PDA

Zobacz pełną wersję : Podłączenie baterii ściennej



mihow
03-09-2007, 13:50
Cześć!
Mam takie pytanie - muszę zamontować baterię ścienną do prysznica. Nie zamierzam montować panela prysznicowego - wolę baterię jednouchwytową i zwykły wąż ze słuchawką...

Jak powinienem się do tego zabrać. Czy kupująć dowolną baterię ścienną rozstaw gwintów będzie zawsze taki sam? W ścianie mam na razie wkręcone zatyczki monterskie, po wykręceniu których w ich miejsce chcę zamontować baterię ścienną. Jakie elementy, rurki itd będą mi potrzebne? Złączki itd. Czy rozstaw będzie pasował do baterii?

plamiak
03-09-2007, 16:49
Rozstaw jest w każdej taki sam, aby dokonać małego przesunięcia/wypoziomowania stosuje się mimośrody - zapytaj czy są w opakowaniu. Potrzebujesz jeszcze pakuł lub teflonu aby uszczelnić połączenie mimośrodów z instalacją w ścianie. Połączenie na styku mimośrodów i króćców baterii usczelniasz przy pomocy twardych uszczelek z fibry (powinny być z baterią).

adi_
03-09-2007, 17:50
tylko kolega zapomnial dodac co teflonu jak go sie zaklada bo nie jest to obojetne odrazu powiem a raczej sie przyznam ze hydraulik zemnie zaden no ale ja mam taka szkole ze rurke lub to co mam owinac biore w lewa reke i zaciskajac kciuk na przedmiocie wyznacza mi jak powinien byc zalozoby teflon przyznam ze sie sprawdza a reszta to tak jak plamiak napisal jak ci hydraulik robil przylacze to mozesz byc spokojny zrobil standart powodzenia

plamiak
03-09-2007, 18:10
Zarówno teflon jak i pakuły nawija się zgodnie z kierunkiem gwintu. Jeśli jest go za mało woda wycieka, jesli za dużo jest wypychany na zewnątrz połączenia.

mihow
03-09-2007, 19:52
Co do teflonu - na razie zamontowałem sam wiele zaworków uszczelniając teflonem i na razie nic nie cieknie :)
Tutaj myślę, że też mi się jakoś uda.
Ale baterii ściennej jeszcze nie miałem okazji montować stąd moje pytanie :)

Tylko jakoś nie do końca rozumiem zasady ustawiania odpowiedniego rozstawu krzywek, tak aby bateria była idealnie w poziomie :)

adi_
03-09-2007, 20:33
no a widziales kiedys krzywke to jesli nie to ci opisze wyglada jak dwie rorki polaczone w jedno tylko nie do konca bo miedzy nimi jest roznica poziomu czyli jedna jest nizej niz droga i wlasnie tym ustalasz polozenie bateri

jolys
18-09-2007, 12:37
Witam.
Lepiej jest używać pakuł i specjalnej pasty bo jeśli chodzi o teflon to jak się skręci to nie można już cofać, bo się rozszczelni, a pakuły są niewrażliwe na takie zabiegi więc przy regulacji krzywkami lepsze są pakuły.