PDA

Zobacz pełną wersję : rozerwana folia na dachu



dominikf
21-07-2003, 11:22
Jak naprawić rozdarcia w dachowej folii wysokoparoprzepuszczalnej?
Pewnie najlepiej łatami z takiej samej folii, ale jak to zamocować? Przykleić taśmą, jakimś klejem?
Prosze o pomoc

Dominik

Bartt
21-07-2003, 21:18
taśmą dwustronną polecana przez producenta (też paroprzepuszczalna), w przypadku braku takowej zwykłą

Piotr_PA
22-07-2003, 07:38
Ja łatałem taśmą corotape jednostronną naklejaną z góry (mam dachówkę). Małe rozdarcia samą taśmą większe można zrobić łatkę i okleić ją dookoła taśmą.

Jasiu
22-07-2003, 09:22
Panowie :)

Nie przesadzajcie - jeśli na 200 metrów dachu dziury zakleicie zwykłą taśmą (taką srebrną) to o ile pogorszy się wam wentylacja ocieplenia ?
Powiedzmy, ze zużyjecie 10 metrów taśmy o szerokości 6cm czyli:

200/(10*0,06)=0,3% :)

Piotr_PA
22-07-2003, 10:59
Jasiu nie chodzi o zmniejszenie wentylacji ocieplenia, bo np. folia corotopa niejest paroprzepuszczalna. W tej specjalnej taśmie chodzi o klej stosowany do klejenia: http://www.corotape.com.pl/.

Jasiu
22-07-2003, 12:19
Skoro tak to przepraszam :)

A o co dokładnie chodzi w tym kleju ?

bobo30
13-12-2004, 14:59
A z której strony powinno by to rozerwanie zaklejone? Od srodka, czy od strony dachówki? Folia wysokoparoprzepuszczalna.

Michał_B.
13-12-2004, 16:21
Najlepiej jest kawałek tej foli posmarować uszczelniaczem dekarskim i zalepić rozdarcie. Ja tak robiłem i sprawdziło się w 100%. :lol:

Artur_Cholys
13-12-2004, 17:02
Ja używałem IVB- repair, później COROTOP- coroband (tańszy) a teraz kupiłem srebrną taśmę z marketu za 20zł 50m i też dobrze trzyma (opcja najtańsza.

Michał_B.
13-12-2004, 17:53
Specjalistyczny uszczelniacz dekarski o ile się orientuje kosztuje teraz jakieś 15zł. - więc opcja najtańsza.

Artur_Cholys
13-12-2004, 18:46
Specjalistyczny uszczelniacz dekarski o ile się orientuje kosztuje teraz jakieś 15zł. - więc opcja najtańsza.
Przepraszam, ale nie wydaje mi się żeby uszczelniacz był tańszy. Sam kupuję go do przyklejenia przyciętych dachówek, idzie tego sporo jest mocny, tyle że przy foli mało praktyczny. No chyba że naklejamy łatkę, wtedy zgodzę sie, że może być do tego zastosowany. Pragnę natomiast przypomnieć, że folia ciągle pracuje i pojawiaja się naprężenia, stąd uważam że taśmy są lepsze i z pewnością łatwiej nimi podkleić dziurę.

Michał_B.
13-12-2004, 19:02
Specjalistyczny uszczelniacz dekarski o ile się orientuje kosztuje teraz jakieś 15zł. - więc opcja najtańsza.
Przepraszam, ale nie wydaje mi się żeby uszczelniacz był tańszy. Sam kupuję go do przyklejenia przyciętych dachówek, idzie tego sporo jest mocny, tyle że przy foli mało praktyczny. No chyba że naklejamy łatkę, wtedy zgodzę sie, że może być do tego zastosowany. Pragnę natomiast przypomnieć, że folia ciągle pracuje i pojawiaja się naprężenia, stąd uważam że taśmy są lepsze i z pewnością łatwiej nimi podkleić dziurę.

Ja takie łatki mam u siebie i nawet jak jeszcze dachówki nie było a była burza to nic się nie stało. Może piszemy o dwóch różnych uszczelniaczach ale tym "moim" raczej nie dałoby się przykleić dachówki bo nawet po zaschnięciu jest dość elastyczny, ale na foli spisuje się rewelacyjnie, kleiłem nim nawet podczas deszczu.
:lol:

Artur_Cholys
14-12-2004, 19:57
a jak się to ustrojstwo nazywa? chętnie skorzystam

Michał_B.
14-12-2004, 22:31
a jak się to ustrojstwo nazywa? chętnie skorzystam

Specjalistyczny uszczelniacz dekarski firmy SOUDAL
[/url]http://www.soudal.pl/index.php?menu=produkty&id=29&grupa=3&podgrupa=0&lp=5[url]