PDA

Zobacz pełną wersję : ramy stalowe w wieźbie dachowej



banko
28-08-2007, 08:14
Witam mam pytanko do znajacych sie na temacie konstukcji dachow. W projekcie rzutu wiezby dachowej mam taka UWAGE: murlaty przerywane w miejscu wystepowania ram stalowych.
Czy ktos ma podobnie skonstuowana wiezbe i czy taka technologia jest OK.
Moze dziwne pytanie ale na ten teman nie posiadam wiedzy, jednak do tej pory wszystko co widzialem nie mialo zadnych ram stalowych.
Dodam jeszcze ze jest to dach czterospadowy i wydaje mi sie ze te ramy sa po to aby uniknac slupow na poddaszu podtrzymujacych wiezbe, jednak czy to jest najszczesliwsze rozwiazanie??

projek domku: C148 Dogodny
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=431&IdKolekcji=

akacja
28-08-2007, 16:44
U mnie więźba częściowo jest oparta na ramie stalowej w postaci czterech słupów spiętych u góry przęsłami, ale rama nie ma kontaktu z murłatą. Słupy są oparte na ścianach nośnych parteru i schowane w ściankach poddasza, a rama nad sufitem. Architekt twierdzi, że ze względu na wymiary dachu i jego ciężar słupów drewnianych musiałoby być więcej, albo byłyby tragicznie grube.

kubaimycha
28-08-2007, 17:41
U mnie więźba częściowo jest oparta na ramie stalowej w postaci czterech słupów spiętych u góry przęsłami, ale rama nie ma kontaktu z murłatą. Słupy są oparte na ścianach nośnych parteru i schowane w ściankach poddasza, a rama nad sufitem. Architekt twierdzi, że ze względu na wymiary dachu i jego ciężar słupów drewnianych musiałoby być więcej, albo byłyby tragicznie grube.

... u nas analogicznie - stalowe słupy z belką biegnącą pod dachem. Nigdzie nie ma przerwania murłaty. Zdaniem kierownika budowy i wykonawcy, można było stal zastąpić drewnem.

Andrzej Wilhelmi
29-08-2007, 00:07
... wydaje mi sie ze te ramy sa po to aby uniknac slupow na poddaszu...

I bardzo dobrze Ci się wydaje, i jest to bardzo dobre rozwiązanie. Pozdrawiam.

kapusta
29-08-2007, 07:44
zawsze mozna go zastąpić układem płatwiowo-słupowym

Andrzej Wilhelmi
29-08-2007, 22:36
zawsze mozna go zastąpić ...

Kogo? Pozdrawiam.