PDA

Zobacz pełną wersję : PŁYTKI W KARO?



Grazia-Ol
31-08-2007, 06:36
Co sądzicie o takim sposobie ułożenia płytek podłogowych w łazienkach, holi i kuchni. :o czyli wszędzie?

Wczoraj wizytowały moja budowę koleżanki z Olsztyna. Kategorycznie zaproponowaly :wink: ułożenie płytek w karo i pomieszane dużych z małymi.
Dotychczas uwazałam, że będę tylko proste linie?
Jak zrobić?

malmuc
31-08-2007, 06:53
Co sądzicie o takim sposobie ułożenia płytek podłogowych w łazienkach, holi i kuchni. :o czyli wszędzie?

Wczoraj wizytowały moja budowę koleżanki z Olsztyna. Kategorycznie zaproponowaly :wink: ułożenie płytek w karo i pomieszane dużych z małymi.
Dotychczas uwazałam, że będę tylko proste linie?
Jak zrobić?
nie wiem czy dobrze pamiętam, że masz płytki 30x30 z nierównymi krawedziami :roll:
Ja osobiscie karo mam tylko w małej lazience, ale moja siostra ma plytki o nierownych krawedziach polozone w karo i wyglada to bardzo dobrze, jak odnajde gdzies fotke to wkleję.
Pozdr

mikita
31-08-2007, 06:57
A mnie się w karo podoba tylko czarno-biała szachownica. Dużo bardziej podobają mi się płytki na prosto. Zależy też od wzoru, bo jak płytka bardzo "wzorzasta" to oczopląsu można dostać. Ale jak krzywe ściany, to podobno lepiej karo, bo tak krzywizn nie widać:)

Najlepiej ułóż sobie parę płytek na podłodze i sama zobacz co Ci się bardziej podoba:)

Grazia-Ol
31-08-2007, 07:12
Malmuc napisała:

nie wiem czy dobrze pamiętam, że masz płytki 30x30 z nierównymi krawedziami

:o Super pamięć. Tak. Na podłogi, oprócz łazienek, mam płytki włoskie Nova Bell beige. W kuchni i na holu może dobrze wyjść, bo muszę zrobić przejście falą z holu przez skrawek salonu do kuchni.
Koleżanki utwierdzją mnie o słuszności karo wsżędzie nawet na schodkach (mam trzy za drzwiami z wiatrołapu) i łazienkach, mimo że mam regularne płytki takiej samj szerokości podłogowe i ścienne (czyli dobrze spasują się przy tradycyjnym położeniu).

malmuc
31-08-2007, 08:09
Nova Bell ma fajne płytki, będzie więc pięknie :D
tak jak proponuje mikita rozłóż spory placek na podłodze i zobaczysz co bardziej Ci sie podoba. Ja tak wlasnie zrobiłam, troche sie nadzwigalam :wink: (gres 30x60), ale warto.

zaba_gonia
31-08-2007, 08:14
osobiscie nie przepadam za ułozeniem w karo. U mnie wszędzie jest na prosto, ale każdy robi jak mu sie podoba :D

izat
31-08-2007, 09:49
karo nie jest już trendy :)

Edmar70
31-08-2007, 09:55
Karo to już trochę folklor. Jeśli masz domek urządzony w stylu klasycznym, bądź nowoczesnym, to zdecydowanie na prosto.

Angelika
31-08-2007, 10:52
Mi tez się nie podoba karo. Ale wiem, że czasami domy maja tak pogubione kąty, że ludzi sa zmuszeni kłaś karo - bo wówczas gubi sie trochę wizualnie nierówności.

novi_ana
31-08-2007, 11:55
duże przestrzenie w karo - nie
małe -tak

Grazia-Ol
31-08-2007, 18:29
Większość głosów na nie :( A ja właściwie też wolę. W takim razie dlaczego dwie światowe kobiety, które bywają w bogatym świecie, jednogłośnie krzyczą karo!!!! Nawet w piwnicy (tutaj nie wyjdzie, bo już leżą proste :wink: ).

Proszę o więcej głosów, jutro rewizyta w Olsztynie muszę mieć argumenty :o

I.W.
31-08-2007, 18:56
Odpowiedz światowym kobietom że to nie jest już trendy (jazzy, freshi, cool, w porzo, spoko,snappy modish itp do wyboru) tylko passe i że nie czają bazy :wink:

ewajanecka
31-08-2007, 19:07
Nie mam w karo w żadnym z pokoi.

