PDA

Zobacz pełną wersję : DGP - łaczenie rur (kanałów) ?



jacekot
07-09-2007, 08:10
Wiem ze niektórzy z was sami wykonywali DGP u siebie w domu , to odpowiedza mi na pytanie w kwestii łączenia ze sobą rur. Już uściślam . Chodzi mi mianowicie o przewody fabrycznie ocieplone (lub izolowane jak kto woli) .
Jak wiadomo taki przewód składa się z kanału (wewnętrznego) , warstwy wełny oraz warstwy zewnetrznej . Wczoraj przymierzałem się do połaczenia dwóch rekawów ze sobą na łączniku i zaczołem się zastanawiać czy opaskę zaciskową zakłada się na pierwszy kanał (wewnętrzny ) ,i a to nasuwa się warstwę wełny , warstwe zewnętrzna i następnie klei taśmą . Czy może opaskę zaciskowa zakłada się na zewętrzną warstwe i sciska wszystko razem ?

A może można tak i tak ? Jak jest poprawnie ?

Bardzo proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami ,
Z góry dziekuje .

pozdr
Jacek

jacekot
07-09-2007, 11:00
nikt nie robił tego sam ?

Grzes z Krakowa
07-09-2007, 11:56
ja wlasnie robilem tak jak opisales czyli najpierw nasunalem te spiralna wew rure na koncowke trojnika/anemostatu czy tez dmuchawy na to zacisnieta opaska nastepnie dosuwa sie izolacje i folie aluminiowa ktorą jest owinieta izolacja. i na to wszystko nakleja sie tasme aluminiowa tak aby jje polowa byla wlasnie na folii aluminiowej a druga polowa byla przyklejona do zlaczki
Jak narazie wszystko dobze dziala

theodolit
07-09-2007, 12:22
na 100% dbasz o szczelnosc polaczenia kanału z powietrzem (tak zeby bokami sie czmychalo) izolacja jest jako dodatek ;)

izolacja wazniejsza jest jak na polaczeniach w pom. nieogrzewanych - jak straty ciepla w pomieszczeniach mieszkalnych/ blisko nich to i tak nie jest zle ;) bo grzeje pomieszczenie moze nie to co trzeba ale grzeje ;)

jacekot
07-09-2007, 13:25
ja wlasnie robilem tak jak opisales czyli najpierw nasunalem te spiralna wew rure na koncowke trojnika/anemostatu czy tez dmuchawy na to zacisnieta opaska nastepnie dosuwa sie izolacje i folie aluminiowa ktorą jest owinieta izolacja. i na to wszystko nakleja sie tasme aluminiowa tak aby jje polowa byla wlasnie na folii aluminiowej a druga polowa byla przyklejona do zlaczki
Jak narazie wszystko dobze dziala

dzięki za utwierdzenie w przekonaniu