PDA

Zobacz pełną wersję : Z8 Z ANTRESOLĄ-W SZKIELECIE



nusia.a
04-09-2007, 21:19
Pora zacząć opowieść,bo wniosek o pozwolenie na budowę złożony. Wersja optymistyczna zakłada rozpoczęcie i zakończenie robót w tym roku, aczkolwiek zima może nas zaskoczyć szybciej i cały misterny plan w piiiiiii.........
A wtedy z nowym zapałem ruszymy dalej.W nowym roku.
Oczywiście nie jesteśmy wyjątkami i na miny też trafiamy,ale jakoś brniemy dalej.Nasza przygoda zaczęła się w czerwcu.
Mamy w planach Z8-czyli 100m2 na dole +antresola nad salonem 18m2 i garaż.
O kosztach nie piszę,bo już nie liczę.Zanim uruchomimy kredyt to chyba pójdziemy z torbami.Niestety tych dupereli się trochę zbiera,mapki,pisemka...
I to wszystko kosztuje.
Działeczkę mamy 10a,ale trochę więcej niż 1a musieliśmy oddać na drogę.Została nam działka ok18x47m.Dom ma szerokości 9m więc zostaje na styk po 4m z każdej strony.Droga biegnie wzdłuż tego szerszego kawałka. W każdym razie zmieściliśmy się.Ogród będzie z boku.Też fajnie.
Liczę na Waszą pomoc i doświadczenie w komentarzach!Trzymajcie kciuki!

nusia.a
04-09-2007, 21:55
Zapomniałam dodać,że dom powstanie w fabryce-fragmenty ścian przyjadą na budowę.Jeśli z prądem i gazem zdążymy to reszta potoczy się bardzo szybko. Jak narazie mamy problem z "przemiłą" sąsiadką,która nie wyraża zgody na przeprowadzenie przyłącza gazowego przez dosłownie trzy metry swojego jak dotąd pola. Szukamy rozwiązań.Czy ktoś coś umie doradzić? Oprócz nagłego zaginięcia tej Pani :wink: ?

nusia.a
29-09-2007, 22:12
Parę dni temu odebraliśmy pozwolenie na budowę.I znowu zaczyna się bieganina za setką spraw.Mimo tego,że uprawomocni się ono dopiero za dwa tygodnie,to trzeba zająć się kredytem,dogadaniem się z gościem,który będzie nam robił fundament.Do tego wizyta w fabryce i stworzenie aktualnego kosztorysu.Dopiero też dostaliśmy uzgodniony projekt przyłącza energetycznego,który natychniast został złożony w starostwie.Na gazowy ciągle czekamy.Też już trochę długo.Za długo.
Umawiamy się również z inspektorem nadzoru,bo kierownikiem budowy będzie pan z fabryki.Na jego obiektywizm nie liczymy. Przy takim wydatku lepiej na zimne dmuchać, a takiego kosztu(ok. 2000PLN) nawet nie zauważymy.Tylko tyle będzie kosztował nasz święty spokój przez cały czas budowy.
Po niedzieli umówię się z geodetą na wbijanie palików.Nie przyspieszam nic.Czekamy na uprawomocnienie,bo gdyby znalazł się jakiś przyjaciel... Jak np. nasza przesympatyczna sąsiadka "od gazu".
Jeśli o nią chodzi to ciągle sprawa wisi.Ale to później.

nusia.a
03-10-2007, 19:23
Zatrudniliśmy kierownika nadzoru. Facet wydaje się być staranny i solidny.A do tego zapunktował ,bo w ramach swojego wynagrodzenia zrobi nam "operat szacunkowy"-trudne słowo,naszej nieruchomości.Tym sposobem ponad 800zł zostaje w naszej kieszeni.Fabryka robi kosztorys,bank czeka na zaświadczenia,gość od fundamentów w gotowości.Aby tylko pogoda była!
Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli to start zaplanowany na 22.10.2007.
To jak lot w kosmos! Pewnie też kilka razy będzie odwoływany.

nusia.a
16-10-2007, 18:41
DZISIAJ WIELKI DZIEŃ! POZWOLENIE UPRAWOMOCNIŁO SIĘ!!!
Niestety im więcej wiemy o czekających nas wydatkach tym mniej nas to wszystko cieszy.Rozwiały się nasze wątpliwości,że zmieścimy się w 300 tys.Nie ma szans. Nasz wykonawca podsumował swoje roboty i niewiele nam z kredytu zostanie na wykończeniówkę.
Kredyt to też długa bajka-papierki,papierki...co chwila coś donieść,a to nie tak,a to siak.Zażyczono sobie operatu szacunkowego dla naszej jeszcze niepowstałej nieruchomości.Skasowano ponad osiem stówek.
Bronią obosieczną okazał się nasz Pan Kierownik Nadzoru. Przez tą swoją skrupulatność gania nas jak przy egzaminie z kosztorysem.Właśnie mąż robi kolejne podejście,bo ciągle znajduje w nim coś,żeby go nie podpisać,a bez tego kosztorysu nie rozpatrzą naszego wniosku kredytowego. Jak wróci bez podpisu to chyba sama pojadę go rozedrzeć na strzępy!!!! :evil: To jakiś obłęd!
Jedna dobra wiadomość.Mąż załatwił podpis "sympatycznej" sąsiadki. Dokonał cudu.Oczywiście nie samym urokiem osobistym.Musiał zgonić do niej pół wioski żeby każdy oświadczył,że da jej pozwolenie na przeprowadzenie gazu przez ich działki. Cóż.Nie było innego sposobu.Ale liczy się efekt! Złożony projekt rozbudowy sieci gazowej!

nusia.a
17-10-2007, 19:36
Oczywiście,że mąż wczoraj wrócił z kwitkiem...! Oczywiście,że niepodpisanym...!
Oj była awantura! :evil: :evil: :evil:
Kosztowało mnie to dodatkowy kurs do Pana Inspektora dzisiaj rano,przed wizytą w banku i przed pójściem do pracy.Wszystko na ostatnią minutę. Podpisał,ale...No właśnie! Znowu coś znalazł! Kwoty netto! Kwoty brutto!Kazałam podpisać bez wnikania w szczegóły.I chyba widział już moją determinację i gromy w oczach,bo uległ.Rozwalił mnie stwierdzeniem,że już mu nas szkoda,że tak biegamy z tym kosztorysem... Litościwy jak cholera!
Bardzo prawdopodobne,że na jutro będzie gotowy wniosek kredytowy,a w piątek może podpiszemy umowę.
Dziś również zgłosiliśmy rozpoczęcie robót.Sorki.Jak zwykle -ja zgłosiłam.
Dziś również umówiłam geodetę do wytyczenia budynku.Jak uda się zgrać geodetę,faceta od fundamentów i Kochanego Pana Inspektora to być może do soboty dom będzie na działce istniał chociaż w formie palików.Zawsze to coś!
A od poniedziałku... Mówią,żeby nie zaczynać od poniedziałku. Ale skoro nawet w Nadzorze Budowlanym mówią,że nie przyjdą mnie sprawdzać,bo- cytuję: kto by tam gdzie jechał!
Więc jeśli się uda... TO STARTUJEMY!!!

nusia.a
18-10-2007, 17:21
Wniosek kredytowy i umowa gotowa!
Jutro zadłużamy się na 25 lat. :o Boże daj nam zdrowie i siły do pracy!!! A pracę taką,żeby nam wystarczyło na ratę i jeszcze chociaż na jakiś chlebuś powszedni... A po tych 25 latach jeszcze więcej zdrowia,żebyśmy się mogli cieszyć,że mieszkamy w swoim domu nareszcie!I emeryturki takiej żeby wystarczyło na jakiś remoncik tej 25 letniej ruinki!

nusia.a
20-10-2007, 09:34
Wczoraj podpisaliśmy umowę kredytową.Stało się.Jesteśmy uwiązani na ćwierć wieku.
Zebrało się też towarzystwo na naszej działce.Geodeci,Kochany Pan Kierownik Nadzoru, a potem również wykonawca fundamentów.Efekt?
Dom wytyczony,umówiony termin rozpoczęcia prac.Pod koniec przyszłego tygodnia zaczną kopać. Robi to na nas ogromne wrażenie.
Dziś musimy wykopać dołek pod kibelek igeodeta nam doradził wbić metalowe pręty w granice działki.Tak na wszelki wypadek.
Cieszy to,że wreszcie będzie widać wszystko co się robi, a nie jak przez te parę miesięcy uganiania się za pozwoleniami.
Na działce nadal nie ma prądu,wody ani gazu. Obiecał nam pomoc najbliższy sąsiad.Chwała mu za to.Nawet nie wiem czy zdążą z prądem w tym roku. Pożyjemy zobaczymy!
http://images33.fotosik.pl/28/457bde09291145dcm.jpg[/IMG][/URL]
http://images33.fotosik.pl/28/457bde09291145dc.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/28/f0b539d3d6dc1873.jpg (www.fotosik.pl)
http://images24.fotosik.pl/104/336bacfd2e05d88b.jpg (www.fotosik.pl)[/img

nusia.a
22-10-2007, 18:01
Dzisiaj wystąpiliśmy o wpis hipoteki do księgi.Kolejne 4 stówki w plecy. Do tego wizyta w banku.Wypłata I transzy w środę. I kopiemy na całego.Jeśli pogoda pozwoli to przed 1 listopada dołki będą zalane betonem,a reszta po
4-tym listopada. Fabryka ciągle pracuje nad rozsądną umową z nami. Ma zawierać mnóstwo szczegółów więc dla tego Pana Dyrektora to nie lada wyzwanie. Na zrobienie kosztorysu czekaliśmy tygodniami.Teraz aż tyle czasu nie mamy.Przyciśnie się go.Będę upierdliwa poza granice przyzwoitości.
Dalej z prądem cisza. A za chwilę zima.Wiemy,że projekt wyszedł już ze starostwa do ZE.

nusia.a
27-10-2007, 13:34
Prąd w drodze... Może uda się go podłączyć za 3 tygodnie.Wszystkiego ma dopilnować pan elektryk.Do tego czasu jedziemy na pożyczonym.
Dzisiaj dopiero zaczęli kopać fundamenty,ale jeśli chodzi o termin to mają się wyrobić.
Fabryka nasz projekt wprowadziła już do swojego komputera-oglądałam go w 3D.Pewnie po niedzieli podpiszemy tą umowę. Podobno będziemy czekać na dom dwa tygodnie.Sprawa się komplikuje o tyle,że na okna czeka się trochę dłużej niż dwa razy dwa tygodnie. W jednej z firm obiecali mi termin ok3-4 tygodni i pewnie na nich się zdecydujemy.Strach zostawiać niezamknięty szkielet. Ma się udać!W międzyczasie musimy się rozejrzeć za bramą garażową i drzwiami zewnętrznymi.Jeszcze dziś jedziemy na "inspekcję" na działkę.
http://images29.fotosik.pl/105/0768fd5dc059dbb5.jpg (www.fotosik.pl)
http://images26.fotosik.pl/104/53e23da8f16e0c16.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
29-10-2007, 09:30
ZAWÓD...WIELKI ZAWÓD!!!!
Ale na co to liczyć jak prawdziwi fachowcy są za granicą...
Okazało się,że nasi wykonawcy w sobotę popracowali od 9-tej do 13-stej!
A pogoda była tak piękna,że można było cały dzień na dworze spędzić. Mam podejrzenia,że goniło ich do innej roboty. W efekcie wykopali tylko jedną długość domu i szerokość.( Czy kiedyś nauczę się wklejać te zdjęcia?!)
Do tego wymyślili sobie kopanie na jakieś 45cm a resztę podsypać i wymurować! A to gnojki!Nie chce im się robić... Na szczęście nasz nieoceniony,szczegółowy Kierownik Nadzoru wyprostował ich i powiedział,że nie odbierze tych fundamentów jeśli nie będzie 1,1m głębokości.Kropka.
Tak więc chłopcy ...do roboty!
A jak zechcemy to dom sobie i tak podniesiemy.Na dalszym etapie,przy murowaniu bloczków.
I jeszcze jedna rzecz.Nie wyrobią się w terminie.Nie ma mowy.Mi się bał powiedzieć ten wykonawca,ale jego ludzie wygadali to KN,że zaleją dopiero w piątek. A ja tu liczyłam na wtorek! Kiepsko liczę widocznie. Nie oszczędzę sobie za to wizyty dzisiaj na działce i pójdę wypowiem swoją kwestię co na ten temat myślę. Jem ostatnio dużo magnezu...To taka profilaktyka przed tym stresem co mi go ciągle dokładają.

nusia.a
29-10-2007, 15:54
Po wizycie na działce stwierdza się:
-obecność sześciu chłopa kopiących dół
-dół jak ta lala
-realne szanse na wylanie betonu w środę.
Odbyło się również spotkanie na szczycie: inwestorzy,Szef ekipy wykonawczej,KN. Ustalono:poziom 0,głębokość i sposób wykonania fundamentów. Podobno w naszym projekcie fundamenty są mocno wypieszczone tzn.izolowane od dołu,z boku ,z góry i jak tylko.Ale to podobno po to aby zabezpieczyć drzewo przed przesiąkaniem wilgoci.
Mały szczegół dotyczący naszego KN.Muszę się pochwalić.Nadzorował odbudowę Zamku Królewskiego w Warszawie!Ale szycha!Nasz dom nie będzie przypominał na pewno żadnego zamku.Za to jego skrupulatność wychodzi już bokiem naszym wykonawcom.Dobrze im tak! Niech robią w zgodzie ze sztuką!

nusia.a
30-10-2007, 19:20
Z samego rańca potrząsnął mną Wykonawca. Musimy podnieść dom o 30cm i w związku z tym strzelił mi ceną o 8 tys(!!!) wyższą niż ta, na którą się umawialiśmy.Chyba go pogięło!
Nasz KN twierdzi,że z robocizną koszty nie powinny wzrosnąć więcej niż o 3300 PLN. Nie ma mowy żebyśmy tak przepłacili! Niech się buja! Co za pomysł! Na durnych nie trafił!
Dzisiaj robili zbrojenie.Leży izolacja i chudy beton.(Zdjęcia są dzięki dobrej koleżance z forum.Jeszcze raz Dzięki za lekcję!))Jutro leją beton. Ktoś musi ich przypilnować,bo pan KN ma jutro jakieś inne atrakcje zaplanowane. Współczuję im jak trafią na mnie... A to się okaże jutro.
http://images27.fotosik.pl/104/fa09273fd137cae7.jpg (www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/28/e5f6907911c9b681.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/28/a0aec6c6e98e635d.jpg (www.fotosik.pl)
http://images25.fotosik.pl/104/0a13c77585f1d8fe.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
31-10-2007, 14:11
No i pogoda popsuła szyki.... Deszczyk padał sobie równo i ziemia namakała.Samochód nie mógł wjechać z betonem,bo by nie wyjechał. Byłam na miejscu,ale nic nie załatwiłam. Za to pojawił się tam zaraz po mnie KN i zastał towarzystwo siedzące w budzie. Zapytał dlaczego wykopy nie są zabezpieczone przed deszczem,a oni ani bee ani mee. Lekko się wkurzył i zadzwonił do mnie.Skąd mi to wiedzieć!!!?
To ja do ich szefa,który: no dobrze kupię jakąś wąską folię.... A KN powiedział,że folia conajmniej 4-5m! KN powiedział,że dobierze im się do d... i jak go wkurzą to doniesie na nich do nadzoru i prokuratury i zamknie tą firmę. Nie ma "miętkiej" gry... Wykonawca sra już przed nim w gacie,bo jak się okazuje nie ma uprawnień.Oj kolorowo się to zapowiada...
A w Anglii tyle porządnych naszych fachowców...Szkoda,że to nie bliżej...

