PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za ułożenie 1m2 dachówki?



jas0
31-08-2007, 10:36
Ile pałaciliście za ułożenie 1m2 dachówki ceramicznej?
Mam dach czterospadowy o pow. 320 m2. Dach jest już ołacony. Mają być w nim zamontowane okna dachowe (9 szt.).
Wykonawca chce 32 zł za m2: czy to dużo, czy mało?

ZŁoty Róg
31-08-2007, 10:42
jaki rejon PL?

Habier
31-08-2007, 10:46
Ile pałaciliście za ułożenie 1m2 dachówki ceramicznej?
Mam dach czterospadowy o pow. 320 m2. Dach jest już ołacony. Mają być w nim zamontowane okna dachowe (9 szt.).
Wykonawca chce 32 zł za m2: czy to dużo, czy mało?

czyli wychodzi 10240 PLN

tylko pytanie ile będą kosztowały dodatkowe rzeczy (chyba że są w tej cenie ??):
- obróbki,
- orynnowanie

kachna28
31-08-2007, 10:52
Ja płacę dekarzowi 5500zł -dach prosty dwuspadowy 180m.kw, 3 okna dachowe, 2 kominy, zero lukarn czy koszy -wychodzi więc 30,55zł/metr. W tej cenie jest jednak także ustawienie więźby, łacenie, orynnowanie no i oczywiście ułożenie dachówki (cementowa) + obróbki. Z tym, że rezerwowałam go już w lutym i zastrzegłam cenę w umowie z nim(krycie trwa obecnie), i powiedział, że gdybym wzięła go dzisiaj -to ceny wzrosły prawie dwukrotnie -ok 50-55zł za metr dachu. Więc myślę że kwota podana przez Ciebie nie jest jeszcze taka staraszna :wink:

majcia
31-08-2007, 12:54
Ja placilam w Trojmiescie 45 zl/m2 + 100 zl za okno dachowe. W tej cenie jest wszystko tzn rynny, opierzenia, dachowki itp. A dach nie jest latwy bo ma sporo zalaman.

I.W.
31-08-2007, 13:26
Ja płace 45 zł za m2 więźba, dachówka 5 okien dwa ganki (4 kosze??), rynny,obróbki.
Dach kopertowy. Dopiero teraz widzę ile to roboty w porównaniu z dwuspadowym bez żadnych dodatkowych daszków. każda krokiew inna, kupęcięcia dachówek itp.

SosnaSosna
31-08-2007, 20:16
Ja w Granicy k. Warszawy za dach 310 m2 usłyszałem od 3 firm po 20 tys. zł ... więc jak znalazłem dekarza za 15 tys. to od razu się umówiłem. Dach czterospadowy, 13 okien, 3 kominy + orynnowanie.

-maro-
31-08-2007, 22:23
Jestem przerażony cenami jakie podajecie !!!
Ja zmieniałem pokrycie dachu na dachówkę i dekarze zdjęli stare pokrycie, dołożyli krokwie (były za rzadko pod dachówkę i przedłużyli dach po 0,5m z dwóch stron, dach dwuspadowy z jedną jaskółką) i zapłaciłem za około 180m2 pokrycia jak do tej pory 2250zł. Coś jeszcze będę musiał dopłacić, ale majster się nie pojawia po kasę od czerwca. Może dlatego, że miał jeszcze przerobić mały daszek przy jaskółce i pewnie mu się nie chce. Tak na marginesie to nie mogliśmy czekać i razem z tatą sami zrobiliśmy ten daszek.
Myślę, że taka kwota jaką zapłaciłem za pracę, którą u mnie wykonali nie jest wygórowana.

Andrzej Wilhelmi
31-08-2007, 22:51
... Dach jest już ołacony.

A to kto inny montuje łaty a kto inny kryje dach dachówką? Ciekawe kto udzieli no to gwarancji? Jak to się ma do jakości wykonania dachu? Pozdrawiam.

Krzysztofik
31-08-2007, 23:13
..............

A to kto inny montuje łaty a kto inny kryje dach dachówką? Ciekawe kto udzieli no to gwarancji? Jak to się ma do jakości wykonania dachu? Pozdrawiam.
Ja położe u siebie sam, będe miał do siebie pretensje. :D
Zajmie mi to tydzień, a zarabiam mniej niż 20000 miesięcznie.
Ostatnio kładłem dachówki 8 lat temu, a pamięć mam dobrą :wink:

Damro
01-09-2007, 00:29
We Wrocławiu krzyczą 100 zł/m2 :lol:

Krzysztofik
01-09-2007, 00:34
We Wrocławiu krzyczą 100 zł/m2 :lol:
Położe z gwancją do najbliższego trzęsienia ziemi za 50.
Zwiedziłem całą Europe we Wrocławiu nie byłem :D .

Damro
01-09-2007, 00:37
We Wrocławiu krzyczą 100 zł/m2 :lol:
Położe z gwancją do najbliższego trzęsienia ziemi za 50.
Zwiedziłem całą Europe we Wrocławiu nie byłem :D .
To ja poproszę

Andrzej Wilhelmi
01-09-2007, 00:40
Jak się nie znajdzie tańszego wykonawcę to każda cena jest dobra. Pozdrawiam.

Damro
01-09-2007, 00:40
We Wrocławiu krzyczą 100 zł/m2 :lol:
Położe z gwancją do najbliższego trzęsienia ziemi za 50.
Zwiedziłem całą Europe we Wrocławiu nie byłem :D .
Poważnie,potrzebuję na już kto mi położy dachówkę :lol:

Damro
01-09-2007, 00:41
Jak się nie znajdzie tańszego wykonawcę to każda cena jest dobra. Pozdrawiam.
Szukałam,ceny podobne :lol:

Damro
01-09-2007, 00:42
A szukam od stycznia :D

Krzysztofik
01-09-2007, 00:44
Opisz ten dach.
Wygląda na to iż we Wrocławiu dekarze wymarli..... .

Andrzej Wilhelmi
01-09-2007, 00:49
A szukam od stycznia :D

Przestań szukać bo nigdy nie zrobisz tego dachu 8) . Pozdrawiam :wink: .

Damro
01-09-2007, 00:51
Opisz ten dach.
Wygląda na to iż we Wrocławiu dekarze wymarli..... .
Dach 4-spadowy z lukarnami,dosyć skoplikowany :D

Damro
01-09-2007, 00:55
dach ma 250m2

Seba7207
01-09-2007, 15:18
Froumowicze, a ile orientacyjnie wyosi koszt położenia blachodachówki na tym domku za m^2 ?
http://www.moj-dom.pl/39,dowolna,oferta_detail.html#projekt
Dom już pokryty deskowaniem i papą. Dachówka Metrotile Shake lub Ahi Roofing Corona (w pasach )
http://www.ahiroofing.com.pl/montaz_dachowek.html

hunk1
01-09-2007, 16:52
Ja zapłace 35 zl na ulozenie dachowki ( postaiwienie wiezby, obrobki blacharskie, rynny ) + 100 pln za okno dachowe - a mam ich 8. Caly czas wacham sie czy deskowac czy nie a z deskowaniem cena idzie do gory na 50 pln. Moj dach to 330 mkw - kopertowy.

Jola z Melisy
01-09-2007, 21:26
Damro, ja tez jestem z Wrocławia i właśnie u mnie dekarze kładą karpiówkę Wcześniej montowali więźbę. Co do więźby nie mam zastrzeżeń. Co do dachówki, wypowiem się jak skończą, ale jestem przekonana, że będzie ok. Cena za dach dwuspadowy 214m, z dwoma daszkami 12 tyś. W tym oczywiście więźba, obróbki, rynny. Jeśli chcesz mogę dać namiary. 100 zł za metr byłoby dla mnie absolutnie nie do przyjęcia. Pozdrawiam.

mkkafe
01-09-2007, 22:52
45 zl za metr
dach wielospadowy, na planie krzyza
wylaz dachowy bez okien polaciowych
laty i kontrlaty, folia, dachowka, orynnowanie, obrobki
czyli na gotowo
dach 238 m

pierwek
02-09-2007, 09:00
We Wrocławiu krzyczą 100 zł/m2 :lol:

dlatego należy sobie poszukać dekarzy spoza Wrocławia. Mi pół roku temu za dach razem z ciesiełką wrocławska ekipa krzyknęła 80zł.m2. Dach miałby kosztować 25tys zł (sama robocizna)
Dlatego podziękowałem i poszukałem sobie rozsądniejszych ludzi...
Budują się pod Wrocławiem i ostatnio dekarze kładli mi dach za UWAGA: 22zł/m oczywiście z obróbkami i orynnowaniem. Tylko trzeba im zapewnić jakieś spanie na tydzień. Wiem że teraz będą robili kolejne 3 dachy za Leśnicą.
Mój dach jest z dachówki cementowej podwójne S.
więźbę też robiła mi przyjezdna ekipa i tym oto sposobem za robociznę dachu (razem z więźbą) zapłaciłem 12 tys zł. Nie dajcie się kroić cwaniakom z Wrocławia.
oto zdjęcia: niestety nie mam nowszych:

http://www.eminet.com.pl/murator/nelskamp1_maly.jpg
http://www.eminet.com.pl/murator/nelskamp2_maly.jpg

Damro
09-09-2007, 22:42
We Wrocławiu krzyczą 100 zł/m2 :lol:

dlatego należy sobie poszukać dekarzy spoza Wrocławia. Mi pół roku temu za dach razem z ciesiełką wrocławska ekipa krzyknęła 80zł.m2. Dach miałby kosztować 25tys zł (sama robocizna)
Dlatego podziękowałem i poszukałem sobie rozsądniejszych ludzi...
Budują się pod Wrocławiem i ostatnio dekarze kładli mi dach za UWAGA: 22zł/m oczywiście z obróbkami i orynnowaniem. Tylko trzeba im zapewnić jakieś spanie na tydzień. Wiem że teraz będą robili kolejne 3 dachy za Leśnicą.
Mój dach jest z dachówki cementowej podwójne S.
więźbę też robiła mi przyjezdna ekipa i tym oto sposobem za robociznę dachu (razem z więźbą) zapłaciłem 12 tys zł. Nie dajcie się kroić cwaniakom z Wrocławia.
oto zdjęcia: niestety nie mam nowszych:
Dziękuję za pomoc :D

http://www.eminet.com.pl/murator/nelskamp1_maly.jpg
http://www.eminet.com.pl/murator/nelskamp2_maly.jpg

Damro
10-09-2007, 09:48
A ja dalej szukam ekipy na już,wczoraj rozmawiałam z 2 to jeden krzyknął 100zł/m2 a 2 110zł/m2,chyba na głowę już upadli :-?

