PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki cement-wapienn - czy schrzanione?



gosia100
01-09-2007, 08:55
Witam
Polozyli mi na poddaszu tynki cem-wap 3 warstwowe(bez gladzi).
Urzyli drobnego piasku wiec sa dosyc gladkie. Jednak na niektorych scianach
odznaczaja sie wyrazne zakola od ruchow zacierania.
Oczywiscie najbardziej widac to pod swiatlo.
Jeden z robotnikow powiedzial ze tak musi byc i nawet 2 warstwy farby tego nie zaslonia.
Ale czemu na niektorych scianach wyszlo ok? Napiszcie prosze czy to normalne bo nie wiem czy nie interweniowac u szefa ekipy.

01-09-2007, 10:25
Witam
Polozyli mi na poddaszu tynki cem-wap 3 warstwowe(bez gladzi)...
bez gładzi sa 2 warstwe

...Urzyli drobnego piasku wiec sa dosyc gladkie. Jednak na niektorych scianach
odznaczaja sie wyrazne zakola od ruchow zacierania...
użyli pisze sie przez z z kropka
...Oczywiscie najbardziej widac to pod swiatlo.
Jeden z robotnikow powiedzial ze tak musi byc i nawet 2 warstwy farby tego nie zaslonia.
Ale czemu na niektorych scianach wyszlo ok? Napiszcie prosze czy to normalne bo nie wiem czy nie interweniowac u szefa ekipy.
do zacierania potrzebny jest miałki piasek
widac dostarczyłas im zbyt ostry a im nie chciało sie zaprawy cedzic przez gęste sito/rafe/

daggulka
01-09-2007, 10:35
Hm.... też będę miała cementowo-wapienne tylko zacierane gąbką.
Zastanawiam się, czy nie wyrównałbyś tego papierem ściernym o drobniutkiej ziarnistości :roll: . Gdzieś na forum poczytałam kiedyś że tak da się conieco wyrównać :wink: .
Poszukaj na forum pod "zacierane tynki"...na pewno coś znajdziesz.

Pozdrawiam, smoczyca.

01-09-2007, 10:39
... Zastanawiam się, czy nie wyrównałbyś tego papierem ściernym o drobniutkiej ziarnistości :roll: . Gdzieś na forum poczytałam kiedyś że tak da się conieco wyrównać :wink: ...


drobne ryski uzupełnia sie szpachlą a nie sciera całej sciany papierem sciernym aż do spodu rysy .... :wink:

daggulka
01-09-2007, 10:44
acha, sorki.... będę pamiętać :D .... na wypadek gdyby mi też schrzanili.... :roll:

pozdrawiam, smoczyca

Darek_P
01-09-2007, 10:54
Można położyć cienką warstwę Ceresitu CT-29. Służy właśnie do robienia gładzi na tynkach cementowo-wapiennych.

Darek

01-09-2007, 11:12
acha, sorki.... będę pamiętać :D ....
:D
a do szpachlowania zamast ceresitów czy renomowanych szpachli wystarcza miałki piaseczek rozrobiony z mleczkiem wapiennym ...

gosia100
01-09-2007, 19:24
DZieki za odpowiedzi.
U mnie zrobili 3 warstwy: narzut, tynk z grubszym piaskiem na to kolejna warstwa tynku z cienszym piaskiem.
Na piasek nie mialam wplywu gdyz ekipa dostarcza material. Widzialam ich inne prace i zakoli nie zauwazylam.

Nie okresliliscie jednak co jest standardem - czy powinnam wymagac tynkow bez widocznych zakoli, czy za cos takiego sie doplaca extra jako za dodatkowa usluge?

02-09-2007, 04:35
gosia100

tynki zupełnie gładkie to tynki IV kategorii /filcowane, gąbkowane itp/ - tu nie ma prawa byc rys, peknięc ani szorstkiej powierzchni
nadaja sie bezposrednio pod malowanie
tynk III kat. /mimo ze z nazwy okreslony jest jako zatarty na gładko/ ma prawo mieć szorstka powierzchnie i wyczuwalne w dotyku ziarenka piasku