PDA

Zobacz pełną wersję : Kominki...



W-waBiker
22-07-2003, 13:26
Jak najlepiej rozwiązać sprawe z kominkiem?Jeszcze nie mam o kominkach pojęcia ale słyszałem że dobrze jest zrobić zasilanie powietrzem z zewnątrz tzn. poprowadzić rurke pod wylewką i przebić się przez fundament...Jak to rozwiązać i czy wkłady mają takie podłączenie to rurki zasilającej powietrze??Chciałbym też zrobić rozprowadzenie ciepłego powietrza po pokojach???Jak to się robi?

robertdg
22-07-2003, 13:52
Ja właśnie kończę budowę swojego kominka. Więc podzielę się kilkoma swoimi rozwiazaniami.
Powietrze koniecznie trzeba dostarczyć, zarówno do procesi spalania, jak i to które ma być prze kominek ogrzewane. Oczywiście trzeba to zrobić doprowadzając je pod wkład, a to po to żeby nie ciagneło nam po nogach bo kominek i tak powietrze sobie zaśśie a to ze szpary w oknie, mikrowentylacji czy najbliższej kratki wentylacyjnej. Ja osobiście doprowadziłem sobie powietrze rurą fi 80 ze strychu który jest nademną. Uznałem to za odpowiednie rozwiązanie z następujacych powodów:
1. powietrze na strychu w zimę jest zawsze cieplejsze niż to na dworze,
2. łatwiej mi było przebić się na strych niż na 2 piętrze w kamienicy przez ścianę zewnetrzną,
3. powietrze ze strychu płynie sobie w przeciwpradzie przez całą przestrzeń w rogu zabudowy kominka i tam się dodatkow ogrzew zanim trafi do drewutni
4. akurat mnie łatwiej zabezoieczyć taki wlot na strychu przed ptakami czy owadami w okresie letnim.

Samo powietrze doprowadzone jest do drewutni pod osadzonym wkładem kominkowym, i tak najczęsciej się to robi.

chętnie podzielę się innymi moimi doświadczeniami w budowi kominka, proszę pisać [email protected]

Jasiu1881
22-07-2003, 13:54
ja sie wczoraj dowiedziałem ze tylko kilka modeli ma możliwość podłączenia powietrza zew :(