PDA

Zobacz pełną wersję : Naped do bram garazowych?



Mandarynka
03-09-2007, 13:18
Czy przy instalcji napedu bramy garazwoej potrzebne sa fotokomorki? Kobieta jestem wiec sie nie orientuje pomoc mi potrzebna :D

Bigbeat
03-09-2007, 13:41
Jeśli masz dzieci i nie chcesz, żeby zostały przytrzaśnięte przypadkowo zamykającą się bramą, to tak.
Jeśli masz samochód i nie chcesz, żeby brama opadła przypadkowo (dziecko bawiło się pilotem ;) ) na dach samochodu podczas wyjeżdżania z garażu, to tak.
W pozostałych wypadkach nie.

Bigsister
03-09-2007, 17:30
Bramy niemieckiej firmy na H. nie mają fotokomórki a zatrzymują się jeśli napotkają na jakąś przeszkodę ( człowiek, samochód ). Przetestowane.

d525
03-09-2007, 19:18
Włosckie FAAC też są sprzedawane bez foto za 850zł np na allegro i to na ogół wystarcza bo potem i tak można dokupić komplet fotokom za 180zł i podłączyć. Bez foto i tak sie zatrzyma jak napotka opór . w FA.. można to też regulować tzn mniej czuła albo bardziej czuła. generalnie nikogo nie uszkodzi bo przy zamykaniu jak napotka opór to od razu sie otwiera do góry. Jedyna obawa, zę jkakby ktoś zamknał jak samochód jest pod spodem to mogłoby zarysować troche dach bo jednak troche na dół przyciska ale to też możan obejść gumową uszczelką na dole albo z pianki do drzwi albo z czegokolwiek miękiego wtedy w extremalnym przypadku zatrzyma się na dachu samochodu i wróci z powrotem nie robiąc żadnych śladów. Ale jak siez głową korzysta to raczej nie powinno sie nic dziać. z drugiej zaś strony to czy te 180zł to aż tak strasznie dużo jak sie ma małe dziecie które przyciskają co popadnie :)

Bigbeat
04-09-2007, 08:18
Dokładnie - fotokomórki to znowu nie taki wielki koszt.
Napędy z regulacją siły potrafią zawodzić wtedy, gdy wzrosną opory - np. w zimie.
Znowu listwa czuła na dotyk jest chyba cokolwiek droższa, no i nie zapobiegnie zarysowaniu dachu samochodu, jeśli podczas wyjeżdżania z garażu dzieci zamkną nam bramę "na głowie".
Moim zdaniem ta niewielka oszczędność nie jest warta szkód i niedogodności, które w jej wyniku mogą powstać.

Mandarynka
06-09-2007, 13:19
A ile ich trzeba? Bo monter chial mi wcisnac 4 az tyle potrzeba?

Bigbeat
06-09-2007, 15:47
2 wystarczą - na sensownej wysokości (40...60cm).

holusio
06-09-2007, 21:48
do garazowej absolutnie nie niezly ten gosc od czterech fotek nalezy pamietac zeby automat mial funkcje rozpoznawania przeszkody

WJAZDOWA BRAMA TAK tego wymaga nie tylko rozsadek ale przepisy bezpieczenstwa za ktore odpowiada INSTALATOR

Mandarynka
07-09-2007, 13:26
Ja mam zamiar kupic FAAC 531 chyba ten automat ma? jak chial mi sprzedac z fotokomrkami :-?

Annja
07-09-2007, 15:57
Bramy niemieckiej firmy na H. nie mają fotokomórki a zatrzymują się jeśli napotkają na jakąś przeszkodę ( człowiek, samochód ). Przetestowane.

Brama innej niemieckiej firmy na N. też się zatrzymuje mimo braku fotokomórek. Sprawdzone. Nie rozumiem w związku z powyższym o co chodzi z tymi fotokomórkami. Może ktoś próbuje naciągnąć biedaczkę? :-?

Bigbeat
07-09-2007, 16:02
Ale zatrzymuje się dopiero, jak dotknie, prawda?
A co będzie, jeśli dotknie Ci do dachu samochodu podczas wyjeżdżania z garażu (bo dzieci pilotem się bawią)? Ładna ryska, nie?

A co będzie, jeśli będziesz wyjeżdżać np. z bagażnikiem dachowym na dachu i zachaczysz o opuszczające się drzwi?

Fotokomórki wyłapują samochód wcześniej, przed dotknięciem go przez drzwi/bramę garażową - listwa czuła na dotyk robi to w chwili dotknięcia, czyli jakby za późno, nie?