nusia.a
02-11-2007, 08:10
W środę oczywiście folii nie położyli,bo Wykonawca stwierdził,że nie będzie deszczu.Wróżka cholera jasna! Wczoraj niestety mżyło cały dzień,nasz KN był na działce i podkur... dzwonił do nas.Chce się spotkać z Wykonawcą. My też byśmy sobie tego życzyli,bo dalej nie przedstawił nam kosztorysu i umowy.
Rano mąż do niego dzwonił i znowu się miga, bo przeziębiony,bo tak nie najlepiej się czuje... Na co mąż,że przecież po działce nie będziemy chodzić,bo zapraszamy go do nas. Nie powiedział mu,że będzie również KN,bo na pewno nie pojawiłby się. I tak nie ma pewności. Nasza wściekłość sięga zenitu. Partolić robotę to nie problem,ale zrobić coś dobrze... to już sztuka.Chyba nie wie jak się z tym uporać.

nusia.a
03-11-2007, 11:18
Odbyło się spotkanie na szczycie.Ostro było. Dobrze,że się nie pobili. Na koniec wydawało się,że doszli do porozumienia.Chwila oddechu.Do dzisiejszego poranka... Dzwonił wykonawca,że jeżeli będziemy mieli tego KN to on dalej nie robi.Zaleje tylko dół i koniec. Szantażysta podły! Pierwszy mój odruch to niech spierd... Ale znajdźcie mi teraz murarza na już! Mąż właśnie pojechał do KN przedyskutować to. Opieprzy męża na pewno za brak umowy przed rozpoczęciem robót. Szczerze mówiąc nasz wykonawca się przestraszył KN,bo to człowiek,który dużo może. A ten to niestety jakiś lepiarz.Nie da się ukryć...
I nie umie zrobić solidnie swojej roboty jak widać. Brak mi pomysłu co z tym fantem zrobić!?

nusia.a
04-11-2007, 13:31
No i doigraliśmy się.KN się obraził i wypiął na dalszą robotę.Trzeba szukać następnego. Można było się tego spodziewać.Bardziej zależało mi na wydaleniu tych fachowców... Teraz dupa w krzakach.Super sytuacja dla Wykonawcy.
Brak KN, "fachowcy" niech to skończą i niech mi też zejdą z oczu. Do tego dziadowska pogoda jeszcze przez co najmniej tydzień nie pozwoli na wylanie tych fundamentów....A co dalej?!Brak koncepcji. Wszystko od początku.

nusia.a
05-11-2007, 18:59
Rozmawialiśmy z kandydatem na KN. Ponoć też trafiony... Nie podjęliśmy decyzji jeszcze.Może do trzech razy sztuka.
Pogoda dzisiaj była całkiem całkiem,ale na działce było i tak mokro i nic nie dało się zrobić. No i tak to można do wiosny,bo lepiej już pewnie nie będzie.
Postanowiliśmy coś z tym zrobić,bo jak sobie nie pomożemy to nikt nam nie pomoże. Załatwiliśmy sobie jakiś materiał na utwardzenie drogi i żużel. Przywiózł to wywrotką i 20 ton ugrzęzło w drodze. Lipa. Podsypywanie nic nie dało i na parę godzin samochód uziemiony.Ani w jedną ani w drugą. Tylko dzięki znajomościom udało się go wyciągnąć jeszcze większym sprzętem,którego nazwy nie powtórzę.Jak wysypał to co miał na drodze to zwątpiliśmy. Ze trzy dni rozrzucania tego.Kamienie z jakimś piachem.
Na szczęście na początku naszej ulicy jest gość co ma takie różne ciężkie sprzęty i akurat tak się zbiegło,że koparka a właściwie spychacz wrócił do bazy. Gość z łapanki przyjechał na naszą działkę i w dziesięć minut zrobił to, co nam zajęłoby parę dni. Chwała mu za to! Skasował 20 PLN.Też chwała mu za to! Naszych roboczogodzin by nie zliczył.Żużel będzie na środę,ale jutro betoniara wjedzie po tym na pewno.Może nie wszystko stracone... Chęci powoli wracają...

nusia.a
05-11-2007, 19:07
Odebraliśmy też ze Starostwa dokumentację na przyłącze gazowe.Zdaje się,że będziemy musieli wyskoczyć z półtorej tysiączka. Ta wywrotka też dzisiaj pociągnęła ok 700 PLN. No i żużel ok 500 PLN.Żużel na środę też po znajomości,bo zapisy są już do wiosny.Dobrze,że jest.

nusia.a
06-11-2007, 15:52
Zdaje się,że wracamy na prostą. KN okazał się trzeci gość.Wynikło to z zaistniałej sytuacji. O 9.00 nasz były KN przyszedł rozmawiać z mężem.Skasował swoją dotychczasową robotę na 450 PLN i jeszcze wpisał w dzienniku budowy wstrzymanie robót do czasu poszerzenia ław fundamentowych (brakowało mu kilku centymetrów w niektórych miejscach).A beton zamówiony na dziesiątą... Nie było przeproś.Beton się lał,a budowa bez KN. Dogadaliśmy się dlatego z człowiekiem,który nie robił " z igły widły".No i budowa ruszyła.Aby do wiosny!
http://images24.fotosik.pl/108/064dbc7775679c1a.jpg (www.fotosik.pl)
Nasza prywatna utwardzona( na razie prowizorycznie) droga
http://images32.fotosik.pl/35/6e35421523f54b14.jpg (www.fotosik.pl)
Betoniara w drodze
http://images24.fotosik.pl/1http://images33.fotosik.pl/35/13e263812a89742f.jpg (www.fotosik.pl)08/502212dd1ef24969.jpg
http://images26.fotosik.pl/107/537c30d781a9c605.jpg (www.fotosik.pl)
No i wykopy...w odwrotnej kolejności co prawda,ale można dojść co i dlaczego.

Kolejna dobra wiadomość: Prąd w przyszłym tygodniu!

nusia.a
07-11-2007, 17:06
No i byłby dzisiaj prąd. Byłby... Panowie chcieli kopać, a tu sąsiad wyskoczył,że się nie zgadza na kopanie na jego działce. :o
Czy mówimy o tym samym sąsiedzie co podpisał nam wszystkie zgody i pożycza nam obecnie wodę i swój prąd?! A jakże! Okazało się,że jakiś (dokładnie wiemy który) kretyn zaprojektował linię przyłącza przez cały front jego działki orając przy okazji rosnące tam krzewy,kostkę brukową.A co! Ma być prąd!
Musieliśmy prostować to niedopatrzenie z naszej strony( bo do jasnej cholery to ja mam czytać wszystkie szczegóły mapek i dokumentów?! :evil: ).Telefonicznie skontaktowaliśmy się z projektantem i jutro ma nanieść poprawki.Stanęła przede mną wizja ZUD-ów,SRUD-ów,Zakładów Energetycznych i innych nikomu niepotrzebnych rzeczy,na które czeka się kolejne tygodnie. Powinno się jednak obejść bez ingerencji instytucji. Oby! Jutro spotkanie osobiste z dokumentacją.
Przywieźli nam dzisiaj żużel na drogę. Zaprzyjaźniony spychacz rozgarnął go w krótkim czasie i można jechać!Co nie znaczy,że obyło się bez wyciągania ciężarówy z żużlem. Musiała ugrzęznąć.
Teraz Panowie od prądu czy gazu będą mieli przerąbane z tą świeżo utwardzoną drogą. Ale to na szczęście nie nasz problem.

nusia.a
08-11-2007, 15:51
Od rana do nocy załatwianie spraw.Z prądem bez ZUDu się nie obędzie.Tym sposobem możemy zapomnieć o własnym prądzie jeszcze przez parę tygodni.
Do tego wypis z rejestru gruntów i zgody sąsiadów.
Kolejnych parę godzin spędzonych w fabryce przy przygotowywaniu umowy. Ale nareszcie sprawa popchnięta i umowa podpisana. No i na tym etapie wiemy na pewno,że w 300tys zł się nie uda zamknąć.Brakuje jakieś 50 tys. tak orientacyjnie i bez szaleństw. Rzeczywistość okaże się pewnie inna.
Musimy przed wejściem fabryki zrobić posadzki.Ciekawe czy przy tej pogodzie to w ogóle możliwe?! Wygląda również,że także i studnię i szambo,a na pewno wprowadzenia nad posadzkę,bo kto będzie potem to kuł. W międzyczasie musimy zamówić bramę garażową,drzwi do garażu i okna.I to szybciutko! Okna wyszły na ponad 11 tys.bez parapetów. Reszta nie była rozpoznawana.Liczę zamknąć się z bramą w 2,5 tys. i na drzwi garażowe nie wydać więcej niż tysiączek.Mylę się? Chcemy segmentową uchylną,a drzwi metalowe. Zobaczy się.

nusia.a
12-11-2007, 20:39
Nasi tzw. fachowcy nadużywają naszej cierpliwości.Zmarnowali sobotę-bo oni w sobotę nie pracują...,myśleliśmy,że przylecą dzisiaj rano,ale kto by co zaczynał w poniedziałek... Oczywiście ich szef twierdzi ,że ma ludzi w pogotowiu.Tyle,że nam są oni potrzebni na budowie nie w pogotowiu. Słów brakuje. I w głowie się nie mieści. Gdybyśmy tak podchodzili do swojej pracy to byśmy dawno byli bezrobotni. Niektórzy to się potrafią ustawić. Ale oni są fachowcy,a my? Tylko wykształciuchy.
Szef twierdzi,że materiały są zamówione,ale nagle okazuje się,ŻE ON NIE MA TELEFONU DO SWOICH LUDZI!!! :o :o :o
O CO TU CHODZI?? MATRIX
Ja chcę tą drugą pigułkę!!!
Jutro ich chwila prawdy...

nusia.a
13-11-2007, 18:49
Zdaje się,że coś tu będzie się działo. A już mieliśmy odpuszczać do wiosny.
Przyjechały bloczki,cegła i cement. Jeszcze żeby ludzie przyjechali do roboty. Na szczęście wykonawca kupił to na swój koszt, więc chyba nie da się temu zmarnować... Pogody!!! Dobrej pogody!!!

http://images33.fotosik.pl/43/ba779739ec84342b.jpg (www.fotosik.pl)
http://images34.fotosik.pl/43/109b8725ddd48473.jpg (www.fotosik.pl)
http://images34.fotosik.pl/43/ceeca7dc1a5792ac.jpg (www.fotosik.pl)
http://images33.fotosik.pl/43/e8b080e150909c3a.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
14-11-2007, 20:03
Zaskoczyli mnie "fachowcy".Przyszli... Oni lubią chyba tak bez pogody. Szczerze mówiąc wiele dzisiaj nie zrobili,ale pierwszy narożnik już jest!W tym tempie może do wiosny skończą. Nie chcę oczywiście narzekać,bo liczę,że jutro mnie znowu mile zaskoczą.Szef ekipy twierdzi,że jutro ma być ich więcej.
Podpisaliśmy dzisiaj umowę o przyłączenie gazu. Może będzie jeszcze w tym roku.
http://images31.fotosik.pl/44/8ad546553deb2ac4.jpg (www.fotosik.pl)

http://images27.fotosik.pl/112/2bb0ee8f0e81c1b7.jpg (www.fotosik.pl)

http://images27.fotosik.pl/112/aab5b6fb8ddde597.jpg (www.fotosik.pl)

http://images31.fotosik.pl/44/97a721e379e93eff.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
15-11-2007, 15:47
http://images34.fotosik.pl/45/d1b11b58ce7b3dbb.jpg (www.fotosik.pl)

http://images33.fotosik.pl/45/5c5eaca979c96b55.jpg (www.fotosik.pl)

http://images34.fotosik.pl/45/b34e81ca6d400a24.jpg (www.fotosik.pl)

http://images33.fotosik.pl/45/80430772a24ba8f6.jpg (www.fotosik.pl)

Oto wypocinki dnia dzisiejszego.Niestety pogoda kiepska...

nusia.a
21-11-2007, 18:30
Takiego hitu to niewielu chyba doświadczyło! A może nawet nikt?!
Ręce opadły...Sięgnęliśmy dna!
Zadzwonił wczoraj wykonawca,bo pomierzył na moje życzenie fundamenty. Przecież ma się zgadzać co do centymetra.I co? I to,że MAMY O 4 METRY!!! :o :o :o :o :o :o :o ZA DŁUGI DOM!!!
DO JASNEJ CHOLERY! A GDZIE BYŁ TEN KN,KTÓRY ZOBACZYŁ 3CM ZA MAŁO W WYKOPIE!!!????
Geodeta się machnął o garaż.Zamiast go odjąć od bryły domu to go dodał.I co dalej?
A najważniejsze pytanie KTO ZA TO BEKNIE?!
Trzeba skuć ściany,które zdążyli położyć i wykopać i zalać nowe ławy. Ziemia pochłonie ten beton i drut,który już został zazbrojony. PIĘKNIE K... PIĘKNIE!!!
To będzie kilka tysiączków,których oczywiście nie zamierzamy wykładać. Nawet jeśli miałoby to zakończyć się w sądzie. Trudno. Ale nie darujemy tym partaczom. Nadzór, k... mać! Pomyliły się Panu KN pojęcia. Nie zatrudniliśmy więźniów,których miał pilnować żeby nie uciekli tylko nadzór nad robotami. Dał dupy. Taki skrupulatny człowiek! :evil:
Do tego absolutnie nie poczuwa się do winy! I na jego życzenie pójdziemy z tym do sądu,bo stwierdził,że nie będzie za nic płacił. Oj będzie! Geodeta wie,że spieprzył i chce się dogadac polubownie, ale tego skurczysyna KN będziemy ciągać po sądach! Byłam w nadzorze. Poprawiamy fundamenty,robimy notatki w Dzienniku Budowy i fotki. I do dzieła! Cofnęliśmy się z robotą o dobry tydzień. A pogoda jest taka,że można było skończyć w tym tygodniu. Niestety! Coś nie pisane nam jest skończyć szybko. Dom za dwa tygodnie będzie gotowy,a my nie mamy go na czym postawić! FARSA!