ZŁoty Róg
10-09-2007, 10:31
Nie powariowali. W końcu moga chłopaki zarobić to zarabiają. Poczekaj jeszcze trochę, a przed samą zimą ceny będą 130-150. Nie muszę dodawac że klientów i tak będą mieli.

Lenart
10-09-2007, 11:24
Różnie moż być, pierwszy powiedział że w tym roku nie da rady bo ma
full, drugi za 2 m-ce i zawołał 60,- + 7,- deski z papą,
a trzeci że dopiero za dwa tygodnie i za 50,- zł wszystko :lol:
Wybrałem drugiego bo mi się aż tak bardzo nie spieszy i jest znany, że
solidna firma.
A tego trzeciego nie znałem - sam zadzwonił do mnie po dwóch dniach-
widocznie nie skasował mojego numeru i się dopytywał co z robotą-
przedstawiał się i niewykluczone że solidny - coś kojarzę, ale ponieważ
dogadałem się z drugim to nie kontynuowałem.
Tak że różnie bywa - trzeba szukać

Andrzej Wilhelmi
10-09-2007, 22:02
A ja dalej szukam ekipy ... rozmawiałam z 2 to jeden krzyknął 100zł/m2 a 2 110zł/m2,chyba na głowę już upadli :-?

Oni nie upadli na głowę. Oni mają łeb na karku! Życzę powodzenia w poszukiwaniach. Pozdrawiam.

Damro
10-09-2007, 23:14
A ja dalej szukam ekipy ... rozmawiałam z 2 to jeden krzyknął 100zł/m2 a 2 110zł/m2,chyba na głowę już upadli :-?

Oni nie upadli na głowę. Oni mają łeb na karku! Życzę powodzenia w poszukiwaniach. Pozdrawiam.
Oby im ten łeb od karku nie zleciał :lol:

Damro
10-09-2007, 23:15
Nie powariowali. W końcu moga chłopaki zarobić to zarabiają. Poczekaj jeszcze trochę, a przed samą zimą ceny będą 130-150. Nie muszę dodawac że klientów i tak będą mieli.
A pan to chyba po fachu,co?

Andrzej Wilhelmi
10-09-2007, 23:59
Mnie osobiście nie dziwi, że każdy inwestor chce zbudować jak najtaniej. Mnie dziwi, że są jeszcze tacy wykonawcy co robią za półdarmo. No ale jak się mieszka na wsi i dorabia w mieście na czarno. Ja z takimi "Firmami" nie konkuruję. Inwestorom życzę powodzenia. Pozdrawiam.

yar65
11-09-2007, 00:18
Mnie dziwi, że są jeszcze tacy wykonawcy co robią za półdarmo.

W takim razie, jaka jest "godna" cena za godzinę pracy dekarza układającego dachówkę?
Blisko mojego domu 2-osobowa ekipa układała dachówkę na 200m2 dachu przez 2 tygodnie. Razem zajęło im to ok. 100 godzin. Wzięli za to 10 tys. Załóżmy, że podzielili się po równo, czyli 50zł/godz. Czy to jest "godna" cena? Czy jeszcze to jest "półdarmo"?

Damro
11-09-2007, 00:27
Mnie dziwi, że są jeszcze tacy wykonawcy co robią za półdarmo.

W takim razie, jaka jest "godna" cena za godzinę pracy dekarza układającego dachówkę?
Blisko mojego domu 2-osobowa ekipa układała dachówkę na 200m2 dachu przez 2 tygodnie. Razem zajęło im to ok. 100 godzin. Wzięli za to 10 tys. Załóżmy, że podzielili się po równo, czyli 50zł/godz. Czy to jest "godna" cena? Czy jeszcze to jest "półdarmo"?
Zostawmy to bez komentarza :x

Andrzej Wilhelmi
11-09-2007, 00:35
Wykonanie dachu to nie tylko układanie dachówki! A wynagrodzenie za pracę to nie tylko zarobek pracownika! Narzędzia, rusztowania, transport, ubezpieczenia, ryzyko jakoś tego nikt nie bierze pod uwagę. A jak by wykonali tę pracę w tydzień to by zarobili 100,- na godzinę, a jak w miesiąc to tylko 25,- . Dla mnie istotne jest, że wzięli 50,- za 1m2 ułożenia dachówki (bez wykonania więźby) i to uważam za przyzwoitą stawkę. Pozdrawiam.

ZŁoty Róg
11-09-2007, 08:46
Nie powariowali. W końcu moga chłopaki zarobić to zarabiają. Poczekaj jeszcze trochę, a przed samą zimą ceny będą 130-150. Nie muszę dodawac że klientów i tak będą mieli.
A pan to chyba po fachu,co?

Zdecydowanie nie.
Jestem w trakcie ocieplania 4 jaskółek na dachu(d.kopertowy) i przed fugowaniem kominów na zero. Tak siedząc i skacząc godzinami na dachu zastanawiam się czemu Ci dekarze pracuja w takich warunkach za tak małe pieniądze. Z mojego doświadczenia widzę że jeżdżą np. starymi Polonezami i generalnie za bardzo to im się nie przelewa(miałem casting z kilkoma ekipami).
Damro spróbuj popracować na dachu przez pare dni pod rząd to się przekonasz jaka to fajna praca, o ryzyku i przestoju zimą nie wspomnę.

Notariusze to dopiero przerost formy nad treścią.
pozdrawiam.

kubaimycha
11-09-2007, 10:24
...ok. W-wy...450 m2 dachu - 13000zł, w tym folia, obróbki, rynny. Wychodzi ok. 28 zł/m2...okna dachowe 100/szt....Dach kryty dachówką ceramiczną...

Damro
11-09-2007, 11:00
widocznie można tanio,tylko nie którym woda sodowa uderzyła,gdybym chodź trochę się znała to sama bym tak poskakała po dachach za te pieniądze :lol:

miol
11-09-2007, 13:48
Witam
Ja się umówiłem na 11000 za 290 m2 (dom + garaż, dachy kopertowe), bez okien dachowych, w zakres wchodzi ołacenie, położenie dachówki, orynowanie oraz skrócenie okapu ( to ostatnie to bardzo im sie nie podobało ale w sumie poradzili sobie)

iwonaszczytno
13-09-2007, 18:01
[quote=ZŁoty Róg]Nie powariowali. W końcu moga chłopaki zarobić to zarabiają. Poczekaj jeszcze trochę, a przed samą zimą ceny będą 130-150. Nie muszę dodawac że klientów i tak będą mieli.
A pan to chyba po fachu,co?

Zdecydowanie nie.
Jestem w trakcie ocieplania 4 jaskółek na dachu(d.kopertowy) i przed fugowaniem kominów na zero. Tak siedząc i skacząc godzinami na dachu zastanawiam się czemu Ci dekarze pracuja w takich warunkach za tak małe pieniądze. Z mojego doświadczenia widzę że jeżdżą np. starymi Polonezami i generalnie za bardzo to im się nie przelewa(miałem casting z kilkoma ekipami).
Damro spróbuj popracować na dachu przez pare dni pod rząd to się przekonasz jaka to fajna praca, o ryzyku i przestoju zimą nie wspomnę.