Annja
09-09-2007, 06:58
Ale zatrzymuje się dopiero, jak dotknie, prawda?
A co będzie, jeśli dotknie Ci do dachu samochodu podczas wyjeżdżania z garażu (bo dzieci pilotem się bawią)? Ładna ryska, nie?

A co będzie, jeśli będziesz wyjeżdżać np. z bagażnikiem dachowym na dachu i zachaczysz o opuszczające się drzwi?

Fotokomórki wyłapują samochód wcześniej, przed dotknięciem go przez drzwi/bramę garażową - listwa czuła na dotyk robi to w chwili dotknięcia, czyli jakby za późno, nie?

Nadal się nie zgadzam, niestety :wink:
To nie jest tak, przynajmniej w przypadku naszej bramy, że spada ona na wyjeżdżający właśnie z garażu samochód z wielkim hukiem i dopiero potem podjeżdża do góry. Po pierwszy wystarczy delikatne dotknięcie, a po drugie dolna listwa jest zakończona gumą, więc nie ma mowy o żadnych rysach na dachu.
Konkludując, uważam, że fotokomórki przy bramie garażowej to niepotrzebna strata kasy.

jogi1
09-09-2007, 08:19
hehe dzieci niektórych uzytkowników tego forum mają fajne zabawki - piloty do bram garazowych :lol:
zazwyczaj pilot jest złączony z kluczykami, czyli jak sie jedzie samochodem jest on przy stacyjce i raczej dzieci wtedy nie powinny sie nim bawić :o

jacekp71
09-09-2007, 19:11
bez jaj ;-) .... fotokomorka na strazy dzieci i samochodu.
moze jeszcze SMSa ma wyslac ze dach pognieciony ????

a potem czytam (ankieta na forum) ze budujemy domy za 300k (z dzialka) .... ;-)

Bigbeat
10-09-2007, 08:33
Nadal się nie zgadzam, niestety :wink:
To nie jest tak, przynajmniej w przypadku naszej bramy, że spada ona na wyjeżdżający właśnie z garażu samochód z wielkim hukiem i dopiero potem podjeżdża do góry. Po pierwszy wystarczy delikatne dotknięcie, a po drugie dolna listwa jest zakończona gumą, więc nie ma mowy o żadnych rysach na dachu.
Ale musi dotknąć, prawda? (guma zawsze jest czysta? nie ma na niej piasku czy błota?) Czyli reakcja jest dopiero w momencie wystąpienia zdarzenia, którego chcemy uniknąć. Inaczej mówiąc - brama "wie" o tym, że nie powinna się zamknąć dopiero wtedy, gdy spróbuje i wyczuje, że coś jest pod spodem.
Natomiast przy fotokomórce brama "wie" wcześniej, że coś się znajduje w świetle wyjazdu i nawet nie spróbuje się zamykać.
To tak, jakbyś na drodze nie patrzyła na światła stop samochodów przed Tobą, tylko zatrzymywała się dopiero, jak dotkniesz samochodu, który z przodu stanął.


Konkludując, uważam, że fotokomórki przy bramie garażowej to niepotrzebna strata kasy.
Sądzę, że to samo można powiedzieć o ABS i poduszkach w samochodzie, systemie alarmowym w domu, a nawet parasolu branym na-wszelki-wypadek w pochmurne dni.
Jesteśmy wolni, mamy wybór. Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz. Wolnoć Tomku w swoim domku. Ale: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie ;)

ZŁoty Róg
10-09-2007, 09:27
Jesteśmy wolni, mamy wybór. Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz. Wolnoć Tomku w swoim domku. Ale: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie ;)

no i jeszcze nie ma dymu bez ognia...... :roll:

Bigbeat
10-09-2007, 12:13
No to jeszcze: gdzie drwa rąbią, tam się wióry sypią ;)

jogi8
10-09-2007, 19:49
Ja mam zamiar kupic FAAC 531 chyba ten automat ma? jak chial mi sprzedac z fotokomrkami :-?