nusia.a
28-11-2007, 19:16
Na jakiś czas musiałam zrezygnować z pisania,bo nie byłoby tu nic innego niż przekleństwa. W międzyczasie ratowaliśmy sytuację i fachowcy poprawiali to co spieprzyli.Było kucie gotowych ścianek fundamentowych,usuwanie zbrojenia i kopanie we właściwym miejscu nowych dołów. Do dziś zdaje się,że jesteśmy już do przodu.Nie mając na myśli bezpowrotnie straconego czasu.
Wiemy,że fabryka za tydzień byłaby gotowa z domem ale niestety my nie wyrabiamy... Dopiero za trzy tygodnie będą okna.
A to stan na wczoraj:
http://images31.fotosik.pl/62/e4da735ff4c23ef9.jpg (www.fotosik.pl)
http://images28.fotosik.pl/118/193b3fc3840e42d0.jpg (www.fotosik.pl)
http://images24.fotosik.pl/118/7ff534b727c3e50b.jpg (www.fotosik.pl)
http://images30.fotosik.pl/118/69ad5dda65168332.jpg (www.fotosik.pl)
http://images26.fotosik.pl/118/593816e082f9b697.jpg (www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/62/7e0a034f91a67955.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
01-12-2007, 18:07
Roboty mają się całkiem sprawnie.Wyszliśmy już na prostą i oby już z niej nie zboczyć. Wsypaliśmy do środka 5 wywrotek piachu-takiego oczywiście nie najlepszego.Wyprowadzili wodę i kanalizację. W poniedziałek będą ubijać piach. Najpierw planują go dobrze zlać wodą,żeby sam osiadł.Potem zaleją chudziaka i będziemy gotowi do wejścia fabryki. Dziś również był człowiek z fabryki obejrzeć jak zostało to zrobione. Za jakiś tydzień,a w naszym -jak wiecie-szczególnym-przypadku ,pewnie trochę dłużej, już powinni stawiać ściany.

http://images23.fotosik.pl/119/42cffaf1fcb7995e.jpg (www.fotosik.pl)
http://images34.fotosik.pl/66/cda9af91ce578fa6.jpg (www.fotosik.pl)
http://images27.fotosik.pl/119/5f871443d02c12a4.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
04-12-2007, 15:57
http://images27.fotosik.pl/121/84152262c58c1fda.jpg (www.fotosik.pl)
http://images26.fotosik.pl/121/29642f516e32edae.jpg (www.fotosik.pl)
http://images27.fotosik.pl/121/84ce59ab135fef2c.jpg (www.fotosik.pl)

Fundament ocieplony,jutro będą ubijać piach wewnątrz. Do piątku powinni się ze wszystkim wyrobić. Miło byłoby się już z nimi rozstać...

nusia.a
06-12-2007, 19:31
http://images30.fotosik.pl/123/b3ac49eda327f0ee.jpg (www.fotosik.pl)
Widok z salonu na resztę domu
http://images32.fotosik.pl/71/a1d9591658316d87.jpg (www.fotosik.pl)
W rogu kuchnia,pomieszczenie gospodarcze i hall
http://images23.fotosik.pl/122/6cc51014b795414a.jpg (www.fotosik.pl)
Widok z kuchni na sypialnie i hall



Okazało się,że nasi wykonawcy znowu dali ... ciała.Jeden z nich (podobno po alkoholu) pospieszył się i zasypał ocieplone fundamenty przed wysmarowaniem ich dysperbitem. No i znowu mają chłopaki robotę... Ale to już mogą sobie robić nawet jak będą ściany. Fabryka już prawie na finiszu z wykonaniem ścian. Z ich wejściem musimy poczekać na mrozy,bo nie wjadą samochodem. Dobrze,bo jeszcze nie ma chudziaka.Cieniasy jeszcze nie wylali...

nusia.a
11-12-2007, 15:47
Do dzisiaj mamy utwardzoną warstwę piachu,zrobionego chudziaka w całej części mieszkalnej,do tego na połowie domu wylali warstwę rzadkiej zaprawy żeby ładnie i gładko związała chudziaka. Został im do zrobienia garaż i do wylania zaprawa na połowie domu.Zdjęcia są wczorajsze,bo dzisiaj noc nas zastała.I za jakieś dwa dni się żegnamy z tą feralną ekipą!!!! :D :D :D
Wczoraj zamówiliśmy kominy.Będzie Schiedel więc koszty to ok 9 tys. :-?
Wszystko aby tylko nie musieli nam tego robić ci od fundamentów!
http://images34.fotosik.pl/76/af11961aff0d80c6.jpg (www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/75/70a5dcc3fa04d38f.jpg (www.fotosik.pl)
http://images25.fotosik.pl/123/f29f79fa42e637c0.jpg (www.fotosik.pl)
http://images30.fotosik.pl/125/500318c6712ad404.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
13-12-2007, 17:57
Dzisiaj ekipa spakowała swoje manatki i DO WIDZENIA! Koniec etapu zero!Wczoraj dociągnęli nam gaz. Teraz czekamy na fabrykę. Pewnie nie zaczną nic przed końcem roku, coś tak czuję. Zobaczymy. Możemy odetchnąć i zbierać siły na następne niespodzianki. No i spokojnie przygotowywać się do Świąt nie tracąc czasu na zaglądanie na budowę i pilnowanie ekipy. Wielkie UFFF!
http://images29.fotosik.pl/125/c6ee762ca2b83eff.jpg (www.fotosik.pl)
Tak zostawili naszą inwestycję.
URL=www.fotosik.pl]http://images27.fotosik.pl/125/35cafa53ef940c49.jpg[/URL]
http://images26.fotosik.pl/126/5f44f280c0417e16.jpg (www.fotosik.pl)
http://images33.fotosik.pl/78/8cb61bac2678f7b3.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
06-01-2008, 15:42
Nasze okna już magazynuje trzeci tydzień firma od okien.Brama garażowa już jest i też czeka z oknami. Ale fabryki nie widać... Najpierw mówilii,że czekają na mrozy,bo nie wjedzie samochód.Teraz tłumaczą,że nie może być mrozu,bo im drewno będzie pękać przy skręcaniu.Zaraz zechcą montować kominy,a domu nie ma... Mam nadzieję,że po niedzieli coś zacznie się w tym kierunku dziać,bo trochę nudno... A sąsiedzi tak czasami wkurzają,że już bym się mogła pakować.

nusia.a
17-01-2008, 20:07
Nie liczę już tygodni,które mijają bezczynnie. Mamy kolejną rewelację! Przyjechali z fabryki pomierzyć ścianki i...znaleźli!
Otóż ścianki działowe wystają ponad zero! Nic innego nie da się zrobić jak tylko ściąć ich wierzch.Co nie jest takie proste,bo cegiełki ze ścianek same odpadają...
Dzisiaj wykonawca je pościnał.Cegły pozdejmował i zaproponowałżeby fabryka podokładała jakieś kliny tam gdzie ścianki nie będą pasować pod ściany. No fajnie! Tylko czy na to pójdą?!
Jutro prziciskam fabrykę.

nusia.a
13-02-2008, 13:31
Jeżeli wierzyć słowom pana dyrektora fabryki to w sobotę przyjeżdżają na działkę. Nie wzrusza mnie to specjalnie,bo już straciłam do niego zaufanie.Jak ich zobaczę to uwierzę.To już nie pierwszy raz wyznaczają termin.Za chwilę za to zaczną im lecieć karne odsetki więc zachowuję spokój i czekam.Będziemy zarabiać prawie tysiąc złotych dziennie. Więc jak ich stać ,to niech zwlekają dalej.
Byłam niedawno w fabryce i kilka ścian zewnętrznych widziałam. No i oczywiście musiałam przyuważyć jakąś "obgryzioną" deskę wrzuconą w konstrukcję.Zażyczyłam sobie wymiany.Obiecałam im również,że sprawdzę osobiście wszystkie ściany.I słowa dotrzymam. Na każdym kroku pilnuj wszystkich i wszystkiego. Załamka!
Za to cieszy mnie już perspektywa ciepełka,swojego trawniczka,ławeczki i takich tam... Aby do lata!

nusia.a
17-02-2008, 19:44
Znowu zawód... Zadzwonili do mnie w sobotę rano i oczywiście przełożyli datę. Na środę. Że niby trzech ludzi im się pochorowało...Taaa, na pewno!Tak coś czułam od piątku,kiedy zaczęła się psuć pogoda. Znowu śnieg,znowu mróz! Co ja się dziwię!? Przecież to zima!Jakoś nie wyobrażałam sobie również mojego stania na działce w sobotę przy 10 stopniach mrozu. Nie oponowałam.Tyle czekaliśmy, to i tych kilka dni nam nie zaszkodzi.A w piątek wyjeżdżam i przez tydzień cała odpowiedzialność będzie ciążyć na małżonku. Trochę się obawiam,choć pewnie on ma większy stres... No i jest nerwus... Najwyżej ich wywali z budowy.

nusia.a
21-02-2008, 15:21
Minęła środa... minął czwartek... Jak nie było tak nie ma naszych wykonawców. Już nawet nie dzwonimy za nimi. Zdaje się,że nie dotrzymają terminu. Czy ktoś zna jakiegoś dobrego prawnika? Zdaje się,że będziemy musieli skorzystać z takich usług...

nusia.a
01-03-2008, 13:34
Oto pierwsze wypocinki naszych wykonawców...
http://images33.fotosik.pl/162/3922c80334e8da35.jpg (www.fotosik.pl)
http://images24.fotosik.pl/168/cb38b6d217299714.jpg (www.fotosik.pl)
http://images30.fotosik.pl/168/45ca1ce25c0dbb90.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
01-03-2008, 14:07
Oto drugie poty...
PÓŁNOC DOMU
http://images34.fotosik.pl/162/3c9008c74d267130.jpg (www.fotosik.pl)
POŁUDNIE DOMU
http://images23.fotosik.pl/167/c7daf9b2d99eb1cd.jpg (www.fotosik.pl)
KUCHNIA... NIEZBYT DUŻA...
http://images25.fotosik.pl/167/f7d901860a25a7f4.jpg (www.fotosik.pl)
WIDOK Z KUCHNI DO SALONU
http://images30.fotosik.pl/168/09623f77987d30e9.jpg (www.fotosik.pl)
ŁAZIENKA...JESZCZE MNIEJSZA OD KUCHNI :roll:
http://images33.fotosik.pl/162/b8740bd09c764d95.jpg (www.fotosik.pl)
NASZA SYPIALNIA-NAJMNIEJSZY Z POKOI
http://images30.fotosik.pl/168/a4947159261f0871.jpg (www.fotosik.pl)
POKOIK... NA RAZIE BEZ POMYSŁU
http://images33.fotosik.pl/162/55ea6880f1833060.jpg (www.fotosik.pl)
TRZECIA SYPIALNIA...A WŁAŚCIWIE BAWIALNIA CÓRCI TZN 16m2 BAŁAGANU :wink:
http://images24.fotosik.pl/168/263789cd41ff17e1.jpg (www.fotosik.pl)
WIDOK Z HALLU NA SALON.TO OKNO JEST SUUUPEEER!!!! :D
http://images32.fotosik.pl/162/8ea497858977937c.jpg (www.fotosik.pl)
JESZCZE JEDNO SPOJRZENIE NA CAŁOŚĆ.OD WSCHODU.CZYLI FRONT DOMU
http://images29.fotosik.pl/168/e603137961a09a6b.jpg (www.fotosik.pl)
Efekt przynajmniej widać...

nusia.a
01-03-2008, 14:26
TEMPO NIE JEST JAKIEŚ NADZWYCZAJNE,A NA PEWNO NIE TAKIE JAK OBIECYWALI.DO DZIŚ MAMY TYLE. ZDAJE SIĘ,ŻE JESZCZE TROCHĘ BRAKUJE... ZWŁASZCZA JAK SIĘ SPOJRZY DO UMOWY...
http://images33.fotosik.pl/162/eef05e24c0676bc4.jpg (www.fotosik.pl)
http://images28.fotosik.pl/168/66267b40e6a8346d.jpg (www.fotosik.pl)
http://images34.fotosik.pl/162/d59822a544cbed07.jpg (www.fotosik.pl)
http://images24.fotosik.pl/168/0125e9d29e9f907f.jpg (www.fotosik.pl)

DO TEGO POGODA OKROPNA.WSZYSTKO MOKNIE. DZISIAJ PRÓBA SZKIELETU, JEŚLI DO NAS DOJDZIE EMMA...
ZA TO W PONIEDZIAŁEK INSPEKTOR-TZN.JA WRACAM NA DZIAŁKĘ.
KTOŚ TAM PODOBNO NAZWAŁ MNIE JĘDZĄ :-? ...A PRZECIEŻ DO TEJ PORY BYŁAM MIŁA... :wink: JEŻELI W TEN SPOSÓB ODBIERA SIĘ DBAŁOŚĆ O SWOJE INTERESY... TO JAK MNIE NAZWĄ JEŚLI ZECHCĘ WYEGZEKWOWAĆ WARUNKI UMOWY? MOŻE MACIE JAKIEŚ PROPOZYCJE??

nusia.a
08-03-2008, 20:49
Poniedziałek,wtorek,a nawet środa mieli czelność nie przyjechać! Nawet nie zadzwonili. Cóż...
Tempo czwartkowych prac było również rozwalające.Na zasadzie czy się stoi czy się leży... Zdaje się,że cierpliwość nasza została skrajnie wyczerpana. Efektem jest zlecenie pracy pewnej kancelarii.
O czym nie omieszkałam wspomnieć w piątek szanownemu Panu Dyrektorowi. Tłumaczył,że celowo się nie spieszyli,żeby montować i kleić płyty dopiero jak nie będzie mrozu( a gdzie nam jeszcze do płyt!) żeby nam później nie pękały. Sratatata! Obiecanki cacanki!
Od poniedziałku obiecał ruch na budowie(kolejna obietnica!Wszystko już! od poniedziałku!Znowu...).Ma przyjechać dach. Bezwzględnie zaklepaliśmy okna na czwartek,piątek.A co będzie, to się okaże.Kominy też zaczną się murować. A guzik mnie to obchodzi. Koniec tego dobrego! Do roboty!
Dzisiaj przyprowadziliśmy speców od C.O. Sprawdzeni,poleceni. Solidni.Potraktowali nas poważnie i mimo,że było już ciemno pojechali na działkę,żeby się przyjrzeć. Spojrzeli praktycznym okiem i podpowiedzieli nam kilka rzeczy. Przekonali mnie żeby nie pchać się w kominek. Zrobię sobie dekoracyjny biokominek i będę dla przyjemności oglądać palący się w nim ogień.Bez pyłu,bez dymu.A co!
Oczywiście wszystkie szczegóły omówimy w jasny dzień .po niedzieli.

