PDA

Zobacz pełną wersję : przyłącz gazu



marcinuk
03-09-2007, 14:21
Sytauacja ma się następująco. Developer buduje mi dom do stanu surowego otwartego z dokonaniem przyłączy do budynku instalacji elektr., kanalizacji, wody. Ja mam na wlasna rękę doprowadzić gaz, który jest w odległości ok 150m od działki. W pozwoleniu na budowę nie ma instalacji gazowej(wykreślona, gdyż developer się o nią nie ubiegał) my natomiast chcemy mieć w domku instalacje gazową. Prosiłbym o informację co muszę kolejno załatwić aby dociągnąć linię gazową do domu i uzyskać pozwolenie i projekt na instalację gazową wewnątrz domu. Jakie są przypuszczalne koszty z tym związane.
Z góry dzięki za pomoc.

Bigsister
03-09-2007, 17:28
1. Warunki przyłącza w gazowni.
2. Projekt przyłącza.
3. Umowa z gazownią o dokonanie przyłącza.
4. Projekt instalacji wewnętrznej.
Co do kosztów to się nie wypowiadam, bo robiliśmy półtora roku temu i są nie aktualne.

kapusta
03-09-2007, 19:43
projektant przyłącza gazu musi posiadać uprawnienia ISO w.g nowych przepisów

RENE-ENES
03-09-2007, 22:16
1. Warunki przyłącza w gazowni.
2. Projekt przyłącza.
3. Umowa z gazownią o dokonanie przyłącza.
4. Projekt instalacji wewnętrznej.
Co do kosztów to się nie wypowiadam, bo robiliśmy półtora roku temu i są nie aktualne.

akurat przebrnąłem podobny temat. w ubiegły czwartek zakończyła się moja gehenna z gazownikami.
kolejność jak wyżej + w moim przypadku (i w Twoim zapewne) drugie pozwolenie na budowę wew. instalacji gazowej.
u mnie trwało to równy rok i miesiąc do tego na dokładkę - kiedy założono gazomierz. 140 metrów sieci i 26 metrów przyłącza do budynku. koszt 2660 brutto za przyłącz. do tego projekt instalacji wewnętrznej - 350 zł.
powodzenia :)

marcinuk
04-09-2007, 10:50
czy naprawdę muszę ubiegac sie o nowe pozwolenie na budowe aby móc założyć gaz w domu? przeciez to jakas paranoja dopiero miesiąc temu uprawomocniło się aktualne

RENE-ENES
04-09-2007, 11:13
czy naprawdę muszę ubiegac sie o nowe pozwolenie na budowe aby móc założyć gaz w domu? przeciez to jakas paranoja dopiero miesiąc temu uprawomocniło się aktualne
to zależy czy starając się o pozwolenie na budowę budynku wraz z przyłączami miałeś uwzględniony przyłącz gazu i instalację wewnętrzną gazową. jeśli nie to czeka cię projekt tejże instalacji i kolejne pozwolenie na budowę (tylko instalacji) i drugi dziennik budowy.
wiem, że to chore, ale...

ZŁoty Róg
04-09-2007, 11:25
Nic nie poszło mi łatwiej i milej(bez jakichkolwiek znajomości) jak przyłącz gazu z oddziału Kraków-Nowa Huta 96 metrów b. Pełen profesjonalizm ze strony gazowni i szybkość w dzialaniu. Zupełnie odwrotnie niż w energetyce.

marcinuk
04-09-2007, 12:33
niestety nie mam uwzględnionego przyłącza gazu do budynku bo developer, który mi to buduje nie przewidywał tam inst. gazowej. Co do projektu wewn. inst. gazowej to chyba nie powinno być problemu gdyż jest to standardowy projekt z ,,Archonu" i tam jest jako taka przewidziana tyle że została wykreślona. Dla mnie najważniejsze jest czy naprawdę będę musiał wystąpić o nowe pozwolenie na budowę czy tylko o pozwolenie na inst. gazową( o ile wogóle tak można) i czy jak będzie konieczne nowe pozwolenie na budowę to czy też się czeka tyle co na to pierwsze na budowę domu. Czy może ktoś ma rozeznanie jak wygląda współpraca z gazownią w Wieliczce??
z góry dzięki

RENE-ENES
04-09-2007, 12:41
niestety nie mam uwzględnionego przyłącza gazu do budynku bo developer, który mi to buduje nie przewidywał tam inst. gazowej. Co do projektu wewn. inst. gazowej to chyba nie powinno być problemu gdyż jest to standardowy projekt z ,,Archonu" i tam jest jako taka przewidziana tyle że została wykreślona. Dla mnie najważniejsze jest czy naprawdę będę musiał wystąpić o nowe pozwolenie na budowę czy tylko o pozwolenie na inst. gazową( o ile wogóle tak można) i czy jak będzie konieczne nowe pozwolenie na budowę to czy też się czeka tyle co na to pierwsze na budowę domu. Czy może ktoś ma rozeznanie jak wygląda współpraca z gazownią w Wieliczce??
z góry dzięki
nalepiej adaptuj ten projekt co masz, tzn. niech projektant go przerysuje, dolaczy dane techniczne etc. i musisz wystapic o OSOBNE (drugie) pozwolenie na budowe TYLKO dla inst. gazowej wewnetrznej.
trwa to krocej niz o pozwolenie na budynek - w moim przypadku jakies 3 tygodnie + uprawomocnienie + zgloszsenie rozpoczecia robot

marcinuk
04-09-2007, 12:58
dzięki za pomoc. Jeszcze tylko chciałbym wiedzeć gdzie muszę wystąpić o uwzględnienie przyłącza gazu do budynku i czy mogę to zrobić już teraz pomimo, że nie mam jeszcze gazu w działce czy muszę czekać aż będę miał gaz i dopiero wtedy mogę się o to starać

marcin714
04-09-2007, 14:03
Możesz również wystąpić o pozwolenie zamienne już z gazem ale to ani prościej ani szybciej . O przyłącze występujesz do lokalnej spółki dystrybucyjnej czyli potocznie do twojej gazowni. Rób od razu projekt instalacji i przyłącza to będziesz miał taniej i szybciej.