PDA

Zobacz pełną wersję : Bella z Krajobrazów



dzejms_bond
01-09-2007, 16:52
Czy ktoś buduje Bella z Krajobrazów. Zastanawiam się między nim a Granatem z Krajobrazów.

naLeśnik
07-11-2007, 07:22
Ponawiam pytanko :) czy ktoś z szanownych forumowiczów zbudował ten domek lub ma go zamiar wybudować ?
Projekt Bella (http://pprojekt.pl/projekt378-bella.html)

słej
17-11-2007, 17:01
witam!
oba projekty też mi się bardzo podobają,
Granat ma sypialnię na dole i większą pow. zabudowy, także pow. gospodarcza jest większa (na strychu można zrobić suszarnio-pralnie),
Bella ma bardziej reprezentacyjny front i ma bardziej zwartą bryłę, mniejsza pow. zabudowy, podoba mi sie wspólny komin do c.o. i kominka, mało pow. gospodarczej i brak sypialni na dole

leszekwoz
03-02-2008, 17:51
czesc
ja wybralem belle zachecam wszystkich na forum :D

Piotrek-Gruby
03-02-2008, 18:53
Cześć
Ja też wybrałem Belle za dwa tygodnie jak będzie pogoda tak jek teraz to zaczynam budować
Pozdrawiam

leszekwoz
03-02-2008, 21:21
hey
ja zaczynam w kwietniu??
gdzie bedziesz budowac??

Margoth
19-02-2008, 15:41
Cześć
Mam pytanie do Piotrka-Grubego: ile wynosi cały koszt budowy Belli? Na stronie internetowej Krajobrazów jest tylko kosztorys stanu surowego zamkniętego. Interesuje mnie całkowity koszt budowy, czyli dom pod klucz (kwota brutto). Napisz, proszę, bo jestem już bardzo blisko kupna projektu Belli.

mafifi
20-02-2008, 14:08
Ja też kupiłam Bellę, wersja lustrzana! Dzisiaj zaczynamy adaptację projektu. Chcemy zmienic wejście z garażu do wiatroł. i powiększyć trochę łazienkę na dole, likwidujemy drzwi z salonu obok kominka, cały czas zastanawiamy się nad oknami balkonowymi. Wyszły bardzo rogie ze względu na łuk. Npaiszcie z czego budujecie??? My chcemy z Jopka 30

leszekwoz
20-02-2008, 16:00
hey ja buduje z porothermu 44 material juz kupiony;) tez rezygnuje z tego okna(drzwi) kolo kominka projeky juz kupiony prace zaczynamy w maju
jesli chodzi o koszt budowy to wszystko zalezy z czego bedziesz budowal i za jaka cene bedziesz mial ekipe budowlaná gdyz wszystko zalezy gdzie budujesz sa rozne ceny w roznych regionach Polski pozdr

Margoth
22-02-2008, 14:50
Mafifi, na innym forum czytałam o takim rozwiązaniu: nie trzeba zabudowywać okien z łukiem. Można zabudować w ścianie osobno łuk na stałe (jako okno), a otwiera się tylko dolna część, czyli prostokątne drzwi.

mafifi
23-02-2008, 10:35
juz przepadło, projekt poszedł do adaptacji, okna będą proste trudno ! macie może wstępne kosztorysy na materiał? jaki dach? my chcemy dachówke cementową w kolorze grafitowym, na stronie pprojekty jest bardzo dużo osób, które budują Bell lub kupiły projekt i mają zamiar się budować, fajnie byłoby żebyśmy zaglądali tutaj zaglądali i wymieniali się opiniami na jednym forum! pozdrawiam

gosiaC.
27-02-2008, 21:07
Witajcie !!! My rowniez bedziemy budowac Belle :) !!! Ruszamy prawdopodobnie w kwietniu. Mam pytanie do mafifi - czy mozesz podac mi na ile zostaly wycenione te okna balkonowe?, bo bardzo zalezy mi na lukach pozdrawiam

mafifi
02-03-2008, 09:49
no niestety prawie 7 000 dwa okna - TO BARDZO DUżO TYM BARDZIE, że okno tarasowe w porównaniu i dużo większe około 2500

