PDA

Zobacz pełną wersję : Kolumny wejściowe a warunki zabudowy.



piotrm74
06-09-2007, 15:37
W trakcie wykonywania prac postanowiłem upiększyć domek stawiając dwie kolumny fi 250(z tuby szalunkowej) przed wejściem do domu. Oczywiście wykonałem odpowiedni fundament pod słupy oraz zbrojenie.
Czy nalezy zgłaszać takie zmiany w dzienniku budowy?. Czy powinienem uzyskać zezwolenie z urzędu (warunki zagospodarowania) na te filary?
Kolumny te mają zastosowanie dekoracyjne a nie konstrukcyjne budynku.

ave!
06-09-2007, 15:42
[
Czy nalezy zgłaszać takie zmiany w dzienniku budowy?.
kierownik Ci powie 8)


Czy powinienem uzyskać zezwolenie z urzędu (warunki zagospodarowania) na te filary?
Kolumny te mają zastosowanie dekoracyjne a nie konstrukcyjne budynku.[/quote]
my zrezygnowaliśimy z kolumn, bo linię zabudowy trzeba byłoby przesunąć o te "centymetry"

Barbossa
06-09-2007, 15:52
W trakcie wykonywania prac postanowiłem upiększyć domek stawiając dwie kolumny fi 250(z tuby szalunkowej) przed wejściem do domu. Oczywiście wykonałem odpowiedni fundament pod słupy oraz zbrojenie.
Czy nalezy zgłaszać takie zmiany w dzienniku budowy?. Czy powinienem uzyskać zezwolenie z urzędu (warunki zagospodarowania) na te filary?
Kolumny te mają zastosowanie dekoracyjne a nie konstrukcyjne budynku.
a to będzie pręgierz czy jakiś daszek przewidujesz?
generalnie nie powinno być problemu, dokumentacja powykonawcza i tyle

piotrm74
07-09-2007, 08:12
przed wejściem do domu istnieje balkon o szerokości 1 m ( wg projektu). Postawiłem te filary pod balkonem, nie przenosząc obciążenia na filary, gdyż zrojenie balkonu zrobine jest jako górne (tak jak w projekcie bez filarów). Teraz wygląda super...

paweu
07-09-2007, 08:17
przed wejściem do domu istnieje balkon o szerokości 1 m ( wg projektu). Postawiłem te filary pod balkonem, nie przenosząc obciążenia na filary, gdyż zrojenie balkonu zrobine jest jako górne (tak jak w projekcie bez filarów). Teraz wygląda super...
W takim wypadku musisz zrobić szczelinę miedzy balkonem, a kolumnami, np. ze styropianu, żeby rzeczywiście nie przenosiło to obciążeń. Jeżeli kolumna dotyka balkonu, to układ obciążeń jest zupełnie inny.

piotrm74
07-09-2007, 09:17
Jeżeli kolumna dotyka balkonu, to układ obciążeń jest zupełnie inny.[/quote]

Kolumny są pod dobrym fundamentem i w szalunku zdrowe zbrojenie

Witos
07-09-2007, 09:42
Jeżeli płyta oprze sie o te słupki to w płycie trzeba zrobic zbrojenie dolne. Nad podporami górne. Taka płyta po styku staje się belką podwójnie podpartą , znaczy płytą. A to się inaczej zbroi.