PDA

Zobacz pełną wersję : kominy - kiedy kupić?



KaWo
28-08-2007, 14:43
Witam, mam takie pytanie, z pewnością dość naiwne:

kiedy na budowie potrzebne będą kominy. Mam tu na myśli gotowe kominy schiedela do pieca CO i kominka. Czy wmurowywuje się je wraz ze ścianami, czy też zostawia miejsce i montuje się je póżniej?
Przypuszczam, że ciągi wentylacyjne pionowe (również schiedel) muruje się razem ze ścianą, ale może się mylę..?
A może są lepsze kominy niż schiedel (lub podobne ale tańsze)?

Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi.

I.W.
28-08-2007, 14:47
A może są lepsze kominy niż schiedel (lub podobne ale tańsze)?


Zapel vel CJ Blok cennik na stronie CJ Blok

stach_past
28-08-2007, 14:50
u mnie w trakcie stawiania ścian, a jeszcze przedtem fundament pod komin.
nie wiem jak u ciebie, ale u mnie jest w projekcie coś jak harmonogram-kosztorys i tam widać kolejność.
ja sobie robię do każdego etapu szczegółową rozpiskę na nuty, żeby o czymś nie zapomnieć (słynne zapominanie o przepustach kanalizacji)
pozdrawiam

KaWo
28-08-2007, 14:59
Dzięki :)
u mnie niestety w projekcie nic takiego nie ma. Zresztą mój projekt wygląda tak, że jak go kierownik budowy przejrzał to znalazł błędy w części konstrukcyjnej więc czego tu wymagać...

acca5
28-08-2007, 15:32
kominy zamów na msc przed tym zanim beda potrzebne- bo czasami sie okazuje ,że własnie nie maja na stanie i musisz czekac aż przywioza z fabryki i robota stoi. u mnie tak było, myslałam ,że trafi mnie szlag.

KOM44
29-08-2007, 15:15
Po wymórowanium ścian nosnych przed wylaniem stropu muisz postawic kominy inaczej bedziesz miał kłopoty, Komin powinien być wyprowadzony ponad strop, który sie wylewa.