nusia.a
09-03-2008, 14:15
Doklejam jeszcze zdjęcia co było zrobione w piątek. Przybył nam garaż i obili wszystko do końca.
http://images28.fotosik.pl/173/7db5951b54a8e967.jpg (www.fotosik.pl)
http://images33.fotosik.pl/172/3dbf38f789ac64c1.jpg (www.fotosik.pl)
http://images28.fotosik.pl/173/f9431f2598b9f4df.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
11-03-2008, 19:53
Tempo nadal "porażające".Dzisiaj szanowni panowie przyjechali o 11-stej. No i do 15.30. za wiele nie da się zrobić.A piątek tuż tuż.He,he-miał być dach w trzy dni...! Uda się czy znowu obsuwa? A jutro psuje się pogoda...Do jednej rzeczy nie mogę się na pewno przyczepić.ROBIĄ TO NAPRAWDĘ DOKŁADNIE! Jak klocuszki.Wszystko pasuje na swoje miejsce.
Zgraliśmy za to pięknie 3-ech fachowców:najpierw przyjechał gość od kominów.Ok środy w przyszłym tygodniu postawią.
Potem pojawił się od projektu wewnętrznej instalacji gazowej.Jakież było nasze zdziwienie jak okazało się,że to musi iść na ZUD!Znowu złodziej czasu i pieniędzy.
No i trzeci był gość od posadzek.
Nie dojechał człowiek od instalacji alarmowej.Zbieramy wywiad ile to nas pociągnie,bo ten póki co podsumował nas na bagatelka 2600.To chyba trochę dużo. Jutro przyjeżdża od CO żeby dogadać z ekipą szczegóły.A teraz wersja obrazkowa:
http://images34.fotosik.pl/175/9d7bb27e0c9a98d5.jpg (www.fotosik.pl)
http://images26.fotosik.pl/174/a7081604f45c1f99.jpg (www.fotosik.pl)
http://images26.fotosik.pl/174/7d9860a297bc7260.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
13-03-2008, 16:20
Oto dalsze postępy. Wczoraj zakupiliśmy piec i zamówiliśmy grzejniki,bo podobno od kwietnia drożeją. Mamy spieprzony chudziak (już mnie nic nie dziwi) i w związku z tym trzeba najpierw zrobić warstwę wylewki żeby folia nie popękała.Jutro przyjadą z kominami.A nasza "stodoła" rośnie!
http://images32.fotosik.pl/177/7c1dfa3b661d9b69.jpg (www.fotosik.pl)
http://images33.fotosik.pl/177/79a2d5a28f2157ca.jpg (www.fotosik.pl)
http://images23.fotosik.pl/175/c3e20d5db71b3265.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
14-03-2008, 17:26
Robota leci jak szalona. Montowali kominy-na razie tylko na parterze żeby zaprawa wyschła.Obgadaliśmy z elektrykiem wszystkie kable na zewnątrz i wewnątrz domu. Również hydraulikę.No i coraz więcej zadaszenia nad nami. Studnię biją 31.03. Zaraz po tym montują szambo i obudowują studnię.
http://images30.fotosik.pl/176/bd187f6204fc2ec5.jpg (www.fotosik.pl)
http://images34.fotosik.pl/178/9b0c6131119656fa.jpg (www.fotosik.pl)
http://images28.fotosik.pl/176/6562d6d5f9bddf72.jpg (www.fotosik.pl)
http://images30.fotosik.pl/176/ec81523fa58e7cdb.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
18-03-2008, 21:02
Od wczoraj mamy już okna.Śmiesznie to wyglądało jak było okno na antresoli a ściany nie było! W garażu jeszcze lepiej,bo nie ma nawet dachu! :P :P Bramy do chmurek nie dało się przyczepić :wink: więc przyjdą z nią przy okazji parapetów wewnętrznych.
Komin dzisiaj był kończony. W środku robi się kanalizacja. Z posadzką przesunęliśmy się na wtorek po świętach.Musimy zrobić czystkę w środku.
http://images24.fotosik.pl/179/45651e94bc00b357.jpg (www.fotosik.pl)
http://images30.fotosik.pl/179/8d35374da25ea91d.jpg (www.fotosik.pl)
http://images33.fotosik.pl/184/8629d73b6484d6fc.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/184/c6d297421b81509a.jpg (www.fotosik.pl)
http://images29.fotosik.pl/178/869679d81da03a19.jpg (www.fotosik.pl)
Okno w salonie też mamy ale jest osłonięte płytami,bo obijają ścianę nad nim.

nusia.a
19-03-2008, 16:28
Oto meble,które już kupiliśmy do łazienki.He,he! A w łazience, póki co klepisko!
http://images28.fotosik.pl/179/5e072c64dcc9e9ec.jpg (www.fotosik.pl)
Mamy już również kibelek...Stelaż do niego też w drodze.
http://images32.fotosik.pl/184/ae23772db09daafe.jpg (www.fotosik.pl)
Zamówiliśmy również plafon do łazienki.
http://images24.fotosik.pl/180/c798a2a878e685bf.jpg (www.fotosik.pl)
Pomysł na płytki też już jest.
Zdaje się,że będzie to pierwsze wyposażone pomieszczenie...

nusia.a
26-03-2008, 17:53
Wiosna! Mimo,że na dworze zima to nam ukazała się wiosna i pierwsze "kwiatki".Nasze nieszczęsne ścianki działowe położyły nasz misterny plan. Nasi "drewniani" wykonawcy zauważyli,że coś się tam kruszy pod belką. Trochę naginają sytuację licząc,że "wyrok" będzie lżejszy... Zasłaniają się,że nie mogą kłaść płyty wewnątrz domu... Jaka płyta! Gdzie to jeszcze do płyty! Nie mamy ciągle przykrytego dachu,w garażu nie ma go wcale,układa się dopiero woda wewnątrz. Bez komentarza. Okey,okey! Oczywiście ścianki zostaną poprawione,bo leży to w naszym interesie, ale nie będzie to trwało tyle, żeby miało to wstrzymać jakieś ich prace!
Poprawienie tychże ścianek też nie jest łatwą sprawą,bo gość od fundamentów nie poczuwa się do naprawy w ramach reklamacji! :evil: Interweniował nasz kierownik i zmiękł proponując,że zrobi to za darmo ale my kupujemy materiały.Dobra,niech i tak będzie.Tylko niech już skończy i spada!
Czy to aby ostatnia niespodzianka??? Jeden bład i ciągnie się za nami bez końca :evil: :evil: :evil: Miejmy nadzieję,że do końca tygodnia będziemy mogli o tym zapomnieć.Wypadałoby wylać tą pierwszą warstwę posadzki...
Tak ładnie żarło...
http://images32.fotosik.pl/193/7a883d4d84063803.jpg (www.fotosik.pl)
http://images34.fotosik.pl/193/83f2c03cef1cb6f4.jpg (www.fotosik.pl)
http://images26.fotosik.pl/183/2bedeb9d232f0157.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/193/346768d85216d45b.jpg (www.fotosik.pl)
http://images34.fotosik.pl/193/63dd0ccc2676f0d9.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
30-03-2008, 08:15
W piątek dorobili nam bardzo dużą część dachu garażu.
http://images34.fotosik.pl/197/cfc2cefcc6e7bebd.jpg (www.fotosik.pl)
http://images29.fotosik.pl/185/3c23ad06ea4d3665.jpg (www.fotosik.pl)
A w sobotę wzięliśmy się ostro do pracy i przez pięć godzin sprzątaliśmy w środku.Zdejmowaliśmy warstwę spieprzonego chudziaka.Teraz drogę przed domem będziemy mieli betonową.Nie wiem czy to wystarczy gościowi od posadzek ale lwią część roboty myślę,że zrobiliśmy. No i gości można zapraszać. Spaliliśmy przy okazji chyba tonę śmieci.We wtorek położą nam kable do alarmu. Żadnego pieska w domu.Alarm jest praktyczniejszy.
http://images31.fotosik.pl/197/ea37000c865ddae4.jpg (www.fotosik.pl)
http://images34.fotosik.pl/197/3693dba51a3cad54.jpg (www.fotosik.pl)
http://images34.fotosik.pl/197/56d5f4bf2bc412e3.jpg (www.fotosik.pl)
http://images34.fotosik.pl/197/dd17f099649d3eb9.jpg (www.fotosik.pl)

Oto nasz komin na antresoli
http://images24.fotosik.pl/186/80f5154bd58e8689.jpg (www.fotosik.pl)

No i posprzątana antresola
http://images31.fotosik.pl/197/5d0e704aa04950af.jpg (www.fotosik.pl)

Przewiduję,że w poniedziałek stan domu wróci no normy... Nieszkodzi....

nusia.a
01-04-2008, 19:04
Wczoraj kopano nam studnię.Zaczęto kładzenie płyt wewnątrz domu.I dach zaczął się pokrywać blachodachówką...
Dzisiaj również rozłożyli kable do instalacji alarmowej. Jutro pierwsze wylewki...
Czy o czymś zapomniałam?! Wszystko na zdjęciach:
http://images27.fotosik.pl/186/7b7345e28beaaa12.jpg (www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/200/ad0c30ddfa7371b7.jpg (www.fotosik.pl)
http://images29.fotosik.pl/187/f40be64ab247f3e0.jpg (www.fotosik.pl)
http://images25.fotosik.pl/186/32adb77c2c10c3e5.jpg (www.fotosik.pl)
http://images28.fotosik.pl/187/29af88425a4bbd82.jpg (www.fotosik.pl)
http://images30.fotosik.pl/187/38e64ecd134bf356.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
03-04-2008, 14:33
Wczoraj dorobiliśmy się dachu nad połową domu.Nieskromnie powiem,że bardzo mi się ta blachodachówka podoba...
Byli również panowie od elewacji.Niestety pogoda była taka,że komin nie sechł.Dzisiaj kończą co się uda.Nie wiem jak klej na styropianie,czy też nie wysechł. Będziemy mieli próbkę elewacji na ścianie między domem a garażem.Sama jestem ciekawa jak ma się kolor który wybrałam do tej pięknej blachy...
Zapomniałam wspomnieć,że mamy już pierwszą warstwę posadzki w domu.Schnie sobie spokojnie.

http://images27.fotosik.pl/187/0fd10e6bdab24e51.jpg (www.fotosik.pl)
http://images27.fotosik.pl/187/e9a54cf823828189.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
04-04-2008, 20:31
Postęp rewelacja!
Dzisiaj:
- na kominie mozaika-schnie
- kornik położony
- właz dachowy-piękny!-jak okno dachowe
- wykuli wentylację w kuchni i przy piecu
- centralne-rozdzielnia i rurki-są!
- elektryka rozsiewa swoje sieci coraz dalej
- blachy na dachu powoli przybywa
- ścianki wewnątrz pokrywają się dalej
A to naoczne dowody:
http://images26.fotosik.pl/189/6567902ccd3df541.jpg (www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/204/6c610277ad942c18.jpg (www.fotosik.pl)
http://images29.fotosik.pl/189/dda9985cbb9c7e3b.jpg (www.fotosik.pl)
http://images34.fotosik.pl/204/c78285d0680eb96a.jpg (www.fotosik.pl)
http://images34.fotosik.pl/204/1bd21dacb88d11b4.jpg (www.fotosik.pl)
http://images23.fotosik.pl/188/c3b9c360c983687d.jpg (www.fotosik.pl)

Na deserek jeszcze nasza koncepcja:

SERIA DO SALONU+ ANTRESOLA I KUCHNIA(w tym tonie kinkiety,plafony)to żyrandol do salonu
http://images32.fotosik.pl/204/e3e6e0e10d56a8bb.jpg (www.fotosik.pl)
GNIAZDA i WŁĄCZNIKI DO SALONU
http://images28.fotosik.pl/189/528e279047f8c453.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/205/41b5a277ccad116f.jpg (www.fotosik.pl)

OŚWIETLENIE DO SYPIALNI
http://images23.fotosik.pl/188/47c5990fc59f4340.jpg (www.fotosik.pl)
http://images34.fotosik.pl/204/35cbd3579313a8cd.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
08-04-2008, 19:29
Parapetówę można robić.Jest na czym.Dach się kończy kryć. Nasi wykonawcy zaczęli czytać nasz dziennik! He,he! Pozdrawiamy ich serdecznie! :) Podobno "jadę po nich"... :roll: Przecież od ponad miesiąca komentuję tylko bieżące fakty. :wink: Przepraszam za brak komplementów,ochów i achów! Doceniamy,że robi się dobrze i o tym pisałam. Ale nie żądajcie zachwytów! Trochę już zmęczył nas ten temat.W końcu jesteście ponad miesiąc w plecy!
http://images25.fotosik.pl/191/2bdba18ac2af330b.jpg (www.fotosik.pl)
http://images29.fotosik.pl/191/9fd37addd44058be.jpg (www.fotosik.pl)

Tempo jest takie,że pewne rzeczy są pomijane,co powoduje rozbieranie ścian i podwójną robotę."Wymkło" się,że w łazience miały być wzmocnienia pod wiszące szafki.Ups! Jak myślicie czy przecięcie tej folii pod płytą nie będzie miało znaczenia przy przenikaniu pary wodnej?Zaraz uciekam do lektury szkielet.com.
http://images31.fotosik.pl/210/b08f0aa27573056b.jpg (www.fotosik.pl)

I jeszcze mała anegdotka z budowy.Przyjeżdżam dzisiaj i patrzę a gniazdko w kuchni jest nie na tej ścianie gdzie zaznaczałam razem z elektrykiem.Pytam więc dlaczego? I co słyszę: bo pomyślałem,że tak będzie wygodniej,bo tak to przez rękę trzebaby było...no chyba,że ktoś jest mańkutem... Na co uśmiechnęłam się,bo... JA JESTEM MAŃKUTEM! :P Ale gniazdko z innych powodów miało być akurat w tamtym miejscu.I co? I znowu poprawka!
Ja wiem,że ze mną nie jest łatwo! A co ma powiedzieć mój mąż? :wink:
A przy okazji BUZIAKI dla Mojego Kochanego Męża!Za to,że daje radę!