A powiedził Ci że to jest model wycofywany do końca 2007 roku i zastępuję go model D 600 ładniejszy i bardziej dopracowany. Co do Faac to dobry wybór, automaty się instaluje i się zapomina o nich prawie nigdy nie ma z nimi problemów.
Zestawy są sprzedawane bez foto komórek, aż 4 to Ci troszkę dużo wciska. Do garażówki wystraczą 2 (1 komplet nadajnik i odbiornik), automaty te się dobrze spisują nawet bez a to jest dodatkowe zabezpieczenie. Oferta i ceny dostęone na www.faac.pl

Czarny33
27-09-2015, 22:07
Witam. Chce kupic jakis naped do bramy uchylnej 200x230. Myslalem o czyms takim ja HATO 200 C -wiem ze Chinol ale gdzies czytalem, ze jest to w miare OK lub wyczytalem tutaj o czyms takim jak Came i znalalzlem cos takiego jak Came HG 600. Nie ukrywam, ze chce kupic cos w miaree taniego ale nie jakies dziadostwo. Wiem, ze chytry placi 2 razy i raczej nie chcialbym czegos takiego testowac na sobie. Brame otwieram raczje 2x dziennie. Co mozecie doradzic? Pozdrawiam.Piotrek

Czarny33
27-09-2015, 22:25
wiem, ze tamt juz nie zyje od 2007 r ale moze jednak ktos mi cos doradzi?

Czarny33
27-09-2015, 22:55
znalalzlem temat o Hato i chyba raczej zdecyduje sie na came ale jak ktos moze to niech cokolwiek napisze

kamilma
29-09-2015, 14:30
Ja mam Faac D600, chodzi dopiero rok. Żadnych problemów przez ten czas nie zaobserwowałem.

Tweeter
30-09-2015, 08:10
Nie wiem czy piszę w dobrym temacie ale mniejsza o to.. ;) chciałbym się od was dowiedzieć czy ktoś już z was montował - drzwi rolowane do swojego garażu? Myślicie, że jest z tym dużo zachodu? Bo w sumie co czytałem to nie jest aż taka tania inwestycja. Jednak czy jednej firmie wszystko muszę zlecić? Może istniała by taka szansa, że na własną rękę bym kupił materiał i zamówił sobie wykonanie nie u jakiejś firmy z zasięgiem na całą Polskę czy województwo, tylko bym po prostu zdecydował się na jakiegoś prywaciarza. Co myślicie o tym?

finlandia
30-09-2015, 09:01
Co chcesz osiągnąć dzięki bramie rolowanej ? a do czego dążysz tymi kombinacjami z wykonaniem?

sokratis
26-10-2015, 21:56
Nie wiem czy piszę w dobrym temacie ale mniejsza o to.. ;) chciałbym się od was dowiedzieć czy ktoś już z was montował - drzwi rolowane do swojego garażu? Myślicie, że jest z tym dużo zachodu? Bo w sumie co czytałem to nie jest aż taka tania inwestycja. Jednak czy jednej firmie wszystko muszę zlecić? Może istniała by taka szansa, że na własną rękę bym kupił materiał i zamówił sobie wykonanie nie u jakiejś firmy z zasięgiem na całą Polskę czy województwo, tylko bym po prostu zdecydował się na jakiegoś prywaciarza. Co myślicie o tym?

Do bram rolowanej z tego co wiem nadaje się BFT Tiziano, więc jak ktoś handluje tym sprzętem to prawdopodbnie montaż według Twojego konceptu też Ci załatwią. Możesz oczywiście najpierw kupić napęd, następnie obdzwonić monterów, zresztą każda firma da Ci namiary na kogoś zaufanego.

Mariusz_28
29-10-2015, 03:49
Tak, fotokomórki są potrzebne aby nikt nie został przytrzaśnięty taką bramą garażową.

.:Paco:.
08-07-2016, 23:02
Panowie podczepię się pod temat

Moi rodzice mają bramę garażową uchylną do góry (ma już ona z 17 lat) chodzi dobrze ale nie pamiętam producenta. Była to goła metalowa brama, ojczulek ocieplił styropianem i teraz chcą dokupić napęd bo już obydwoje emeryci i mamuśce nie tak łatwo otwierać. Brama ma 2,5mx2,5m na sprzężynach. Jak to emeryci nie są majętni więc nie potrzebują bajerów ale aby to byłą jakość do ceny (gwarancja itd). Z czasem pewnie by chcieli dokupić automat i do bramy wjazdowej (przesuwana na bok) tak aby jednym pilotem dwukanałowym sterować obydwa automaty (oddzielnie każdy)...

Jaki napęd polecicie na pierwszy rzut do bramy garażowej? - konkretny model proszę...bo nie wiem czy kierować się w opisach tylko m2, albo jaką siłą.

