:28
A czy w ogóle musi być kwasówka jeśli piec nie będzie kondesaycjny, a jedynie turbo? Czy ta rura ceramiczna czy jakas tam od schiedla, leiera nie starczy bez kwasówki?

mario1976
28-08-2007, 08:30
Jak u siebie zrobiliście lub macie zamiar zrobić z kwasówka dla pieców (turbo i innych), wstawiacie je już podczas murowania, czy może później wpuszczając od góry, gdy komi już jest gotowy???

Ja miałem w czasie budowy u siebie dwóch hydraulików/instalatorów kotłów. Powiedzieli, że jeśli będe korzystał z ich usług i zastanawiam się jeszcze nad piecem to wolą wkładać wkład do gotowego komina. Tak więc u mnie kanał czeka jeszcze na wkład.

Kiaran
28-08-2007, 13:25
Jak u siebie zrobiliście lub macie zamiar zrobić z kwasówka dla pieców (turbo i innych), wstawiacie je już podczas murowania, czy może później wpuszczając od góry, gdy komi już jest gotowy???

Ja miałem w czasie budowy u siebie dwóch hydraulików/instalatorów kotłów. Powiedzieli, że jeśli będe korzystał z ich usług i zastanawiam się jeszcze nad piecem to wolą wkładać wkład do gotowego komina. Tak więc u mnie kanał czeka jeszcze na wkład.

U mnie tak samo - hydraulik był szczęśliwy, że nie ma wkładu - wstawi taki jaki będzie potrzebny dla danego pieca (u mnie będzie kondensat).

Pozdrawiam

theodolit
28-08-2007, 13:42
do tego dodam, ze rozmawiajac z producentem dodal, ze jak wstawiane w trakcie - to trzeba bardzo uwazac, zeby nie brudzic kwasowki zaprawa cem-wap - wapno nie najlepiej wplywa na trwalosc ...