PDA

Zobacz pełną wersję : Droga wewnętrzna a pozwolenie na budowę



bania1201
29-08-2007, 10:24
Moi mili.
Taki temat .
z drogi gminnej jest wjazd na drogę wewnętrzną. Droga wewnętrzna jest asfaltowa zrobiona przez gminę z 10 lat temu. Ulica ma nazwę, jest odśnieżana i znajduje się przy niej jedno z większych osiedli.Zwróciliśmy się do gminy o wydanie WZ. Gmina odpowiedziała negatywnie uzasadniając że działka nie ma dojazdu do drogi publicznej - dodam jeszcze raz że działka stoi bezpośrednio przy asfaltowej drodze wewnętrznej. Nawet część drogi to moja działka. Czy możecie to zrozumieć że droga jest ale jej nie ma??? Mnie to ciężko zrozumieć. Czy może ktoś ma jakiś pomysł aby tym przesympatycznym urzędnikom przemówić do rozsądku?? Pomóżcie!

p.s Gmina jest w trakcie opracowania planu zagospodarowania

remx
29-08-2007, 14:24
Ja w takiej sytuacji dostałem pozwolenie na budowę

remx
29-08-2007, 14:24
Ale nie jest asfaltowa ani nie jest odśnieżana :lol:

mypal
29-08-2007, 14:31
Może tej drogi nie ma w sensie prawnym, tzn. że nie ma jej w papierach jako odrębna działka, tylko asfalt jest wylany na prywatnych działkach budowlanych? Przydałby się plan. Jeżeli możesz to wklej jakąś mapę.

telesforek
29-08-2007, 19:10
Mieszkam przy drodze wewnętrznej, która łączy się z krajową. Nie mam dostępu do drogi publicznej, bo zarządca drogi krajowej nie wyraził zgody na zjazd na drogę wewnętrzną. Ale wz dostałam, mało tego, mieszkam już rok i dopiero niedawno dowiedziałam się, że nie mam formalnie dostępu do drogi (fizycznie jest). I może trochę mam żal o te wz, bo teraz ślę pisma w sprawie legalizacji zjazdu bez dużych szans na powodzenie, a tak mogłabym się pobudować gdzie indziej i nie mieć tego problemu.
Dodam, że ta legalizacacja jest potrzebna, aby uzyskać na drodze krajowej odpowiednie oznakowanie zjazdu, który jest niebezpieczny. Poza tym korzystając z niego łamię przepisy - dwie ciągłe linie. Nie wiem czyja będzie wina, jeśli ktoś najedzie na mnie z tyłu jak będę wyjeżdżać.

bania1201
31-08-2007, 07:05
okay, mapkę wkleję w poniedziałek dzięki

bania1201
04-09-2007, 11:40
w załączniku przesyłam ową mapkę moja działka zaznaczonahttp://images13.fotosik.pl/68/dc55f43fde5711fem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=dc55f43fde5711fe)[/url]

mypal
04-09-2007, 18:59
Jeżeli droga gminna to ta która biegnie górą, a drogą wewnętrzną jest ul. Lekarska to wydaje mi się że dojazd do drogi publicznej masz zapewniony. Tylko jedno pytanie: czy jesteś współwłaścicielem tej drogi lub masz zapisaną służebność przejazdu?

sofix
04-09-2007, 21:50
Odwołuj się od tej decyzji :
: art. 8 ust.1 ustawy z dnia 21 marca 1985 roku o drogach publicznych – tekst jednolity (Dz.U.00.71.838) tj. „Drogi nie zaliczone do żadnej kategorii dróg publicznych (...) są drogami wewnętrznymi”

oraz
Zasada dostępności do drogi publicznej jest wyjaśniona w art.2 pkt 14 ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U z 2003r Nr 80poz. 717 wraz ze zmianami) tj. „Ilekroć w ustawie jest mowa o: dostępie do drogi publicznej- należy przez to rozumieć bezpośredni dostęp do tej drogi albo dostęp do niej przez drogę wewnętrzną lub przez ustanowienie odpowiedniej służebności drogowej

Z tego co widzę na mapie to masz chyba taki dostęp, może to nie to jest przyczyną odmowy wz

bania1201
05-09-2007, 06:51
jestem współwłaściecielem drogi . Wielkie dzięki za podpowiedzi. Wybiorę się do gminy i dam znać jak coś wskóram.

Jeszcze raz dziękuję.
Pozdrawiam

oskar0259
05-09-2007, 07:43
W Twojej sytuacji gmina jest bez szans i decyzja świadczy jedynie o skrajnej niekompetencji wydającego.
Do wydania WZ potrzebne jest stwierdzenie dostępu do drogi publicznej (nawet nie bezpośredniego - droga prywatna, służebność drogowa).

Jola i Jarek
07-09-2007, 07:23
Cześć Bania
My natomiast nie mieliśmy drogę a na mapcie widnieje działkę przeznaczoną na drogę wewnętrzna dojajzdową do mojej działki (do asfaltu 170m) i dostaliśmy pozwolnie na budowę :P Widocznie mącie panią urzedniczkę, która jest biurokratkę z starej daty albo (jeśliii młoda) została przyuczona od jakiejś starej urzędniczki udającej się na emeryturę :wink:
To co opisałeś z tą drogę to jest warte śmiechu :evil:
Zostało pewnie zgłosić sie z tym faktem do jakiejś miedii a najlepiej do Pani Jaworowcz z "Sprawy dla reporterów", to może coś Ci urzędnicy rusza swoje ręce do roboty :wink:

mynia_pynia
08-09-2007, 21:26
A gmina nie napisała ci przypatkiem, że:
Działka nr XX (ta wewnętrzna w której masz udział) nie jest drogą gminna - włączenie do drogi gminnej może nastąpić do działki nr XXX (to jest ta droga która jest gmina)???

Bo jeśli dostałeś pismo w tej formie to wystarczy jak w pozwoleniu dołączysz kopie aktu gdzie masz wpisany udział.