Czy montaż takiego napędu jest łatwy? - o elektrykę nie ma problemu raczej pytam od strony mechanicznej.
Bo to pewnie napęd, szyna i fotokomórki....czy coś warto dołożyć?

bwojtek
09-07-2016, 05:56
Jaki napęd polecicie na pierwszy rzut do bramy garażowej

Rozsądny cenowo i niezawodny jest NICE SPIN 11.
Tańsza opcja to SHEL tej samej firmy albo np. King Gates OVO.

finlandia
09-07-2016, 09:40
Fotokomórki dla "niezbyt majętnych" to chyba zbytek. Ale mogę się mylić..
Montaż automatu nie jest trudny. Składasz szynę, podwieszasz ją do sufitu (musi być dobrze złapana - a nie sznurkiem;)) podczepiasz silnik i już..
Średnio rozgarnięty majsterkowicz da radę.
Wojtek propozycje wskazał.

.:Paco:.
09-07-2016, 21:12
Rozsądny cenowo i niezawodny jest NICE SPIN 11.
Tańsza opcja to SHEL tej samej firmy albo np. King Gates OVO.

Dzięki ale z opisów wynika, ze te napędy są do mniejszych bram. A jaka w ogóle siłą powinien dysponować taki napęd do takiej bramy - 650Nm - czy 550Nm też będzie działać? A co myślisz o firmie Hato 200? Albo SOMFY GDK 3000? Albo Came...

I czy lepiej napęd z paskiem czy łańcuchem - chodzi o trwałość i bezawaryjność.


Fotokomórki dla "niezbyt majętnych" to chyba zbytek. Ale mogę się mylić..
Montaż automatu nie jest trudny. Składasz szynę, podwieszasz ją do sufitu (musi być dobrze złapana - a nie sznurkiem;)) podczepiasz silnik i już..
Średnio rozgarnięty majsterkowicz da radę.
Wojtek propozycje wskazał.

Dzięki, tak myślałem ale wolałem się zapytać bo zawsze może być gdzieś jakiś haczyk;)

nikt ważny
09-07-2016, 21:20
Docenisz fotokomorke gdy wyjezdzajac Ty lub ktos inny niechcacy nacisnie przycisk i brama Ci sie zamknie na bramie
Fotokomorka moim zdaniem to zaden zbytek a i koszt doprawdy nie powalajacy.

nikt ważny
09-07-2016, 21:22
Na aucie oczywiscie.
Przepraszam. Nie moge edytowac z komorki

witek86
11-07-2016, 15:42
do takiej bramy najmniejsza moc silnika da radę chyba że tata ocieplił styropianem dał klej i jeszcze elewacje to już może być ciężka :)
fotokomórka bardziej uważam do przesuwnej w takiej to ustawić siłę tak aby przy przeszkodzie odbiła i nie powinna zrobić większych szkód w aucie no chyba że jak nasz jeden klient z rowerem na dachu będziesz chciał wjechać:)

nikt ważny
11-07-2016, 16:59
Witek. Roznie to bywa. Może zapomniał jak ja kiedyś i gałąź o mało co a zabrałaby mi rowery z dachu.
Jaki to koszt taka fotokomorka ?
Niektórzy dają ja dosłownie za grosze by zdobyć klienta

.:Paco:.
12-07-2016, 17:38
do takiej bramy najmniejsza moc silnika da radę chyba że tata ocieplił styropianem dał klej i jeszcze elewacje to już może być ciężka :)
fotokomórka bardziej uważam do przesuwnej w takiej to ustawić siłę tak aby przy przeszkodzie odbiła i nie powinna zrobić większych szkód w aucie no chyba że jak nasz jeden klient z rowerem na dachu będziesz chciał wjechać:)

dal panele plastikowe - ciężka jak cholera ta brama ale ja je zdemontuje i zostanie sam styropian przykryty folia:D


Witek. Roznie to bywa. Może zapomniał jak ja kiedyś i gałąź o mało co a zabrałaby mi rowery z dachu.
Jaki to koszt taka fotokomorka ?
Niektórzy dają ja dosłownie za grosze by zdobyć klienta
też tak myślę,że wydatek pewnie niewielki a korzyści większe - tym bardziej,że czas leci i rodzice się starzeją....


dzięki za info!!

witek86
13-07-2016, 14:59
czyli rób jak dla siebie:)

sokratis
19-07-2016, 16:04
Nie jest trudny, ale gwarancja dla niejednego napędu zaczyna obowiązywać tylko wtedy gdy zrobi to człowiek od producenta. Także z tym samodzielnym montażem należy się zastanowić. Przypominam także, że niektóre napędy do bram garażowych, a szczególnie przesuwnych pracują na 240 V, trzeba trochę się znać na tym.