nusia.a
09-04-2008, 19:40
W środku dalej się układają płyty.A na zewnątrz przybyło blachy.Trwają rozmowy w sprawie podłączenia prądu do domu.Pora przesiąść się na jakąś lżejszą taryfę...
http://images25.fotosik.pl/191/6d6c1f7e1478ef38.jpg (www.fotosik.pl)
http://images23.fotosik.pl/192/c0a13ae66e94224e.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
10-04-2008, 18:12
Nasze dziecko ma już swój pokój! Jeszcze tylko gładź i można wieszać żyrandol! :wink:
Zdjęliśmy folię z okien i od razu dom zyskał na wyglądzie! Fiu,fiu! A jak będzie elewacja? :D :D :D
Doszły nam od zachodu również podsufitki.
http://images32.fotosik.pl/211/f9cbc527daa8e83c.jpg (www.fotosik.pl)
http://images30.fotosik.pl/193/6375657146c310bb.jpg (www.fotosik.pl)
http://images28.fotosik.pl/193/62e7e637393452b7.jpg (www.fotosik.pl)
http://images25.fotosik.pl/192/a1f31bd9ebb70857.jpg (www.fotosik.pl)
http://images30.fotosik.pl/193/b2accc42dad08bd5.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
12-04-2008, 19:39
Teraz nasze soboty robią się pracujące. Znowu postanowiliśmy trochę posprzątać.Tym bardziej,że mnóstwo rzeczy już jest zrobionych i koniec widać. Kosztowało nas to tym razem trzy godziny zamiatania,wynoszenia i palenia śmieci ale efekt jest dla oka bardzo miły... :D :D :D
http://images25.fotosik.pl/193/1586f92139af74f3.jpg (www.fotosik.pl)
http://images26.fotosik.pl/194/0552b4f21a8fbccc.jpg (www.fotosik.pl)
http://images29.fotosik.pl/194/7a730a5a17f05768.jpg (www.fotosik.pl)
http://images24.fotosik.pl/195/630e7cb2dbd4ac45.jpg (www.fotosik.pl)
http://images33.fotosik.pl/215/44d7e370d61f25f7.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
14-04-2008, 19:23
Miłe zaskoczenie! Szacht robi się dzisiaj.Zyskaliśmy tym sposobem trochę ziemi,a pan od koparki pięknie rozrzucił ją na działce. SUUUPER!Co za miły człowiek! Nie musimy łopateczką sami tego robić! 8)
A wewnątrz coraz jaśniej...
http://images27.fotosik.pl/195/4fbc4bf381849a4a.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/217/46e7e556a0c7d12b.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/217/602a64a5a5cdcbbb.jpg (www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/217/58e1d95dba363fe0.jpg (www.fotosik.pl)
Obróbki blacharskie trochę trwają...
http://images32.fotosik.pl/217/a1a898010312922f.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
15-04-2008, 19:25
TO PODOBNO JEST NASZE SZAMBO.MUSZĘ WIERZYĆ NA SŁOWO,BO NIE BYŁO MNIE PRZY WKŁADANIU GO.MOŻE NIE POPŁYNIEMY... :wink:
http://images28.fotosik.pl/196/13fd16543c84c659.jpg (www.fotosik.pl)
A TO OBRÓBKI BLACHARSKIE OD POŁUDNIA DOMU
http://images34.fotosik.pl/218/a37004fd74f5276b.jpg (www.fotosik.pl)
NO I WNĘTRZE! CORAZ BARDZIEJ BIAŁO! :D
http://images31.fotosik.pl/218/ae9f79c96b8ba2b2.jpg (www.fotosik.pl)
http://images27.fotosik.pl/195/06a65915e5ac6032.jpg (www.fotosik.pl)
http://images27.fotosik.pl/195/1fbfb2d5ec076968.jpg (www.fotosik.pl)
A W GARAŻU JESZCZE LIPA! :cry: TZN MAGAZYN
http://images27.fotosik.pl/195/3d16796ba6b2713c.jpg (www.fotosik.pl)

JAK NA MOJE OKO TO JESZCZE ZE DWA TYGODNIE ROBOTY... MYLĘ SIĘ? ZOBACZYMY... A ODSETKI LECĄ... 8) JA TAM SIĘ NIE MARTWIĘ :P

nusia.a
17-04-2008, 17:38
Prąd zaczyna być ujarzmiony.Jak ten elektryk się w tym łapie?! :o
http://images30.fotosik.pl/197/b9aae192a72a3585.jpg (www.fotosik.pl)
http://images26.fotosik.pl/197/50e7b9e536d99b55.jpg (www.fotosik.pl)
Dach też już pięknie się się wykańcza.Zawisł też uchwyt na antenę.
http://images31.fotosik.pl/220/1b143d7037133d9f.jpg (www.fotosik.pl)
Pojawił się również sufit nad antresolą
http://images33.fotosik.pl/221/b235edaf1d040d2b.jpg (www.fotosik.pl)
A to jeszcze widok z kuchni
http://images29.fotosik.pl/197/4b406ac708632ae3.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
22-04-2008, 19:14
Przedstawiam zdjęcia tylko z zewnątrz,bo Panowie wyjechali dzisiaj wcześniej niż ostatnimi czasy i przez zaskoczenie nadworny fotograf :wink: nie zabrał ze sobą klucza od domu.Oto halogeny.Trochę wydają się małe ale są to LEDy i to najmocniejsze.Oprócz nich będzie jeszcze kinkiet obok drzwi.Może nie grożą nam egipskie ciemności...Chyba,że z powodu rachunku za prąd! :wink:
http://images29.fotosik.pl/200/d30b0579e99bc82a.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/227/09ed67c35f503c64.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
24-04-2008, 14:32
Wczoraj trzech młodych ludzi w mgnieniu oka doprowadziło nam prąd do domu.Jeszcze musimy coś zrobić z instalacją odgromową...Coś,bo nie bardzo wiem co.Jakoś połączyć z blachą na dachu itp. Nie nadążam...
http://images26.fotosik.pl/201/8831e1d1c48f2e33.jpg (www.fotosik.pl)
http://images34.fotosik.pl/229/0695f09299d08f88.jpg (www.fotosik.pl)
Dalej wewnątrz się gładzi.
http://images32.fotosik.pl/228/814bab7bca6929f6.jpg (www.fotosik.pl)
http://images33.fotosik.pl/229/0f2e2565f8dc9656.jpg (www.fotosik.pl)
Stoi już też nasz stelaż do kibelka.
http://images33.fotosik.pl/229/0ae546ed5c5a13a8.jpg (www.fotosik.pl)
A oto garaż.Jest duuużo lepiej niż było.Jeszcze tylko gładź i można montować bramę.
http://images32.fotosik.pl/228/3ff6768968cd05fa.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
30-04-2008, 06:43
Prace naszych wykonawców mają się ku końcowi.Zaledwie dwa miesiące w plecy!Doczekałam się wiatroizolacji na płycie OSB. Wewnątrz "nuda" ,bo ciągle walczą z gładzią.Będzie co sprzątać! Dzisiaj przyjeżdżają montować bramę garażową.Miejmy nadzieję,że niespodzianki nas ominą! :-?
Jutro w Święto Pracy będzie jazda z podmurowaniem szamba i szachtu.Trudno,że święto.Ale to nie tylko u nas będzie się coś robiło.Może przy okazji wykręci się jakąś majówkę...
http://images31.fotosik.pl/235/d0435ed890e5fa10.jpg (www.fotosik.pl)
http://images28.fotosik.pl/205/5a5a12e3375138fb.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/235/abad614398f06599.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
30-04-2008, 20:12
Zrobiło się smutno :cry: :cry: ...Opuścili nas dzisiaj kolejni wykonawcy... Będzie pusto bez nich...
Mamy już bramę.Coś strasznie wysoko będzie ten wjazd :-? .Jutro zagonimy murarza,żeby podmurował nam wjazd do garażu. Pan Mąż zamontował dzisiaj pierwsze gniazdko w kuchni i co najważniejsze...Działa!!! :D :D :D
Zakupiłam dzisiaj grilla i kilka krzeseł i jutro MAJÓWKA!!!
http://images28.fotosik.pl/205/d67731ade08ae3e7.jpg (www.fotosik.pl)
http://images26.fotosik.pl/205/7cfee0837a09fd6e.jpg (www.fotosik.pl)
http://images33.fotosik.pl/236/59445f195264c9bb.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
02-05-2008, 20:47
Majówka wczoraj owszem była ,ale roboty nie było.
Za to dzisiaj od rana było ostro do przodu i tym sposobem już uporaliśmy się z wymurowaniem wejścia do szachtu i szamba.No i co najważniejsze nikt już nie wejdzie dołem do garażu i nie odkręci nam bramy...UFFF!!!
http://images29.fotosik.pl/206/2b6657197e8c909b.jpg (www.fotosik.pl)
http://images24.fotosik.pl/207/645ea85727de3557.jpg (www.fotosik.pl)
http://images23.fotosik.pl/205/6d48415a8c103e3c.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
05-05-2008, 21:26
Weekend niestety już się skończył... :( :(
Za to niektórzy(Pan Mąż) szybko musieli złapać ducha pracy! I co z tego,że miał dzisiaj urlop jak przy łopacie popracował dzisiaj ponad osiem godzin! Biedactwo musiał wykopać 11 metrów dołu! Robił wyprowadzenie kanalizy do szamba.Przy kopaniu do studni nie będziemy się szczypać i na pewno weźmiemy koparkę.Nie ma opcji katowania się!To może być przyjemne ale nie w takich ilościach!Naprawdę dzielnie się spisał!Duża Buźka za to!
Pogoda była dzisiaj extra! Pootwieraliśmy na cały dzień wszystkie okna i chyba całkiem dobrze wszystko podeschło.Czekamy na gości od centralnego i posadzek.Niedługo podłączają nam również alarm.
http://images25.fotosik.pl/207/355f28ff8cad1d5f.jpg (www.fotosik.pl)
http://images30.fotosik.pl/208/717242c6d540833e.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/242/477f0045bae952d3.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
08-05-2008, 21:40
Dzień należał do tych pracowitych. Efekt jest widoczny.Mogło być lepiej,bo towarzystwo gdyby się sprężyło to mogłoby dzisiaj jeszcze zalać tą posadzkę.No ale mamy co mamy: styropian rozłożony wszędzie oprócz sypialni i podłogówka rozłożona.Miało jej nie być aż w tylu miejscach ale tak było i im lepiej rozłożyć.Musiała przecież iść jakoś do kuchni,łazienki...Tym sposobem na siedemdziesięciu blisko metrach mamy ogrzewanie podłogowe.A niech tam!
Jutro kopara przyjeźdża wykopać przyłączenie studni do domu i w sobotę jesteśmy umówieni na podłączenie wody.Ponieważ w przyszłym tygodniu dopiero wyleje nam posadzkę musieliśmy przesunąć na 19 maja instalację alarmu.Trudno na styropianie postawić drabinę tak żeby go nie uszkodziła dlatego też poczekamy z tym chwilę.
Kolejne 3 tysiączki wzięli dzisiaj panowie od C.O.Podobno jeszcze blisko 5 tysiączków dla nich. :roll: Nie mam pojęcia na ile wykasuje nas posadzkarz.Strach się bać!
http://images26.fotosik.pl/210/58b8d2fa4262d4a5.jpg (www.fotosik.pl)
http://images25.fotosik.pl/209/5a9440729e96a83b.jpg (www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/245/dc0f473757bb0fcf.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/245/8410793f7cd84c22.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
15-05-2008, 15:09
Mamy już wodę w domu i na ogrodzie.Hydrofor i pompa na swoim miejscu.Nasza posadzka się pokryła.Ponownie akcja wietrzenie!Mamy nowych wykonawców do elewacji.Mogą szybciej i taniej. Tzn.od jutra.Będą robić popołudniami.
Zamówiliśmy ryflowany styropian na elewację.Groziło nam za niego 4 do 6 tysiączków a koniec końców trafiliśmy na producenta styropianu i uratowaliśmy trochę kasy.Wyszło nam 180 mkw za 2 tysiączki.Ufff...Wpływ na to miało również to,że zrezygnowaliśmy ze styropianu 10cm na rzecz ósemki.Stwierdziliśmy,że jeżeli mamy w projekcie 6 cm to wystarczy.Pogrubiamy go tylko ze względu na to aby zrobić uskok między elewacją a podmurówką,bo ścianki fundamentowe są szersze niż ściany.
Może zmieścimy się w dyszce za elewację... No co? Pomarzyć nie można... :wink:
http://images29.fotosik.pl/213/3877d6ee8505b871.jpg (www.fotosik.pl)
http://images34.fotosik.pl/253/343a3ab7859206eb.jpg (www.fotosik.pl)
http://images29.fotosik.pl/213/1e76fac67924dcd9.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
18-05-2008, 14:28
Panowie przygrzali z robotą aż miło! Na zdjęciach efekt pracy z dwóch popołudni. Wczoraj nawet ja poszalałam i zagruntowałam ściany i sufity we wszystkich sypialniach.Ciągle zastanawiam się nad kolorystyką :-? :-?
Mamy już instalację gazową w domu. Jutro dzwonimy żeby przyjeżdżali z drzwiami zewnętrznymi.Także jutro zakładają instalację alarmową.
Przed założeniem kaloryferów i pieca musimy pomalować ściany żeby nie robić sobie podwójnej roboty.Stąd myślę i myślę... :roll: :roll:
http://images28.fotosik.pl/215/b44ad6656cf892ae.jpg (www.fotosik.pl)
http://images27.fotosik.pl/214/4cd8575ec358a62b.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/256/3407bd60b6535621.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/256/4803ea3a86914a77.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
22-05-2008, 11:39
Alarm działa! Będzie można wynieść trochę gratów z mieszkania...Ufff...
Elewacja na etapie "centkowania". No i mamy drzwi! Wprawdzie bez eleganckiej klamki,bo śruby były za krótkie i nie zdążyliśmy kupić ale za to nie zamykamy już domu na kłódkę.
Pomalowałam osobiście jedną sypialnię dwa razy i zdaje się,że trzeba będzie trzeci.Kolor magnolia. Sufit u córci pojechany trzy razy.I wystarczy.Kolor pastelowy żonkil.Sufit w naszej sypialni raz.Kolor pastelowy jaśmin.wszystko Dulux. Jeszcze tyle roboty przed nami!
Zdaje się,że jeszcze będziemy rujnować lekko łazienkę. Niestety przy dzisiejszym rozkładzie punktów sanitarnych nie zmieszczą się naszę piękne meble do łazienki!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
Trudno! Teraz albo nigdy! Dlatego wolę teraz.I cieszyć oko łazienką a nie kląć za każdym razem gdy tam wejdę.
http://images31.fotosik.pl/260/5aea5517c4d511c9.jpg (www.fotosik.pl)
http://images30.fotosik.pl/217/52a16e446df24f36.jpg (www.fotosik.pl)
http://images26.fotosik.pl/217/a07912b0aaceab76.jpg (www.fotosik.pl)
http://images24.fotosik.pl/218/110bc3328e5e93f8.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
25-05-2008, 14:29
Harówka. Gruntowanie,malowanie ,tapetowanie... i tak w koło.Poniżej pokój córci i kawałek niedokończonej jeszcze naszej sypialni.Kolor czerwony tapety nie jest aż tak czerwony.To typowa malina.W sypialni za to brązy są ciemniejsze w rzeczywistości.
http://images29.fotosik.pl/219/05131f9ecf422ddf.jpg (www.fotosik.pl)
http://images30.fotosik.pl/219/282b3aa2a47daefd.jpg (www.fotosik.pl)
http://images34.fotosik.pl/264/e6bc5805f9a5d272.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/264/b99605855ef4180c.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
31-05-2008, 17:47
Odpuściliśmy w tygodniu trochę,bo nie samą budową człowiek żyje. Co nie znaczy,że nic się nie działo... Ekipa od elewacji zasuwała cały tydzień czego efektem jest nałożenie tynku na całym domu. Po niedzieli tylko kolor i bye!
Posadzki schną więc pomalutku będziemy malować dalej.W poniedziałek ma pojawić się elektryk-hydraulik w jednym. Musi wyciągnąć światło,o którym zapomniał i coś zrobić z tą łazienką! :evil: :evil: :evil: I chyba da radę już podłączyć oświetlenie i gniazdka w skończonych pokojach...mam nadzieję...
http://images34.fotosik.pl/271/22d63e5e94b9c4e4.jpg (www.fotosik.pl)
http://images27.fotosik.pl/221/bee5d4f956901809.jpg (www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/270/9a630306c1a45653.jpg (www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/270/7f29608b0c402d8d.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
03-06-2008, 07:29
Elewacja na ukończeniu.Przybyło nam punktów świetlnych w domu.Wewnątrz dalej tapetujemy i malujemy.Końca nie widać!
http://images26.fotosik.pl/224/d97147309298c4de.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/274/6dae1af32da808d4.jpg (www.fotosik.pl)
http://images24.fotosik.pl/224/3d298b68a24a760b.jpg (www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/273/a7ec96064772349b.jpg (www.fotosik.pl)
http://images28.fotosik.pl/224/bd4c0b0871cf73d2.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
09-06-2008, 07:55
Akcja malowanie zakończona.Jeszcze tylko trochę tapety i kosmetyka tzn.listwy i zaczynamy kolejny etap.Właściwie nasza rola już się kończy.Reszta w rękach fachowców.
http://images31.fotosik.pl/280/0b03f2c04805b153.jpg (www.fotosik.pl)
http://images34.fotosik.pl/280/04be7ad30f60a132.jpg (www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/280/4bf1f57b93c0128a.jpg (www.fotosik.pl)