gosiaC.
04-03-2008, 09:08
mafifi bardzo dziekuje za odpowiedz :) , rzeczywiscie roznica pomiedzy tymi oknami jest spora... a teraz wielkaaaaaa prosba do wszystkich ktorzy juz zaczeli budowac belle i sa chociazby na etapie wykopow fundamentowych - Kochani wrzucajcie fotki na ten post bo ci ktorzy jeszcze nie zaczeli (wiem po sobie :wink: ) zapewne nie moga sie juz tego doczekac :roll: !!! pozdrawiam

gosiaC.
04-03-2008, 09:20
a jesli ktos ma ochote zobaczyc realizacje domku z zewnatrz bardzo podobnego do belli (mysle ze dobre i to jak narazie, poki nie ma zdjec belli )odsylam do :
http://www.muratordom.pl/galeria_budowa_i_remont.htm?akcja=pokaz_galerie&galeria=316
http://www.muratordom.pl/galeria_budowa_i_remont.htm?akcja=pokaz_galerie&galeria=318
jest to projekt klasyka z pprojektu

gosiaC.
04-03-2008, 09:41
i jeszcze w tym miejscu opinie ze strony pprojekt, zeby wszyscy zainteresowani bez problemu mogli tam zagladac :) http://pprojekt.pl/projekt378-bella,opinie.html

Margoth
26-08-2008, 07:22
Po kilku miesiącach napiszę: zdradziliśmy Bellę! Kupiliśmy inny projekt, bardziej dla nas funkcjonalny, jeśli chodzi o rozkład pomieszczeń. Zwie się LK&404 z pracowni LK&Projekt.

marek1976
26-09-2008, 14:14
Jakie sa koszta stanu surowego zamknietego wiadomo ze odpowiedzi beda rozne w zaleznosci czy budowaliscie systemem gospodarczym czy tez z firma no i okna jedni dodawali inni zmieniali ksztalt lub sie ich pozbywali ale takie koszta od ..do...Chce zaczac budowe i wlasnie czekam na pozwolenie.Moje obliczenia sa na razie "wirtualne".NAPISZCIE JAK TO WYDLADA MNIEJ WIECEJ.DZIEKUJE.

marek1976
26-09-2008, 14:15
NAPISZCIE JAKIE ZMIANY WPROWADZALISCIE --ZA I PRZECIW

2magda5
26-09-2008, 19:44
A ja polecam GRANAT !!!! :D

http://images26.fotosik.pl/165/8702b0debb19f909.jpg (www.fotosik.pl)

sonia2003
27-09-2008, 19:12
witam, budujemy bellę - odbicie lustrzane.
Projekt kupiliśmy w innym biurze projektowym.
Zapraszam na wymianę na forum budowy belli
http://pprojekt.pl/projekt378-bella,opinie.html

Jeśli chodzi o zmiany to wyprostowaliśmy okna u góry, wejście z garażu zrobiliśmy w wykuszu, wyprostowaliśmy spiżarnię od strony wykusza, powiększyliśmy okno w kuchni.

libra1
14-10-2008, 20:34
Projekt bardzo mi sie podoba, jednak brakuje mi dodatkowego pokoju na parterze. Pokoj ewent. moglby powstac w miejscu pomieszczenia gospodarczego, po zrownaniu sciany tego pomieszczenia ze sciana salonu. Czy ktos z Was robil cos takiego? A moze ten pokoj ustawiliscie w innym miejscu?
Pozdrawiam

tacim
07-11-2008, 17:24
Bella jest super a robią pokoje, ale z garażu . Wc przenoszą spod schodów za pokój w miejscu garażu i dalej kotłownia. Ja robię normalnie jak plan przewiduje. Zerknij na pprojekt do Belli masz opinie zdjęcia itd.

sonia2003
08-11-2008, 16:40
Bella jest super a robią pokoje, ale z garażu . Wc przenoszą spod schodów za pokój w miejscu garażu i dalej kotłownia. Ja robię normalnie jak plan przewiduje. Zerknij na pprojekt do Belli masz opinie zdjęcia itd.

Witaj tacim widzę że też tu jesteś
pozdrawiamy
Anetta i Robert z forum pprojekt :)

tacim
09-11-2008, 14:21
Ano dzięki, jestem bo budowa już coraz bliżej a wiadomości trzeba czerapać gdzie się da.

celdom
10-11-2008, 14:44
Witam, szukam projektu odpowiedniego dla nas i juz na glowe dostaje :evil: Projektow jest cala masa ale zaden nie spelnia oczekiwan w chociazby 95 %.