Bardzo mi się podoba Twoja wypowiedż, choć jeden głos doskonale oddający stan rzeczy, zaś całą resztę której tylko gul skacze zapraszam na dachy jak taki miód, gwarantuję że już po pierwszym dniu z tej fajnej fuchy zrezygnujecie o, iile wogóle zdołacie wejść na dach :lol:

janiakprom
15-09-2007, 19:19
Cena za m2 dachu 50 zł netto uczciwa. Tych co biorą po 22 zł m2 będą poprawiać inni w zimę lub szybciej i też wyjdzie 50 zł:) jak nie więcej. Po za tym chciałbym ich widzieć jak przyjeżdżają i usuwają usterkę czy cuś "pomarzyć tylko sobie można":D Nie da się zaoszczędzić nie tracąc na jakości, niebawem podeśle foty jak robią "fachoffcy" za 22 m2 a jak ci za 50 zł, niebo a ziemia - w ciągu dwóch dni - załapałem się na 24 kominy do poprawki 7 domków do przełożenia dachówki, o przymocowaniu rynien i innych cudach nie wspomnę na bieżąco będę dodawał fotki wraz z przebiegiem prac. A jeszcze są tgz nasi polscy "developerzy" u których mam 6 domków do dokończenia tzn 3 dachy do rozebrania i od nowa i 3 do postawienia. Jakość + gwarancja = cena tego niestety nie da się uniknąć. Owszem można ale z jakim skutkiem???????

kubaimycha
15-09-2007, 19:41
Cena za m2 dachu 50 zł netto uczciwa. Tych co biorą po 22 zł m2 będą poprawiać inni w zimę lub szybciej i też wyjdzie 50 zł:) jak nie więcej. Po za tym chciałbym ich widzieć jak przyjeżdżają i usuwają usterkę czy cuś "pomarzyć tylko sobie można":D Nie da się zaoszczędzić nie tracąc na jakości, niebawem podeśle foty jak robią "fachoffcy" za 22 m2 a jak ci za 50 zł, niebo a ziemia - w ciągu dwóch dni - załapałem się na 24 kominy do poprawki 7 domków do przełożenia dachówki, o przymocowaniu rynien i innych cudach nie wspomnę na bieżąco będę dodawał fotki wraz z przebiegiem prac. A jeszcze są tgz nasi polscy "developerzy" u których mam 6 domków do dokończenia tzn 3 dachy do rozebrania i od nowa i 3 do postawienia. Jakość + gwarancja = cena tego niestety nie da się uniknąć. Owszem można ale z jakim skutkiem???????

...pojęcie uczciwości, jeśli chodzi o wysokość wynagrodzenia to rzecz względna...Nie wszystko, co drogie jest dobre i na odwrót. Dekarze, którzy kładą dachówkę u nas, biorą 28 zł/m2, w tym obróbki, rynny...Czy trzeba będzie po nich poprawiać, czas pokaże...Ludzie, u których położyli dach 2 sezony temu nie mają zastrzeżeń. I to jest dla mnie wymiernikiem fachowości. Można za 50 zł, za 70, za 100...tylko czy to gwarantuje solidność ?

Damro
15-09-2007, 22:40
Cena za m2 dachu 50 zł netto uczciwa. Tych co biorą po 22 zł m2 będą poprawiać inni w zimę lub szybciej i też wyjdzie 50 zł:) jak nie więcej. Po za tym chciałbym ich widzieć jak przyjeżdżają i usuwają usterkę czy cuś "pomarzyć tylko sobie można":D Nie da się zaoszczędzić nie tracąc na jakości, niebawem podeśle foty jak robią "fachoffcy" za 22 m2 a jak ci za 50 zł, niebo a ziemia - w ciągu dwóch dni - załapałem się na 24 kominy do poprawki 7 domków do przełożenia dachówki, o przymocowaniu rynien i innych cudach nie wspomnę na bieżąco będę dodawał fotki wraz z przebiegiem prac. A jeszcze są tgz nasi polscy "developerzy" u których mam 6 domków do dokończenia tzn 3 dachy do rozebrania i od nowa i 3 do postawienia. Jakość + gwarancja = cena tego niestety nie da się uniknąć. Owszem można ale z jakim skutkiem???????

...pojęcie uczciwości, jeśli chodzi o wysokość wynagrodzenia to rzecz względna...Nie wszystko, co drogie jest dobre i na odwrót. Dekarze, którzy kładą dachówkę u nas, biorą 28 zł/m2, w tym obróbki, rynny...Czy trzeba będzie po nich poprawiać, czas pokaże...Ludzie, u których położyli dach 2 sezony temu nie mają zastrzeżeń. I to jest dla mnie wymiernikiem fachowości. Można za 50 zł, za 70, za 100...tylko czy to gwarantuje solidność ?
Jeśli tak tanio u Ciebie biorą to proszę daj jakieś namiary na ekipę,nawet tych za 50 zł,ja już nie mam siły szukać ekipy którzy biorą poniżej 100 zł :cry:

kubaimycha
16-09-2007, 05:39
Jeśli tak tanio u Ciebie biorą to proszę daj jakieś namiary na ekipę,nawet tych za 50 zł,ja już nie mam siły szukać ekipy którzy biorą poniżej 100 zł :cry:

Podam namiary wieczorem...Dekarze naprawdę rewelacyjni...Opisałam wcześniej ich dokładność i solidność...

Edybre
16-09-2007, 19:01
Dałam znajomym namiary na naszego dekarza. Powiedział im 45 na gotowo (folia, dachówki, rynny, obróbki). Od nas rok temu wziął za to samo 28.

janiakprom
16-09-2007, 21:29
Witam
Ponownie zgadzam się,że cena nie świadczy o jakości usługi. Jeżeli patrzeć ze strony pracodawcy to poniżej 50 zł się nie opłaca policz koszty 4 pracowników, dojazdy, amortyzację narzędzi i inne. Jeżeli ktoś to robi od czasu do czasu to może i za te 28 zł - za samo ułożenie, bo jak masz takich co robią cały dach z więźbą za te pieniądze to mam dla nich robotę na 3 lata do przodu. Druga strona medalu to taka że zamiast gwoździ 75 mm wbiją ci 50 mm i inne cuda. Na czymś muszą zaoszczędzić czas. Średni zarobek u mnie w firmie to 2800 - 3000 netto dla dekarza po okresie pr. 3 mieś. Wiedzą za co pracują i sie do tego przykładają prosta kalkulacja 4 x 3000 = 12000 netto = 14460 brutto i spokojnie mogę dać kilkuletnią gwarancje za dach. W miesiącu zrobisz do ok 900-1000 m2 dachu licząc po te twoje 28 zł masz 28000. Po rozliczeniu całkowitym na czysto zostanie ci 3-4 tysiące wątpię, żeby ktoś za takie pieniądze chciał prowadzić firmę. Nie liczyłem tu ubezpieczenia pracowników, ani też nie zatrudniałem ich na umowę o pracę tak to bym wyszedł na minusie. A niech ci auto padnie a gdzie inwestycje na rozbudowę firmy sprzęt itp, kursy ubrania, transport do pracy i inne. 2 lata dla dachu to nic. Z więźbą w pomorskim biorą od 60 zł netto dla deweloperów tak to więcej, ale znajdzie się i takich za 55 zł w zależności od odległości jaka maja do pokonania do miejsca budowy. Jedna rada zanim weźmie się dekarza to niech najpierw pokarze chociaż jedną swoją robotę " dużo jest takich samouków którzy coś potrafią, i ich nagle nie ma na budowie bo nie wiedzą co dalej, 70% zleceń chcą ludzie bez umowy, tylko że jakie są tego konsekwencje?" Najlepiej wiedzą to developerzy, którzy chcą jak najwięcej zarobić i biorą najtańszych-suma summarum wychodzi ich to drożej bo jeden domek buduje 6 brygad i każda znika:D
Ale się rozpisałem
Sorki za chaotyczność moich myśli

janiakprom
16-09-2007, 21:31
Kubaimycha u was biorą czy brali 28 zł?:D

Andrzej Wilhelmi
16-09-2007, 23:34
Dyskusja jest bezprzedmiotowa. Dach dachowi nie jest równy i mówienie o cenach za 1 m2 bez porównania zakresu prać nie ma sensu. Jeno jest pewne za 20~30 1 m2 nie da się profesjonalnie wykonać nawet najprostszego dachu. Pozdrawiam.

kubaimycha
17-09-2007, 06:10
Kubaimycha u was biorą czy brali 28 zł?:D

Biorą, dach jeszcze nie do końca pokryty...Ekipa składa się z trzech ludzi. Czy mają zarejestrowaną firmę i płacą podatki...nie wiem. W jaki sposób im się to opłaca...też nie wnikam. W tych 28 zł/m2 mieści się oczywiście krycie dachu ( bez więźby ) :folia, dachówka, obróbki, rynny. Okna dachowe 100zł/szt.
Wszelkie materiały typu gwoździe kupujemy sami- nie ma możliwości zamiany na krótsze, inne, tańsze...Nie jest to ich jakaś praca "z doskoku" - oni z tego żyją. Zanim przyszli do nas obejrzeliśmy ich wcześniejsze prace i rozmawialiśmy z ludźmi, którzy ich zatrudniali...nie było złych opinii. Byli nawet tacy, u których poprawiali dach po poprzedniej ekipie ( ciekawe, po której- tej po 25 czy 55zł/m2
:lol: )...
Naszego dachu jest 450m2...Dach, jak dach - ani bardzo trudny, ani łatwy...

mixer
17-09-2007, 10:26
W Poznaniu krzyczą 95 zł ze wszystkim (bez okien)...powariowali...ale są też tańsi

janiakprom
17-09-2007, 11:13
Andrzej Wilhelmi
PostWysłany: Pon, 17 Wrzesień 2007 00:34 Temat postu:
Dyskusja jest bezprzedmiotowa. Dach dachowi nie jest równy i mówienie o cenach za 1 m2 bez porównania zakresu prać nie ma sensu. Jeno jest pewne za 20~30 1 m2 nie da się profesjonalnie wykonać nawet najprostszego dachu. Pozdrawiam.