A na naszym domu pojawił się niecodzienny stwór.Jak żyjemy tak czegoś takiego nie widzieliśmy w naszym klimacie.Czyżby mutant z Czarnobyla?
http://images25.fotosik.pl/226/0da6399a501a2a03.jpg (www.fotosik.pl)
http://images29.fotosik.pl/227/2dbc4aeebcd1f60c.jpg (www.fotosik.pl)
http://images30.fotosik.pl/227/a87a12b79347c4a9.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
21-06-2008, 07:28
Mamy już numer domu.Końcówka J nie budzi mojego zachwytu.Ale nie mamy na to wpływu... Niektórzy mają już nawet M.
Im bliżej końca tym bardziej wraca problem źle ustawionego Geberita.Zdaje się,że szanowni wykonawcy próbują się wyłgać od poprawienia tego. Przebąkują też o pieniądzach... Zdaje się,że jest coś takiego jak reklamacja. A może wolą pisemka z pieczątkami? Nie odpuszczę. Bo nie jest to zrobione zgodnie z moją wolą.Do tego brakuje wentylacji w łazience i pom.gosp. Zdaje się,że wrócą do nas...

nusia.a
29-06-2008, 17:30
Trochę czasu minęło i sporo jesteśmy do przodu.
Po pierwsze:
dom znowu mi się podoba,bo nareszcie nasza łazienka zaczyna mieć prawidłowy kształt. Po kilku telefonach i jednym pisemku przyjechał nasz hydraulik i czyni swoją powinność. Wielkie ufff.... :D :D :D
http://images33.fotosik.pl/303/d4a1cd107d69d7cf.jpg (www.fotosik.pl)

Po drugie:
zamówiliśmy bramę wjazdową,bo podobno można na nią czekać sześć tygodni.
Po trzecie:
we wtorek przychodzą brukarze.Wyszło nam do ułożenia 140 mkw kostki.Wybraliśmy Ateny-kolor barwy winobrania. Koszt samej kostki to 10 tys. :o A gdzie reszta?! :-? Przyjechały z tej okazji trzy wywrotki ziemi.Kostka będzie na wtorek.
Po czwarte:
jesteśmy po oględzinach fachowców od glazury i paneli. Stawka powalająca ale nam umiejętności w tym kierunku brak.Trudno.Trzeba płacić.Przychodzą po 14 lipca. Materiały już na nich czekają.
Do łazienki idzie Tenera z Cersanitu.
http://images32.fotosik.pl/302/809607fb4e0c7276.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/302/f67fc0b2b0cfaa95.jpg (www.fotosik.pl)
http://images28.fotosik.pl/238/c115bc51398caba4.jpg (www.fotosik.pl)

Do pom.gosp. idzie jakaś niedroga biała glazura.Ale nic jej nie brakuje.
http://images23.fotosik.pl/237/861116c2b82a0524.jpg (www.fotosik.pl)
http://images30.fotosik.pl/238/7742a9304bcbec99.jpg (www.fotosik.pl)

Hall i kuchnia to ten sam gres.
http://images26.fotosik.pl/238/1833bc4b672df167.jpg (www.fotosik.pl)

Do córci pokoju idą panele klon stary,
http://images29.fotosik.pl/238/cca91b70dddb6a2c.jpg (www.fotosik.pl)

do naszej sypialni orzech,
http://images34.fotosik.pl/303/2660e99b16127c8e.jpg (www.fotosik.pl)

a do trzeciego pokoju i na antresolę dąb rustykalny.
http://images26.fotosik.pl/238/65bd051998972845.jpg (www.fotosik.pl)

Do salonu wybraliśmy woodstock.Trzeba go jeszcze zamówić...
W sypialniach montowaliśmy listwy przysufitowe.Jeszcze tylko podłoga i w domu.
http://images33.fotosik.pl/303/5c759da0d8befc08.jpg (www.fotosik.pl)

Były również pomiary kuchni.Jutro idziemy obgadać szczegóły,bo na lakierowane fronty też długo się czeka. Z białych frontów zrobiły mi się czekoladowe.Zobaczymy jutrzejszą koncepcję. Na pewno będą ciemniejsze,bo robimy podłogę jasną.

nusia.a
02-07-2008, 18:35
Drugi dzień zabawy panów brukarzy z palisadami przy wejściu do domu i przy wyjściu na taras. Niby nic a jednak kosztuje czasu... Pod koniec dzisiejszego dnia zaczęli kłaść obrzeża. Zdjęć brak.Sorry.
Kuchnia będzie czekolada.Taka gorzka... Blat jasny beż,zlew Franke fragranit beż. Zamiast płytek tafla szkła i to chyba na pewno mocno czerwonego żeby dodać trochę pieprzu do kuchni. Byłoby zbyt mdło. A efekt się zobaczy.Aż się boję! :wink: Rachunku za nią również... :roll:
Pan Mąż ułożył dziś podłogę na naszym stryszku. Prawie graty można wnosić,przybyło nam 20 metrów powierzchni.Na pewno szybko się to zagospodaruje.Po ostatnim remanencie w pokoiku naszej córci wyniosłam 5 worków zabawek. Nie byle jakich worków,bo tych 120 litrowych. I dalej w pokoju pełno. Gdzie to się wszystko mieści??? :o I kto to przeniesie?!

nusia.a
05-07-2008, 19:27
UWAGA,UWAGA!!!
KURTYNA W GÓRĘ!!!!
OTO ODSŁONIĘCIE TEGO CO DZIAŁO SIĘ PRZEZ TEN TYDZIEŃ!
Bo pamiętaliśmy żeby wziąć aparat...!!! :wink:

http://images23.fotosik.pl/241/6de76996c548c11e.jpg (www.fotosik.pl)
http://images25.fotosik.pl/240/2a6df5b5146b0194.jpg (www.fotosik.pl)
http://images28.fotosik.pl/242/58f5c4d1a5b25d03.jpg (www.fotosik.pl)
http://images33.fotosik.pl/310/a56d116f3a88216c.jpg (www.fotosik.pl)

Dokonaliśmy jeszcze małych zakupów.Mąż wybrał panele do salonu.WENGE. Trochę się spłoszyłam tym pstrokatym co nie bądź woodstokiem... A te to taka klasyka: dwa lamelki.Struktura deski. Może to i lepiej.
No i mam pewien pomysł... KTO WYBIERAŁ TEN POTEM JE MYJE!
Zamówiliśmy również część sprzętu do kuchni:płyta indukcyjna,piekarnik( otwierany jak mikrofala-z boku! Wygoda,bo ja wiecznie się parzę w przedramiona przy wyciąganiu czegokolwiek) i zmywara(koniec ślęczenia przy garach! :D )I znowu kaska topnieje :( :( :(

nusia.a
08-07-2008, 15:07
Roboty brukarzy mają się ku końcowi.Dokupiliśmy jeszcze 26 mkw kostki do wyłożenia w garażu i folię izolacyjną. Stwierdziliśmy,że nie ma sensu pchać betonu,bo wcale nie wyjdzie ładniej ani taniej ani lepiej.Mając takich fachowców od kostki to można wszystko śmiało nią wykładać! Wielki ukłon w stronę naszych Panów!
Zresztą zależy nam na czasie,bo musimy z garażu niemal natychmiast korzystać.W końcu betoniarki nie zostawimy na dworze,bo giną wiadra po gładzi a co dopiero taki sprzęt! :x
A tak ubiją,położą i wniesiemy ją z powrotem.A zasuwają cały boży dzień! Od 7.30 do ósmej wieczorem!
Już niedługo będzie ładnie! :D :D :D

nusia.a
08-07-2008, 20:38
Jutro chyba koniec prac brukarzy.Na tym etapie już wiemy,że zostanie nam paleta-12 mkw kostki.Jak się uda to zwrócimy.

http://images27.fotosik.pl/242/f3551690c912863e.jpg (www.fotosik.pl)
http://images23.fotosik.pl/243/8a923b131ac844e7.jpg (www.fotosik.pl)

Kupiliśmy kratki żeby przesłonić trochę taras

http://images29.fotosik.pl/243/2c1ee3b195dc430f.jpg (www.fotosik.pl)

A tu spóźniona fotka paneli do salonu-przypominam wenge

http://images34.fotosik.pl/313/67b07b953f46b503.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
10-07-2008, 19:34
Temat kostki mamy na jakiś czas z głowy.Panowie musieli zostawić wjazd niedokończony,bo w pierwszej kolejności będziemy montować bramę wjazdową, a dopiero potem oni obrobią to kostką. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu.I ten głęboki garaż tak bezboleśnie się udało zrobić.Super!
W poniedziałek o ósmej przyjeżdża nowa ekipa.Glazurę i panele czas zacząć!
Oby poszło tak samo sprawnie jak z kostką! Od tego zależy termin naszej przeprowadzki.
Przywieźli nam dzisiaj sprzęt AGD.
Udało się też znaleźć gości do montażu bramy,Przyjdą po 20 lipca.Brama będzie ok 18-go.Pasuje wszystko!
Teraz zostało nam nawieźć ziemi i zacząć robić porządki.
http://images29.fotosik.pl/244/eb3eeba5b2bf229f.jpg (www.fotosik.pl)
http://images33.fotosik.pl/316/e18e70bafc5795ca.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
14-07-2008, 19:47
Co za noc za nami! Istny kryminał! O drugiej w nocy zbudziły mnie po kolei dwa smsy na nasze telefony.To nasz alarm w domu!!!!! :o :o :o Panika jak cholera! Okradają nas!!! :evil: :evil: :evil: Okazało się ,że nawet latarki w domu nie mamy!A tam ciemnica! Co za przygotowanie! No i Mąż sam musiał pojechać łba nadstawiać!PANIKA!
Zajechał a tam.... cisza. :o :o :o No i okazało się,że to chyba wiatr hulał po domu,bo zostawiliśmy uchylone okna a zbierało się na burzę. Tym sposobem ,zanim zasnęliśmy po takiej dawce adrenaliny, zaraz trzeba było wstawać.
W ciągu dnia przyjechali panowie od alarmu i okazało się,że czujka nr 7 :roll: :wink: była zbyt wrażliwa.Dzięki wielkie za takie atrakcje!
Na pociechę za to, panowie od glazury dzisiaj zaczęli -i to tempo mi się podoba!
Ułożyli panele na antresoli i w jednym pokoju. Do tego zdążyli porozkładać folię i korek w córci pokoju. Doszliśmy do wniosku,że nie dajemy podkładu z gąbki tylko korkowy żeby jakoś lepiej odizolować ten beton od pupci naszej Kruszyny.
Panowie również zdążyli zagruntować sobie ściany i podłogi pod płytki. Zakupiliśmy klej do płytek i zamówiliśmy drzwi wewnętrzne.Czeka się na nie 4 tygodnie!Szkoda,że wcześniej nie wiedzieliśmy...
Nie posiadamy żadnych zdjęć ,bo pęd dzisiejszego dnia nie pozwolił się nam zatrzymać.I tak nie udało nam się wszystkiego załatwić,bo Mały hamulec produkcyjny w postaci naszego dziecka z jeszcze niezdiagnozowanym ADHD(ja mówię,że ma!) mało nie rozniósł sklepu. W związku z czym trzeba nam było się szybko ewakuować.Zostało nam dobrać listwy przypodłogowe do paneli. I kupić kątowniki itp.
Trwa ciągłe szczotkowanie bruku.A te cholerne dziurki dalej wyłażą.Dookoła domu plaża.Jedna szczotka już tego nie wytrzymała.Zakupiłam drugą. Może jej nie wykończę...

nusia.a
15-07-2008, 18:11
Roboty trwają... Dokupiłam dzisiaj listwy przypodłogowe,narożniki i inne pierdoły... Pięć stówek poleciało... z wielkim bólem... Czego tak szybko się nie zarabia co traci?!

