PDA

Zobacz pełną wersję : szpachla itp



lopek
07-09-2007, 00:20
Witam serdecznie, chciałabym się dowiedzieć ile mniej więcej kosztuje położenie gładzi szpachlowej i malowanie ścian oraz skosów z płyt gipsowo-kartonowych?? Czy to się liczy od metra?? Chodzi o rejon Krakowa, jeśli to ma jakieś znaczenie. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.

falus30
08-09-2007, 16:01
gładz 10zł. za m2 malowanie po 6-8 zł

siggi&alka
09-09-2007, 16:07
gładz 10zł. za m2 malowanie po 6-8 zł

malowanie "na raz" czy "na gotowo"? bo rozbieznosc cenowa moze byc kolosalna. sa polskie farby ktorymi chocbys byl Michalem Aniolem to pomalujesz dopiero za 3cim razem. lepiej wiec zainwestowac w dobre farby (nie wiem czy moge reklamowac ale jakby co to PW). robie wykonczeniowke juz 10 lat. pracowalem w niemczech 7 lat na czarno a po wejsciu do unii mam otwarta wlasna dzialalnosc. bede sie teraz sam budowal w polsce wiec moja dzialalnosc przenosze do polski. wykonczylem juz 2 mieszkania w okolicach poznania gdzie za metr gladzi umowilem sie z klientem na 17zl/m2 a za malowanie "na gotowo" 10zl/ m˛. w kwestii technicznej szpachlowanie kazdy wie jak wyglada. po szpachlowaniu przychodzi "malowanie kontrolne" rozrzedzona z woda biala farba (dobrej jakosci!)(dlatego biala bo biala jest tansza niz kolor)ktore jest robione po to aby zobaczyc wszystkie miejsca do poprawek (na szarej gladzi nie zobaczysz wszystkich dziurek, rysek albo niedotartych miejsc). po zrobieniu poprawek idzie na to "kolor" czyli warstwa ostateczna. przy kolorach jasnych wystarczy pomalowac wtedy na raz przy ciemnych gdzie jest duzo pigmentu w farbie jak (c. braz, bordo itp) trzeba niestety malowac na 2 razy ale nawet wtedy cena sie nie zmienia. malowanie pomieszczenia w 2 roznych kolorach tez kosztuje wiecej z racji tego ze trzeba robic tzw "odcinke". ja przy sufitach robie to reczne a w rogach scian tasma.

lopek
10-09-2007, 11:02
wielkie dzięki, będę mniej więcej wiedzieć. Chodzi o to, ze te wykończeniowe pracy robi nam znajomy, a nie chcemy, żeby "po znajomości" policzył sobie za mało...

resor
02-10-2008, 18:19
malowanie dobra cena ale gładz to że tak powiem o polowe za tanio

siggi&alka
02-10-2008, 19:13
ale trupa wykopałes. 8)

resor
02-10-2008, 19:28
o w morde :D

normalnie zagladnołem na forum i jak zawsze wybrałem Zobacz posty od ostatniej wizyty i pokazał sie ten temat ?? dziwne troche bo chyba nie powinien mi sie pokazac nigdy :lol:

adameczko
09-11-2008, 20:32
Położenie gładzi od 10 do 12 natomiast malowanie dwu krotne a jeżeli niestety trzeba trzeci raz od 6 do 8
pozdrawiam:)