Całkowicie się zgadzam

Kubaimycha dla przykładu: spr. sie zapytać ubezpieczyciela czy ubezpieczy ci dach i za jakie pieniądze jak nie będziesz miał fv ani zlecenia ciekawe co ci powie:D:D Jak cię spotka pierwszy lepszy wicherek i ci daszek porwie to będziesz myślał z skąd tu wsiąść na nowy daszek bo ubezpieczyciel ci da grosze albo wcale:D A jak znajdzie krzywego gwoździa wbitego to nic nie dostaniesz. A aura u nas coraz gorsza. Warto się tez nad tym zastanowić a nie tylko kto najtańszy.

ja14
17-09-2007, 16:07
Kubaimycha dla przykładu: spr. sie zapytać ubezpieczyciela czy ubezpieczy ci dach i za jakie pieniądze jak nie będziesz miał fv ani zlecenia ciekawe co ci powie:D:D Jak cię spotka pierwszy lepszy wicherek i ci daszek porwie to będziesz myślał z skąd tu wsiąść na nowy daszek bo ubezpieczyciel ci da grosze albo wcale:D A jak znajdzie krzywego gwoździa wbitego to nic nie dostaniesz. A aura u nas coraz gorsza. Warto się tez nad tym zastanowić a nie tylko kto najtańszy.

Nie strasz, nie strasz, bo się zes... :wink: :lol:

Damro
17-09-2007, 23:00
Kubaimycha dla przykładu: spr. sie zapytać ubezpieczyciela czy ubezpieczy ci dach i za jakie pieniądze jak nie będziesz miał fv ani zlecenia ciekawe co ci powie:D:D Jak cię spotka pierwszy lepszy wicherek i ci daszek porwie to będziesz myślał z skąd tu wsiąść na nowy daszek bo ubezpieczyciel ci da grosze albo wcale:D A jak znajdzie krzywego gwoździa wbitego to nic nie dostaniesz. A aura u nas coraz gorsza. Warto się tez nad tym zastanowić a nie tylko kto najtańszy.

Nie strasz, nie strasz, bo się zes... :wink: :lol: :) :D :D

Edybre
18-09-2007, 08:45
[quote="janiakprom"]Witam
Średni zarobek u mnie w firmie to 2800 - 3000 netto dla dekarza po okresie pr. 3 mieś. Wiedzą za co pracują i sie do tego przykładają prosta kalkulacja 4 x 3000 = 12000 netto = 14460 brutto i spokojnie mogę dać kilkuletnią gwarancje za dach. W miesiącu zrobisz do ok 900-1000 m2 dachu licząc po te twoje 28 zł masz 28000. Po rozliczeniu całkowitym na czysto zostanie ci 3-4 tysiące wątpię, żeby ktoś za takie pieniądze chciał prowadzić firmę.

W moim przypadku szef także pracował na dachu, więc również zarabiał te 3000 czynnie. Poza tym niebardzo chce mi się wierzyć, że z 13540 zł (28000-14460) zostaje na czysto 3000, to na co idzie te 10000? Z twoich wyliczeń to widzę, że mój dekarz zarabi conajmniej te 3000 na dachu i to co zostanie z 13000. Ja za tyle prowadziłabym firmę, czemu nie?

oliwkag2003
30-09-2007, 18:42
Mówicie o cenie 1m2 położenia dachówki lub wykonania całego dachu, ale jak tu ktoś napisał: dach dachowi nierówny. Jedni mają 2 spadowe z lukarnami i oknami dachowymi, inni 4 spadowe z 13 dachowymi, itp. A jeszcze inni, tak jak np. ja, mają dachy 2 spadowe bez żadnych cudów - proste jak pokrycie stodoły!
I co? Ja też mam płacić za m2 dachu po 50zł, bo tyle "się teraz płaci"? jeszcze nie upadłam na głowę! Nie po to wybierałam taki banalny i prosty dach, żeby ktoś tyle ze mnie zdzierał.
A swoja drogą: mój dom to IRENKA z Archipelagu
http://tnij.org/irenka
Sami widzicie, że dach jest banalny- dwuspadowy, bez lukarn i okien dachowych, ma tylko 1 wyłaz i 2 kominy.
Sami powiedzcie, ile można zapłacić za rozstawienie więźby, położenie dachówki i obróbkę takiego dachu?

Andrzej Wilhelmi
30-09-2007, 18:55
To nie ważne ile można dać za wykonanie takiego dachu. Ważne jest to, że jak nie znajdziesz tańszego wykonawcy to będziesz musiała zapłacić tyle ile będzie żądał,ten który podejmie się wykonania. Takie są prawa rynku. Pozdrawiam.

docent56
30-09-2007, 23:35
Poproszę o dalsze wymagania co do standartu wykonania a wtedy wycenię.
Tak tylko sie mówi że to prosty dach i bez wymagań co do jakości wykonania, gorzej gdy przychodzi płacić.

yar65
30-09-2007, 23:48
Poproszę o dalsze wymagania co do standartu wykonania a wtedy wycenię.
Tak tylko sie mówi że to prosty dach i bez wymagań co do jakości wykonania, gorzej gdy przychodzi płacić.

Przepraszam, ale jakie istnieją standardy jakości wykonania krycia dachówką?
Czyżby:
A - pokrycie szczelne
B - pokrycie nieszczelne?

Czy istnieją warianty pośrednie?

docent56
01-10-2007, 21:40
Np. czy więźba z drewna struganego czy nie, czy będzie nabitka czy podbitka.
Co do pokrycia to czy dachówka ma być kładziona na dachu czy ułożona.

Zakrzewianka
02-10-2007, 12:48
przepraszam

a co znaczy: dachowka kładzina czy ułożona?

pozdrawiam

docent56
02-10-2007, 18:00
Dachówka jest ułożona jeśli łaty były poziomowane, leży prosto w rzędach poziomych pionowych i skośnych.

MUM
02-10-2007, 18:55
Witam, skoro o dachach mowa, to mogę się wypowiedzieć bo właśnie jestem na tym etapie.
Jak zamawialem dekarza (w marcu) to rzucił cenę 25 - 30 PLN za m2 dachu (łacenie, przycinanie, osadzanie okien, obróbki, układanie dachówki - dwuspadowy, cztery okna, dwa kominy, wyłaz dachowy - 200m2). Zanim przyszedł trochę musialem za nim podzwonić. Ale przyszedł. Suuupeerr. Po kilku dniach podał zaytał się o pieniądze i wykalkulował nową stawkę bo przecież wszystko zdrożało i po negocjacjach 43 + osobno okna. Jeżelibym nawet zapłacił dużo więcej i tak nie ma gwarancji że będę spał spokojnie. Takie życie. Na razie nie śpię a jak wstaje rano to myślę... zawsze można aneksować umowę z bankiem. Przecież wszystko drożeje.
Pozdrawiam

SUSPENSER
04-10-2007, 11:10
No to niezły wałek.

Nie daj się robić cwaniakom - mi facet od więźby też podał cenę 760, a przy dostawie chciał 800/m3

Musiałem walczyć o swoje i po chwili konkretnej rozmowy obniżył cenę.

Aktualnie u mnie w Jelczu za położenie dachówki biorą za dwuspadowy z garażem 35 zł/m2 standardowo, a za kompletny dach z montażem więźby 50 zł, ale niektórzy cwaniacy chcą 75 zł za to samo.

Trzeba pytać i szukać różnych ekip - najlepiej tych z wiosek, a nie cwaniaków jeżdżących Jaguarami.

Ja znalazłem ekipę za 45 zł/m2 za całość, zobaczyłem zrobiony przez nich dach i dotarłem do inwestora, który potwierdził, że warto zlecić im tą pracę, bo u niego wszystko było ok.

Zakrzewianka
04-10-2007, 11:13
a ja nie wiedziałam, że pod dachówkę można nie równać! To jak to? Krzywo ma być dachówka? :o

Na szczęście ciesielka jest zrobiona na medal, w dodatku deskowanie.... :D

Zakrzewianka
04-10-2007, 11:15
Acha, a ze zmianą ceny to już zaczyna być standardem takie stawianie sprawy.

Najprzyjemniejszy dla inwestora jest moment, gdy po długich negocjacjach wybiera w końcu jakąś ekipę, odmawia innych, a gdy ta wybrana przyjeżdża podpisać umowę, mówi o całkiem innej cenie, niż na początku :evil: Uważam, że to skandal.

#Asia#
04-10-2007, 13:42
No to niezły wałek.

Nie daj się robić cwaniakom - mi facet od więźby też podał cenę 760, a przy dostawie chciał 800/m3

Musiałem walczyć o swoje i po chwili konkretnej rozmowy obniżył cenę.

Aktualnie u mnie w Jelczu za położenie dachówki biorą za dwuspadowy z garażem 35 zł/m2 standardowo, a za kompletny dach z montażem więźby 50 zł, ale niektórzy cwaniacy chcą 75 zł za to samo.

Trzeba pytać i szukać różnych ekip - najlepiej tych z wiosek, a nie cwaniaków jeżdżących Jaguarami.

Ja znalazłem ekipę za 45 zł/m2 za całość, zobaczyłem zrobiony przez nich dach i dotarłem do inwestora, który potwierdził, że warto zlecić im tą pracę, bo u niego wszystko było ok.

Buduję w Nadolicach. Mogę prosić o namiar na twoją ekipę [email protected]

SUSPENSER
04-10-2007, 14:23
Namiar wyślę gdy skończą u mnie i sam ocenię ich pracę.