Bella jest atrakcyjna z zewnatrz, prosta i tania w budowie, ma jeden komin ale:
1. ma za maly wiatrolap (wiec jak sie na nia zdecydujemy nie zmienimy wejscia do garazu)
2.za mala spizarka (czy tam sie wogile da wejsc?)
3.w wc nie wiem czy zmiesci sie umywala (macie moze pomysly jak powiekszyc wc?)
4.miejsce na tv bedzie chyba tylko jak przesunie sie kominek w strone schodow
5.na gorze brakuje mi pralni czy schowka, ale chyba da sie to zrobic kosztem czesci lazienki i pokoju nr 12 (czy wie ktos ile lazienka ma m2 po podlodze?)

W Belli cieszy mnie tez to ze tyle osob jest nia zainteresowana, tyle rad i zdjec mozna znalesc co ulatwia budowe i ogranicza bledy.

Czy wiecie ile kosztuje poszerzenie projektu o 0.5-1m od strony garazu? Chodzi mi o koszta architekta. Tak sobie mysle ze poszerzylo by to najmniejszy pokoj i lazienke na gorze, garaz bylby wygodnieszy no i moze cos z wc dalo by sie wykombinowac by byla wieksza.

Chetnie wyslucham waszych przemyslen na temat moich spostrzezen.

Pozdrawiam wszytskich, aha, budowe zaczynamy wiosna 2009 w bydgoskim :wink: Czy ktos w okolicy buduje juz Belle?

sonia2003
10-11-2008, 16:52
celdrom zapraszam Cię na
http://pprojekt.pl/projekt378-bella,opinie.html

znajdziesz tam wszystko co Cię interesuje.

tacim
12-11-2008, 17:37
celdom wszystko się da a ile zapłacisz projektantowi to kwestia dogadania jedni biorą mało ale za kreski liczą jak za zboże inni biorą np 3.000 zł nie zaleznie od ilości zmian to musisz już ustalić na wstępie i zobaczyć ile zawoła.
Co do twoich uwag są na miejscu a drzwi do garażu przesunąłem do wiatrołapu, zrezygnuje ze spiżarni kominek przesunięty na maxa do schodów zlikwidowane drzwi na ścianie tam gdzie schody ale masz namiary na pprojekt tam wsio jest.

ppici
15-11-2008, 14:47
Witam wszystkich
Jestem "świeżak" na forum i to mój pierwszy post :lol: . Razem z żoną planujemy budowę domku BELLA z pracowni Krajobrazy. Obecnie jesteśmy w trakcie oczekiwania na akt notarialny działki. Projekt wybrała żona i na 99% jesteśmy na niego zdecydowani. Zamierzamy wprowadzić tam kilka zmian: usunięcie drzwi z zewnątrz do kotłowni, usuniecie i tak małej spiżarni, likwidacja wykuszu i wstawienie dużego jednego okna (zostanie balkon nad wykuszem), nie będzie przypór bocznych. Chcemy również zamienić drzwi balkonowe na pojedyncze z oknami po bokach i zlikwidować boczne drzwi balkonowe na taras. Z tego co wyczytałem na forum pprojekt zmany te są do wykonania.
Jak tylko otrzymamy akt notarialny zaczynamy załatwiać wszelką papierologię potrzebną do budowy. Aha może ktoś może podpowiedzieć gdzie znaleźć jakiś wzór zawiadomienia o rozpoczęciu budowy ogrodzenia? Gmina chce coś takiego wraz z informacją jak planuję stawiać ogrodzenie. Z góry dziękuję za pomoc. :D

rewers
17-11-2008, 19:26
witajcie...byc może sie mylę
adaptacji projektu(co jest nie odłączanym elementem uzyskania pozwolenia na budowę) dokonuje sie osobno i wtedy dokonuje sie wszelkich zmian dotyczących budynku i tego jak ma wyglądać....koszt w moim regionie to około 1500zł

WM-ki
02-12-2008, 14:25
generalnie takie zmiany są dopuszczalne i zrobi je Wam architekt albo kierownik budowy z uprawnieniami w ramach adaptacji. Na jakimś forum czytałem wiele zmian do Belii zrobionych przez użytkowników - czasem warto poczytać aby zaoszczędzić albo mieć lepsze rozwiązania. My też budujemy Belle i zmian było sporo - drobnych bo drobnych ale sporo.
co do płotu to nie wiem nic o żadnym wniosku po tym jak działkę wytyczy geodeta można stawiać płot ale może co kraj to obyczaj:)

Pozdrawiamy
WM