DRUGA SYPIALNIA

http://images29.fotosik.pl/249/03f8b8441f9dc876.jpg (www.fotosik.pl)

POKÓJ DZIDZI

http://images23.fotosik.pl/248/ea99010d12bd7ef0.jpg (www.fotosik.pl)

POMIESZCZENIE GOSPODARCZE

http://images30.fotosik.pl/249/19f0e2c3ae0e395d.jpg (www.fotosik.pl)

ANTRESOLA

http://images25.fotosik.pl/248/7f6848bf14e10d61.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
17-07-2008, 19:06
Pojechaliśmy dzisiaj na działkę z myślą o zrobieniu fotek a tu okazało się,że aparat był włączony w pokrowcu i lipa.Baterie padły.A byłoby co robić... :roll:
Zamontowali nam już listwy przypodłogowe,sypialnia nasza też już ułożona i na antresolę można już wnosić graty! Tylko którędy? :wink:
Pomieszczenie gospodarcze się kończy.Strasznie dużo wycinania płytek,bo dużo gniazdek,przyłączy wody,odpływów i wentylacji ale nasi Panowie to fachowcy.Radzą sobie z tym expresowo.Dochodzimy do wniosku,że zrobią to wszystko w trzy tygodnie! Trzeba nam zacząć robić remanent w mieszkaniu...
Jakoś to dziwnie i niewiarygodnie brzmi...że niby już tak blisko... :o :D Szok!

nusia.a
18-07-2008, 18:28
Oto zdjęcia z obecnego stanu rzeczy.Jutro fachowcy mają wolne.Należy im się.Sporo tego jak na tydzień roboty!
A my do sklepu,bo zabrakło dwóch paczek płytek :-? Znowu koszty...
http://images34.fotosik.pl/316/d5935c4706a19af3.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/323/310f7fc79fd3e272.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/323/90ab310bce5abc64.jpg (www.fotosik.pl)
http://images30.fotosik.pl/251/8a27ea3fd16e1f85.jpg (www.fotosik.pl)
http://images34.fotosik.pl/316/8873736f6a2b8e49.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/323/4e3719f45eba15db.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
21-07-2008, 19:14
Wyskoczyliśmy dzisiaj z kilku tysiączków na siatkę i bramę.Przyjedzie to do nas w środę.I o ile bramę zamontują, tak z ogrodzeniem gorzej... Pogoda nie pozwala wjechać wywrotce z ziemią na działkę. Mamy tam "oczko wodne"zrobione z koleiny, do którego deszczyk ciągle dolewa świeżutkiej wody :-? :-? No i jak długo tak jeszcze!? Zdaje się,że będziemy mieszkać i dopiero się grodzić.
Nasi glazurnicy bawią się dzisiaj ze szczególikami w pomieszczeniu gospodarczym. Przeliczyli już płytki do łazienki i okazuje się,że zabraknie jednego opakowania jasnego beżu.Na szczęście są dostępne i już je nabyliśmy.
Położyli też kilka dodatkowych płytek w hallu. Zdjęć na razie nie ma z czego robić.Może po jutrzejszym dniu gdy położy się część łazienki... Ech! Jak już by się chciało zobaczyć ją gotową!

nusia.a
22-07-2008, 18:05
Baaardzo poowooli dooo przoooduuu....

Oto kuchnia
http://images27.fotosik.pl/252/2c84b7ded7cd3a47.jpg (www.fotosik.pl)

A to łazienka
http://images23.fotosik.pl/252/cb47bc9ebb18cfb5.jpg (www.fotosik.pl)
http://images26.fotosik.pl/253/80381018d01cc828.jpg (www.fotosik.pl)

I hall
http://images34.fotosik.pl/321/da670cb48c138676.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
23-07-2008, 18:54
Klaruje się obraz łazienki.

http://images31.fotosik.pl/329/e41e2f96b63a9016.jpg (www.fotosik.pl)
http://images33.fotosik.pl/330/243924199868ef9b.jpg (www.fotosik.pl)

Przywieźli dzisiaj bramę.Montaż nie jest łatwą sprawą... Nawieźli gruzu,kupiliśmy 400 !!! kg cementu... Wykopali dołek a właściwie dwa spore doły i jutro jak dospawają części podziemnej do słupków to zaczną ją osadzać.
Pięknie! Będzie brama a ogrodzenia ani widu... :-? A deszczyk dalej dolewa... Na działkę to już nam trudno dojść po tym błocie...

http://images32.fotosik.pl/322/33d7e0200900c2d7.jpg (www.fotosik.pl)

Podpisailiśmy już umowę z gazownią.Zagazowanie w przyszłym tygodniu jak zawiśnie piec. Umówiliśmy się z panami od C.O. na przyszłą środę więc pewnie licznik umówimy na czwartek.
Podobno przyszły nasze fronty do kuchni ale trzy czy cztery są obite więc wracają do reklamacji. Umówiłam się z gościem od kuchni,że będę dzwonić ok 4 sierpnia w sprawie montażu.Chciałabym żeby udało się zacząć przed dziesiątym,bo na pewno będziemy gotowi, a ja nie cierpię przestojów! :wink:

nusia.a
24-07-2008, 17:15
Łazienki ciąg dalszy...
http://images23.fotosik.pl/253/e0d9d9b571a9cb05.jpg (www.fotosik.pl)
http://images28.fotosik.pl/254/ff82d89b1745badb.jpg (www.fotosik.pl)

I brama w pionie.Faktycznie na ławy poszła kuuupa cementu!!!
http://images34.fotosik.pl/323/6c390cf8e11b4911.jpg (www.fotosik.pl)
http://images27.fotosik.pl/253/53e9eeecc4f9703c.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/330/59c560270b9a5d51.jpg (www.fotosik.pl)

Oprócz tego zrobili już hall i skończyli kuchnię.Zostało zafugować.
Za mną również "przemiła" jak zwykle rozmowa z "fabryką" co postawiła nam dom.Nie odbierali komóreczek...Chciałam tylko zaprosić elektryka a już na poziomie sekretariatu odczułam jak wszyscy ze mną sympatyzują :wink: .Do tego ta paniusia to żona zrąbanego przeze mnie dyrektorka...Zapytałam tylko kogo decyzyjnego zastałam.Otrzymałam odpowiedź,że dyrektora generalnego.Pytam:tego co tylko po hiszpańsku? A ona-nie,po angielsku.
Pytam:czy to on ma mi powiedzieć kiedy elektryk do mnie przyjedzie?!
Dopiero jak ją przycisnęłam to mi wystawiła swojego szanownego małżonka. Kobiety to są pamiętliwe... :wink: Zwłaszcza jak się skrzywdzi ukochanego... :wink: Pozdrowienia dla lojalnej żony swojego męża!

nusia.a
27-07-2008, 08:16
Soboty zaczynają być do siebie podobne. Znowu zakupy... Znowu zabrakło płytek do łazienki-jasnego beżu.Musieliśmy zwrócić listwy do cokołów,bo okazały się za wąskie.Nikt nam nie mówił,że są dwa rodzaje... :evil:
Po dzisiejszym dniu nie mamy wątpliwości,że w tym tygodniu skończą.Wszystkie płytki już na miejscu.Teraz akcja kosmetyczna tzn.czyszczenie przestrzeni między płytkami,wyjmowanie krzyżyków i fugowanie.
Gościliśmy dzisiaj pana od kuchni,który zrobi nam również dwie szafy.Zabudujemy wnękę w hallu i zrobimy sobie bieliźniarkę na antresoli.Tam planuję wynieść pościel i ręczniki i całą niepotrzebną resztę ,jeśli się zmieści.
Podliczył tą inwestycję na kolejne 4 tysiączki. Cóż...bez szaf nie ma szans na porządek w domu.
Kupiliśmy też pompę do wody,bo jak się okazało zalało nam szacht studzienny i hydrofor w połowie stał w wodzie.A wiadomo,że tam jest prąd i nie jest to wskazane.Wypompowaliśmy sami,bo nie możemy się doczekać gościa który to robił.Teraz musi pomyśleć jak go uszczelnić skoro nie pomyślał wcześniej.
Podobna sytuacja jest w szambie.Jeszcze nie używane a już pełne do połowy.Też przeciekają wody gruntowe.
Podobno robi się pogodnie więc może w tym tygodniu uda się to zrobić i przywieźć ziemię... Mogłoby już przestać padać... :evil: :evil: :evil:

nusia.a
31-07-2008, 07:50
Elektryk z "zaprzyjaźnionej" firmy trafił wreszcie we wtorek na naszą budowę. Przykręcił resztę gniazdek,kilka włączników i stwierdził,że go tak żołądek boli,że nic więcej dzisiaj nie zrobi....Po czym zapalił papieroska i popił gazowanym napojem... :-? Samo dobre na żołądeczek... Zdaje się,że ból minął :wink: I oczywiście odjechał...
Roboty glazurników co chwila w zawieszeniu,bo a to nowy samochód a to rzepak trzeba zebrać... :evil: I stoimy... A ja już urlopik!!!! :lol: :lol: :lol:
Upał taki,że za bardzo na zewnątrz nie da się nic robić. A w środku warunki mi jeszcze nie pozwalają tknąć niczego.
Czekam na telefon naszych panów od C.O.,bo obiecali dzisiaj być. Przyjedzie również ekipa naszych ulubionych brukarzy dokończyć swoje dzieło przy bramie.Im też współczuję tego upału! Zdjęcia... będą później...

nusia.a
02-08-2008, 09:54
Opuściłam się trochę ze zdjęciami więc ratuję swoją reputację :wink:
Brukarze dokończyli dzieła.

http://images34.fotosik.pl/332/eb2a7372c5a2c73d.jpg (www.fotosik.pl)

Panowie od C.O. kazali na siebie czekać pół dnia,po czym okazało się,że nie mogą za dużo zrobić,bo nie mają zaworów. :evil:
Przyjechali nieprzygotowani i po założeniu dwóch grzejników zmyli się. Cudnie! Przyjadą po niedzieli. Klapa.

http://images23.fotosik.pl/257/b93597f0ffc40d67.jpg (www.fotosik.pl)

A glazurnicy pracują po pół dnia :-? w związku z tym postęp nie jest w żaden sposób zauważalny :-?

http://images34.fotosik.pl/332/133768d4cf9ef94c.jpg (www.fotosik.pl)

A tu jeszcze po wizycie elektryka.Zawisły kinkiety.

http://images28.fotosik.pl/259/5214312840969a82.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/338/950aed835d2acce7.jpg (www.fotosik.pl)
http://images30.fotosik.pl/258/1d09d3e5f4b06c29.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
02-08-2008, 21:26
Zaczęła się harówka... :D A człowieka to i tak cieszy! Facet przywiózł nam parę wywrotek ziemi.Pierwsza była tak nieudana,że dzwoniliśmy żeby mu powiedzieć ,że rezygnujemy.Znajdowaliśmy w niej cegły!Kupa grud i cegły...Tragedia.Odpuściliśmy to na cały dzień,bo upał by nas wykończył.Za to uwaga,uwaga!!! nasze pierwsze graty znalazły się na strychu!!!
Zrobiliśmy kilka kursów i piwnica przeniesiona!Wielki remanent.Kupa rzeczy znalazła się w śmietniku. Ulżyło.
Glazurnicy popracowali dzisiaj uczciwie.Od rana do dwudziestej.No i widać!
Łazienka zafugowana,hall również i w kuchni zrobili cokoły i fugę. Zostało im pół pomieszczenia gospodarczego do zafugowania i położenie paneli w salonie. Chyba poniedziałku im wystarczy żeby skończyć.Kawał solidnej roboty przez trzy tygodnie. A my sprzątanie i pakowanie.Od poniedziałku oboje jesteśmy na urlopie.
Pobyliśmy tam dzisiaj do dziewiątej wieczorem i już wiemy,że komary wpierdzielają żywcem.Za to zmniejszyły nam się kupki ziemi,bo rozrzucaliśmy zanim się ściemniło.Biedna nasza lala nie spała w dzień i starzy katowali ją do ciemnej nocy karząc dziecku być na działce.Do tego jak ktoś by zobaczył jak dzielnie nosiła kamienie! Sama z nieprzymuszonej woli pomagała mamusi i tatusiowi. To w Chinach nie zatrudniają dwu i pół letnich dzieci!A my pozwoliliśmy na to! :oops:
Co będziemy dziecku przyjemność odbierać! :wink: Mała też pewnie chce szybko zamieszkać...

nusia.a
09-08-2008, 07:15
Zdaje się,że etap budowania się kończy :D W domu został już tylko montaż kuchni i hydrauliki. Podłogi co chwila się myjąl.No właśnie! Żeby chociaż same chciały się myć! :wink: Ciągle wychodzi "białe".Jeszcze pewnie z dziesięć razy...
Przy baaardzo dużej pomocy Teściowej udało nam się wczoraj doczyścić wszystkie okna. Naszym panom od elewacji wczoraj chyba uszy poodpadały.Naklęłam się na nich w myślach! Kupiliśmy im folię żeby zabezpieczyli drzwi i okna a oni olali sprawę...a my jak durne tarłyśmy kropki na szybach! :evil: :evil:
Musimy jeszcze zrobić podmurówkę.Ekipa przychodzi dzisiaj.
Stanęły słupki na ogrodzenie.A my ciągle czekamy na resztę obiecanej ziemi! :evil: :evil: Co za niesłowni ludzie! Dzisiaj nie wjadą,bo wczoraj popadało... :evil:
Była próba centralnego.Jest gicior. Mieliśmy stracha,bo oczywiście bez przemyślenia sprawy pan od glazury przykręcał listwę progową w miejscu gdzie leci podłogówka.Na szczęście w porę (tzn.po zrobieniu już dwóch dziurek,które okazały się niegroźne!) człowiek od C.O. zwrócił mu uwagę.
Kuchnia do montażu przyjedzie w poniedziałek.Szafy również.Znowu wszystko się przesuwa...
Za chwilę jedziemy na działeczkę,bo mają przyjechać montować żaluzje.
A z nami ciągle jeżdżą graty... Końca nie widać!
Na szczęście strychu jest tyle,że pomieści wszystko i jeszcze można drugie co nieco dołożyć.Ufff! super sprawa! Pochłaniacz śmieci!Takich potrzebnych trochę...co to szkoda wyrzucać...
Zdjęcia obiecuję na później....