Andrzej Wilhelmi
04-10-2007, 23:11
...Trzeba pytać i szukać różnych ekip - najlepiej tych z wiosek, a nie cwaniaków jeżdżących Jaguarami.

Najlepiej jakby rowerami przyjechali, faktury nie wystawili (na czarno robili), ZUS-u nie płacili (na krusie byli) i 10 lat gwarancji dali. Powodzenia. Pozdrawiam.

Zakrzewianka
05-10-2007, 07:51
A tych, co robią w konia inwestorów?

Panie Andrzeju, czy 60 zł za samą dachówkę na dachu pokrytym deskami i papą, bez wolich oczek itd. to jest uczciwa cena? Ja uważam, że to jest oszustwo.

I nie chodzi o robienie na czarno itd, tylko o wykorzystywanie i naciąganie inwestorów.

Ale to tylko moja subiektywna ocena.

Pozdrawiam serdecznie.

SUSPENSER
05-10-2007, 08:55
...Trzeba pytać i szukać różnych ekip - najlepiej tych z wiosek, a nie cwaniaków jeżdżących Jaguarami.

Najlepiej jakby rowerami przyjechali, faktury nie wystawili (na czarno robili), ZUS-u nie płacili (na krusie byli) i 10 lat gwarancji dali. Powodzenia. Pozdrawiam.

Najlepiej, żeby z inwestora nie próbowali robić idioty - niektórzy widząc projekt mojego dwuspadowego dachu bez lukarn itp., z 1 kominem i 2 oknami dachowymi zaczynali od stwierdzenia, że to nie jest taki prosty dach, a po chwili rozmowy i badania gruntu (rzucanie pojęciami kosz, płatew, kalenica, krokiew, łata i obserwowaniu czy rozumiem o co chodzi) długo myśleli nad ceną - a raczej nad tym na ile dam się naciągnąć.

Większość uczciwych dachowców nie wymaga od inwestora znajomości pojęć itp. tylko ogląda projekt i podaje cenę za m2 i nie marudzą przy prostym dachu, że jest trudny, żeby podnieść cenę.

Co do ZUS-u itp. to czy wiesz Andrzeju, że taki cwaniak płaci za pracowników ZUS od najniższej krajowej, a resztę daje "do ręki".
W sumie płaci pracownikom 2.5-3 tys./miesiąc a sam kasuje za 3 dachy miesięcznie po 15-20 tys/sztuka, czyli 45-60 tys/miesiąc :evil:

Skąd to wiem - ano stąd, że znajomy pracował u takiego aż w końcu się wkurzył i pojechał do Anglii.

Niektórzy pracownicy gdy się dowiedzą jak ich szef na nich zarabia otwierają własne firmy lub niestety wyjeżdżają na zachód, bo nie potrafią prowadzić firmy - a potem na rynku brakuje ludzi.

A'propos samochodów to najczęściej prawdziwi fachowcy od budów jeżdżą na nie busami z powodów praktycznych - może to zbytnie uproszczenie, ale wynika z obserwacji życia i własnych doświadczeń.

Wyjątkiem są deweloperzy i właściciele dużych firm, ale duża firma do budowy małego domu to nie jest najlepsze rozwiązanie - znajomy w takiej pracuje - co kilka dni coś poprawiają, bo ktoś spieprzył robotę, a zapłaci za to inwestor - tych psujących robotę szef nie wywali, bo brakuje ludzi.
Ponadto kupują materiały jak leci nie patrząc na ceny, no i sporo go się marnuje lub jest rozkradane.

Podsumowując - nie dajmy się zwariować - 50 zł/m2 prostego dachu to dużo, ale do przyjęcia - to wychodzi około 10 tys zł za 7-10 dni pracy dla 3 osób, czyli nawet jakby płacili od całości ZUS itp. to miesięcznie zarobią po 5 tys zł - czy to mało - mało który przeciętny inwestor tyle zarabia.

Damro
05-10-2007, 11:05
Całkowicie się z Tobą zgadzam :wink:

Andrzej Wilhelmi
08-10-2007, 02:45
Łatwo się innym do kieszeni zagląda. Jest wolny rynek, jest wiele profesjonalnych firm dekarskich i jest w czym wybierać. Nie ma konieczności wybierać najdroższej firmy i nie ma też potrzeby krytykować kogoś, że ma takie stawki. Skoro ciesielstwo i dekarstwo to takie kokosy to nic prostszego jak założyć własną firmę i spijać ten nektar pamiętając, że zimą też trzeba pracownikom pensję zapłacić. Pozdrawiam.

slawek27
15-10-2007, 13:58
witam zastanawiam się nad własną firmą dekarską i czytając wasze uwagi o firmach to czy w okolicach Jelcza Laskowic cena 50zł za 1m2 (dachówka) bez więżby jest konkurencyjna?

SUSPENSER
15-10-2007, 18:30
Witaj Slawek27

W okolicy Jelcza typowa cena za całość (więźba + dachówki i obróbki) to 45-50 zł/m2 przy prostym dwuspadowym dachu - przy bardziej skomplikowanych jak np. koperta 60-70 zł/m2.

Samo ułożenie dachówki kosztuje 30 zł/m2.

Niektórzy próbują zedrzeć z inwestorów za prosty dwuspadowy dach nawet 75 zł/m2, ale nie słyszałem, żeby ktoś dał się nabrać na taką cenę.

Robak
28-10-2007, 07:27
mój dach to koperta z kątem nachylenia 40 stopni;
dekarze chcą 25 zł za metr konstrukcji plus deskowanie oraz 35 zł za dachówkę
dobra cena?

pomorskie - 35 km od gdańska na południe, okolice Tczewa

:-)

slawek27
01-11-2007, 16:28
mój dach to koperta z kątem nachylenia 40 stopni;
dekarze chcą 25 zł za metr konstrukcji plus deskowanie oraz 35 zł za dachówkę
dobra cena?

pomorskie - 35 km od gdańska na południe, okolice Tczewa

:-)


zależy czy potem nie doliczą rynien i kominów przy prostej kopercie to 35zł jest dobrą ceną.
Jeśli są koprety łączone (dochodzą kosze) to myślę że krycie dachówką+rynny+kominy to 40-45zł okolice Wrocławia
pozdrawiam Sławek27

Marcinbill
15-11-2007, 21:59
Witam serdecznie .
Proszę o zweryfikowanie kosztorysu położenia dachu ( więźba dachowa i pokrycie )
Jestem właśnie po rozmowie z dekarzem który zaproponował mi następujące ceny za robociznę dachu o powierzchni 248m2 o wyższym od standardu stopniu trudności :
- zrobienie więźby ( szkieletu ) cena 25zł m2
- deskowanie z papą 14zł m2
- położenie dachówki cementowej 28zł m2
- obróbki ( rynny itp. ) 14zł mb.
- gąsiory i zlewki 18zł mb.
- obróbka okien dachowych , włazu 250zł szt. ( 9 okien i jeden właz )
- obróbka kominów 150zł szt. ( 3 kominy )
Oczywiście koszty obejmują samą robociznę .
Termin realizacji sierpień 2008r ( do tej pory są zarezerwowani )
Zastanawiam się czy nie podpisać umowy w tym roku gdyż w przyszłym może być ten cennik nie aktualny o jakieś + 50%
Proszę o opinię z czego byłoby można urwać w miarę zdrowego rozsądku :wink:

Damro
15-11-2007, 22:29
Ja w zeszłym roku też umawiałam się na inną cenę a wyszło w tym roku zupełnie inna kwota,nie licz na to

Damro
15-11-2007, 22:30
Generalnie,dużo sobie policzyli :lol:

df950
16-11-2007, 19:14
ja płacę na podkarpaciu 70 PLN za m2 - dachówka karpiówka układana w koronkę.

w cenie oczywiście wszystko co dotyczy dachu - oprócz więźby.
dach w pełni deskowany - płyta OSB.

to dużo czy mało?

YreQ
16-11-2007, 19:50
Witam- też podczytywałam różne posty, w których padało pytanie " czy to dużo czy mało"?
Mało tego - jak chciałam rady na temat schodów :roll: - ludzie czytali i nie odpowiadali :D
Co zaś się tyczy dachu - jak będziecie już go mieli choćby w połowie ( czyli więźbę :wink: )- to zapewniam przejdzie wam trapienie się pytaniem "czy to dużo czy mało"....... tak się ma tylko na początku :wink: Aby nie dać się jednak nabić w butelkę oczywiście pytać , pytać, pytać 8)

Ja na swój dach czekałam bardzo długo...... bez wdawania się w szczegóły. Wczoraj była wiecha- a parę dni wcześniej zima na krokwiach - panowie przyjechali, krokwie pozamiatali i robili dalej. Chwała im za to. Życzę każdemu takiej dziecinnej radochy w serduchu jaką ja miałam wczoraj. Już nie robi na mnie wrażenia suma z innego regionu Polski- że niby można było też za 48 :wink:

P.s. Dla ciekawych cen regionu Legnicy - od 65 - 120 zł za mkw.