Mohag
31-08-2007, 19:18
passe to beda niedlugo plytki ukladane prosto :wink: ktore obowiazuja juz od dobrych kilku lat... teraz trzeba cos nowego hihi czyli wchodzic bedzie znowu karo i na 3-ke czyli dlugi kafel przesuniety o 1/3

ale to sa wszystko bzdety... uklada sie jak sie czlowiekowi podoba 8)

ps podpisano, ta ktora ma caly parter wylozony gresem polerowanym w karo :lol:

andk
31-08-2007, 20:01
Trendy nie trendy - jeżeli brzegi podłogi są odsłonięte a ściany nie są równoległe lub nie ma kątów prostych to ułożenie w karo jest jedynym ratunkiem. Trochę więcej wychodzi płytek i nieco więcej przy tym roboty. Kiedyś gdy nie było takiej "mechanizacji", jak miało się grube, twarde płytki do położenia to czasem majster odmawiał roboty w karo... :D

AmberWind
31-08-2007, 20:12
Większość głosów na nie :( A ja właściwie też wolę. W takim razie dlaczego dwie światowe kobiety, które bywają w bogatym świecie, jednogłośnie krzyczą karo!!!! Nawet w piwnicy (tutaj nie wyjdzie, bo już leżą proste :wink: ).

Proszę o więcej głosów, jutro rewizyta w Olsztynie muszę mieć argumenty :o

Przekonywanie obcych do pomyslow we wlasnym domu jest troche ... dziwne :roll: To Tobie ma sie podobac, a nie znajomym ...

Mnie karo nigdy sie nie podobalo ...

Grazia-Ol
31-08-2007, 20:31
Nie, to nie było przekonywanie. Konsultowałam swoje pomysły na aranżację moich wnętrz. Co trzy głowy to nie jedna :wink: . Zresztą, architekt wnętrz też coś proponuje, i inwestor wybiera lub nie. Koleżanki rzuciły temat, ja go rozważam.

:wink: Beatko, dokończyłaś już swoją łazienkę?
I przy okazji inne pytanko: czy boczki przy oknach obrabia się płytkami, jeżeli linia płytek na ścianie z oknem chwyci 1/5 wysokości okien?
:o Nigdy nie miałam okna w łazience.

AmberWind
31-08-2007, 20:39
I przy okazji inne pytanko: czy boczki przy oknach obrabia się płytkami, jeżeli linia płytek na ścianie z oknem chwyci 1/5 wysokości okien?
:o Nigdy nie miałam okna w łazience.

Pytasz o glify? Ja je mam pomalowane na taki sam kolor co elementy na scianach w lazience. Natomiast krawedzie plytek laczace sie z glifami szlifowane.

Moja lazienka (a nawet dwie) wlasnie dostaly fugi. Podlogi zakryte jeszcze kartonami, czesc tynku strukturalnego zabezpieczona przed pylami cyklinowania w salonie, tak ze nie bardzo jest co pokazac ... W przyszlym tygodniu ekipa konczy z sufitami. Swiatla, szpachlowanie, malowanie ... Po 20 wrzesnia chcialabym rozpoczac sprzatanie ...
A na ogladanie serdecznie zapraszam na zywo 8) Po sezonie, gdy z aparatem fotograficznym i obrobka zdjec nie rozstaje sie nawet na moment na sama mysl "robic zdjecia" robi mi sie lekko slabo :-? :wink:

Grazia-Ol
31-08-2007, 20:55
Dzięki :o to chyba mam następny problem.

Rozumiem awersję do ciągłego "cykania", chociaż nadal mam wrażenie, że to bardzo przyjemna praca
:wink:

d5620s
31-08-2007, 21:09
A my na dużej powierzchni (ponad 50m) salon z aneksem właśnie w karo kładziemy-rewelacja! Uzyskaliśmy fajny efekt-wszystkim sie podoba. Przed położeniem też była narada- jednogłośnie wszyscy byli za karo... Więc najlepiej sobie ułożyć i zobaczyć...
Za dwa lata wszyscy w karo będą kładli, za kolejne dwa-prosto... Jednak moje spostrzeżenia są takie- jasny gres w dużych powierzchniach wygląda lepiej w karo, na prosto wygląda jakos tak...sklepowo. Ale o gustach się nie dyskutuje.
I jako posiadaczka malutkiej kuchni w bloku, w której płytki są w karo-uważam że to pomyłka... W małych pomieszczeniach moim zdaniem lepiej wyglądaja prosto ułożone płytki, bo proste regularne linie powiększają przestrzeń

Tedii
31-08-2007, 23:59
Jeszcze można położyć prosto z przesunięciem ,tak aby nie było fug w jedej linii.
N.p. na cienkiej wylewce dla wzmocnienia.
Na małych powierzchniach o skomplikowanym kształcie lepiej wygląda karo.
"Nie widać" docinanych kafli.

kuleczka
01-09-2007, 08:46
Nie ma to jak argument, że coś jest niemodne :roll:
zgadzam się z przedmówcą dwa posty wyżej,
za dwa lata, jak na prosto będzie niemodnie, to co......zrywamy płytki i bawimy się od nowa.....
Niech każdy kładzie, jak mu się podoba.
ja mam akurat w karo i sobie chwalę
http://images12.fotosik.pl/13/3570f37b5afd390bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3570f37b5afd390b)

d5620s
01-09-2007, 09:16
Kuleczko-piękna podłoga- co to za płytki-te brązowe? były w komplecie czy zupełnie z innej bajki?

kuleczka
01-09-2007, 09:27
Dzięki. To są wstawki parkietu z którym łączy się ten gres.

