PDA

Zobacz pełną wersję : wentylacja w kuchni



aniastefan
03-09-2007, 07:14
Witam
proszę o odpowieź . Mam jeden kanał wentylacji w kuchni i ostatnio dowiedziałam sie że mogę mić problem z odbiorem instalacji gazowej gdy założę okap kominowy na ten kanał. W projekcie domu była kuchnia otwarta na salon. Dokonaliśmy przeróbek i mam teraz drzwi przesuwne odgradzające kuchuchnię i salon chowane w ścianę. Cop robić?

Lew2
03-09-2007, 08:57
Jeśli wentylacja mechaniczna, to jest wiele wątków w dziale "Wymiana doświadczeń". Tzn. odpowiadając od razu, można połączyć okap. Jeśli wemtylacja grawitacyjna, to nie wiem jak traktować ten salon jako jedno pomieszczenie z kuchnią, czy jako dwa?

novi_ana
03-09-2007, 11:01
jeśli chodzi tylko o odbiór to nie rób okapu przed odbiorem albo schowaj te drzwi przesuwne
chociaż z tym okapem sprawdź, gdyż w większości przypadków nawet jesli jest wyłączony ciąg mechaniczny to wentylacja grawitacyjna działa
a jeśli chodzi o użytkowanie to pomyśl o osobnym kominie wentylacyjnym w ścianie, na poddasze i przez dach, o ile nie masz już pomalowanych ścian, szkoda kuć

fracek
03-09-2007, 12:52
Witam.Podlaczenie okapu do JEDYNEGO wyjscia wentylacynego przy kuchni gazowej jest ZBERODNIA na sobe a nie na panach z odbioru techncznego.Radzilbym sie zastanowic nad sensem tego rozwiazania...

jacekp71
09-09-2007, 21:13
czy wentylacja w kuchni jest konieczna rowniez w przypadku kuchni elektycznej ??

edit-blondi
11-09-2007, 08:52
no własnie bo ja budując byłam pewna, że bedzie plyta indukcyjna i w związku z tym jest jeden kanal wentylacyjny. Teraz pojawila sie mozliwość posiadania gazu no i mogłaby być płyta gazowa, ale co wtedy z wentylacją?

sevage&ivi
11-09-2007, 11:16
czy wentylacja w kuchni jest konieczna rowniez w przypadku kuchni elektycznej ??
dołączam się do pytania..