YreQ
16-11-2007, 19:57
Witam serdecznie .
Proszę o zweryfikowanie kosztorysu położenia dachu ( więźba dachowa i pokrycie )
Jestem właśnie po rozmowie z dekarzem który zaproponował mi następujące ceny za robociznę dachu o powierzchni 248m2 o wyższym od standardu stopniu trudności :
- zrobienie więźby ( szkieletu ) cena 25zł m2
- deskowanie z papą 14zł m2
- położenie dachówki cementowej 28zł m2
- obróbki ( rynny itp. ) 14zł mb.
- gąsiory i zlewki 18zł mb.
- obróbka okien dachowych , włazu 250zł szt. ( 9 okien i jeden właz )
- obróbka kominów 150zł szt. ( 3 kominy )
Oczywiście koszty obejmują samą robociznę .
Termin realizacji sierpień 2008r ( do tej pory są zarezerwowani )
Zastanawiam się czy nie podpisać umowy w tym roku gdyż w przyszłym może być ten cennik nie aktualny o jakieś + 50%
Proszę o opinię z czego byłoby można urwać w miarę zdrowego rozsądku :wink:

Może reszta forumowiczów dorzuci coś jeszcze- ja tylko poglądowo :wink: - "słyszałam" już o sumie 500 zł za obmurowanie 1 komina klinkierem, a "mój bardzo były" wykonawca za wstawienie 1 okna dachowego policzył sobie 1000 zł - mam ich 7 + wyłaz. :lol: I to się nazywa mieć tupet :wink:

Marcinbill
17-11-2007, 09:21
YreQ
PostWysłany: Pią, 16 Listopad 2007 21:57 Temat postu:
Marcinbill napisał:
Witam serdecznie .
Proszę o zweryfikowanie kosztorysu położenia dachu ( więźba dachowa i pokrycie )
Jestem właśnie po rozmowie z dekarzem który zaproponował mi następujące ceny za robociznę dachu o powierzchni 248m2 o wyższym od standardu stopniu trudności :
- zrobienie więźby ( szkieletu ) cena 25zł m2
- deskowanie z papą 14zł m2
- położenie dachówki cementowej 28zł m2
- obróbki ( rynny itp. ) 14zł mb.
- gąsiory i zlewki 18zł mb.
- obróbka okien dachowych , włazu 250zł szt. ( 9 okien i jeden właz )
- obróbka kominów 150zł szt. ( 3 kominy )
Oczywiście koszty obejmują samą robociznę .
Termin realizacji sierpień 2008r ( do tej pory są zarezerwowani )
Zastanawiam się czy nie podpisać umowy w tym roku gdyż w przyszłym może być ten cennik nie aktualny o jakieś + 50%
Proszę o opinię z czego byłoby można urwać w miarę zdrowego rozsądku


Może reszta forumowiczów dorzuci coś jeszcze- ja tylko poglądowo - "słyszałam" już o sumie 500 zł za obmurowanie 1 komina klinkierem, a "mój bardzo były" wykonawca za wstawienie 1 okna dachowego policzył sobie 1000 zł - mam ich 7 + wyłaz. I to się nazywa mieć tupet


Witam ponownie .
Czyli wnioskuję , że mój dekarz podał ceny jakie obowiązują na chwilę obecną , oczywiście mam na myśli średnie ceny .
Dodam , że cen podanych nie negocjowałem jeszcze :wink:
Znalazłem cieślę , który za wykonanie więźby dachowej powiedział 15zł-20zł m2 cena uzależniona od trudności ale max 20zł .

Powiem szczerze , że chciałbym aby jedna firma wykonała cały dach od podstaw , gdyż w przypadku jakiś defektów będę miał jasność kogo jest wina .
Pozdrawiam

ANSEXXX
17-11-2007, 18:47
xxx

TWYLI
27-11-2007, 11:28
Witam,
Jestem inwestorem, ktory sam zakasal rekawy i zrobil pokrycie we wlasnym zakresie.
Stan wyjsciowy to kompletna wiezba.
Powody dla ktorych sam sie zdecydowalem:
- przyjemnosc z wykonywania prac fizycznych, szczegolnie jesli robi sie je
dla siebie samego (i mila odmiana przy siedzacym trybie pracy),
- kiedys pomagalem przy ukladaniu dachu, wiec mialem ogolne pojecie co i jak,
- oszczednosc pieniedzy,
- dolozenie swojej cegielki do budowy domu,
- brak czasu i cierpliwosci na szukanie dekarzy,
- obawa przed stawkami, na ktore nie chcialbym sie zgodzic, ale ktore musialbym placic.

Dach na planie T czyli srednio trudny. Okolo 215mkw, 12mb kosza, dachowka ceramiczna
ROBEN, 20mb kalenicy, 37mb szczytow/bokow, 1 komin o obwodzie 2,5mb, 3 okna dachowe, ale beda
zamontowane na wiosne, 1 wylaz. Przy pracach pomagal mi tesc, ale jego praca
byla wylacznie na gruncie (bez wchodzenia na dach) - przygotowywanie lat, ciecie dachowek itp.
Do tego pomagali mi przez 2-3 dni chlopaki, ktorzy wniesli dachowki na gore (z palet
przed domem na jetki). Dom w bezposrednich okolicach Wroclawia.

Plan dzialan:
- zainstalowanie nadbitki - okolo 50mkw - wczesniej zaimpregnowana,
- membrana paroprzepuszczalna,
- kontrlaty i laty (bez specjalengo rownania polaci na latach),
- pas nadrynnowy wraz z wroblowka,
- ulozenie dachowek,
- gasiory z tasma kalenicowa,
- kosze,
- obrobka komina,
- rynny i okna dachowe (teraz tylko czarna folia zostala) beda na wiosne.

Wyniki:
- dach wyszedl calkiem dobrze - nie ma powaznych uchybien i bledow,
- o dach specjalnie sie nie boje - kazda dachowka skrajna, okapowa, kalenicowa,
koszowa jest przykrecona, a i spinek nie zalowalem - co 3 dachowka mocowana,
- pomocnicy do wnoszenia dachowek kosztowali 500-800PLN,
- praca raczej latwa, ale wymagajaca dokladnosci, przewidywania,
sprawnosci ogolnej i dwoch prawych rak,
- wedlug moich przypuszczen dekarze wzieliby za to okolo 12000PLN (nalezy
pamietac, ze jest zamontowana nadbitka),
- spedzilem na dachu 22dni (od wrzesnia do listopada) - to jest bity miesiac roboczy,
- podejrzewam, ze dekarze byliby w stanie wykonac ta prace szybciej,
- po odliczeniu 1000PLN na pomocnikow pozostaje 11000PLN do podzialu dla dekarzy,
- wychodzi z tego, ze na glowe przypada 5500PLN miesiecznie.
Moim zdaniem to nieco za duzo - adekwatna kwota byloby cos okolo 3000-4000PLN na glowe,
czyli za zrobienie tego dachu w sumie 7000-8000PLN (35PLN/m2?).
Pozdrawiam,
TWYLI

iwonaszczytno
27-11-2007, 18:48
Kolejny który wylicza nasze zarobki :wink: co prawda zapomniał o zusach, podatkach, narzędziach , paliwach i innych pierdołach, ale On już wie że to stanowczo za dużo, eech inwestorzy, sadzę że niedługo konkurencji nam przybędzie :D , wszak budowlańcy sam miód spijają 8)

radomik
27-11-2007, 19:36
Ja w Granicy k. Warszawy za dach 310 m2 usłyszałem od 3 firm po 20 tys. zł ... więc jak znalazłem dekarza za 15 tys. to od razu się umówiłem. Dach czterospadowy, 13 okien, 3 kominy + orynnowanie.

kiedy to było i który to ich dach?

MSZ80
13-12-2008, 15:09
Nie powariowali. W końcu moga chłopaki zarobić to zarabiają. Poczekaj jeszcze trochę, a przed samą zimą ceny będą 130-150. Nie muszę dodawac że klientów i tak będą mieli.
A pan to chyba po fachu,co?




Ponad 100 zł za metr to jest czyste zdzierstwo.Mam firmę i wiem ile kostuje pracownik dojazdy zużycie maszyn zusy itd to wychodzi na to że oni maja z tego zyski połwę jak nie lepiej zależy to jeszcze ile pracownik ma na godzinę. .Piszę tak na swoją niekożyść ale 100 zł to przesada i piszę z okolic Poznania. :roll:

Andrzej Wilhelmi
13-12-2008, 23:46
Tak piszesz byle pisać! Jak kogoś nie stać na droższą firmę może wybrać tańszą albo sam wykonać te prace. Pozdrawiam.

shira3
14-12-2008, 10:19
Właśnie szukam wykonawcy - dach prosty dwuspadowy 180m3, jeden komin, jedno okno dachowe + właz kominiarski. Jakie ceny teraz są na topie?

Wojtek R
15-12-2008, 09:13
Tak piszesz byle pisać! Jak kogoś nie stać na droższą firmę może wybrać tańszą albo sam wykonać te prace. Pozdrawiam.

napiszę raz i dosadnie mam nadzieję , że obecne wyhamowanie kredytów hipotecznych i za chwilę zastój w budownictwie ograniczy zapędy wykonawców bo was wszystkich chyba poje...... :evil:

czemu

płytki 70PLN/m2 , dachówka ile może też z 60PLN/m2

a ile się drogi Panie układa m2 płytek na posadzce lub dachówek na dachu ??

bo my tu raczej wiemy tylko szuka się kogoś naiwnego i potem jest takie cwaniactwo


co do wykonania prac samemu ... to położenie 12m2 dachówki na drewutnie z przypięciem każdej spinką a robiłem to pierwszy raz w życiu zajęło mi raptem 2 h firma krzak z wielką łachą wzięłaby pewnie z 5-stów a kolesiwi , który by to fizycznie układał dałaby 2 dychy na piwo i bułkę

i o tym szanownie Panie mówimy !

no możemy przejść na posadzki i przeliczyć to machnięcie grzebieniem i położenie paru płytek w 10 min za 70 PLN

cwaniactwo i pasożytnictwo inaczej tego nie można nazwać !

oczywiście w większości bez podatków , ZUS-ów z wielką łachą i wymaganiami

Tomfrel
16-12-2008, 09:08
Acha, a ze zmianą ceny to już zaczyna być standardem takie stawianie sprawy.