nusia.a
19-08-2008, 16:27
Urlop to urlop.Odpuściłam wszelkie notatki ,ciesząc się na żywo tym ,co do tej pory zwało się budową a dziś jest naszym domem. :lol:
DOTRWALIŚMY DO KOŃCA!!!! Choć nie było łatwo...
Za to teraz: wczasy! Cisza...spokój... Nawet nasze dziecko przywiezione już po ustawieniu mebli powiedziało: Nie idę do bloku! :wink: Wie co dobre...
Teraz mówi: Mamusiu...chcę na dwór.A mamusia:to wkładaj buciki i leć! Suuper!
I kot też ma raj.Wychodzi kiedy chce.I łazi gdzie chce.Zdążył zaprzyjaźnić się z psem sąsiadów.
Mamy ciągle co robić,bo właśnie dzisiaj przyjechała ziemia.Trzeba posadzić trawę,jakieś thujki...
W międzyczasie okazało się,że nasza woda jest mocno zażelaziona więc przed nami wydatek na odżelaziacz.Jakieś dwa tysiączki... :-?
Glazurnicy podsumowali nas tak,że aż zamarłam! No ale cóż...
Potem okazało się,że od CO również podliczyli nas na większe pieniądze niż te o których była mowa wcześniej... Skarboneczka bez dna....
Ja tu gadu gadu a tam forsa leci!
Jeśli chodzi o ekipę od szaf i kuchni to kalendarza nie znają.Spóźnili się bagatelka tydzień!I co z tego,że dwa miesiące wcześniej było wszystko obgadane.No efekt może i niezły ale wcześniej i tak poszła zjebka.Grunt,że skutecznie. Jeszcze przyszły im nie takie rozmiary frontów więc dzisiaj znowu robią mi bałagan i wymieniają fronty.
A ja muszę iść grabkami pomachać.Jak wyjdę z bałaganu to pokażę Wam efekt.

nusia.a
31-10-2008, 19:19
Na długo odpuściłam,prawda? PRZEPRASZAM! A jednak szczęście może trwać dłuuugo!
Złotówka już nie rośnie.Całe szczęście... Za to trawnik wyrósł.Parę drzewek wsadzonych,centralne grzeje i czekamy na wiosnę! Osiedliśmy.
Dla zainteresowanych kuchnia.Niestety, ciągle w planach ,tafla szkła zamiast płytek. :( Ale co tam.Da się żyć bez tego na razie.

http://images33.fotosik.pl/396/6eab4cf740aa64eb.jpg (www.fotosik.pl)

I nasza okolica:

http://images48.fotosik.pl/25/159770abc0038c0f.jpg (www.fotosik.pl)
http://images37.fotosik.pl/25/affd152eabf68c60.jpg (www.fotosik.pl)
http://images48.fotosik.pl/25/c2bca3726eba1e3f.jpg (www.fotosik.pl)

Od ścierniska do DOMU... Niezła przygoda...

nusia.a
18-01-2009, 20:31
Wczoraj był wielki dzień... Doczekaliśmy się schodów na antresolę! Po dłuuugim oczekiwaniu nareszcie można po ludzku wejść na górę. I chyba nie ma tego złego...Dziecko nam podrosło i wchodzi samo bez problemu.Oczywiście przezorni rodzice asekurują kiedy tylko mogą, żeby nie było nieszczęścia.A oto i efekt.Jeszcze została nam do zrobienia poręcz na balustradzie ale to jutro:

http://images45.fotosik.pl/50/9199e449b993db93med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images48.fotosik.pl/50/eac4433522f8cb0cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)


http://images41.fotosik.pl/50/bcf92f7cb3e370aamed.jpg (http://www.fotosik.pl)


Nie mogę nie dodać,że schody były do samodzielnego montażu i jak widać dwóch braci B. dało sobie z tym świetnie radę! Dzięki Szwagier! :D :wink: Mężusiowi też Dzięki! :D :wink: (Chociaż on akurat robił to również dla siebie...)

nusia.a
20-01-2009, 19:32
Dziś był kolejny dzień zmagań ze schodami.Stan: kompletne! Teraz można śmiało powiedzieć,że przybyło w rodzinie dwóch monterów. Baardzo profesjonalnie wykonana usługa!!! :D :D I jak sprawnie! Terminowo!

OTO EFEKT:

http://images34.fotosik.pl/441/cf10d8b4e6162b3cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images36.fotosik.pl/51/4217f2e63f7b4a9cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images32.fotosik.pl/440/de47777f28f05cb9med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images42.fotosik.pl/51/565c72eca0d3f2b8med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images31.fotosik.pl/441/7a182b419fb91771med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images47.fotosik.pl/51/5c185bd9686f218fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

nusia.a
30-01-2009, 19:30
Oto powrót do przeszłości.Zorientowałam się,że nie wkleiłam zdjęć "użytkowanej" łazienki...

http://images26.fotosik.pl/319/89a1df2954c541fdmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images39.fotosik.pl/55/d12989558367e269med.jpg (http://www.fotosik.pl)


http://images31.fotosik.pl/449/a2da3655d2438122med.jpg (http://www.fotosik.pl)

A i nie zamieściłam zdjęć naszego wiatrołapu...

http://images43.fotosik.pl/55/bbaefe5459feae68med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Kiedy już wreszcie przyjdzie ta wiosna????!!!

nusia.a
31-01-2009, 13:17
Ponieważ w głowie mi już wiosna ,to coraz częściej myślę o tym co wokół domu.Nie ukrywajmy... Jest co tam robić!
A ponieważ warunki atmosferyczne jeszcze nie sprzyjają wychyleniu się z domu na dłużej niż potrzebne minimum, to skarbnicą "wiosennych skojarzeń" jest internet.W sklepach ogrodniczych jeszcze wieje pustką- a tam!!! Same skarby!!!
Stąd też pierwsze zakupy.Nie zostawiliśmy żadnych kabli do oświetlenia ogrodu i w związku z tym,że na elektryce się nie znamy jesteśmy, zdani na lampy bezprzewodowe,najlepiej solarne.Aż tyle światła nie dają ale zawsze to coś!
Na szczęście znaleźliśmy coś wpadającego w nasze gusta.Miejmy nadzieję,że się sprawdzi!

http://images42.fotosik.pl/56/fb94a72d49275d90.jpg (www.fotosik.pl)

nusia.a
11-02-2009, 14:07
Dojazd do naszej działki w dni z dodatnią temperaturą był koszmarem.Błoto,błoto i jeszcze raz błoto.My i tak przejeżdżaliśmy samochodem przez tą drogę,ślizgając się na boki ale ktoś kto miał przejś tamtędy pieszo to topił się "po pachy"

Cóż było robić?! Oczywiście zainwestować!
Powstała nowa nawierzchnia.Pod spód daliśmy włókninę,żeby żużel nie mieszał się z błotem.Zobaczymy jak to się sprawdzi.
Rozrzuciłyśmy z Nianią mojej córci (błogosławię tą kobietę!!!) dwie wywrotki żużlu. Mniejsza o to,że teraz stękam.Grunt,że będzie można chodzić!
Wiem,wiem...można było koparką... Tylko po co!?
Zrobiłyśmy to mając niezłą radochę.Trochę ruchu dobrze nam zrobiło.
Sporo tego było!
A pan sąsiad nawet dupy nie ruszył! Nie dał na to ani grosza i nawet nie pomógł babom rozrzucić! Obczajał tylko przez to swoje okienko w budzie! :evil: :evil: :evil:
Ale jeżdzić oczywiście będzie tak samo!
KULTURKA! PRZEZ DUŻE "K"

http://images47.fotosik.pl/61/87865611e46583edmed.jpg (http://www.fotosik.pl)



A to zdjęcie smutnego zimowego ogródka... :cry: :cry:

http://images46.fotosik.pl/61/5bdc10c63144d5famed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Ale już niedługo!!! :D :D :D

nusia.a
13-03-2009, 17:38
Wiosno!!!! Gdzie jesteś!!!!???????
Ta pogoda najpierw rozpala nadzieję na ciepełko,po czym znowu leci to białe z nieba i znowu humorek ucieka... :( :( :(
Oczywiście nie przeszkadza to kompletować roślinność i inne gadżety do ogrodu.
Jest już parasol ogrodowy,jest już piękny domek dla naszej córci i za chwilę przyjedzie huśtawka.
Nieśmiało wystawiłam piękne bukszpanowe kule przed dom a od strony tarasu dwa pierisy.Będą pewnie jeszcze przysypane przez śnieg ale nic im się nie stanie.
Zaopiekowałam się również thujami,które okalają naszą działkę.Kupiłam paliki i postawiłam je do pionu.Zima i śnieg je pokładły.Można było temu zapobiec i zrobić to w jesieni ale nie przyszło mi to do głowy.Mam nadzieję,że nie jest za późno.Jak to mówią lepiej późno niż wcale! :wink:
Ciekawostką,którą zakupiłam są karłowe drzewka owocowe.Podobno można je hodować w donicach.Zobaczymy!
Jeszcze trochę i samochód do garażu nie wjedzie! Wiosno przychodź!!!!!
Chcemy odzyskać miejsce w garażu!!!!

nusia.a
28-05-2009, 16:44
Oto kilka bardziej kolorowych zdjęć.To tak na razie...

http://i1.instantgallery.pl/n/nu/nusiaa/b3708b7cdb1a65a60b8f0c794698441a155851.jpg

http://i0.instantgallery.pl/n/nu/nusiaa/f37e36cf0284e40af1878d0312c00b15155850.jpg

http://i9.instantgallery.pl/n/nu/nusiaa/28f25fc2e8634e10caa1cc228926c5f7155849.jpg

http://i8.instantgallery.pl/n/nu/nusiaa/acbb329418d1ef7cf158de0c98460427155848.jpg

http://i7.instantgallery.pl/n/nu/nusiaa/4e8de1cd9cb16fed61e21b41a5bca1b2155847.jpg

nusia.a
22-09-2009, 14:09
Jak już się osiądzie to trudno zmobilizować się do pracy nad dziennikiem.W naszym akurat jest sporo zaległości.
Lato niemalże minęło... Wszystkie roślinki wyglądają już na zmęczone upałem i suszą.Nasze tereny deszcze omijały szerokim łukiem.Nie zawsze mieliśmy czas żeby dbać o nie.Mimo to wszystko podrosło i cieszy oczy.
Niestety na naszej działce spodobało się również panu Krecikowi i nierówna walka z nim zabiera nam siły i chęci.Ręce opadają! :evil: :evil: :evil:
Oto co i jak urosło:
http://i4.instantgallery.pl/n/nu/nusiaa/2e0c69b83c7dab48958c9c8ac2e68754167784.jpg

http://i6.instantgallery.pl/n/nu/nusiaa/eee7f223276ac452c02dfcda295644a9167786.jpg

http://i8.instantgallery.pl/n/nu/nusiaa/7537a7b8278343475e4e4f8896c8b9ef167788.jpg

http://i0.instantgallery.pl/n/nu/nusiaa/18aa35830f8a1fa1d8bbfad16128e099167790.jpg

http://i7.instantgallery.pl/n/nu/nusiaa/0471aa3cd445879ddfca168fd9fbd20c167787.jpg

W domku też trochę się zmieniło.Umeblowaliśmy salon

http://i3.instantgallery.pl/n/nu/nusiaa/3e88b23d83c8598be834cc2b16248cc7167793.jpg

http://i5.instantgallery.pl/n/nu/nusiaa/08489cb3343a20c96119d6c417793e18167785.jpg

A w kuchni zamiast mojej wymarzonej tafli szkła,która to okazała się nieosiągalna ,ułożyliśmy glazurę.Wypatrzoną przypadkiem w Castoramie.Ale z miejsca wiedziałam,że to jest to!
I śmiem twierdzić,że chyba lepiej wyszło.Nam się efekt bardzo podoba! :D

http://i2.instantgallery.pl/n/nu/nusiaa/ae3d220c1c59162d199f641c79504ea2167792.jpg

http://i9.instantgallery.pl/n/nu/nusiaa/582b015daf5548dce20b34949951288b167789.jpg

nusia.a
30-09-2009, 20:44
Zapomniałam napisać,że doszła do nas cywilizacja!!! :wink:
Otóż nasza gmina zaczęła budowę kanalizacji!!! Po zakończeniu całości prac,każdy będzie mógł się podpiąć.My to nawet będziemy musieli...bo okazało się,że nie było zaprojektowanej studzienki do naszego szamba... i żeby nam ją założyli musieliśmy napisać prośbę razem z przyrzeczeniem o podłączeniu. Ech... my to zawsze szczęściarze! Zawsze coś!
Efektem tych prac jest kompletna demolka naszej prywatnej drogi! :evil: :x
Gmina ma daleko naprawę. Cała żużlowa(do tej pory) gminna droga po deszczu również jest błotnym bajorem.Nie wiem jak można było tak to załatwić z wykonawcą!
Do tego mamy jesień i pogoda będzie raczej coraz gorsza....
Śmiało można powiedzieć,że utopiliśmy w tej drodze kuuupę forsy!I to dosłownie!
Co gorsza,po deszczu pieszo nie ma szans przejścia.Można nieźle wtopić.Jak jedziemy samochodem,musimy uważać żeby się nie zatrzymać,bo kicha!
Samochód też by ugrzązł.
Zobaczymy co też to będzie dalej...

A z przyjemniejszych rzeczy: sadzimy cebulki różnych wiosennych kwiatków żeby dodały kolorytu naszemu ogródkowi na wiosnę.Pewnie znowu biel zdąży nam się znudzić...
Trawka nawieziona jesiennym nawozem,iglaki również ,kwiaty jednoroczne zlikwidowane.

Zamknęliśmy już sezon letni: domek złożony,huśtawka ,parasol również... no i stół z ławkami odpoczywa w garażu...czeka na kolejny sezon-jakby to Shrek powiedział: To se jeszcze poczeka!

Pogoda na szczęście nie przypomina tej jesiennej.Wczoraj lało u nas pierwszy raz od niepamiętnych czasów.Lato naprawdę było piękne tego roku!Bardzo suche za to.Oczywiście u nas,bo wiemy, że gdzie indziej było różnie...
Dzięki temu sezon grzewczy w odróżnieniu od zeszłego roku jeszcze się nie zaczął.Całkiem miło... 8)

nusia.a
15-10-2009, 11:23
Zima,zima,zima!!!! Pada,pada śnieg!!!! Itd,itd...
Jeszcze tydzień temu 22 stopnie a od wczoraj odśnieżanie! Super! :o
Wszystkie thuje przygniecione były ciężarem śniegu.Dobrze,że ich nie połamało.Musimy je jakoś przyzwoicie opalikować przed zimą.Te paliki,które daliśmy na wiosnę już są za małe.Ale to chyba dobrze...to znaczy,że urosły!

http://i0.instantgallery.pl/n/nu/nusiaa/70dc02f1aed09ead062cd8cb6aebd19b170610.jpg
http://i4.instantgallery.pl/n/nu/nusiaa/fbe57179ab97053f75ee5a27ffaeaea3170614.jpg
http://i3.instantgallery.pl/n/nu/nusiaa/b7f2a2b0611b0be07d85fe3dbe8ef806170613.jpg


Snieg pada,śnieg pada cieszą się dzieci....

http://i1.instantgallery.pl/n/nu/nusiaa/fb21e5ec13680b2b24f80495e08855e6170611.jpg