Trini
01-09-2007, 09:35
No dokładnie, podpisuję sie pod kuleczką...
sama będę miała nierówne płytki (postrzępione takie) i też planuję w karo, a czy to modne czy nie?? hehe, bawią mnie takie argumenty.

Ja i moja rodzina mamy się tam dobrze czuć, chodząc po karo czy po treflach czy co nam jeszcze przyjdzie do głowy.
Mieszkanie ma być ostoją i małym rajem dla całej rodziny, ma być z klimatem odpowiadającym domownikom, a nie kalką najnowszych katalogów czołowych producentów, bądź też kopią pisma wnętrzarskiego tworzonego przez ludzi którzy mnie nie znają i nie mają pojęcia o moim życiu.
Moda? a co to jest? Chwilowy kaprys "wielkiego" projektanta - za którym jak szczury za grajkiem podążają inni "projektanci" i kopiują bezmyślnie, bo nie potrafią sami czegoś wymyśleć.

Mieszkanie, dom, tam gdzie mieszkasz - rób jak chcesz, masz ochotę mieć jak z katalogu - zrób to, ale zastanów się czy będziesz się tam dobrze czuć przez lata, masz ochotę na własny styl? A proszę bardzo - śmiało! do odważnych świat należy!

Także, czy caro, czy na prosto, lub jeśli masz ochotę to na wzór "dywanów" z dekorami itd. - wolnoć Tomku w swoim domku, i przed nikim nie musisz się tłumaczyć dlaczego lubisz płytki położone do góry nogami ;)

D`arek
02-09-2007, 09:43
Możesz iść na kompromis i ułożyć przy ścianach prosto (1 lub 2 rzędy, natomiast po środku w karo. Mamy tak na tarasie -efekt wizualny super. Pozdrawiam

amonite
02-09-2007, 16:50
No dokładnie, podpisuję sie pod kuleczką...
sama będę miała nierówne płytki (postrzępione takie) i też planuję w karo, a czy to modne czy nie?? hehe, bawią mnie takie argumenty.

Ja i moja rodzina mamy się tam dobrze czuć, chodząc po karo czy po treflach czy co nam jeszcze przyjdzie do głowy.
Mieszkanie ma być ostoją i małym rajem dla całej rodziny, ma być z klimatem odpowiadającym domownikom, a nie kalką najnowszych katalogów czołowych producentów, bądź też kopią pisma wnętrzarskiego tworzonego przez ludzi którzy mnie nie znają i nie mają pojęcia o moim życiu.
Moda? a co to jest? Chwilowy kaprys "wielkiego" projektanta - za którym jak szczury za grajkiem podążają inni "projektanci" i kopiują bezmyślnie, bo nie potrafią sami czegoś wymyśleć.

Mieszkanie, dom, tam gdzie mieszkasz - rób jak chcesz, masz ochotę mieć jak z katalogu - zrób to, ale zastanów się czy będziesz się tam dobrze czuć przez lata, masz ochotę na własny styl? A proszę bardzo - śmiało! do odważnych świat należy!

Także, czy caro, czy na prosto, lub jeśli masz ochotę to na wzór "dywanów" z dekorami itd. - wolnoć Tomku w swoim domku, i przed nikim nie musisz się tłumaczyć dlaczego lubisz płytki położone do góry nogami ;)


Podpisuję się obiema ręcami, przecież budujemy i urządzamy dla siebie! Jeśli jeszcze nie jesteś pewna, co Ci się tak naprawdę podoba, trzeba poszukać przykładów (masa zdjęć na tym forum), spróbować sobie poukładać różne wzory i wybrać to, co najbardziej przypadnie do gustu. I dotyczy to nie tylko posadzek... :wink:

jacekp71
02-09-2007, 17:27
moj znajomy polozyl w sposob pomiedzy karo a prostym, i jest OK.
ciemny kolnierz z plytek wzdluz sciany a wypelnienie jasnymi polozonymi jak wyzej.

iszczep
04-09-2007, 06:58
my własnie układmy cały dół mieszkania w karo z wąskim paskiem ok 18cm na prosto wokół sciany... efekt bardzo mi sie podoba, na środku mamy ciemniejszy dywanik też w karo ale oddzielony dekorem.