Najprzyjemniejszy dla inwestora jest moment, gdy po długich negocjacjach wybiera w końcu jakąś ekipę, odmawia innych, a gdy ta wybrana przyjeżdża podpisać umowę, mówi o całkiem innej cenie, niż na początku :evil: Uważam, że to skandal.

tak się zazwyczaj kończy "oszczędzanie". Na kilku sprawach nie powinno się oszczędzać, zdrowie, edukacja, a także i budowa domu. Później się w takim "tanim" domu mieszka 50 lat.

Wojtek R
16-12-2008, 09:47
Acha, a ze zmianą ceny to już zaczyna być standardem takie stawianie sprawy.

Najprzyjemniejszy dla inwestora jest moment, gdy po długich negocjacjach wybiera w końcu jakąś ekipę, odmawia innych, a gdy ta wybrana przyjeżdża podpisać umowę, mówi o całkiem innej cenie, niż na początku :evil: Uważam, że to skandal.

tak się zazwyczaj kończy "oszczędzanie". Na kilku sprawach nie powinno się oszczędzać, zdrowie, edukacja, a także i budowa domu. Później się w takim "tanim" domu mieszka 50 lat.


wytłumacz to " fachowcom "

Prosty test na układaczy dachu zapytaj się wykonawcy ile zamierza użyć na twoim dachu spinek do dachówek :lol:

a wogóle to ktoś wiział spinki na budowie

Może będzie inteligenty i zasłoni się PN

w Polsce coraz częściej mamy gwałtowne burze ...

spróbujcie wyrwać dachówkę z połaci położoną i taką przypiętą spinką .....

na całych dach ok 300 m2 potrzeba powiedzmy ok 4 tyś dachówek

załóżmy , że przypinamy co drugą na spinki wydamy może 400 PLN

całość dachu ile będzie nas kosztować 60- 80 tyś PLN czy te 400-800 PLN na spinki dużo czy mało ..... tylko jakiemu "fachowcowi " chce się tracić na to czas ....

oczywiście dom mamy ubezpieczony ... tylko jak
na wartość odtworzeniową .... czy inną , co w sytuacji kiedy przy wichurze spadnie powiedzmy np. 200 dachówek , których się już nie produkuje ......



... "FACHOWCY: układali przecież dach ...

:D


oj przepraszam cieknie przy kominie nie wcieli się w komin tylko posmarkali silikonem :lol:


czy to wyjątki nie wg mnie większość super wykonawców w super cenach jak nie przypilnujesz to odwalają takie fuszery :lol:

TOMASZQS
16-12-2008, 15:53
A kto Ci powiedział wszechwiedzący, że musi być wcinka na kominie, aby nie ciekło ?

wartownik
16-12-2008, 17:10
A kto Ci powiedział wszechwiedzący, że musi być wcinka na kominie, aby nie ciekło ?

lepiej nie komentowac ,
czlowiek nie ma pojecia co pisze

Wojtek R
16-12-2008, 18:00
A kto Ci powiedział wszechwiedzący, że musi być wcinka na kominie, aby nie ciekło ?


nie uważam się wszechwiedzącego , tylko człowieka krew zalewa przy n-tym naciągniętym forumowiczu jak się pyta co teraz jak mu komin postawili z dziurawki albo zasypali czarnoziemem fundamenty , oczywiste błędy można mnożyć setkami przykładów, całe szczęście , że są tego typu fora ... ale ilu jest ludzi , którzy zwyczajnie nie mają się kogo zapytać , poradzić a z premedytacją "fachowcy" ciemnote wciskają ?

co do silikonów i kominów to jeszcze nie widziałem takiego , który z czasem by nie przeciekł z założenie to rozwiązanie musi puścić :lol:

Andrzej Wilhelmi
26-12-2008, 11:24
...napiszę raz i dosadnie mam nadzieję , że obecne wyhamowanie kredytów hipotecznych i za chwilę zastój w budownictwie ograniczy zapędy wykonawców bo was wszystkich chyba poje...... :evil:


Odpowiem raz a dosadnie: ta dogłębna analiza aktualnego stanu budownictwa poparta wysoce merytorycznymi argumentami mnie powaliła. To prawa rynku dyktują za ile będę wykonywał swoje prace. Ty jeszcze na szczęście masz prawo wyboru! Jak dopadnie nas ten kryzys to wielu nie będzie stać na dokończenie swoich inwestycji i będą szczęśliwi jak pokryją dachy papą. Pozdrawiam.

Wojtek R
27-12-2008, 11:39
...napiszę raz i dosadnie mam nadzieję , że obecne wyhamowanie kredytów hipotecznych i za chwilę zastój w budownictwie ograniczy zapędy wykonawców bo was wszystkich chyba poje...... :evil:


Odpowiem raz a dosadnie: ta dogłębna analiza aktualnego stanu budownictwa poparta wysoce merytorycznymi argumentami mnie powaliła. To prawa rynku dyktują za ile będę wykonywał swoje prace. Ty jeszcze na szczęście masz prawo wyboru! Jak dopadnie nas ten kryzys to wielu nie będzie stać na dokończenie swoich inwestycji i będą szczęśliwi jak pokryją dachy papą. Pozdrawiam.

tak tak niewidzialna ręka rynku i prawo popytu i podaży .... :lol:

tylko skąd się biorą kary po kilkadziesiąt milionów PLN nakładane przez UOKiK za zmowy cenowe producentów i dystrybutorów :evil:

SUSPENSER
29-12-2008, 20:02
Wojtek R - popieram to co piszesz.

Poza tym rynek się trochę oczyści z badziewiarzy i karierowiczów, których się namnożyło w branży - kiedyś oszukiwali ludzi na giełdach samochodowych, bo tam była kasa, a dzisiaj kantują inwestorów udając fachowców i zdzierając ile wlezie.
Gdy ceny wrócą do normalnego poziomu na placu boju zostaną fachowcy potrafiący szybko i dobrze wykonać prace dzięki czemu i tak wyjdą na swoje, a dorobkiewicze zmienią branżę na inną dającą szybką kasę i możliwości kantowania.

Frodo-pl
01-01-2009, 23:37
Ja płaciłem 40 zł m2 za wszystko czyli: membrana, laty, kontrłaty, rynny, opierzenia, dachówka. Dach wielospadowy.

Andrzej Wilhelmi
03-01-2009, 00:26
... skąd się biorą kary po kilkadziesiąt milionów PLN nakładane przez UOKiK za zmowy cenowe producentów i dystrybutorów :evil:

Czy te kary dotyczą firm dekarski?!! Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz! Tak sobie piszesz byle pisać! Pozdrawiam.

MSZ80
12-03-2009, 20:16
Tak piszesz byle pisać! Jak kogoś nie stać na droższą firmę może wybrać tańszą albo sam wykonać te prace. Pozdrawiam.

napiszę raz i dosadnie mam nadzieję , że obecne wyhamowanie kredytów hipotecznych i za chwilę zastój w budownictwie ograniczy zapędy wykonawców bo was wszystkich chyba poje...... :evil:

czemu

płytki 70PLN/m2 , dachówka ile może też z 60PLN/m2

a ile się drogi Panie układa m2 płytek na posadzce lub dachówek na dachu ??

bo my tu raczej wiemy tylko szuka się kogoś naiwnego i potem jest takie cwaniactwo


co do wykonania prac samemu ... to położenie 12m2 dachówki na drewutnie z przypięciem każdej spinką a robiłem to pierwszy raz w życiu zajęło mi raptem 2 h firma krzak z wielką łachą wzięłaby pewnie z 5-stów a kolesiwi , który by to fizycznie układał dałaby 2 dychy na piwo i bułkę

i o tym szanownie Panie mówimy !

no możemy przejść na posadzki i przeliczyć to machnięcie grzebieniem i położenie paru płytek w 10 min za 70 PLN

cwaniactwo i pasożytnictwo inaczej tego nie można nazwać !

oczywiście w większości bez podatków , ZUS-ów z wielką łachą i wymaganiami

Bez sensu wyszedł pan ze swojego domku 2 metry dalej wszedł pan na daszek 1,5 metra wysoki i położył dachówkę.Brawo zero dojazdu bez żadnego docinania opierzenia itd kosztów utrzymania pracownika.Proszę nie pisać na forum (cwaniactwo i pasożytnictwo) bo jakby pan miał dach na domu to wołałby pan tych cwaniaków i pasożytów bo strach by panu pewnie nie pozwolił wejść na dach.A może sam pan się wybudował jak tak to wielki podziw.
Pozdrawiam.

