PDA

Zobacz pełną wersję : POD?ACZENIE PR?DU



araman
08-03-2002, 21:36
Potrzebuje informacji dotyczących podłaczania prądu do domu ile ma zrobić zakład energetyczny? Poinformowano mnie że na wykonie przyłącza od licznika do domu muszę wykonać odrębny projek i uzgodnić go z ZUDT. Ktoś inny z kolei powiedział że moja dziłka i mam prawo robic co chcę oczywiście zgodnie z warunkami ZE i regułami sztuki. oczekuję na informację
Andrzej

empi
11-03-2002, 07:45
Nie wiem czy tak jest wszędzie, ale u mnie (Białystok), po podpisaniu umowy, wpłaciłem zaliczkę 10% i kupiłem skrzynkę przyłączeniową. Reszta to sprawa ZE

Piotr_PA
11-03-2002, 08:02
Właśnie kończę batalię z energetyką i ja zapłaciłem 100 % kosztów przyłączenia (podłączenie ziemią, skrzynka w granicy) liczone od mocy przyłączeniowej a resztę załatwiała energetyka.
Co do ZUDT-u to chyba musisz mieć ich opinię.

Pozdrawiam

piotr

11-03-2002, 08:22
Jeśli chodzi o podłączenie między skrzynką a domem to u mnie, ZE zastrzegł w piśmie, że przebieg przyłącza musi być uzgodniony w ZUDPie - inaczej nie odbiorą.

pitbull
11-03-2002, 08:26
ZUDP musi byc zalatwiony.

Pacul
11-03-2002, 08:34
Nie piszesz jakie ma to być przyłącze. Domyślam się,że kablem w ziemi. W takiej sytuacji uzgodnienie ZUDT, formalnie rzecz biorąc, jest wymagane. Ale w praktyce róznie to bywa.

empi
11-03-2002, 09:33
W moim przypadku wszystkie uzgodnienia załatwiałem przed wydaniem pozwolenia na budowę (projekt zagospodarowania przestrzennego działki). Czy coś się jeszce może wydarzyć?

Piotr_PA
11-03-2002, 11:10
Nie jeżeli wszelkie przyłącza, kable rury będą co do "milimetra" przebiegać zgodnie z tym co masz uzgodnione w ZUDT i oczywiście nie minie okres ważności takiej opini tj. 3 lata.

Piotr

empi
11-03-2002, 11:57
No to spoko. Dzięki.

araman
11-03-2002, 19:22
Chciałbym uściśclic że chodzi mi o podłączenie między skrzynką pomiarową a budynkiem. W urzedzie gminy Pan który zajmuje się sprawami budowlanymi powiedział że nie muszę mieć uzgodnień z ZUD tylko później robię inwentaryzację po budowie i wszystko jest OK. Inny twierdzi że musza byc uzgodnienia. Nie wiem kto mówi prawdę
Andrzej

krzysztofj
11-03-2002, 19:36
O co chodzi?
Pozwolenie na budowe jest? - to budować, a potem inwentaryzacja powykonawcza
Nie ma? - to projekt uzgodniony w ZUD.
Odcinek sieć-złacze załatwia ZE (lub własciciel jeśli chce szybciej) odcinek złącze - dom własciciel (powinno być na planie zagospodarowania działki razem z przyłaczem wodociągowym, gazowym, kanalizacja i budynkiem rzecz jasna i co tam jescze komu potrzebne. Do pozwolenia na zasiedlenie - plan z inwentaryzacją budynku i przyłączy.

araman
11-03-2002, 21:18
Być może mieszam ale chodzi mi o to że mam pozwolemie na budowę i plan zagospodarowania działki bez przyłącza energetycznego. Budowa w toku prąd od sąsiadów. ZK ustawi energetyka. Odcinek między domem a pomiarem-
Człowiek z energetyki twierdzi że trzeba uzgadniać
Ten co wydaje pozwolenie na budowę - Nie trzeba
Wiadomo że po zakończeniu inwentaryzacja.
Nie wiem o co chodzi kto ma rację
Pewnie chodzi o pieniądze ale jak zapłacić jak najmniej.
Wybaczcie że drąże temat,może jestem za tępy aby to wszystko pojąc.
Andrzej

krzysztofj
13-03-2002, 17:01
Nie przejmuj sie niepotrzebnie. Żeby budować, prawo wymaga pozwolenia na budowę, żeby je dostać trzeba mieć projekt, uzgodnienia , zaświadczenia i co tam jeszcze. Od ciebie nikt niczego nie wymaga, buduj, a jak się okaże, że brak jakiegoś papierka - to najwyżej przy odbiorze. W kazdym razie wstrzymanie budowy ci nie grozi. A uzgodnienia w ZUD i tak są ważne tylko 2 lata.

araman
13-03-2002, 19:57
Dzisiaj przyjechał facet zajmujacy się projektowaniem i wykonywaniem przyłączy zaproponował wykonanie wszystkiego do końca. Mam miec prąd w skrzynce z zabezpieczeniami w domu wszystkie papiery odbiór z ZE oraz umowę z ZE oraz te sprawy z aktualizacją dokumentacji zaproponował za wszystko 2000 zł. Czy to jest rozsądna propozycja.
Andrzej

Młody
15-03-2002, 10:11
Hej. Własnie wczoraj bylem podpisac umowe dotyczaca podlaczenia do sieci energetycznej. Podlaczenie podziemne kablowe docelowe.
Skrzynka z licznikiem umieszczona w lini ogrodzenia. Odleglosc od slupa elektrycznego 7 metrow. Facet z ktorym podpisywalem umowe sam zaproponowal ze zajmie sie wszystkim. Czyli wykonanie podlaczenie zakup skrzynki i papierologia.
A ceny nastepujace:
oplata za prad okolo 970 zl to jest 12Kw x cos tam ( dokladnie nie pamietam ) :wink:
Facet podal cene za reszte 1700 zl w tym skrzynka na licznik 160 zl plastikowa.
Wiec chyba ceny sa podobne?
Ciekawostka:
Facet powiedzial, ze w jakims tam rejonie nie mozna sobie wybrac skrzynki-jest ona narzucana z gory przez zaklad - cena... 1200 zl. Szok
Ceny skrzynek wahaja sie ponoc w zaleznosci od producenta od okolo 160 zl do 1600 zl.

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Młody dnia 2002-03-15 11:12 ]</font>

krzysztofj
15-03-2002, 10:19
do aramana
jeśli to robota do końca to 2000 to w sam raz. Bierz i nie pytaj o nic. Licznik ma być zaplombowany, papiery (umowa o dostawę energii, uzg. ZUD - jeśli zmiana trasy)z podpisami i pieczątkami (krugłaja pieczat' :smile:

Leprikon_ie
24-08-2009, 22:02
A jak to teraz wygląda w 2009r???

CATHARINA
28-11-2009, 23:48
Witam z tego co mi wiadomo to nie zmieniło się za wiele, należy wykonac projekt wewnętrznej linii zasilającej 0,4kv zasilającej rozdzielnicę w budynku i oczywiście trasę kabla uzgodnic w zakladzie . Przyłacze wykonuje ten kogo wskaże zaklad w zależności od rejonu i ustaleń moze to być ktos z zakładu tzn. jakis wykonawca współpracujący lub wybrany przez Inwestora. Wszystko to uzgadniamy w zakladzie. Dodam że zakład wydaje warunki i ich musimy sie trzymac. Pozdrawiam