Runner72
12-03-2009, 20:50
W listopadzie/grudniu 08 zapłaciłem za całość, zrobienie prostego dachu 220 m2 dwuspadowego, krytego dachówką Koramic 12 tys. zł, czyli 54 zł/m2. Fachowcy ok, polecam. Cena średnia, byli tacy co się oferowali za 100 zł/m2. A patrząc na ich dachy to brak pojęcia o rzemiośle!!! Acha, woj. zachodniopomorskie.

Wojtek R
13-03-2009, 07:36
Tak piszesz byle pisać! Jak kogoś nie stać na droższą firmę może wybrać tańszą albo sam wykonać te prace. Pozdrawiam.

napiszę raz i dosadnie mam nadzieję , że obecne wyhamowanie kredytów hipotecznych i za chwilę zastój w budownictwie ograniczy zapędy wykonawców bo was wszystkich chyba poje...... :evil:

czemu

płytki 70PLN/m2 , dachówka ile może też z 60PLN/m2

a ile się drogi Panie układa m2 płytek na posadzce lub dachówek na dachu ??

bo my tu raczej wiemy tylko szuka się kogoś naiwnego i potem jest takie cwaniactwo


co do wykonania prac samemu ... to położenie 12m2 dachówki na drewutnie z przypięciem każdej spinką a robiłem to pierwszy raz w życiu zajęło mi raptem 2 h firma krzak z wielką łachą wzięłaby pewnie z 5-stów a kolesiwi , który by to fizycznie układał dałaby 2 dychy na piwo i bułkę

i o tym szanownie Panie mówimy !

no możemy przejść na posadzki i przeliczyć to machnięcie grzebieniem i położenie paru płytek w 10 min za 70 PLN

cwaniactwo i pasożytnictwo inaczej tego nie można nazwać !

oczywiście w większości bez podatków , ZUS-ów z wielką łachą i wymaganiami

Bez sensu wyszedł pan ze swojego domku 2 metry dalej wszedł pan na daszek 1,5 metra wysoki i położył dachówkę.Brawo zero dojazdu bez żadnego docinania opierzenia itd kosztów utrzymania pracownika.Proszę nie pisać na forum (cwaniactwo i pasożytnictwo) bo jakby pan miał dach na domu to wołałby pan tych cwaniaków i pasożytów bo strach by panu pewnie nie pozwolił wejść na dach.A może sam pan się wybudował jak tak to wielki podziw.
Pozdrawiam.

daleko szukać nie trzeba przykład z forum

http://img365.imageshack.us/img365/6670/dachfale.jpg

dalej będę utrzymywał , że są prawdziwi fachowcy i banda papudraków przechodzących w cwaniactwo

co do strachu włażenia na dach to to proszę się nie martwić widok z komina traktuję jak rozrywkę popatrzenia na okolicę a właziłem na górki kilkaset razy wyższe :wink:

Piątka
13-03-2009, 07:48
do nas dekarze wchodzą lada dzień..
umówiliśmy sie na 13 tys. za calość, w tym 9 okien..
dachówka ceramiczna nibra..wszystko przed nami..

przeczytałam trochę Wasze posty i mam w glowie tylko Zibiego, który sam polożył dach:
http://forum.muratordom.pl/chatka-puchatka,t143440.htm

gosiawojtekmm
26-03-2009, 18:04
W listopadzie/grudniu 08 zapłaciłem za całość, zrobienie prostego dachu 220 m2 dwuspadowego, krytego dachówką Koramic 12 tys. zł, czyli 54 zł/m2. Fachowcy ok, polecam. Cena średnia, byli tacy co się oferowali za 100 zł/m2. A patrząc na ich dachy to brak pojęcia o rzemiośle!!! Acha, woj. zachodniopomorskie.

Witam,
szukam sprawdzonej ekipy na dach; prosty, dwuspadowy o pow. 257m2 na razie wycenili mi drogo, bo 80zł/m2; proszę o kontakt - też zachodniopomorskie
pozdrawiam

gosiawojtekmm
26-03-2009, 18:12
W listopadzie/grudniu 08 zapłaciłem za całość, zrobienie prostego dachu 220 m2 dwuspadowego, krytego dachówką Koramic 12 tys. zł, czyli 54 zł/m2. Fachowcy ok, polecam. Cena średnia, byli tacy co się oferowali za 100 zł/m2. A patrząc na ich dachy to brak pojęcia o rzemiośle!!! Acha, woj. zachodniopomorskie.

Witam,
szukam sprawdzonej ekipy na dach; prosty, dwuspadowy o pow. 257m2 na razie wycenili mi drogo, bo 80zł/m2; proszę o kontakt - też zachodniopomorskie
pozdrawiam

TOMASZQS
26-03-2009, 19:44
Aż ,żałuję że nie mieszkam w zachodniopomorskim :D faktycznie niektórym się we łbach poprzewracało, z tymi cenami

Andrzej Wilhelmi
26-03-2009, 19:50
To znaczy tanio czy drogo? Puki co nie wiemy jaki zakres robót obejmuje ta stawka. Każdy ma wolny wybór. Na tym Forum wiele jest pytań jak poprawić dach po tanich wykonawcach bez faktury i gwarancji. Życzę trafnych wyborów. Pozdrawiam.

TOMASZQS
26-03-2009, 20:01
Widziałem ten projekt, i dla mnie to zdzierstwo, czy według Ciebie Andrzeju jak ktoś robi taniej, to z reguły nie wystawia gwarancji i faktur ? otóż niekoniecznie

Andrzej Wilhelmi
26-03-2009, 20:19
Oczywiście! Ale czy ta niby droga firma jest jedyną? Ktoś przedstawił swoją wycenę i jak drugiej stronie ona nie odpowiada to nie dochodzi do realizacji i tyle. Źle by się stało gdyby taka wycena powstała po realizacji i zaskoczyła inwestora. Kolejny raz powtórzę: na szczęście mamy możliwość wyboru więc korzystajmy z niej! Pozdrawiam.

TOMASZQS
26-03-2009, 20:32
Oczywiście pełna zgoda. Pozdrawiam

Akrimka
26-03-2009, 21:07
Witam
Ja prześledziłem ceny w okolicach i mam cene 75złm2 na gotowo. W tym wiezba 25zł m2, strugane koncówki krokiew, nadbitka malowana - malowanie we własnym zakresie, deskowanie+ papa 5zł/m2, dachówka 45zł/2m2 w tym 2 kosze, wiatrownice wszytko z gładkich arkuszy przed deklarza na gotowo, okna chyba 4 albo 6, wyłaz, 2 kominy.
Powierzchnia 290m2, dwuspadowy z garazem do przodu i małym daszkiem nad wejściem - jak w awatarze.
Inne oferty to 85złm2. lub 45zł za wieżbe i deskowanie.

Pozdrawiam

TOMASZQS
26-03-2009, 21:12
Akrimka , fakturę vat dają ?

Akrimka
26-03-2009, 21:23
Akrimka , fakturę vat dają ?

DObre pytanie..jutro zapytam, ale z tego co widze, to kazdy mowi ceny netto bez fakturym i pozniej wystawia coś zeby soebie koszty rozłozyc.

TOMASZQS, chciałbys sie podjąc pracy?

TOMASZQS
26-03-2009, 21:59
Nie przebiję Twojego majstra :wink:

gosiawojtekmm
29-03-2009, 15:06
Nie przebiję Twojego majstra :wink:

hej,
ale kolejny majster przebił wszystkich poprzednich!
UWAGA: tego jeszcze nie było na Forum:
- 145zł/m2!!!
a liczył 5 dni roboczych...
i co Wy na to???

P.S.
a oto nasz domek:

http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_pod_hebanowcem/m47415049da011,2273

dach wydawał się całkiem prosty i ... niedrogi

TOMASZQS
29-03-2009, 19:00
Co my na to ? myślimy , że jest cienki z matematyki,jak pięć dni liczył :lol:

gosiawojtekmm
29-03-2009, 19:15
a ja myślę, że wcale nie chciał robić i liczył aż wyliczył żeby nas juz więcej nie oglądać
a matematyka mu wcale nie przeszkadzała

Andrzej Wilhelmi
29-03-2009, 23:36
No właśnie. Można by tak bez końca. Ktoś następny napisze, że za wykonanie jego dachu zaproponowano 200,- za 1 m2. Jak dekarz ma pracę to daje cenę zaporową a nuż trafi się inwestor, który ją zaakceptuje. Na szczęście jest możliwość wyboru! Wybierajmy! Pozdrawiam.

Marcinbill
09-09-2010, 06:59
Witam serdecznie wszystkie osoby , które wciąż nurtuje pytanie " Ile za ułożenie 1m2 dachówki ? "

Poniżej zamieszczam ceny jakie ja płaciłem za poszczególne elementy wykonania pokrycia dachowego :

deskowanie 10zł/m2 :
membrana 3zł/m2 :
krycie dachówką 25zł/m2
obróbka okien dachowych 120zł/szt.
obróbka kominów 150zł/szt.
montaż kominków wentyl. 20zł/szt.
kosze 10zł/mb
schodek 50zł/szt.
gąsiory 12zł/mb
rynny 12zł/mb
okapnik 12zł/mb
struktonit 12zł/mb
rynny spadowe 12zł/mb

Pozdrawiam

Klodziki
15-09-2010, 20:23
26 zł, w tym ołacenie, położenie membrany, orynnowanie, położenie dachówki ceramicznej i wszystkie obróbki.

broker
22-01-2011, 19:09
A ile by kosztowało samo przełożenie dachówki karpiówki?